To może ja wrzucę awaryjnie zadanie
Temat: Dzień po 1.11
Rymy: Zakątki - szczątki - pamięci - rtęci
Zasady znane i lubiane, czasem naginane.
#naczteryrymy #zafirewallem #poezja
To może ja wrzucę awaryjnie zadanie
Temat: Dzień po 1.11
Rymy: Zakątki - szczątki - pamięci - rtęci
Zasady znane i lubiane, czasem naginane.
#naczteryrymy #zafirewallem #poezja
Zasady znane i lubiane, czasem naginane.
@PaczamTylko No właśnie nieznane... @cebulaZrosolu wrzucił wpis do Hydeparku, @Odwrocuawiacz w sumie nie widział co dalej po wygranej... Od dwóch tygodni nikt (łącznie ze mną) nie wrzucił zasad i reguł.
Musimy trochę dyscypliny wprowadzić moi drodzy.
Przypominam:
Zasady:
Masz podany temat i rymy
Ogarniasz wierszyk w tej tematyce i z tymi rymami.
Oczywiście rymy mają być użyte z zachowaniem podanej kolejności
Szerzysz radość z tworzenia
Piorunujesz jak najęty
Wiersz z największą ilością piorunów do 20:00 wygrywa, a jego autor wrzuca własny temat i rymy
Pamiętasz o tagach i społeczności
Zaloguj się aby komentować
zmarzł mi jajca
zmarzły mi stópki
wypiję herbatki
i będę cieplutki
czosnek granulowany, konserwa z puszki, przyprawa do ryb,
#poezja #wiersze #sniadanie #tosty #opornetosty #oporniksamnawsi #jedzenie


Zaloguj się aby komentować
Siema,
#diriposta do utworu di proposta w konkursie #nasonety
Do współpasażera z linii 174
Różne, jak to się mawia, już są losu koleje
I chociaż ze zbiorkomem nie chcę mieć do czynienia
To siedzę w autobusie i chyba oszaleję
Bo jakaś woń mój czuły drażni zmysł powonienia
Nos biedny wciskam w kołnierz, bliski jestem omdlenia
Zlokalizować źródło odoru mam nadzieję
I gdy mam ostatniego wydobyć z siebie tchnienia
Dostrzegam twoją rękę jak wysoko się chwieje
Współpasażerze drogi, coś obok mnie przystanął
I trzymasz się uchwytu, gdy autobus kolebie
Zdradzę ci teraz prawdę wszystkim prócz ciebie znaną:
Bez antyperspirantu strasznie spod pachy jebie
Więc miej to na uwadze i kiedy wstaniesz rano
To weź go proszę użyj, gdy już umyjesz siebie
#zafirewallem #poezja #tworczoscwlasna
Zaloguj się aby komentować
Brrrrry, dziś haiku.
szroni za oknem
dziś jade do stolycy
po amunicję
#bry #dziendobry #poezja #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Jako z liśćmi na drzewach, tak się z ludźmi dzieje:
Potargane w jesieni, z wiatrem ścielą ziemię.
Nowe się wiosną rodzą - tak i pokolenia
W nieustannej sztafecie natura wciąż zmienia.
Homer, Iliada
#poezja #zafirewallem #jesien

Zaloguj się aby komentować
#grzyby i #poezja
Na początku pomyślałam sobie, że te dwa tagi obok siebie brzmią dziwnie, ale potem doszłam do wniosku, że w sumie to nie

Zaloguj się aby komentować
Siema,
#diriposta do utworu di proposta w bitwie #nasonety
Wziąłem w garść siebie, a także kawę,
Wchodzę - a ona taka bezbronna.
Co miałem chciałem wyłożyć na ławę -
Wygrała znowu jej poza obronna.
"Tak...?" - pyta. Widzę, szkli jej się oko;
Niewinna niczym siostra zakonna.
"Nie" - odpowiadam - "Wszystko jest spoko."
Fraza wykuta i monotonna.
Łza w dół policzka spływa jej skromnie.
Czy ona byłaby zrobić to skłonna?
Nie chcę w to wierzyć, bo kocham ogromnie -
Miłość do śmierci, ma belladonna.
Różna #tworczoscwlasna , choć głównie #poezja , w kawiarence #zafirewallem
Zaloguj się aby komentować
#poezja O, można tu wrzucać swoje lub znalezione rzeczy? Mam jeden taki:
taki mocny nie był nikt
odkąd sięgają pamięcią
był czasem ich dzieciństwa
potworem nocy i bohaterem dni
zbierali po nim świat
odłamki życia i podziwiali
każdy krok i byli za nim
do końca podążali tam gdzie on
słuchali i wierzyli
byli w grupie mocni jak by on tego chciał
minął jednak ten durny czas
dorośli i on został sam
tam na krzyżu
Zaloguj się aby komentować
Należało to do @KatieWee bo bylo 9:9, ale ja dodalem jako drugi.
temat: wojna secesyjna
rymy: dzicz, rycz, licz, znicz
#naczteryrymy #zafirewallem #poezja
Zaloguj się aby komentować
Borze, jaki pięky wiersz.
Nie jestem w temacie lotny, ale fejs podpowiada, że autor to Andrzej Bursa.
#wiersze #poezja #kontaktymiedzyludzkie

Zaloguj się aby komentować
Siema,
Sorry za spóźnienie, rymy poniżej:
Temat: spóźnienie
Rymy: lasu - dal - wal - czasu
#naczteryrymy #zafirewallem #poezja #konkurs
Zaloguj się aby komentować
No to może ja...
Temat: Burza
Rymy: wiatr - rozdziela - świat - otwiera
Rymujemy używając powyższych słów, mniej więcej na zadany temat.
Wygrywa osoba, która będzie miała najwięcej piorunów do jutra do 20 i ona rozpocznie jutrzejszą edycję.
#naczteryrymy #zafirewallem #poezja #tworczoscwlasna

Zaloguj się aby komentować
« Tired of lying in the sunshine, staying home to watch the rain, And you are young and life is long, and there is time to kill today, And then one day you find ten years have got behind you, No one told you when to run, you missed the starting gun. »
Pink Floyds : Time
#gownowpis #lyrics #poezja #pinkfloyd

Zaloguj się aby komentować
Siema,
Propozycja w dzisiejszym #naczteryrymy poniżej:
Temat: miasto duchów
Rymy: dym - bym - tym - rym
Powodzenia!
#zafirewallem #poezja #tworczoscwlasna
Zaloguj się aby komentować
Edycja XCVI
Człek skrobie sobie wiersze, frywolnie, bez ciśnienia
Rymuje w wolnej chwili, by czas swój czymś zapełnić
Potem się okazuje, że ma coś do zrobienia
Że musi kawiarniany obowiązek wypełnić
Mówi się, że zabawa marna jest bez ryzyka
I to motto przyświeca wszystkim #zafirewallem
Znajdź w sobie więc poetę, poużywaj języka
Nieważne, że w #poezja czujesz się amatorem
#diproposta przyjmuje postać tego wierszyka
Do piątku trzeba wrzucić na tag swoje utwory
Wygrany nie uchroni się jednak od haczyka -
Wszczęcia nowej edycji pełnić będzie honory
Bo tak to już wygląda w konkursie #nasonety
Przegrywa się na szczęście, wygrywa się - niestety
Zaloguj się aby komentować
Siema,
#diriposta na utwór di proposta w bitwie #nasonety
----------
#latowracaj
Kilka dni zimna i tęsknię za latem
Choć kiedyś musiał przyjść jego kres
Mróz znowu chwyta, ubieram się zatem
W skarpety grube i ciepły dres
Opadłych liści już na ziemi fest
Pod podeszwami słychać ich chrzęst
Leje i wiatrem smaga jak batem
Jak ktoś to lubi to jest wariatem
Ciemno i zimno, pogoda sroga
Szronem pokryta do auta droga
Skrobaniem szyby zaczynasz dzień znojny
Weź tu bądź człeku później spokojny
Riposta jest prosta na ten bezsens -
Pod kołdrą zapaść w zimowy sen
----------
Różna #tworczoscwlasna , choć głównie #poezja , w kawiarence #zafirewallem
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry, witam i o humor pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W tej jakże twórczej zabawie okazało się, że jakimś fartem spodobała się Wam moja amatorska poezja, więc zobowiązanym wrzucić słówka na dziś:
Temat: Telewizja/media
Rymy: tematyka - etyka - redaktora - potwora
Rymujemy używając powyższych słów, mniej więcej na zadany temat.
Wygrywa osoba, która będzie miała najwięcej piorunów do jutra do 20 i ona rozpocznie jutrzejszą edycję.
#naczteryrymy #zafirewallem #poezja #tworczoscwlasna
Zaloguj się aby komentować
Czasem po prostu robisz rzeczy bo tak, a potem dostajesz to:
#zafirewallem #poezja #punktwymianypoezji

Zaloguj się aby komentować
Siema,
Piątek wieczór, więc czas na #podsumowanienasonety w XCIV edycji bitew #nasonety . Będzie szybko, bo nie mam dużo czasu, a dzieciaki nie współpracują.
W tej edycji rymowaliśmy do Dzień dobry Adasia. Zgłoszone zostały następujące utwory:
Gorzów gorze, @George_Stark , 8
Problem w kroku, @George_Stark , 13
Pęknięta sprzączka, @George_Stark , 15
Wieczór, @splash545 , 14
Szumy w uszach, @fonfi , 16
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za nadesłanie swoich propozycji, ale zwycięzca może być tylko jeden. Zgodnie z przedstawionymi w tej edycji zasadami wygrywa osoba, której sonet najbardziej przypadł do gustu mojej żonie, a jest nią (osobą wygrywającą, nie żoną)...
.
.
.
(W tym miejscu czytam sonety żonie)
.
.
.
@George_Stark z utworem Gorzów gorze!
#zafirewallem #poezja #konkurs
Zaloguj się aby komentować
Drodzy mili,
Uznaniem waszym wygrałem.
Przedstawiam grzecznie dzisiejsze zadanie.
A zatem:
Temat: pokrętne tłumaczenie
Rymy: lenie - zmienię - słowa - głowa
Zasady:
Masz podany temat i rymy
Ogarniasz wierszyk w tej tematyce i z podanymi rymami.
Oczywiście rymy mają być użyte z zachowaniem podanej kolejnosci
Szerzysz radość z tworzenia
Et voilà
#naczteryrymy #poezja
#tworczoscwlasna #zafirewallem Nie zapomnij o społeczności bo ta zapomni o Tobie.
Zaloguj się aby komentować