Zdjęcie w tle
GeorgeFloyd

GeorgeFloyd

Specjalista
  • 12wpisy
  • 46komentarzy
Mam na sprzedaż bilet na koncert Death Grips w Warszawie termin 05.06, miejsce stojące.
Cena jaka mnie interesuje 190 PLN. Po płatności przesyłam bilet za pomocą Transfer na stronie Ticketmaster.
b8290157-98ea-49d8-b2d0-34731f750a01

Zaloguj się aby komentować

Jeśli zastanawiasz się nad budżetowym wyjazdem do Paryża, to da się. Sam byłem w listopadzie i za wszystko, hotel, bilety lotnicze i komunikacji miejskiej, jedzenie, część atrakcji zapłaciłem tylko 800 PLN na 5 dni, dla wszystkich osób w wieku do 26 lat polecam. Ogromna część atrakcji jest za darmo, jedynie gdzie płaciłem za wstęp to katakumby i wejście na wieżę Eiffla. Wersal, Louvre, Łuk triumfalny, Panteon były za darmo. Jest to świetny kierunek dla ludzi ceniących ciekawą architekturę i sztukę. Co prawda, aby zwiedzić tak tanio to miasto trzeba mieć sporo wyrzeczeń, ale powiem jedno, warto jest tam jechać, aby po prostu poczuć to miasto, jest przepiękne i magiczne.
#paryz #podroze #podrozujzhejto #francja
ee15df18-0e3d-402c-ab9e-5905073290a4
354f4603-2ea1-46d6-b472-0db561da454a
0c859255-ac85-47c1-9916-8116ac801725
2e23cd52-a911-42df-b089-14996ac921cc
Rafau

@GeorgeFloyd to z serduszka pisałem ale za dużo internetow przeglądam i czasami mój styl pisania jest pastowy. Pozdrawiam, niech Ci się lekko oddycha

GeorgeFloyd

@Rafau jak z serduszka pisane to jeszcze lepiej, mi zabrakło czasu na Orsay, ale jak na krótką wycieczkę i tak uważam, że zobaczyłem prawie wszystko co mogłem. Jeśli chodzi o obrazy w Luwrze to nie byłem nimi, aż tak zachwycony. Najbardziej podobały mi się antyki i wystawa ze świata islamskiego. Zwłaszcza, że 80% osób przyszła oglądać Mona Lise, także na innych wystawach nie było tłoku i można było podziwiać różne naprawdę ciekawe eksponaty.

Wielkość Luwru zrobiła na mnie giantyczne wrażenie, przez 6h wycieczkę zrobiłem tam około 20km.

Rafau

@GeorgeFloyd no właśnie tak to jest z Luwrem. Gdyby nie to, że żona (wówczas dziewczyna) mi powiedziała, że chyba kojarzy tą rzeźbę z poprzedniego pomieszczenia, to bym przeszedł nie zauważywszy Umierającego Jeńca. Po prostu nie zauważyłem wybitnego arcydzieła Michała Anioła, bo ekspozycja dała dupy i podświadomie skupiłem sie na innych dziełach w pomieszczeniu i przez natłok wszystkiego coś takiego mogło mi umknąć. Gdy dotarłem do sali z Tratwą Meduzy i Wolnością wiodąca lud na barykady miałem już po prostu dość. Smutno mi było, że tyle pięknej sztuki jest nadziabane w jednym miejscu, gdzie ona po prostu ginie w natłoku wszystkiego. Człowiek zamiast się cieszyć to jest wymęczony fizycznie. Owszem, jakby się miało taki tydzień na sam Luwr - super. Ale lepiej taki tydzień czasu spędzić spacerując champs elysees, pijąc wino za 3 euro pod wieżą Eiffla (spożywanie wina na kocyku jest we Francji w pełni legalne), wpierdalając ślimaka z masłem czosnkowym, siedząc na stalowych krzesełkach w ogrodzie luksemburskim, albo włócząc się po studenckich knajpkach rozsianych po obu stronach Sekwany. A po sztukę - do d'Orsay i tyle, bo to jest esencja piękna i emocji.

Zaloguj się aby komentować

r/Polska be like
Po prostu nie mogę z tych soyboyów, oni serio myślą, że poza Warszawą nie ma życia??
"Albo przeprowadzasz się do dużego miasta, albo biedujesz" XD²
Ja wiem, że wieś dla osób z wyższym wykształceniem nie jest dobrym pomysłem, ale miasto jak Warszawa dla osób bez średniego wykształcenia jest kurwa 100 razy gorsza XD. Nie wiem czy te soyaki ogarniają jaką patologią jest obecny rynek mieszkaniowy i ile trzeba wydać na kawalerkę na jakiejś Białołęce. Przecież obecnie wiele osób w Warszawie tylko wegetuje, bo nie stać ich na nic innego niż wynajem i jedzenie.
Paryż jest tańszy do życia, niż jebana Warszawa i reszta większych miast w Polsce.
Na wsi ludzie też się dorabiają, nie trzeba mieć doktoratu, aby dorobić się chociażby na mechanice, u mnie na wsi jest czterech mechaników i żaden nie narzeka na brak klientów.
Boli mnie to demonizowanie wsi, wiadomo wieś wsi nierówna, ale nie można uważać wyprowadzki do dużego miasta za jedyne rozwiązanie.
Żeby nie było mieszkałem i w Warszawie, Lublinie jak i na wsi.
f1f12e63-23d8-4070-816e-7d3828744bd3
GeorgeFloyd

@Fearaneruial robiłem na wykończeniowce w Warszawie i to pierdolenie o 15k miesięcznie to czasem przesada, bo aby tyle zarobić trzeba nakurwiać 10/12h dziennie, dojeżdżać do pracy przez całe miasto, jak robisz na czarno jak w moim przypadku to często jeszcze cię ojebią na hajs, o dziwo zwłaszcza ci bogatsi.

Do tego trzeba zaznaczyć, że aby zarabiać takie pieniądze musisz już naprawdę mieć umiejętności, bo często "fachowcy" odpierdalają taką fuszerkę że głowa mała.

PiesLat2230

@GeorgeFloyd No wlasnie ludzie mało zarabiają, a kurwa wszystko drogie XD

Znajomek z Lublina chce fury sciagac - bo jakiś VW Golf 4 w Krakowie kupisz za 2k, a w Lublinie za 5k sprzedasz xD

Fearaneruial

@GeorgeFloyd no bardziej miałem na myśli już specjalistę - układacza płytek albo parkietu (z cyklinowaniem), pomocnik przy tynkowaniu tyle nie zgarnie

ale znowu jak jesteś trochę ogarnięty to działalność i dwóch trzech do pomocy i te 15k będzie


(pomijam koszty zdrowotne tej imprezy bo znani mi układacze parkietów po pięćdziesiątce to wszyscy z kolanami i plecami mają jazdy)

Zaloguj się aby komentować

Mam tu konto od dwóch lat XD
sprawdziłem swój pierwszy wpis i przypomniałem sobie, że ten serwis na początku był challangem w postawienu wykopu 2.0 w 24h XD
entropy_

@GeorgeFloyd to jest stare xepo czy jak to się wtedy nazywało? To Ten Mirek to na livestreamie stawiał albicle od zera?

tak_bylo

@Elomenelo tak, ten portal na początku powstał jako odpowiedź na "rządowego facebooka". Wykopem 2.0 stał się dziś.

GeorgeFloyd

@entropy_ chyba to jest osobny projekt, wystartował po tym jak xepo czy jak to się nazywało wywołało zaciekawienie na wykopie

Zaloguj się aby komentować