Ciekawostka
#fotowoltaika #prad #gospodarka #jakubwiech

Ciekawostka
#fotowoltaika #prad #gospodarka #jakubwiech

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#polityka #jakubwiech
To będzie bardzo ciekawa rozmowa(albo polityczne samobójstwo) już się nie mogę doczekać.
Wydaje mi się się że po omówieniu tego doradcami czarnek się wycofa

Zaloguj się aby komentować
#jakubwiech #zmianyklimatu #klimat
Edit: pokazane na kadrze temperatury to temperatury na terenie Francji W NOCY. Załączam również prognozę pogody na najbliższe dni dla Paryża.


Zaloguj się aby komentować
Mili Państwo, wchodzi człowiek na Insta, chce sobie pooglądać śmieszne filmiki z szopami dla relaksu, a tu wyskakuje red. Jankowski i krzyczy, że śpimy na węglu i trzeba go wydobywać.
No to specjalnie dla redaktora mały wypis kosztów wydobycia węgla kamiennego w Polsce:
I dlatego, Kochani, wydobycie tony węgla średnio w Polsce kosztuje ok. 1000 złotych. Od 2010 roku jesteśmy importerem surowca netto. Wydobycie jest najniższe od 80 lat. Szansy na radykalną poprawę nie ma.
https://www.facebook.com/100044543254880/posts/1473636547464440
#polityka #gornictwo #wegiel #ekologia #polsat #jakubwiech #gospodarka
Zaloguj się aby komentować
dwie ulotki sprzed 23 lat dotyczące wejścia Polski do UE - jedna za, druga przeciw
jak widać skrajne prawactwo nadal tak samo obłąkane
ukradzione od #jakubwiech #polityka #bekazprawakow

Zaloguj się aby komentować
Jakiś czas temu sprawdziłem kanał #youtube Pana Jakuba Wiecha "Elektryfikacja" i mimo że to nie jest stricte rodzaj contentu który specjalnie oglądam, to muszę przyznać że Pan Jakub poza ewidentnym skillem do orania pisowców na twiterze, ma również spore umiejętności w wykładaniu tematu w sposób bardzo przystępny i ciekawy :)
Tutaj np o Polski przemyśle offshore https://www.youtube.com/watch?v=0I7gC2U4los&t=19s
Z takich które równie mnie zainteresowały, to opowiadał jak był na spotkaniu z ministrem energetyki Kanady odnośnie pozyskania ich technologii budowy elektrowni atomowej. Czemu Kanada? Otóż okazuje się że Kanadyjcyczy stworzyli elektrownię która nie potrzebuje wzbogaconego uranu, a który my również posiadamy. https://www.youtube.com/watch?v=B5U3ALn7an8
#energetyka #wiech #jakubwiech
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj Wiech kolejne złoto olimpijskie w rozjeżdżaniu powierzchniowego traktowania spraw pod przyklask elektoratu
#polityka #jakubwiech

Zaloguj się aby komentować
#polityka #zgodaponadpodzialami #jakubwiech

Zaloguj się aby komentować
#jakubwiech #gornictwo #energetyka #heheszki


Zaloguj się aby komentować
Hejterzy nie są bezkarni. Bardzo fajnie.
https://www.facebook.com/100044543254880/posts/1184409183053846/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v
#jakubwiech #hejt #nienawisc #prawo

Zaloguj się aby komentować
Kolejne źródło potwierdzające moja tezę, że pierdololo o upadku UE to kacapska propaganda.
#polityka #propaganda #jakubwiech #geopolityka #rosyjskapropaganda

@AdelbertVonBimberstein hmmm no to lecimy ale dodam, ze nie chce mi sie szukac zrodel wiec kilka danych moze byc zaklamanych, bo pisze z glowy
jeszcze do nie dawna odpowiadalismy za 30% swiatowego exportu -> wiec te 17% to juz troche lipa
Mamy nadwyzke, ale z chinami idzie nam slabo - b. duzo importujemy
nasz export to 50% pbk -> to oznacza, ze jestesmy podatni na wachania na rynkach swiatowych. Nasz rynek wewnetrzny nie jest w stanie skosumowac wszyskiego co produkujemy.
Pordukcja stali to jakies pierdu pierdu -> usa od 20 lat mowia, ze sa w tej dziedzinie w dolu i m.in dlatego TRUP naklada cla na stall z chin.
Nasz przemysl motoryzacyjny obecnie wisi na wlosku i to doslownie -> nasz gigant vw zwalnia, bmw na minusie, mercedes tez cos krecil, peugeot prawie nie widoczny na rynku... no ogolnie slabo.
-----------
A teraz przemysl z perspektywy osoby ktora od przemyslu jest zalezna.
Od mniej wiecej lipca 2022 widac ogromne spowolnienie w przemysle europejskim i to w sektorze maszyn jak i farmaceutycznym. Farmaceutyka sie powoli odbija(firma zony zaczyna zgarniac zamowienia) ale byli blisko upadlosci, firma w ktorej ja pracuje jest 3 rok na minusie -> co prawda R&D jest temu winien, ale od prawie 3 lat firma nie rosnie - zawiesili sie na 22 mln € rocznie i stoja w miejscu.
Tylko w Austri z 2024 upadlosc oglosil Windhager(1500 pracownikow) a pozniej chcial KTM(8500 pracownikow) i firemkach jak panasonic(180 pracownikow) nie bede wspominal. Europa wschodnia ciagnie jeszcze dobrze, bo wiele firm sie tam przenosi, ale to nie jest nic innego, jak wewnetrzny transfer w EU z tego nowych pieniedzy nie ma...
-------------
Widac mocny zastoj nawet jesli szukasz pracy - to trzeba sie dobrze przegrzebac. Przemysl nie upadnie z dnia na dzien jednak dlugofalowo nie dajemy rady.
Jak mozemy pomoc? Kupowac Europejskie towary a co widze? Miliony paczek z temu i Aliexpress. Kupie chinskie auto, bo nie bede przeplacal itd. itd.
Chyba nawet raport tego "wlocha" o sytuacji europejskiego przemyslu, przewidywal zupelny upadek i brak konkurencyjnosci dopiero w 2050 roku. Czasu jeszcze troche mamy, pytanie jak go wykorzystamy.
Teza na poziomie multimiliardera Muska. Możecie sobie piątkę przybić, on też doszedł do wniosku, że treści będące nie po jego myśli są produkowane przez z_aplute karły reakcji_ nowej ery albo wroga propagandę. W ten właśnie sposób Sikorski został marionetką Sorosa.
Wiech też dobry w tym wypadku, zrobił broszurkę reklamową, a nie porównanie, wybrał sobie pół-losowe statystyki w zależności od tego, gdzie UE wypada dobrze: a tu eksport nominalnie w wewnętrznej walucie (ale broń borze nie podawać właściwych statystach produkcji realnych towarów, bo będzie dobrze widać, jak wielkie obecnie są Chiny), a tu porównanie gałęzi przemysłów, gdzie USA odstają, a tam porównanie siły nabywczej, a nie pół-wirtualnych walut.
Chłop wyżej napisał, jak to bardziej realnie wygląda, możesz jeszcze napisać do Mario Draghiego, by nie siał ruskiej dezinformacji swoimi raportami, wszystko jest ok.
Jakbyś chciał jednak powrócić do rzeczywistości, to weźmy taką Japonię. Mogę pokazać ją palcem i powiedzieć, że mają się znakomicie, 4 gospodarka na globie! W praktyce od nie wiem, 30 lat tli się tam kryzys i państwo powolutku więdnie, kiedyś nie byli 4 gospodarką, a drugą, wielkości połowy lidera. Teraz to ~20% USA, przynajmniej w cyferkach reprezentujących dolary. Prawdopodobnie coś podobnego czeka Europę.
Zaloguj się aby komentować
#polityka #energetyka #jakubwiech #niemcy #rosja #nordstream #senat
Mili Państwo, jak ustaliła pani red. Aleksandra Fedorska, pani Manuela Schwesig ma przyjechać do Polski - na zaproszenie Senatu. Dlaczego mamy prawo być zbulwersowani tym faktem?
Zaloguj się aby komentować