#wspinaczka #bouldering #salatowytrening
We wtorek znów dwa pakiety treningowe:
Do następnego setu dodać ciężar rzędu 1-2kg..
Mam zwykły drewniany bloczek szerokosci 7cm.
1 Set 20kg: lewa zrobione, prawa zrobiona.
2 Set 21.5kg: lewa zrobiona, ale ledwo. prawa zrobiona.
3 Set 22.5kg: lewa puscila pod koniec, prawa zrobiona.
4 Set 24kg: lewa pominięta, prawa zrobiona.
5 Set 25kg: lewa pominięta, prawa zrobiona ale ledwo.
6 Set 26.5kg: lewa pominięta, prawa puscila pod koniec.
Koniec treningu.
Jem śniadanko i idę na boulder!
Miłego dnia!
Zaloguj się aby komentować
Są tu jakies wpinaczkowe świry? Topujemy The Story of Two Worlds w podejściówkach, żeby później na rozluźnienie zrobić Dreamtime, ktoś wpada :D?
A tak serio to byłem posmalcować chwyty moimi paluchami. Niesamowicie piękny kawałek skały :).
#wspinaczka #bouldering #cresciano


Zaloguj się aby komentować
Witam wspinaczkowe świry!
Dziś poniedziałek, więc zgodnie z obietnicą pierwszy wpis o #salatowytrening.
Zanim do niego przejdę, to jeszcze tylko garść detali :
Waga : 75kg
Godzin snu - 6/7 nie poszło mi najlepiej.
Okej i lecimy.
Zgodnie z rekomendacją od trenera zacząłem od intensywnych treningów. Zostawiam sobie lżejsze na koniec tygodnia.
Zrobiłem rozgrzewkę kółeczkiem do ścisków i trochę poobciążałem poszczególne palce. Nic szczególnego, ale załączyli mi video jak się rozgrzewać w domu i na jutro już je ogarnę.
Pierwszy poszedł chwyt izometryczny. Jedna ręka na 18-22mm krawątce. Nie podnosisz nóg jedynie zginasz w kolanach do uczucia, że jest ciężko. 7 sekund. Odpoczynek 30sekund. Zmiana rąk. i tak 3 razy na każdą rękę.
W domu mam tylko beastmakera1000, więc trzymam się mojej standardowej 20mm. Pierwszy set miałem wrażenie, że nie umiem się przyłożyć, żeby obciążyć dobrze chwyt. Przy drugim odkrylem trik i zamiast zostawać na palcach to przegibywałem się na drugą stronę. Nie umiem tego wytłumaczyć, załączę może zdjęcie, jak znajdę. Dzięki temu pozostałe drugi i trzeci set poszły dużo lepiej. W sensie, czułem wysiłek.
Drugi trening odpaliłem zaraz po, bo byłem w dobrej formie i czułem się spoko na max hangs przy 85%. 3 sety (10sekund + 2minuty rest. )
Pierwszy set poszedł ciężko i dopiero odpoczywając zorientowałem się że za bardzo zginałem łokcie i kolejne dwa poszły praktycznie bezproblemowo.
Trener zalecał coś zjeść zaraz po, więc miałem przygotowanego szejka, którego właśnie popijam.
Do MaxHang załączyli filmik, gdzie mówią, że mogę do tego podejść z halfcrimp albo otwarty chwyt. Co jest trochę dziwne, bo przy teście żeby ustalić max nakazywali hc. Co przy BeastMakerze mnie osłabiało, palce mi się nie mieszczą w otwór tak, żeby komfortowo zrobić crimpa.
Dodatkowo narzekałem gdzieś, że stojak z chwytotablica mi się buja, więc przetestowałem max na siłce w weekend i na 20mm lattice hang boardzie (gdzie już mogłem poprawnie zrobić half crimp) dorwałem 50kg i może było miejsce jeszcze na jakieś 2.5kg.
daje tagi, bo ktoś mówił, żeby dawać. Jak nie chcecie, to usunę.
#wspinaczka #bouldering #trening

Zaloguj się aby komentować
Byłem dzisaj po raz pierwszy na ściance wspinaczkowej. Chyba się zakochałem. Wspinałem się wśród 10 latków
#wspinaczka #szkocja #Edinburgh

Zaloguj się aby komentować
Mam taką zajawkę, że czasem wpierdalam się na jakiś komin. Ten na którym siedzę na zdjęciu miał około 130 metrów
Najwyższy na jaki wchodziłem miał ok 300 i był zlokalizowany w Mitrovicy w kosowie. Nie wiedziałem czego się spodziewać, ale na szczęście miałem znajomych w polskiej bazie kfor i żołnierze podjechali przy okazji wyjazdu, by porobić mi zdjecia obiektu
Dodatkowej pikanterii dodaje fakt, że jest to teren sporny między Albanią a Serbią, a mój pobyt tam zbiegł się z manifestacjami. Musiałem zakraść się do niego w nocy niepostrzeżenie przez cały zakład odlewni. Trochę czułem się jak w jakiejś skradance, kiedy czolgalem się przez krzaki, tak by mnie nie zauważono.
Koniec końców wykryła mnie ochrona w ostatnim momencie, kiedy już posadziłem dupsko na ziemi.
Ochroniarz zaświecił mi latarką w oczy, byliśmy 3 metry od siebie, odwróciłem się na pięcie i zacząłem spierdalac jak gazela. Na szczęście nie ruszył w pościg, tylko coś tam krzyczał xD O ile wchodziłem dobre 30 minut, to ucieczka zajęła mi mniej niż minutę xD po prostu zacząłem uciekać przed siebie, a zapierdalalem przy tym jak forrest Gump. Później siedziałem w krzakach i obserwowałem zjeżdżające się samochody i zapalające się słupy światła latarek. Jak wszystko ucichło, wróciłem po plecak, który zostawiłem pod murem. Balem się, że będzie jakiś przypał, bo rano jak robiłem rekonesans, to legitymowała mnie tam policja, ale na szczęście nic nie było xD
Jak będziecie chcieć, to poszukam na drugim komputerze zdjęć jak będę u rodziców, ale cudów bym się nie spodziewał, bo wchodziłem nocą. Zaplusujcie to może jakoś zawołam czy coś.
Zapraszam do obserwowania mojego tagu #randycontent , gdzie opowiadam o moich po⁎⁎⁎⁎nych podróżach
#podroze #wspinaczka

Miałem takiego kolegę który lubił się wspinać na a co tylko mógł - ściany, mury, wieże. Raz wszedł na dach akademika, innym razem na jakieś ruiny, nikt nie wiedział gdzie i w jaki sposób się tam dostał. Aż w końcu przesadził i wdrapał się na słup trakcyjny. Łuk elektryczny był widoczny chyba z kilometra. Szkoda chłopaka. Ty też uważaj.
Ja kiedyś wlazłem na 30 metrowy komin, taki stary, gdzie nawet nie było tej zabezpieczającej klatki przy drabince. Komin był do rozbiórki a przy silnym wietrze odpadały z niego cegły, wleźć wlazłem, ale na górze dostałem sraczki ze strachu i nie mogłem zejść
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem, czy pisać tutaj, czy na drugim portalu. Tam zacząłem. tutaj siedzę częściej, eh, dylematy.
Anyway - zapisałem się na Lattice Training, 12 tygodni planu ułożonego z trenerem pode mnie i pod moje umiejętności.
Dziś o poranku dostałem maila, że mój plan jest gotów i mogę go sobie w apce obejrzeć i porozkładać.
W mailu jeszcze powiedzieli, że bazując na moich wynikach:
Max finger strength = 122 kg (158% body mass);
Power endurance = 136 sec (@ 73 kg);
2 rep max pull-up = 102 kg (132% body mass);
Hip flexibility = 153 cm (84% height)
To najgorzej wygląda hip flexibility a najlepiej max finger strength. Pozostałe są ocenione jako przeciętne (chociaż sugerowano, że powinienem 2pull-ups zrobić z 150% masy ciała)
Zaczynam w poniedziałek, ale już dziś mogłem zobaczyć jakie treningi mam każdego tygodnia, i - co najważniejsze, samemu je sobie poukładać. Każdy trening ma kolor opisujący typ i mogę go przypisać do dowolnego dnia, czyli - mam więcej czasu w sobotę, to mogę ogarnąć 3 treningi. Mniej czasu w środę, to jeden. A jak mam bardziej socjalną sesję ze znajomymi we wtorek, to też jest na to blok czasowy.
Łącznie w pierwszym tygodniu mam 11 bloków czasowych, na łączną kwotę 260+ minut. Niektóre to 10 minutówki, niektóre są po 60 minut.
Ktoś mi mówił, że będę się nagrywał na Kilterze, żeby mogli zobaczyć jak pracuję -nie w wersji Lite (nawet nie wiedziałem, że zapisałem się na Lite). Tu tylko będzie 12 tygodni napierdzielania. I z tego co widzę będzie ciężko tak ustawić kalendarz, żeby zrobić wystarczająco w 5 dni, żeby ogarnąć cały weekend wolny.
Dodatkowe wyzwanie, o którym będę chciał wspominać w logach, to spanie. 7 godzin minimum; 8-9 jeszcze lepiej.Jak ja znajdę czas na pracę, to nie wiem
A i jeszcze tagi
#wspinaczka #bouldering #salatowytrening
@UzytkownikHejto realistycznie to zrobić v9, ustabilizowaćV8. Miałem trochę nadziei, że ktoś mi powie która część ciała mam słabsza. Bo nie umiem jej zidentyfikować, mam problemy w kilku pozycjach i z kilkoma stylami i nie wiem, jak jerozcwiczyc. Przykładowo nie umiem w zamknietej pozycji startowej z rekami na side-pull się podnieść. Spróbuję zrobić rysunek... I nie wiem jakie mięśnie na to ćwiczyć, poza tym mam problem z podchwytami. I nie mówię tu o klamach pochwytach tylko takich 10mm 2 palce. Tu przynajmniej wiem, że problemem są moje nadgarstki i pod nie ćwiczę.
A nierealistycznie, to w mailu do mnie powiedzieli, że mogę celować w V10, co byłoby trochę spełnieniem marzeń.

@dla_mnie_masz_stajla trening stricte pod baldy.
Red Point? Moje szczytowe osiągnięcia to 26-27, ale żadne z nich nie było "klasyczną" lina. 26 była v6 boulderowym startem, a potem łatwym sufitem. 27 była jeszcze śmieszniejsza, bo nie była tak w pełni prawdziwa, ale robiona od 60 lat i uznawana przez zawodowców. I tej akurat przyznałbym 27. Pracowałem nad nią prawie dwa lata (covidowe)
Na baldach mam 3 v8 ponad 10 V7.
Co do tych 160%, to nieskromnie myślę że mam więcej. Tylko mój set w domu delikatnie, dosłownie o milimetr się buja, co buja 45kg na uprzęży dużo więcej i cholernie ciężko jest mi utrzymać "bujniecie" w tył.
Może jednego dnia spróbuję się wpiąć na ścianie zobaczę czy przebije 55.
Zaloguj się aby komentować
#wspinaczka #bouldering
Stan po weekendowym wypadzie,
Dwie v5ki weszły, obie takie "stare" projekty, które dotknąłem z 4 lata temu i powiedziałem sobie że niemożliwe jest je zrobić. Poszły po 3 próbach.
Jedna v7ka w kilka(naście) podejść.
Druga V7ka której nigdy wcześniej nie próbowałem, pójdzie. Crux to dyno do oblaka na dość sporej wysokości. Spróbowałem dwa razy i się poddałem, głównie ze względu na ekipę. Nie wiem, czy też tak macie, ale lepiej mi się wspina jak jest kilka osób próbujących ten sam problem. Mogę podyskutować, wiem że ktoś rozumie mój ból i też wie, gdzie oczekiwać problemów, upadku, więc bezpieczniej spotuje. Dodatkowo, źle się czuje jak zmuszam 6 osób do patrzenia jak probuje, restuję itd. a oni nie mają nic do roboty. Tym razem byłem z ekipą dość początkująca, więc po 15 minutach uznałem, że dość. Ale wrócę, bo to klasyk.
Postep na dwóch V8.
Na jednej udało mi się w końcu złapać top, ale zabrakło mi dosłownie milimetrów do dobrego chwytu.
Z drugą jest śmieszna historia. Pracowaliśmy nad nią cały dzień na zeszłym wyjezdzie i byliśmy już bardzo bardzo blisko. Pod koniec dnia przyszedł ziomek, który już ją zrobił i powiedział, że robimy ją ze złego startu. Tamtego dnia nie byliśmy w stanie nawet utrzymać się na poprawnych startowych chwytach. Ja zwalilem na całodzienna pompę, ale kumpel się załamał. Wczoraj na świeżo, byłem w stanie wykonać jeden ruch, nawet lepiej niż ze złego startu, więc jest nadzieja.
A na V10 w końcu udało mi się dobrze ułożyć lewą stopę, dzięki czemu prawą mogę zrobić dwa mikro kroczki, a potem nawet podnieść na następny stopień. W stopień nie trafiam tak kompletnie. Jestem z 10 cm za wysoko. Ale to powinno się dograć. Jak postawie we właściwym miejscu to możliwe, że zrobię całość.
Uffff. Wyszedł wpis jak z dziennika wyprawy, a chciałem tylko napisac cyferki ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
#wspinaczka #gory #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
#hejtosport #wspinaczka #bouldering #kilterboard
Przegiąłem?
W ogóle czemu niektóre tagi się nie załączają? Czemu nie ma #kilter ?

Zaloguj się aby komentować
Z ciekawych miejsc w Polsce polecam Okiennik Wielki w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Takie zdjęcie udało mi się ustrzelić jak tam byłem.
#podroze #wspinaczka #slaskie

Zaloguj się aby komentować
Mróz dotarł w końcu w Rudawy! Dzisiaj z rana -11 stopni, cały dzień bezchmurne niebo, dzieci u dziadków więc można było siedzieć cały dzień w lesie. Koniec końców temperatura skoczyła do -2. Nowe projekty otwarte, stare niepozamykane ale i tak było za⁎⁎⁎⁎ście.




Zaloguj się aby komentować
Adam Ondra (prawdopodobnie najlepszy wspinacz na świecie) wraz z Tomasem "Tomajda" Sobotką (lokalną legendą) otwierają nowa drogę w Dolinie Łaby. Troszkę gadania o wspinaniu, troszkę wspinania ;). Generalnie przyjemny materiał.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Obserwując Czechów mam czasem wrażenie, że cierpią oni na pewne pewne schorzenie. Nazwałem to roboczo "syndromem braku dostępności do morza".
Styl życia wspinaczkowych żuli (czy nazywając to ładniej "piaskowcowych dziadów") jest nie do podrobienia. Zresztą poniższy materiał pokazuje na co można wpaść mając dużo piwa i piaskowcowych turni.
Zaloguj się aby komentować
Element czeskiej kinematografii wspinaczkowej. Coś na odświeżenie głowy od wojennych treści.
Zaloguj się aby komentować
Dobry wieczór!
Mam do polecenia ciekawy film dokumentalny o narodzinach wspinaczki w Yosemitach, pod tytułem "Valley Uprising" (czy jak to Polacy wymyślili "buntownicy na krawędzi"). Łapcie oficjalny trailer.
Miłego!
Zaloguj się aby komentować
Skoro był uszkodzony friend to teraz pancerna kostka
Zaloguj się aby komentować
Taki filmik z mojego podwórka. Zwykle zaniedbanie mogło skończyć się tragicznie. Panie i panowie, sprawdzajcie swój sprzęt
Zaloguj się aby komentować
Materiał filmowy promujący buldering w Rudawach Janowickich. A tak na serio to całkiem przyjemna produkcja Obleśnego Dziada;)
Zaloguj się aby komentować