Niedługo coroczne podsumowanie Spotify więc proponuję kolejną edycję #kacikmelomanaekstra Wrzucamy wybrany kawałek ze swojego top 5 z danego roku. Gatunek i długość nieistotne.
Przy okazji stworzymy topkę #hejto 2025
Co myślicie?
Tutaj z reguły piszę jakieś długie smęty o tym jak byłem fanem danego zespołu, i jak go często lubię słuchać. Tutaj tak nie będzie - nigdy nie słuchałem tego zespołu, generalnie fanem popu nie jestem, ale... kiedyś, przypadkiem natrafiłem na jeden kawałek na Hejto. Przesłuchałem, i coś mi zaświtało - tj. przypomniała mi się jedna z melodii z radia, z czasów kiedy byłem gówniarzem. Odsłuchałem następnego kawałka... i bum, kolejne wspomnienie czegoś, co leciało onegdaj w radiu. Potem kolejna, i kolejna, aż dotarło do mnie, że w sumie jak na tamte czasy, to był naprawdę solidny zespół, i mieli całe mnóstwo hiciorów. Taki typowy pop, ale dobrze zrobiony. Wrzucam, bo może komuś też to obudzi jakieś wspomnienia.
@LondoMollari piszesz solidny pop jak na tamte czasy... Kluczem do tej tajemnicy jest Denniz Pop, producent który stoi za Ace of Base. To jest pierwszy międzynarodowy produkt z wytwórni tegoż człowieka - Cherion. Potem do Sztokholmu przyjeżdżali Backstreet Boys, N Sync i Britney Spears - zanim byli sławni. To w Cherion wyprodukowano ich pierwsze płyty. Uczniem Denniza jest Max Martin, ktory jest absolutnie niedościgniona maszynką hitów. Pisał dla tylu gwiazd że aż trudno w to uwierzyć że za ich sukcesem stoi jeden człowiek. To nowoczesne brzmienie to jest szkoła Cheriona ze Sztokholmu i Ace of Base nie jest wyjątkiem tylko pierwszym w 30-letniej serii
Twórczość Anny Jurksztowicz odkryłem stosunkowo niedawno. Album jest równy - trudno wskazać utwory słabsze stylistycznie. Teksty Jacka Cygana, muzyka Krzesimira Dębskiego + wokal Jurksztowicz - to po prostu musiało się udać
Od jakiegoś czasu często gości w moim odtwarzaczu.
@LeniwaPanda O kurcze, dzięki za przypomnienie. Albo nie dostałem powiadomienia, albo mi uciekło w chaosie, ale coś dzisiaj wieczorem ogarnę. Kiedy prosiłem o sygnał na 100% wiedziałem co chcę wrzucić, ale zapomniałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LeniwaPanda gatunek jest bardzo szeroki od punkrocka przez soft, hardrock na progresywnym kończąc. Może właśnie celowo to zawęzić - jest szansa na wypływ nowych pozycji. To samo można zrobić np punkrockiem jeśli ktoś będzie miał ochotę. Mamy silną ekipę "panczurową"
W edycji popowej nominuję album, do którego mam szczególny sentyment, ponieważ wyszedł na świat w tym samym czasie co mój pierwszy syn.
Wykonawca: Santigold
Album: Master Of My Make-Believe
Rok wydania: 2012
Singiel z tej płyty potrafi zaśpiewać każdy członek mojej rodziny ;)
Santigold słucham często, zawsze poprawia humor, jej albumy są bardzo różne ale każdy jest świetny.
Witam wszystkich i rozpoczynam Dwudziestą Pierwszą Edycję #kacikmelomana o tematyce:
#pop
minimalna długość naszej propozycji powinna wynosić +/- 20 min.
na jednego uczestnika przypada jedna propozycja
nie wolno podawać propozycji użytych w poprzedniej edycji o tej tematyce. Link do pełnej listytutaj
dozwolone są hybrydy z innymi gatunkami muzyki oraz pochodne
swoje propozycje wrzucamy do 16.11 (niedziela) do północy z tagiem #kacikmelomana
post z propozycją muzyczną powinien zawierać: wykonawcę i tytuł plus kilka słów na temat zapostowanej muzyki
swoją chęć uczestnictwa można zgłosić zostawiając komentarz. W ten sposób przed końcem zbierania zgłoszeń będę w stanie przypomnieć uczestnikom którzy jeszcze tego nie zrobili o wrzuceniu swojej propozycji
dozwolone są albumy, epki, single, kompilacje czy ścieżki dźwiękowe z filmów, gier itp pod warunkiem, że są dostępne do bezpłatnego odsłuchu i dotyczą tematu przewodniego danej edycji
głosowanie na najlepszą propozycję tej edycji rozpocznie się 21.11
Wołam wyrażających zainteresowanie tą edycją @Yes_Man @LondoMollari @totengott
oraz uczestników ostatnich edycji @cremaster @LaMo.zord @Modrak @fisti @zjadacz_cebuli @adamszuba @2138 @Yes_Man @FodiJoster @jurusko @CzosnkowySmok @Tomekku @FriendGatherArena @tomwolf @HerrJacuch @saradonin_redux @RACO @NooT @radidadi @adsozmelku @RogerThat @pszemek @voy.Wu @rith
Rozpoczynam głosowanie na najlepszą propozycję dziewietnastej edycji #kacikmelomana
[UWAGA WAŻNE] Głosujemy zostawiając komentarz z najlepszymi według nas czterema propozycjami muzycznymi z dostępnych zgłoszeń gdzie pozycja numer jeden to najlepsza propozycja z tej czwórki (lista poniżej)
Głosowanie trwa do czwartku do północy lub do oddania głosów przez wszystkich uczestników.
Głos oddają tylko osoby które zgłosiły swoje propozycje w #kacikmelomana
Przypominam, że nie możemy głosować na własne propozycje
Panowie grają powermetal pełen ironii oraz prześmiewczych tekstów, kręcą bekę z poważnej muzyki "metalowej" bawiąc się przy tym świetnie oraz robiąc gruby szoł XD
W wywiadach często przebija się myśl która i mi przyświeca - "nie bierz życia zbyt poważnie ponieważ i tak nie wyjdziesz z niego żywy". Dodatkowo nie są "zawodowymi grajkami" pracując i prowadząc zwyczajne życie.
Kawałki pomimo obśmiewania "kanonu" metalu często mają swój przekaz i nie jest to bezmyślna naparzanka. Szkoda, że można polecieć tylko jedną płytą ponieważ mógłbym z czystym sumieniem rekomendować wszystkie
Ich muzyka napewno poprawia humor i daje chwilę wytchnienia
Z tej płyty pochodzi też utwór "metal boomer battalion" którego wlepkę mam na całych przednich drzwiach samochodu
W przyszłym roku w lutym będą grali koncert w #krakow i planuje się wybrać jeśli tylko będę mógł chodzić, a będzie to mój drugi koncert w życiu więc mam nadzieję, że się uda (do tej pory to tylko na Scorpions`ach byłem) XD