#kacikmelomana #jazz Jako, że dozwolone są fuzje z innymi gatunkami, to wrzucę jeden ze swoich ulubionych zespołów - folkowo-jazzowy Pentangle. Oczywiście nagranie live.
Album/nagranie: BBC in Concert
Wykonawca: Pentangle
Rok: 1971
Nie jest to klasyczny jazz, nie będę ściemniał - jest to bardziej folk niż jazz. Ale to właśnie bardziej jazzowe aranżacje, oraz warsztat muzyczny wynikający z jazzowej przeszłości członków zespołu uczyniły Pentangle zjawiskiem wyjątkowym. Potrafią w jednym kawałku czerpać z klasycznego bluesa, muzyki klasycznej i folku, używając przy tym równocześnie kontrabasu i sitary. Wrzucam to nagranie, bo daje świetny przekrój przez umiejętności, oraz twórczość zespołu.
https://www.youtube.com/watch?v=jgIWlgkk7GM
@LeniwaPanda Mógłbym Cię przy okazji prosić o dopisanie do listy permanentnie wołanych do #kacikmelomana ? Czasem coś przegapię (albo przepuszczę, bo nie słucham danego gatunku), ale mogę zostać na stałe.
![Moja propozycja do #kacikmelomanaekstra: Pete Shelley - Homosapien [UK 1981]\ Singiel "Homosapien" pochodzi z - bscoop - Hejto.pl](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/500x500/6d3e2a3ec5d50f6262d9ec6faf749c96.png)








