hejto
hejtoKosmonauta

Dzień dobry Kochani,

Niebawem minie pierwszy miesiąc od startu hejto.pl

Z tej okazji, chcielibyśmy podzielić się z Wami małym podsumowaniem tego, co udało się nam wspólnie przez ten miesiąc osiągnąć, a także tym co jeszcze przed nami. W tej kwestii, poprosimy Was o pomoc. Ale o tym za chwilę. Oprócz tego, znajdzie się miejsce również na małą niespodziankę, o tym na samym końcu - czytajcie uważnie

Projekt Hejto narodził się z inicjatywy o nazwie Albicla Challenge, została ona podjęta na Wykopie i w dużym skrócie polegała na udowodnieniu, że w bardzo krótkim czasie możliwe jest stworzenie portalu, który miałby szanse konkurować z popularnym ostatnio projektem polskiego portalu społecznościowego o nazwie Albicla. Jako zgrany team ze świata IT poczuliśmy potrzebę pokazania, że owszem, można robić coś szybko, aczkolwiek szybko wcale nie musi wykluczać się ze słowem dobrze

Zamierzony cel udało nam się osiągnąć - portal został uruchomiony w 24 godziny od powstania pomysłu i funkcjonuje już prawie miesiąc. Dzięki społeczności Hejto wspólnie idziemy do przodu, naturalnie jednocząc siły z Wami - Użytkownikami, ponieważ to Wy, dzieląc się wartościowym contentem, tchnęliście w ten projekt życie. My staramy się reagować na Wasze prośby i sugestie, tak szybko jak to jest możliwe - czy to dodając nowe funkcjonalności, czy udoskonalając istniejące. Ogromna część z Was publikuje świetne treści, które czytamy z uwagą i zainteresowaniem. Co nas jednocześnie bardzo cieszy - nie brakuje także luźnych rozmów czy zabawnych obrazków/filmików.

Naliczyliśmy ponad 20 aktualizacji w tym miesiącu (niektóre wprowadzane po cichu ), wśród nich były zarówno mniejsze, takie jak poprawki błędów, jak i większe, jak chociażby chat z funkcjonalnością LIVE, czy grupowane powiadomienia - również z funkcjonalnością LIVE. Podczas jednej z aktualizacji portal został udostępniony bez konieczności rejestracji konta.

Wraz z upływem pierwszego miesiąca, pojawia się coraz więcej pytań - co dalej?. Ponieważ to Wy tworzycie ten Portal, to któż lepiej, jak nie Wy, będzie wiedział czego w nim potrzebujecie. Dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Was z prośbą o udział w głosowaniu na kolejną, sporą funkcjonalność która będzie miała premierę w najbliższym czasie. Pracując nad nową funkcjonalnością, oczywiście na bieżąco będziemy reagować na prośby o drobniejsze rzeczy czy zgłoszenia błędów. Nie przepadniemy na miesiąc, słowo!

Jakie funkcjonalności chodzą nam po głowie? Wiele osób przekazywało nam feedback, co do kierunku rozwoju portalu - czy to na forum publicznym, czy w prywatnych wiadomościach. Dziękujemy Wam za to. Po zebraniu wszystkich pojawiających się propozycji i skonfrontowaniu ich z naszymi wizjami dotyczącymi społeczności Hejto, chcielibyśmy poniżej Wam je przedstawić.

1. Hejto Okazje - coś podobnego do strony pepper.pl - możliwość dodawania okazji, kuponów, hot deali itp. Dodane oferty byłyby kategoryzowane oraz sortowane. Wszystko połączone z naszą społecznością - użytkownicy publikujące fajne okazje mają szansę podbicia się w rankingu poprzez zdobywanie piorunów.

2. Hejto Artykuły - coś takiego jak medium.com - idealne miejsce do publikowania dłuższych artykułów z możliwością formatowania tekstu, zdjęciami w tekście itp.

3. Hejto Ogłoszenia - taki olx.pl czy sprzedajemy.pl z zachowaniem formy społeczności

4. Hejto Grupy/Tematy - coś trochę na wzór grup FB lub subredditów na Reddicie - miejsce do rozmów na konkretne tematy.

Forma głosowania jest prosta - w pierwszych czterech komentarzach dajemy cztery nasze pomysły na rozwój społeczności, a Wy piorunujecie, te które Wam się podobają. Po zakończeniu głosowania, bierzemy na warsztat pomysł, który zdobył najwięcej piorunów.

Jak to mówią, najlepsze na koniec!

Wszyscy biorący udział w głosowaniu biorą jednocześnie udział w losowaniu, w którym nagrodą są bezprzewodowe słuchawki Xiaomi.

Do dzieła, liczymy na Was!

12132d71-02bd-4797-b21d-ccfc1c69a6b1
hejto
  1. Hejto Okazje
hejto
  1. Hejto Artykuły
hejto
  1. Hejto Ogłoszenia
hejto
  1. Hejto Grupy/Tematy
gacek

@hejto wszystkie fajne, ale jestem fanem okazji wiec moj glos na okazje!! Korzystam z peppera z checia bede korzystac z Hejto Okazji

pukpuk

@hejto ooo okazje to bylby sztos z w polaczeniu z nasza spolecznoscia

JustMe

@hejto ostatnio zepsuła mi się mikrofalówka i stale robiła tak "puf puf puf", ale tak notorycznie stale "puf puf puf!" więc musiałem wymienić ją na lepszy model, ale niestety dyskonty zagraniczne tylko chcą na nas POLAKACH zarabiać pieniądze i musiałem zapłacić STRASZNE pieniądze, ale pewnie dzięki HejTO OKAZJE bym uniknął marnowania swoich ciężko zarobionych pieniędzy, także oddaje głos właśnie na tą funkcjonalność!

bombelek

grupy/tematy z indeksowaniem lepszym jak Facebook byłyby dobra metodą na znalezienie portalu poprzez google gdy ktoś szukałby czegoś co tam będzie

Ziolo86

@hejto zagłosowane, zadzwońcie jak wyślecie nagrodę

Inspektor_RODO

Moim zdaniem hejto okazje nie wypali, a dlaczego?
bo nigdy nie będzie w stanie doścignąć peppera który ma więcej użytkowników, którzy mają poustawiane boty na rózne okazje cenowe i potem to wklejają na pepper,
Jak to będzie wyglądać na Hejto?
ile osób będzie szukać okazji codziennie i wklejać na hejto? ile okazje będą sie dublowač z pepperem?
tak moze jestem troche pesymistą, ale "Okazje" rządzasie troche innymi regulami niż społeczność dyskusyjna

211221122112

Definitywnie numer cztery. Komisji przydałaby się odrębna grupa. Brawo i dzięki za waszą pracę.

marzenabak

@hejto koniecznie numer 1, przeciez to będzie mega !

Heki

Why not all?

Inspektor_RODO

Moim zdaniem "Artykuly" to strzal w 10tke, bylo by ogromna promocja dla samego portalu, jeśli by zadbać o odpowiednie SEO i tagowanie żeby ludzi kierowalo z google

 

++ widać ze jest mnóstwo ludzi tutaj którzy lubią taką forme wypowiedzi

marzenabak

@Inspektor_RODO idąc tym tropem to lepiej nie robić Hejto bo wykop gigant moim zdaniem alternatywa dla peppera jest zawsze spoko i specjalne okazje dla hejto.

pomidor

@hejto Okazje wydają się ciekawe, ale od tego już jest Pepper. Ja sugeruję bardziej skupić się na budowaniu społeczności poprzez grupy tematyczne (opcja 4). Swego czasu dobrze to działało w serwisie Google+. Każda grupa mogłaby mieć własny branding (logo, banner itp), podkategorie i moderatorów. Te najbardziej aktywne mogłyby być promowane na stronie głównej. W tej chwili panuje lekki chaos i ciężko jest dostać się do treści które nas interesują. Można by to jakoś ułatwić.

gacek

@pomidor tak samo od społeczności jest facebook i wykop, trzeba robic alternatywy - pepper nie ma takowej, a fajnie by bylo miec to w jednym miejscu.

snufkin

Zdecydowanie grupy / tematy - teoretycznie na wykopie można przeglądać konkretne tagi, ale jest to zrobione - powiedzmy - średnio. Subreddity są świetnym źródłem wiedzy i dyskusji na dane tematy i bardzo brakuje mi polskiego odpowiednika. A pepper już działa - i działa całkiem w porządku

Felonious_Gru

@hejto zdecydowanie grupy

Havelock_Vetinari

Prawdę mówiąc, okazję mają więcej znaczenia niż grupy teraz. A wiecie dlaczego tak jest?

arcy

Zdecydowanie grupy, to jedna z niewielu rzeczy, która podoba mi się na FB i często używam celem znalezienia szybko jakiś informacji. Aczkolwiek artykuły w stylu Medium też byłyby fajne
Jednocześnie oświadczam, że nie chcę nagrody, bo już takie mam

Taxidriver

Grupy, jdną z nich mogą być wspomniane okazje, czy giełda/ogłoszenia.

topolskiekoszmarynieamerykanskiesny

Fajnie jak by z czasem wszystko zostało dodane, ale na początek wydaje mi się że grupy by były najlepszą funkcjonalnością. Zawsze można utworzyć jakieś grupy od okazji czy ogłoszeń i częściowo zastąpić w ten sposób ich brak.

Lebiediew

Dziwi mnie popularność grup. Nie żebym uważał je za zły pomysł, ale pytanie dotyczy najbliższej przyszłości – a w tej wciąż będzie się toczyć walka o podtrzymanie sensownej aktywności. Za wcześnie żeby ją dzielić na grupy.

gacek

@Lebiediew też tak uważam, grupy są dobre jak jest duży ruch anie jak teraz - okazje są łatwiejsze w dodawaniu i zachowaniu jakiejś aktywności.

arcy

@Lebiediew @gacek Ale grupy też sortują użytkowników i wzmacniają aktywność w zakresie poszczególnych zainteresowań. Mnie na przykład modelarstwo nie interesuje i wolałbym nie widzieć w strumieniu postów o modelarstwie. I tak je pomijam są dla mnie "przeszkadzajką". Grupy eliminują ten problem jeśli są odpowiednio wykorzystywane to łatwiej znaleźć konkretne informacje wśród konkretnej grupy ludzi. A aktywność wzrasta jeśli jesteśmy "wśród swoich" podzielających nasze zainteresowania.

gacek

@arcy na razie jest nas moim zdaniem za mało, na to ale widać, że innym to nie przeszkadza, że będą puste grupyXD Teraz możesz to osiągnąć wchodząc w Najnowsze > Obserwowane i wiidzisz to co Obserwujessz tylko

Havelock_Vetinari

@arcy @gacek Grupy na tym etapie nie mają sensu. Musimy ściągać nowych użytkowników. A okazję mogą pomóc hejto.

Lebiediew

@arcy To wszystko prawda, ale teraz mamy sytuację, w której każda aktywność jest sukcesem. Na większość tematów content tworzy jedna lub dwie osoby. Dzielenie aktywności przy kilkudziesięciu (!) aktywnych użytkownikach to prosta droga do zamienienia serwisu w cmentarzysko.

 

O ile nie jestem pewny sukcesu okazji, to jest to kurs o wiele bezpieczniejszy: nie wyjdzie, to nie wyjdzie. Nikogo nie odstraszy pusta zakładka z okazjami, świecące pustkami grupy – jak najbardziej.

Havelock_Vetinari

@Lebiediew I właśnie o to chodzi. Ludzie nie rozumieją, że grupy nie pomogą w ogolę. Kiedy aktywność teraz nie jest stała i duża.

arcy

@gacek @Havelock_Vetinari No tak masz rację, ale można to też powiedzieć o Okazjach - można utworzyć grupę Okazje i zastąpić tym oddzielny dział Okazje. Ale trochę mnie przekonaliście oddałem też głos na okazje
Ogólnie hejto jest na razie dość puste moim zdaniem. Aktywnych użytkowników jest niewielu, często powtarzają się w strumieniu te same osoby. Ciekawe jakie są statystki dzienne unikalnych użytkowników może @hejto coś ujawni

arcy

@Inspektor_RODO dobrze określił i moje obawy związane z Okazjami: "ile osób będzie szukać okazji codziennie i wklejać na hejto? ile okazje będą sie dublowač z pepperem?"

Lebiediew

@Havelock_Vetinari No właśnie. Przecież bywają momenty – ba! całe dni – w których nie ma praktycznie nikogo. My tu walczymy o przetrwanie, taka jest prawda, serwisy społecznościowe to ciężki kawałek chleba. A niestety mam wrażenie, że entuzjazm spowodowany kilkoma lepszymi okresami i wysokim poziomem wpisów doprowadził niektórych do przekonania, że mamy już zaklepane miejsce w internetowej historii. Nie mamy.

 

Te grupy to dzielenie skóry na jeszcze nieupolowanym niedźwiedziu.

Havelock_Vetinari

@arcy A ile osób będzie codziennie publikować dużą ilość postów w grupach, tak aby nie było tam za cicho? Podejmujemy właśnie ważną decyzje dla hejto, za cene słuchawek Musimy być rozsądni, aby nie zajechać hejto.

arcy

@Lebiediew @Havelock_Vetinari Czyli wychodzi na to, że zarówno w przypadku Okazji jak i Grup zakładamy ten sam problem - niską aktywność użytkowników i w konsekwencji niewielką zawartość

Havelock_Vetinari

@arcy To naprawdę trudna decyzja i nie ma idealnego rozwiązania.

Lebiediew

@arcy Tak, tylko Okazje składają się z okazji. Grupy — z użytkowników. A to właśnie brak użytkowników działa odstraszająco. Ludzie to stadne bestie :P.

arcy

@Lebiediew Tylko te okazje dodają użytkownicy i nie będzie Okazji jeśli nikt nie będzie tam postował. Natomiast jeśli chodzi o grupy towydaje mi się, że wystarczy dołączyć, a pisać tylko jeśli chce się pisać lub (co na FB jest chyba dużo częstszym przypadkiem) poszukuje się odpowiedzi na jakiś problem - wówczas społeczność danej grupy się uaktywnia i często pomaga nawet ci, którzy nie postują na grupie regularnie (a często wcale nie postują poza odpowiedziami dla innych użytkowników)

arcy

@hejto po kliknięciu w powiadomienie o wzmiance w komentarzu przenosi mnie nie do komentarza, którego powiadomienie dotyczy, ale do postu - trzeba przewijać za każdym razem wszystkie komentarze.

Havelock_Vetinari

@arcy na razie nie znamy szczegółów jak ma to działać. Chyba

Lebiediew

@arcy Tak, ale tu chodzi o psychologię: ludzie chcą widzieć innych ludzi. Chcą mieć pewność, że za każdym razem gdy wejdą się odstresować po ciężkim dniu będą mieli okazję wejść z kimś w interację, zaplusować zabawny komentarz, podyskutować z przypadkową osobą. Możliwość przycebulenia na nowym xiaomi to miły dodatek, a nie istota serwisu SPOŁECZNOŚCIOWEGO.

Lebiediew

Dlatego uważam, że teraz priorytetem powinno być doprowadzenie do tego, że treści napierdalają non stop, choćby w większości o kupie i siku. Porównaj sobie ilość aktywnych użytkowników tu i na Xepo. Tak, poziom jest niższy – ale nic nam po naszym wysokim poziomie, jeśli serwis umrze śmiercią naturalną.

Havelock_Vetinari

@Lebiediew @arcy Przede wszystkim chodzi o przyciągniecie użytkowników. Różnych ludzi, tych ambitnych i tych śmieszków. Okazje mogą być niezłym narzędziem, ale poczekajmy na twórców

arcy

@Lebiediew Jasne ale to przecież nie stoi w opozycji do grup czy okazji. Nadal będzie główny feed czy tagi gdzie interakcje będą mogły mieć miejsce. i gdzie społecznościowe kupy i siku będą miały miejsce Okazje czy grupy mają istnieć obok, a nie zamiast.
Xepo miało grupy i pokoje niemalże od poczatku więc nie jestem przekonany do trafności tego argumentu. Poza tym nie wiem czy xepo może byc jakimś przykładem przy ~12 000 uzytkowików.

arcy

@Havelock_Vetinari @Lebiediew @gacek Bardzo interesująca dyskusja, szacuneczek

Havelock_Vetinari

@arcy @Lebiediew oczywiście, ze może istnieć. Ale tutaj chodzi o zrobienie czegoś najpierw. Dwóch rzeczy nie ogarną na raz

administracja

Wykop 2.0!

Havelock_Vetinari

@arcy Bardzo dobra! I grzeczna! Omawiamy ważny problem dla nas ;d

Lebiediew

@arcy Tak, ale tu obowiązuje prawo zachowania masy :P. Post trafi na grupę, więc nie trafi na główną. "Obok" to to samo co "zamiast".

 

A na co patrzy nowy użytkownik niezorientowany w mechanice strony? Na główną. To tam oczekuje znaleźć to, co najlepsze. A tym okazuje się jeden post na godzinę, który nie wpasował się w żadną z grup. Grup, które, nawiasem mówiąc, tworzą po trzy osoby.

 

Liczy się pierwsze wrażenie. Nie możemy zakładać, że ktoś zostanie mimo niego, by odkrywać nasz piękny charakter.

arcy

Przyszła @administracja i rozwiązała nasze dywagacje - @hejto róbcie wykop, a nie jakieś głupoty Wam w głowach

pokemon

Grupy spoko, ale wiecie co? Chciałbym, ale boję się. Chyba dobrze wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego - dlaczego

PapaNorris

Też jestem my zrobić w stronę wykopu, gdzie można i robić artykuły, i tworzyć dyskusje z innymi

mejwen

@hejto myślę, że można by zmergować 2. z 4 i moglibyśmy mieć redditowy feed na artykuły w połączeniu z twitterem (mikroblog) i facebookiem (grupki/chat)

 

Myślę, że coś na wzór https://karab.in/ z mirkoblogiem byłoby fajne.

 

Spójrzcie właśnie na przyklad na https://lemmy.ml/ kna którym opiera się https://karab.in/

  • macie posty jak na reddicie, które mogłyb być artykułami
  • macie communities jako takie subreddity
  • możnaby dodać mikroblog
  • możnaby dodać grupki z chatem

 

Brakuje alternatyw dla wykopu, a myślę że przygotowanie czegoś w stylu polskiego reddita jak https://karab.in/ z mikroblogiem byłoby mega.

 

Zarejestrowałem się u was z myślą wsparcia projektu alternatywy da wykopu.

PapaNorris

@mejwen popieram kolegę po fachu

PeBe

@hejto Jako że jestem Perfekcjonistąa i lubię, jak rzeczy są poukładane, jestem zdecydowanie za grupami. Przede wszystkim pozwolą uporządkować treści i dadzą do re podwaliny pod resztę wymienionych.
Na drugi strzał mogły by pójść artykuły, bo to świetna propozycja.

PapaNorris

@Lebiediew dobra zrozumiałem aluzje, że czekasz na mnie, jutro zrobię Ci specjalnie dla Ciebie

Maciej_Kiner

Grupy byłyby spoko, dla mnie najlepszą częścią wykopu są tagi na mirko ale jakby zrobić mix tagów i subreditów to myślę że to byłby strzał w 10

test123

@hejto

 

okazje i ogłoszenia to nie są dobre pomysły. nie stworzymy tutaj niczego lepszego i popularniejszego od peppera i portali stricte ogłoszeniowych. artykuły wydają mi się fajnym pomysłem. zamiast strony głównej znanej z wykopu fajne by były właśnie takie artykuły z własnym kontentem tworzone przez społeczność. wizualnie coś jak notatki z facebooka. grupy też nie są złym pomysłem, ale - jak już ktoś słusznie zauważył - na tym etapie chyba nie jest dobrym rozwiązaniem rozdrabnianie i tak nielicznej społeczności.

 

czyli artykuły na głównej + dalsze rozwijanie mikroblogu, ewentualnie potem grupy.

 

a jeśli chodzi o mikroblog to fajnie by było wprowadzić przynajmniej jednostopniowe drzewko odpowiedzi w komentarzach. moim zdaniem warto również zwiększyć szerokość wpisów żeby więcej treści mieściło się na jednym ekranie (np. kolumna aktywni i najaktywniejsi widoczna na stronie głównej)

bcb71411-878c-4407-856e-f6bd093b01bb
otlet

Nie znam się, ale artykuły pisałbym, a grupy tworzyłbym Tak po polskiemu mówiąc.

topolskiekoszmarynieamerykanskiesny

@Lebiediew ale z drugiej strony jak by były grupy tematyczne związane np z motoryzacją to może ktoś nowy prędzej by założył konto żeby zapytać o coś w tym temacie niż tak jak jest teraz, a wtedy by też była jakaś szansa że zostanie na dłużej jak spotka się z przyjazną atmosferą.

adrian-wieczorek

@hejto poprosił bym „grupy” na podobieństwo reddita

Wiktor_Duch

Grupy, artykuły.

dlackero

@hejto artykuły grupy

Havelock_Vetinari

@topolskiekoszmarynieamerykanskiesny Tutaj chodzi również o reklamę, nie przyciągniesz userów czymś co maja wszyscy Dlatego grupy będą odstraszać pustkami. Teraz się deklarujecie, że chcecie grupy, ale potem wyjdzie, ze nikt z Was nawet posta nie napisze.

matyjzs

Grupy

rafal-listewnik

artykuły duh

JustMe

O boziu! Widzę, że lud już zadecydował o przyszłości HejTO

n3rd_1n_5pac3

Żadna z 4 opcji mi się nie podoba bo wygląda na kopiowanie na siłę istniejących rozwiązań. Skupcie na tym w czym jesteście dobrzy. Może warto popracować nad featureami takimi jak ankiety, tłumaczenie postów czy po prostu nad promocją waszego wspaniałego serwisu. W jaki sposób te pomysły się zrodziły? Może wartałoby się wcześniej zapytać userów czego chcą zamiast wciskać im te 4 opcje. Tak tylko ostrzegam że może być tak że wy się napracujecie a nikt z tych rzeczy nie będzie chciał korzystać ... Trochę byłoby szkoda, te siły moglibyście poświęcić na inne wartościowe dla userów rzeczy.

topolskiekoszmarynieamerykanskiesny

@Havelock_Vetinari Ale w sumie nie wiem czy tak wszyscy mają grupy. Najbardziej mi na myśl przychodzą grupy na facebooku ale widziałem że trochę osób narzeka na ich funkcjonowanie (chyba że się coś zmieniło), więc może właśnie dobrze zrobione grupy przyciągnęły by trochę użytkowników? Chociaż nie da się ukryć że masz rację co do tego że jeśli na grupach nic się nie będzie działo to nie będą zbyt zachęcające, więc nadzieją by byli ludzie którzy by przyszli tworzyć grupy a nie szukać już istniejące.

Enviador

jak ten czas zapierdziela...

gacek

@Enviador że już miesiąc a Hejto tak dobrze się rozwija?

SantoSubitoViaUSB

@hejto No i takie inicjatywy to ja lubię

Kwachu

Hejto - miejsce gdzie można wylać z siebie syf i wybluzgać się dowoli?

NinomaeInanis

nic tak by nie rozruszalo hejto jak okazje, na reszte moim zdaniem jest za malo uzytkownikow, jeszcze

NinomaeInanis

@Kwachu jest cos podobnego, polecam https://www.chujnia.pl

Enviador

@gacek to też, pamiętam jak dziś komunikat, że będzie odpalany projekt hejto

adrian-wieczorek

@mejwen Chyba najsensowniejsza opcja, nie wiem dlaczego wszyscy boja mówić sie o swoich inspiracjach jak by to była jakaś hańba, jak zaimplementuję sie dane rozwiązanie lepiej i jeszcze je ulepszy to wyjdzie sie na plus. Prosty przykład IOS a Android na jednym wszystko chodzi bezbłędnie na drugim nie zawsze apki są dostosowane do telefonów.

arthc

hejto_live - warto społeczności dać wartościowe treści:)

Zaloguj się aby komentować