Oficjalnie
#mecz #reprezentacja #heheszki

Oficjalnie
#mecz #reprezentacja #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Kogo byście wybrali jako selekcjonera #reprezentacja ? Ja chyba postawiłbym na Santosa, który z mocno średnio Grecją robił całkiem niezłe wyniki, a do tego bardzo długa i owocna współpraca z Portugalią
#pilkanozna
Zaloguj się aby komentować
Przeczytałem przed chwilą, że Hervé Renard odmówił prowadzenia #reprezentacja , o ile pamiętam to gość przed mundialem coś mówił, że chciałby, ale jak zobaczył po awansie Polski co się odpierdala to nie dziwię się, że odmówił.
Zaloguj się aby komentować
Discopolowiec zrobił żart z PZPNu #reprezentacja
Zaloguj się aby komentować
Czyli napisał do Guardioli na twitterze i czeka na odpowiedź xD
#pilkanozna #reprezentacja #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Kto waszym zdaniem jest najlepszym kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski?
#reprezentacja #pilkanozna

Zaloguj się aby komentować
Michał Probierz, kandydat na selekcjonera powiedzial:
"Dziwię się, że Polska jest tak krytykowana jeżeli chodzi o myśl szkoleniową. Z nas robi się debili, to tak powiem brzydko - powiedział w mocnych słowach były szkoleniowiec Cracovii czy Jagiellonii Białystok"
No bo kur.. jesteście debilami. Nie pamiętasz Brzeczka, albo autobus Michniewicza w meczu z Argentyną? I to błaganie piłkarzy, żeby już przestali nam strzelać bramki? To jest kwintesencja polskiej myśli szkoleniowej, ha tfuu.
Jak wybiorą polskiego selekcjonera to jeba* PZPN.
#pilkanozna #reprezentacja
@BillyFuckboy no to nawet nie znam szczerze tematu, ale jak o nikim nie jest głośno to wątpię że są tam jakieś mega gwiazdy. Polskie szkółki muszą mieć fatalny poziom jak u nas status młodego perspektywicznego dostają ludzie których się wiąże z jakąś Veroną, z której i tak są później wypożyczani do jakiejś Ankaragucu. Gdzie tu porównywać do choćby Chorwacji gdzie 20-latki są na bieżąco wyjmowani do najlepszych klubów, a zobacz jaka tam jest liczba ludności a jaka u nas.
Jeśli nie skruszy się tego betonu, nie postawi na normalnego selekcjonera z doświadczeniem i dalej discopolowcy będą prezesami to będziemy grać jak gramy i nic mnie nie przekona że będzie inaczej.
Zaloguj się aby komentować
Przejrzałem sobie opinie ̶e̶k̶s̶p̶e̶r̶t̶ó̶w̶ dziennikarzy świeżo po wyborze Michniewicza na selekcjonera (11 miesięcy temu), wnioski jakie padały:
-zadaniowiec,
-inteligentny gość, wybitny taktyk,
-komunikatywny, bez trudu dogada się z piłkarzami,
-analityczny umysł, umie dostosować system gry do piłkarzy,
- wysokie zdolności organizacyjne, centrum analityczne w gabinecie, najnowsze technologie, treningi z dronami...
Całe środowisko piłkarskie wypowiadało się w tym tonie i w zasadzie nie odmówiłbym tych racji. Problem w tym, że na warunki reprezentacyjne dobry/bardzo dobry trener z ekstraklasy to za mało. Wszyscy polscy trenerzy z ostatnich
lat (F. Smuda, W. Fornalik, A. Nawałka, J. Brzęczek, C. Michniewicz) uchodzili za bardzo dobrych specjalistów w ekstraklasie (no poza Brzęczkiem..). Aktualnie żaden z polskich trenerów nie ma lepszych referencji niż ci, którzy wcześniej pracowali z reprezentacją. Także, jedyny argument za Polakiem to względy finansowe + znajomość naszej mentalności (choć jak dla mnie to minus).
Tutaj wideo z FootTrucka i opinie o Czesławie przed rozpoczęciem pracy: www.youtube.com/watch?v=Iu1VnMPv6cE
#pilkanozna #reprezentacja
@bojowonastawionaowca Racja, dlatego opinie polskiego środowiska nie powinny mieć znaczenia przy wyborze trenera. Powinno się to odbyć poprzez grono kompetentnych osób z PZPN + prezes + konsultacje z czołowymi piłkarzami kadry. Niestety aktualnie w PZPN "grono kompetentnych osób" to zwolennicy "polskiej szkoły trenerskiej" i obawiam się o dużą niechęć do kogoś z zewnątrz.
Zaloguj się aby komentować
Krótkie podsumowanie dzisiejszych występów Polaków w ligach zagranicznych - nie zawsze uda mi się to wieczorem zrobić, ale od czasu do czasu pewnie coś takiego wrzucę pod tag #stranieri.
Zacznijmy od Premier League, gdzie dziś Aston Villa ograła 0:2 Tottenham. W drużynie Unaia Emeryego na ławce zasiedli Matty Cash i Jan Bednarek - Hiszpan wpuścił obydwu z nich, najpierw Matty wszedł na murawę w 66 minucie zmieniając Leona Baileya, a w 82 Bednarek zmienił schodzącego z urazem strzelca bramki Douglasa Luiza.
Oceny SofaScore/whoscored
Matty Cash 6.8/6.4
Jan Bednarek 6.8/6.2
-----
Ligę niżej, czyli w Championship Michał Helik zagrał pełne 90 minut w przegranym 1:2 spotkaniu z Luton.
Michał Helik 6.8/6.4
Millwall z Bartoszem Białkowskim w bramce pokonało 3:0 Rotherham. Polak nie miał za dużo roboty, zaliczył jedną interwencję.
Bartosz Białkowski 7.0/6.8
-----
We francuskiej Ligue 1 90 minut zaliczył Mateusz Wieteska w zaskakująco wygranym meczu Clermont z Olimpique Lyon. Zaliczył czyste konto i żółtą kartkę już w czwartej minucie, ale jest najwyżej oceniony z trójki obrońców przez whoscored. To był dobry mecz Wieteski.
Mateusz Wieteska 6.5/7.0
Nie była to jedyna sensacja w wykonaniu zespołu w którym zagrali Polacy. RC Lens pokonało PSG 3:1 a wynik otworzył w 5 minucie Przemek Frankowski (zagrał cały mecz). Łukasz Poręba pojawił się na boisku w 94 minucie, więc nawet nie biorę pod uwagę jego ocen.
Przemysław Frankowski 7.4/7.8
Łukasz Poręba -/-
#mecz #reprezentacja

Zaloguj się aby komentować
Super rozmowa do kawusii.
Szczególnie fragment odnośnie przyszłego selekcjonera reprezentacji Polski w piłkę nożną.
https://www.youtube.com/watch?v=YOb_kOaS5Fo&ab_channel=Meczyki
#pilkanozna #sport #reprezentacja
@Utylizejszyn W obecnej sytuacji powinniśmy wybrać kogoś konkretnego z trenerów zagranicznych i pozwolić mu budować reprezentację jak i system szkolenia. Dodatkowo w sztabie powinien mieć polskich asystentów. Ktoś z dwójki Vladimir Petković, Roberto Martinez były dobrym wyborem. Tylko czy PZPNowski beton będzie umiał pogodzić się z tym, że ktoś ma zastrzeżenia do "polskiej myśli szkoleniowej".
Zaloguj się aby komentować
Ależ to był skandal gdy okazało się, że premier obiecał polskim piłkarzom 30 milionów złotych za dobry wynik na mundialu. Jak to można zabierać z publicznych pieniędzy i dawać piłkarzom, którzy grając na poziomie reprezentacji należą do grupy najbogatszych.. okazuje się, że można tylko trzeba to zrobić umiejętnie:
Źródło: https://sport.tvp.pl/65251228/pkn-orlen-i-pzpn-podpisza-nowy-kontrakt-sponsorski

Zaloguj się aby komentować

Taki mój krótki komentarz - sytuacja analogiczna do zeszłorocznej, znowu selekcjoner będzie mieć stosunkowo mało czasu przed pierwszym zgrupowaniem. Zakładając, że zostanie zatrudniony w ostatnim terminie.
Ponoć Kulesza nie jest również przekonany do szkoleniowca który nie jest Polakiem - jak dla...
A u nas w reprze bardziej narracja "mamy 4 zawodników w najlepszych klubach na świecie, co ja mam z tego gówna ulepić?" xD

Zaloguj się aby komentować
Gdybym był różowym, to kazałbym mu usiąść
Klękajcie i wychwalajcie jedyną słuszną kandydaturę na SELEKCJONERA reprezentacji Polski w piłkę nożną.
Renard ufam Tobie!

Zaloguj się aby komentować
@BillyFuckboy c⁎⁎ja prawda. Kopacze grają w dobrych klubach, potrafią się postawić Hiszpani, Angli czy Francji, na codzień grają w dobrych klubach. Tylko zmiana trenera na np chada z Francji, który zabija wzrokiem może coś z nich zrobić. Bo chodzby puzzle były mega łatwe małpa z tego dzieła nie zrobi
Zaloguj się aby komentować
Stało się, świętujemy wywalenie tego śliskiego kombinatora

Zaloguj się aby komentować
Michniewicz out, dogadani z Szewczenko?
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować