Na summer game fest w końcu pokazali trailer Wolf Among Us 2, niestety premiera (znowu) przesunięta na przyszły rok (a pierwotnie miało być w 2023), ale przynajmniej będzie odświeżona "jedynka" #gry #przygodowki #telltale #wolfamongus #summergamefest
@Merkury telltale az do teraz nabrało wody w usta i nie było żadnych informacji praktycznie od pojawienia się strony gry na sklepie Epica (co było bodaj w 2024) poza zdawkowym zapewnieniem, że gra powstaje (w komentarzu pod jakimś tweetem od fana z tego co kojarzę xd). Jedyne czego się dowiedzieliśmy to, że nad drugim Wolfem, przez jakiś czas pracowało AdHoc studios, ale, że prace że strony telltale nie posuwały się do przodu to opuścili projekt i zdążyli wypuścić Dispatch. W między czasie mieli też w telltale zwolnienia. Niedawno ktoś wygrzebał, że pewne brazylijskie studio współpracuje z telltale nad dwoma projektami (spekulowano, że właśnie Wolf 2 i remaster pierwszej części, co chyba dziś się właśnie potwierdziło) bazując na stronie rzeczonego dewelopera. Obym się mylił, ale w kościach czuję, że przesuną później na jeszcze kolejny rok bo Wilczek zalicza development hell mniejszy chyba tylko od niesławnego Beyond Good and Evil 2 od Ubisoftu (no I może Star Citizena)
Nie wiem, czy kogokolwiek to interesuje, ale właśnie wyszła gra Gobliins 6. To kontynujacja przygód zabawnych goblinów w formie przygodówki point and click i chyba najmocniej przemówi do starych wyjadaczy, którzy pamiętają pierwsze części z lat dziewięćdziesiątych (ja przechodziłem je na Amidze : ) i dalej tworzony je ten sam artysta grafik - Pierre Gilhodes. Nadaje on planszom bardzo specyficznej kompozycji, takiego satysfakcjonującego zagospodarowania przestrzeni (spójrzcie na screeny i będziecie wiedzieć, o co chodzi) pełnego zaułków, detali, skrytek, schowków itp. Bardzo to lubię.
Ta część jest kontynuacją przygód postaci z Gobliins 2. Fingus prowadzi spokojne (ale i nudne) życie na farmie, gdy posłaniec przynosi mu wiadomość od króla Angoulafre`a - ma uchronić królestwo przed najeźdźcą Karcassio. Wkrótce spotyka swojego nieco bardziej zawadiackiego kumpla - Winkle`a, a sądząc po screenach (bo tak daleko jeszcze nie zaszedłem) później dołącza też Prince Buffoon.
Gra ma slapstickowy humor, kakafoniczną muzykę i zagadki, które - na razie - są dosyć logiczne. Jeszcze się nie zaciąłem. Bardzo mocno przypomina ostanią, piątą część, ale czuć nieco większy budżet i technicznie jest trochę bardziej ogarnięta - poszczególne poziomy nie są już osobnymi plikami .exe, to był jakiś poroniony pomysł.
Na Steamie jest zapowiedziana i pewnie niedługo będzie można ją tam kupić. Jak na razie trzeba wejść na stronę twórcy - https://pierre-gilhodes.itch.io/gobliins6 Kosztuje raczej symboliczne $10. Sam ją pobrałem i gwarantuję, że działa.
Jeśli pamiętasz tę serię to polecam śmiało spróbować, albo jeśli lubisz przygodówki, chociaż ten gatunek jest na marginesie grywalnego światka, głównie dla takich dinozaurów jak ja.
Wczoraj i dzisiaj przeszedłem Dispatch i jak było całkiem w porządku tak oceny rzędu 10/10 są dla mnie całkowicie niezrozumiałe. Zamiast superbohaterów dla dorosłych jest tu po prostu Marvel tylko z nagością i przekleństwami (btw Invisigal hot af, szkoda, że nie było więcej scen z nią ( ͡° ͜ʖ ͡°)) - tak, czasem bawi, ale brakuje tu głębi i dojrzałości Wolf Among Us (btw Adhoc było ponoć odpowiedzialne za fabułę Wolfa 2 zanim odeszli z projektu co w tym kontekście trochę mnie niepokoi). Głębi zabrakło też trochę głównemu złolowi, Shroudowi. Odniosłem wrażenie, że gość nie miał żadnej większej motywacji poza samym sianiem chaosu.
Sama mechanika wysyłania bohaterów do zgłoszeń bardzo fajna.
Odniosłem wrażenie, że gość nie miał żadnej większej motywacji poza samym sianiem chaosu.
@MrGerwant umówmy się- znaczna większość złoli z Marvela działa na dokładnie tej samej zasadzie Serio się kiedyś zastanawiałem, czy czasem jak na ironię "szalony" Thanos nie był jedynym na tyle myślącym, że w tym szaleństwie miał jakiś plan i konkretne przesłanki do tego, a nie tylko UgA bUgA zAbIć WsZyStKiCh LuDzI...
@szatkus nie jestem fanem estetyki anime, więc P5 mnie absolutnie nie interesuje, za to Undertale był całkiem spoko, wiadomo, że kierowana głównie do nastolatków i jako taka się broni.
@MrGerwant też mi o to chodzi. Undertale było przyjemne, tak samo jak Persona, ale jednak obie gry zdecydowanie poniżej 90 punktów, które mają na Metacritic.
Dispatch właśnie też mi wyglądał dosyć miałko patrząc po zapowiedziach, więc Twój wpis tylko mnie w tym utwierdził. Na oceny krytków już nie zwracam większej uwagi, nieraz bawiłem się dobrze grając w gierki, co miały 65 punktów.
Użytkownicy serwisu Epic Games Store za darmo mogą dodać do swoich bibliotek wydaną w 2019 humorystyczną przygodówkę w baśniowych klimatach Pilgrims. Gra jest dość krótka (do jej przejścia wystarczy ok godzina), ale ma dużą regrywalność. Warto dodać, że została wydana w polskiej wersji językowej. Promocja trwa do 7 sierpnia do godz. 17:00
Zwykle nie mam problemów z piraceniem gier, ale, jak tylko usłyszałem, że wychodzi Gobliiins 5, sięgnąłem po portfel. Ta gra na to zasługuje, to fantastyczna i nostalgiczna podróż przypominająca mi poprzednie częsci zagrywane jeszcze na Amidze 600. Dodatkowo za oprawę graficzną odpowiada znów Pierre Gilhodes, czyli ten sam artysta, który pracował przy pierwszych czterech częściach. Uwielbiam ten styl, architektoniczne rozplanowanie, mnóstwo detali na planszach, coś wspaniałego. Dawno tak dobrze pieniędzy nie wydałem. Polecam!
@Felidiusz Nie pamiętam, kto to był, ale ktoś z moich dawnych znajomych (dawnych, bo dziś już nie mam żadnych ) zachwycał się tą grą. To bardziej jak Trine czy jak Lost Vikings czy jak co?
@KLH Bardziej przygodówka point and click. W poprzednich częściach były zadania minimalnie zręcznościowe, np. osiłek unosił ciężki przedmiot na 10 sekund, a w tym czasie trzeba było wybrać przeciętniaka i podnieść coś pod nim, ale jak dotąd tutaj takich nie uświadczyłem. Zresztą zobacz gameplay na YT, da Ci to najlepszy wgląd, jaka to gra.
@Felidiusz uwielbiam przygodówki typu point and click. Wiele osób uważa, że takie gry są nudne, bo nie potrafią docenić warstwy artystycznej. Ręcznie robione ilustrację, ciekawa przygoda, świetna muzyka. Tematy często nawiązują do filozofii, nauki i sztuki a zagadki logiczne, bardzo mnie rozwinęły, jako dziecko.
Ach, cóż to za wspaniała gra była, to _Machinarium_. Niby dla dzieci, a stary chłop miał problem z niektórymi łamigłówkami i musiał korzystać z solucji. Jeśli ktoś lubi przygodówki - bardzo polecam.
@DerMirker Córka lvl 5 przypadkiem włączyła walk-through Machinarium na YT. Wrzuciłem grę na HDD, ale była w szoku kiedy pokazałem jej, że sama może robocikiem sterować. Poza kilkoma zagadkami i mini-grami, teraz ogarnia całą grę. Najlepszy moment - wyrwanie toalety