czemu w tych wypowiedziach są same wspominki i wypominki? nie można powiedzieć "w zeszłym tygodniu Polacy mieli sukces XYZ" albo "zespół z polskimi studentami odkrył ABC"? albo "na Harvard dostało się X Polaków"? nie mamy sukcesów teraz jakichś fajnych? może to jest nielegalne żeby mówić o czymś istniejącym albo czymś do wydarzyło się po śmierci Papieża i Smoleńsku?
przydałoby się trochę pozytywnych wiadomości, zwłaszcza ze strony opozycji
o c⁎⁎j chodzi z tymi referatami o chrzcie Polski albo bohaterskiej lekarce? to jest jakaś tradycja żeby tak robić? ktoś ich faktycznie poza mną słucha? w sensie to leci gdzieś w TVP i siedzą dziadki i się wzruszają, czy tak o se pi⁎⁎⁎⁎lą żeby popierdolić?
#korwin narzeka o tym, że inni narzekają. trochę jak mój stary. "dobrze by było, żeby sądy wydawały sprawiedliwe wyroki". no byłoby za⁎⁎⁎⁎ście, tylko ludzie w mniejszych miastach jak mają szansę to sobie robią z sądu folwark xD
PO chce żeby było jak w Unii, PiS chce żeby było tak jak chcą PiSowscy działacze. Korwin chce, żeby było sprawiedliwie. Ponoć napisał jakiś artykuł w którym to dogłebnie tłumaczy, chętnie przeczytam jak ktoś zalinkuje.
@wombatDaiquiri Kiedyś mówił że sędziowie powinni sądzić zamaskowani żeby nie byli rozpoznawalni. Myśleliśmy że chodzi o kominiarki, ale jemu chodziło o peruki. Trzeba zapytać jakiegoś kuca czemu nie kominiarki - przecież są skuteczniejsze. Kuca zapyta Korwina, odpowie nam, a my znowu będziemy mieli porcję beki.
@Matkojebca_Jones w sumie to zamaskowanie może nie być głupim pomysłem moim zdaniem. tylko trzeba umieć to uargumentować i zaprojektować sensownie i mieć jakieś założenia co im to da i co może spowodować.
w rzeczy samej, w zmianach do ustawy o zmianie nazwy uczelni ( "projekcie ustawy o zmianie nazw uczelni służb państwowych [...] oraz niektórych innych ustaw" https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=3158
> Art. 12. W ustawie z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem
no i tam jest masa rzeczy, które z tego co rozumiem porządkują jakieś losowe ustawy
> „1. Jeżeli obywatel Ukrainy, o którym mowa w art. 1 ust. 1, przybył legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 24 lutego 2022 r. do dnia określonego w przepisach wydanych na podstawie ust. 4 i deklaruje zamiar pozostania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jego pobyt na tym terytorium uznaje się za legalny do dnia 4 marca 2024 r. Za legalny uznaje się także pobyt dziecka urodzonego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez matkę, która jest osobą określoną w zdaniu pierwszym, w okresie dotyczącym matki.
mnie by za taki pierdolnik z roboty wyjebali, ale ja pracuję w prywacie xD
Typa który opowiada o akademii nie jestem w stanie zrozumieć. Jąka się, przycina, ma giga monotonny głos i tempo, chyba problem z czytaniem, wydaje mi się też że zapomina złapać oddechu.
Jaki jest cel tego segmentu poza zniechęceniem ludzi do śledzenia wydarzeń?
K⁎⁎wa znowu o Akademii Policyjnej Więziennej Narodowej, czy jak to się tam nazywa z rektorem świeżo po doktoracie. Byście się może zastanowili czemu Polscy programiści i firmy są poza globalnym R&D a w kraju rozwijają się głównie software-housy, czyli montownie dla zachodu? Czemu ludzie z Polski muszą wyjechać i zasilić swoją pracą obcy kapitał, jak chcą robić naukę? Czemu zamykacie jedyny reaktor jądrowy a pracownikom płacicie głodowe stawki? Jakiś k⁎⁎wa może najpierw szacunek dla know-how w kraju?
Ziomo od Kukiza jedzie po opozycji że jak byli u władzy to nie wprowadzili takiej ustawy. Mam nadzieję, że dostali więcej niż 4.3mln PLN, bo jeśli tylko tyle to mamy niebezpiecznie tanich posłów.
No i temat się zgadza - Sprawozdanie Komisji Infrastruktury o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw.
Czy to jest restream i czegoś nie zauważyłem? Czy zawsze się głosowało rzeczy w okolicach północy? Po co robić coś takiego? Nie można w normalnych godzinach?