Urbex nie śpi. Tym razem analogowo. Aparat: Minolta 7000, obiektyw: Minolta AF ZOOM 28-80 3,5-5,6 D
ogniskowa: 28mm, Film: Ilford HP5 400
#urbex #fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #ciekawostki



Urbex nie śpi. Tym razem analogowo. Aparat: Minolta 7000, obiektyw: Minolta AF ZOOM 28-80 3,5-5,6 D
ogniskowa: 28mm, Film: Ilford HP5 400
#urbex #fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #ciekawostki



Zaloguj się aby komentować
Stary ale jary
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna

Zaloguj się aby komentować
Skanuje ktoś tutaj własnoręcznie negatywy?
Czasami robię trochę zdjęć analogiem. Ostatnio jednak znalazłem całe pudełko negatywów rodzinnych sprzed kilkudziesięciu lat, czarno-białych.
Oddałem kilka z nich do skanowania do swojego punktu i wyglądają ok, ale za 6 rolek zapłaciłem 200 złotych. A rolek mam jeszcze ze 30 pewnie, to wydam na to majątek pewnie. I zastanawiam się, czy może warto zainwestować w jakiś sprzęt? Format tylko 35mm.
Możecie coś polecić/odradzić?
#fotografia #fotografiaanalogowa
Zaloguj się aby komentować
Pentax SFXn, Kodak Vision 500T Cinestill
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna

Zaloguj się aby komentować
Nazwałem tą fotę "odpoczynek wolności"
Aparat: Smiena 8M, film: Kodak Gold Color. Wiem, że poruszone, ale symetrycyzm dodaje uroku.
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #mojezdjecie #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Urbex nie śpi.
Dziś znowu analogowo. Opuszczona Spółdzielnia Inwalidów.
Aparat SMiena 8M, film Kodak Gold Colour
#urbex #fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Jako, że graciarz ze mnie, będąc dzisiaj w #pracbaza znalazłem ciekawy aparat analogowy Carena Super-Zoom 105
Najpierw o aparacie, a potem trochę historii ze szrotowym bonusem na koniec.
Carena Super-Zoom 105 Fuzzy logic to analogowy aparat wypuszczony Przez firmę PORST na początku lat 90tych.
A skonstruowany przez Samsunga. Tak naprawdę, to BYŁ Samsung przebrandowany przez firmę PORST.
W pełni automatyczna małpa z autofocusem i automatyką ekspozycji. Użytkownik, tak naprawdę nie ma na nic wpływu.
Zakres ogniskowej niewymienialnego obiektywu to od 38-105mm a maksymalny otwór przysłony to f/3,9.
Tryb macro w minimalnej odległości od obiektu...
Urbex nie śpi.
Dzisiaj znowu analogowo i czarno biało. Port rzeczny w Koźlu. Surowa ruina.
Aparat Minolta 7000, obiektyw Minolta AF Zoom 28-80 1:3,5(22) - 5,6. Film Illford Delta 400 forced to 800
#urbex #fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
@iddqd Poszukałem w takiej popularnej wyszukiwarce i wyskoczyło mi kilka portretów w podczerwieni. Głównie kolorowych, ciekawie to wygląda. Sam osobiście nie próbowałem, ale będę musiał spróbować w czerni i bieli. Mogłoby to całkiem ciekawie wyglądać, na jakiejś zielonej łące lub nad jeziorem, z jakimiś chmurami w tle. Trzeba eksperymentować
@wonsolo jest jeden aparat gdzie można bezinwazyjnie robić zdjęcia w IR https://www.youtube.com/watch?v=2mug6xGPdhY
Zaloguj się aby komentować
Urbex nie śpi.
Dzisiaj analogowo. Cementownia w Jaworznie, z czasów kiedy było co jeszcze tam zwiedzać. Czyli ok. roku 2003. Jeden z moich pierwszych urbexów. Aparat Zenit TTL z obiektywem Helios-44M-4. Jaki był film wsadzony? kompletnie nie pamiętam, ale B&W jak widać (° ͜ʖ °)
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #urbex #slask

Zaloguj się aby komentować
Czarno-biały negatyw i filtr czerwony.
#fotografia #fotografiaanalogowa #mojezdjecie

Zaloguj się aby komentować
Alpaki, zenit z heliosem 44m-4, wywoływane w łazience.
"Skanowane" aparatem na szybko.
#fotografia #fotografiaanalogowa



@Piotrus_Haubica pytanie na ile wykorzystujesz te ficzery jakie daje ta puszka. Mi to troche przypomina minolte x-300…tak, nie ma takich bajerów jak ten olek, ale kupilem toto ze szkłem 1.7 za 130 PLN 4 lata temu...genialny analog imo. Zenity każde masakruje (tak, mialem kilka modeli tych aparatów, coś tam o nich wiem).
@AndrzejZupa Nie no ta minolta to jest aparacik dla amatorów, olek to była półka dla profesjonalistów. Zorka robi to co od niej oczekuje, a industar spisuje się lepiej niż o 30 lat młodszy helios. Jak chcę czegoś więcej to biorę cyfrówkę.
Do hobbystycznego portretu szukam jakiegoś średniego formatu, dlatego poluję na ARAX 88.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Analogowe Kropki
Kropka z Gumisiem, Gumiś, Kajtek.
#fotografiaanalogowa #pokazkota #koty
Pod tagiem #rodzinakropek będę wrzucał zdjęcia całej rodziny kropkowiczów



Zaloguj się aby komentować
Madryt
Ferrania P30
#fotografia #fotografiaanalogowa

Zaloguj się aby komentować
witam nową społeczność Tomkow, proszę o cieplutkie przyjęcie 🫡
#fotografia #fotografiaanalogowa #35mm

Zaloguj się aby komentować
Ferrari 456
Fuji Pro 400h
Pentacon Six z dziurawą migawką + 120/2.8
#fotografia #fotografiaanalogowa

Zaloguj się aby komentować