Przypominam, że zbieranie zgłoszeń do obecnej edycji #kacikmelomana poświęconej #muzykaelektroniczna poniżej 120BPM (ambient, IDM,downtempo itp.) trwa do dzisiaj do północy.
Wołam @CzosnkowySmok bo wyrażałeś chęć wzięcia udziału w tej edycji.
Rozkwit brytyjskiej sceny Rave/Acid House na przełomie lat 80. i 90., był na tyle spektakularny, że przyciągał artystów z różnych biegunów alternatywnej sceny muzycznej.
Przykładem takich kolaboracji był album "Ai" wyprodukowany przez Tony'ego Martina - dosyć nietypowa pozycja w katalogu wytwórni Creation Records , specjalizującego się w bardziej gitarowych gatunkach jak shoegaze czy britpop.
Album z każdym kolejnym utworem eksploruje inny styl. Przewijają się tu ambientowe pejzaże podpatrzone od KLF, jazzujący house a'la 808 State, łagodne proto-chillout'owe synkopujące rytmy, euro-house'owe pianina, aż po sinusoidalne leady i 8-bitową syntezę mowy (znaki rozpoznawcze sceny Bleep, pierwszej europejskiej odmiany techno, powstałej poza Detroit i NYC).
#kacikmelomana #electro #muzykaelektroniczna
Przypadkiem wpadła mi ręce fajna płyta akurat w temacie. Po świetnej Etnobotanice ostatnio, kolega polecił coś w klimacie podboju kosmosu.
Wykonawca: Public Service Broadcasting
Album: The Race for Space
Dość mroczny ambient, melancholia oraz dużo synthu
Z ciekawostek artysta współtworzył muzykę do gry Killzone Shadow Fall. Jego utwory zostały również użyte w Love, Death & Robots, Silicon Valley, Furi, LittleBigPlanet 2 oraz Sleeping Dogs.
Dzień dobry, dziś z rana pragnę przedstawić Wam moja propozycję do #kacikmelomana w kategorii #muzykaelektroniczna poniżej 120BPM ( #ambient #downtempo #psybient , IDM, TripHop itp.). Trochę się zastanawiałem, co by tu wrzucić, pierwsze myśli popłynęły w kierunku Vincenta Villuisa (Aes Dana) lub którejś z jego kolaboracji (np. H.U.V.A. Network), ale to pewnie już wszyscy znacie. Nie odbiegamy jednak daleko, bo album wydany został przez Ultimae Records, a pod nazwą Connect.Ohm kryją się Alexandre Scheffer (bardziej znany jako Cell) i Hidetoshi Koizumi (Hybrid Leisureland). Miłego odsłuchu!
@saradonin_redux z kolekcji jestem bardzo dumny generalnie to bardzo fajne hobby. Żeby to chuop tylko miał więcej czasu, jak kiedyś, do przeszukiwania internetów i recordshopów za różnymi rarytasami.
Albumy HUVA niestety jeszcze nie wydali na winylach a też bym bardzo chciał. Imho najlepszy projekt od Aes Dana.
Fajnie że znajduje się tutaj ktoś kto docenia taką muzykę.
Ode mnie tym razem coś zapomnianego a kiedyś dość popularnego. Był to pierwszy album, jaki usłuszałem na CD, pamiętam doskonale.
Enigma: MCMXC a.D.
* Tytuł: MCMXC a.D. (oznacza rok 1990, kiedy został wydany)
* Twórca projektu: Michael Cretu, rumuński muzyk i producent mieszkający w Niemczech.
* Gatunek: Album zapoczątkował unikalny styl, który jest mieszanką New Age, ambientu, popu oraz muzyki elektronicznej. Nazywany jest często "Ethno-Pop" lub "Ambient-Pop".
* Kluczowe elementy: Płyta stała się znana dzięki wykorzystaniu gregoriańskich chorałów zmiksowanych z nowoczesnym bitem perkusyjnym, szczególnie w przełomowym singlu "Sadeness (Part I)".
* Sukces: Album odniósł spektakularny, światowy sukces, zdobywając status multiplatynowej płyty w wielu krajach i torując drogę dla całego nurtu muzyki New Age/Ambient Pop w latach 90.
Był to projekt, który zdefiniował brzmienie Enigmy i wywołał dużą kontrowersję oraz zainteresowanie ze względu na połączenie muzyki kościelnej z elementami zmysłowymi i elektronicznymi.
ile tego u mnie na last.fm przeleciało to głowa mała, jakiś cudem ten album, a jeszcze bardziej 'days' zapadła mi w pamięć. Artysta niszowy, ale kto wie, może komuś przypadnie do gustu.
Lubuję się w wolniejszej #muzykaelektroniczna, więc fajnie, że #kacikmelomana teraz o tym.
Ode mnie duet, który jak usłyszałem to o matko!
Carbon Based Lifeforms - Interloper. Mógłbym wrzucić tu każdą ich płytę, wybieram tę, bo najbardziej charakterystycznie się zaczyna dla mnie i chyba jakoś pozytywnie ją kojarzę. Muzyka, która zabiera w podróż i niesie. A jak weźmiecie dck to już w ogóle.
Polecam całą dyskografię i żałuję, że można tylko jedna propozycję. bo w zasadzie w tym gatunku jest tyle do zapostowania, że hoho.
Byłem na koncercie CBL w Krakowie. Fajnie było widzieć, że zdecydowana większość ludzi to byli ludzie po 30, ubrani normalnie. Zazwyczaj na imprezach z muzyką elektroniczną widziałem młodych ludzi ubranych niestandardowo. No ale też muzyka to była łupanka, gabber, a wszyscy byli na dropsach. Miła to była odmiana.
Podczas ostatniej edycji poświęconej muzyce elektronicznej ktoś mnie zapytał, czemu nie poleciłem swojego albumu... Wymyśliłem jakąś wymówkę bo skromność mi na to nie pozwoliła. Ale wiecie co? Walić to 😂
Zglaszam kandydaturę swojego albumu Breath and Fire. Debiut, który stworzyłem po nieco ponad 2 latach od momentu kiedy zacząłem tworzyć muzykę solo. Muzycznie mam 17 lat doświadczenia w różnych projektach rockowych, jazzowych, metalowych a ten album jest wypadkową wszystkich tych doświadczeń.
@Djnx dzięki, tu jak coś jest 10 nut :D co do przeszłości, głównie przez 6 lat zespół Żółte Papiery, są jakieś rzeczy na YT: https://youtube.com/@zolte.papiery w tym 3 utwory nagrane w studio: W celi(moja muzyka i tekst), Wybraniec Życia(mój tekst i riff na refrenie) i Atomowy dzień(mój tekst i bas)
@NooT wiem. Tak sobie poskakałem przesłuchując po kawałku. Ale trafi na listę, jak będę robił sobie seans z muzyką to na pewno załączę całość. Dzięki za info, tez sprawdzę później.
Moją propozycją do aktualnej edycjii #kacikmelomana będzie Subheim - No Land Called Home. Album o którym pisałem co nieco pod swoim tagiem o tutaj Piękno zarówno muzyczne jak i techniczne moim zdaniem.
Witam wszystkich i rozpoczynam Dwudziestą Drugą Edycję #kacikmelomana o tematyce:
#muzykaelektroniczna poniżej 120BPM (Ambient, Downtempo, IDM, TripHop itp.)
minimalna długość naszej propozycji powinna wynosić +/- 20 min.
na jednego uczestnika przypada jedna propozycja
nie wolno podawać propozycji użytych w poprzedniej edycji o tej tematyce. Link do pełnej listytutaj
dozwolone są hybrydy z innymi gatunkami muzyki oraz pochodne
swoje propozycje wrzucamy do 30.11 (niedziela) do północy z tagiem #kacikmelomana
post z propozycją muzyczną powinien zawierać: wykonawcę i tytuł plus kilka słów na temat zapostowanej muzyki
swoją chęć uczestnictwa można zgłosić zostawiając komentarz. W ten sposób przed końcem zbierania zgłoszeń będę w stanie przypomnieć uczestnikom którzy jeszcze tego nie zrobili o wrzuceniu swojej propozycji
dozwolone są albumy, epki, single, kompilacje czy ścieżki dźwiękowe z filmów, gier itp pod warunkiem, że są dostępne do bezpłatnego odsłuchu i dotyczą tematu przewodniego danej edycji
głosowanie na najlepszą propozycję tej edycji rozpocznie się 05.12
Wołam chętnych do wzięcia udziału w tej edycjii @saradonin_redux @Yes_Man @adamszuba @cremaster @tomwolf @CzosnkowySmok @bscoop @RogerThat
Rozpoczynam głosowanie na najlepszą propozycję Dwudziestej Pierwszej Edycji #kacikmelomana
[UWAGA WAŻNE] Głosujemy zostawiając komentarz z najlepszymi według nas czterema propozycjami muzycznymi z dostępnych zgłoszeń gdzie pozycja numer jeden to najlepsza propozycja z tej czwórki (lista poniżej)
Głosowanie trwa do poniedziałku do północy lub do oddania głosów przez wszystkich uczestników.
Głos oddają tylko osoby które zgłosiły swoje propozycje w #kacikmelomana
Przypominam, że nie możemy głosować na własne propozycje
Sweet Trip autentycznie mi się bardzo spodobało, i jakby się dało, wszystkie punkty bym dał na nich. Dystans między 1 a 2 jest duuużo większy niż miedzy 2, 3 a 4.
@LeniwaPanda Anna Jurksztowicz - Dziękuję, nie tańczę, Backstreet Boys - Backstreet Boys, Ace Of Base - Happy Nation, You Will Never Know Why - Sweet Trip