Podobno Lasek się z deka łamie ale nie zmienia to faktu że kryje sie dalej przed spotkaniami z ekspertami.
Romantyczna wizja Chopina
https://twitter.com/MacVVilk/status/1737704765730005127/photo/1
#cpk #inwestycje #infrastruktura #polska
Podobno Lasek się z deka łamie ale nie zmienia to faktu że kryje sie dalej przed spotkaniami z ekspertami.
Romantyczna wizja Chopina
https://twitter.com/MacVVilk/status/1737704765730005127/photo/1
#cpk #inwestycje #infrastruktura #polska
Zaloguj się aby komentować
#cpk #inwestycje #infrastruktura #polska

Zaloguj się aby komentować
Kur&a kolejny, typ co się chyba po krzakach ukrywa ponieważ nie wie jak swoich "racji" obronić.
Rzecznikiem ma być typ co sabotyje projekt z powodów ideologicznych i mam nadzieję że tylko to ale to dalej wygląda tak jakby wybrać Brauna na rzecznika żydów w Polsce
https://x.com/ABanucha/status/1734923451834515946?s=20
#cpk #inwestycje #infrastruktura #polska
#polityka

Zaloguj się aby komentować
Rudy kurdupel ledwie zaczą a już kłamie.
Tępy dzban mówi o #cpk i juz propaganda, wywłaszczeń nawet nie ma bo przewidziane są na 2024 rok ale ten już krzyczy o tragediach wywłaszczaniu. Wypierdalanie ludzi za psi grosz pod autostradę to pewnie wzór do naśladowania, slepota na mafie mieszkaniową z kamienicami też zasługuje na pochwałę ale CPK do zło bo to pomnik.
Oczywiście mowi o ekspertach którzy poukrtywali się w krzakach aby tylko o CPK nie mówić, m. in Lasek
Przecież to co ta pokraka piepszy to jest kopia 2007 roku, ciekawe czy tak jak wtedy dzis po roku (o ile utrzyma) wyśle policje aby pacyfikować ludzi byle odtrąbić sukces (sukces Schetyny)
#sejmowyspam
#polityka
@Anty_Anty Jak możesz nazywać kogoś tępym dzbanem (nie istnieje taki związek frazeologiczny. Może być pusty dzban. Odnosi się do pustki w głowie) a samemu popełniasz kardynalne błędy. To na pewno twój rodzimy język? Zaczął, nie zaczą. Tego ci żaden słownik nie podpowie błędnie.
Dalej mi się nie chce. Siadaj, pała.
Zaloguj się aby komentować
O 20:00 w Podróż bez Paszportu odbędzie się Q&A z Maciejem Wilkiem odnośnie CPK.
Opozycyjni do projektu CPK spece z "niepodważalnymi" tezami m. in Lasek obsrali zbroje i unikają debaty,
tylko czekać na stwierdzenie że żądanie od nich faktów to dyskryminacja i zamordyzm
https://www.youtube.com/live/t2P5-SP4btQ?feature=shared
#cpk #inwestycje #infrastruktura #polska
Zaloguj się aby komentować
Salon24? Check.
Wykop poleca? Check.
Reklama? Check.
Konto pisowskiego propagandysty? Check.
Zachwalanie idiotycznej inwestycji uzasadnionej na zasadzie "trust me bro"? Check.
Codziennie widzę po 3-4 wrzutki o tym DUŻYM lotnisku xd
#cpk #wykop #bekazpisu

@maximilianan Żeby nie było, nie jestem za ani przeciw bo się na tym temacie nie znam, ale też zauważyłem że na Wykopie od czasu wyborów praktycznie codziennie jest jakieś wykopalisko o CPK i pod nim komentarze typu "nie jestem za PISem, ALE..." więc to raczej nie są przypadkowe wrzuty przypadkowych użytkowników tylko skoordynowana akcja.
Zaloguj się aby komentować
https://youtube.com/shorts/7BpZBT9dcCs?feature=shared
#cpk #infrastruktura #inwestycje #polska
Zaloguj się aby komentować

#wiadomoscipolska #cpk
Opozycja, która chce utworzyć wspólny rząd, nie jest zgodna co do tego, czy będzie realizować budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, który ma powstać w Baranowie. To jeden ze sztandarowych projektów rozwojowych zainicjowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.
Nie rozmawiamy z ekspertami bo eksperci nas dyskryminują
https://twitter.com/PBPaszportu/status/1730959283703967838
#cpk #inwestycje #infrastruktura #polska

Zaloguj się aby komentować
Peszek
https://x.com/hubertwalas_/status/1730677189756997869?s=20
#cpk #youtube #inwestycje #infrastruktura #polska

Zaloguj się aby komentować
@bojowonastawionaowca co powiesz na to? https://www.youtube.com/watch?v=sE9Go2WrLYI
nadal pamietam Twoj obszerny dobry wpis tutaj https://www.hejto.pl/wpis/wczoraj-na-hejto-cos-sie-namnozylo-quot-analiz-quot-dotyczacych-cpk-cudzyslow-ce
#wiadomoscipolska #polska #cpk #polityka #lotnictwo #gospodarka
@RandomNick @bojowonastawionaowca może warto dodać jakiś fakt czeking jak na Tt xd
- porównanie budowy autostrad do cpk xD
- niektóre lotniska mają ogromne znaczenie dla gospodarki kraju i autor podaje za przykład Dubaj xd
- autor twierdzi, że fakty mówią same za siebie - cpk powinno otrzymać ponadpartyjne poparcie, bo...
1. transport lądowy ogromnie przyczynił się do rozwoju świata,
2. Za zaborów to zaborcy sobie sami decydowali gdzie mają być tory, nie uwzględniając dobro rejonów polskich (nie wiem skąd to zdziwienie),
3. zdaniem autora cpk to ukoronowanie polskiego sukcesu gospodarczego i naturalny krok naprzód.
Nie wiem jak historia transportu drogowego udowania zasadność budowy dużego lotniska, ale zobaczymy.
Ugh, a to dopiero 5 minut.
Idźmy dalej:
1. cpk ma być przede wszystkim lotniskiem w Polsce i tej częsci Europy i ma mieć przepustowość 40 milionów pasażerów rocznie, 2 razy więcej niż obecnie lotnisko Chopina,
2. ma ono też zasilać sieć szybkich kolei wzdłuż sieci łączących cały kraj z cpk, część z nich została wpisana do jakiegoś europejskiego planu połączeń kolejowych czy coś.
I tu mam pytanie: jaki związek mają tory z budową dużego lotniska, skoro można je po prostu zbudować :v
3. spółka cpk chce postawić 2000 linii kolejowych, czyli (jak mówi strona portu) 40 razy więcej niż w ostatnich 30 latach - co ciekawe autor nie podaje w jakim okresie mają być wybudowane xd
4. skąd na to pieniądze? Autor sugeruje rozgraniczenie kosztów budowy kolei, zakupu taboru i infrastrukturą dopełniającą, mowa o kwocie 155 mld zł - pal licho, że wcześniej mówił o tej całej infrastrukturze i połączeniach kolejowych xDDDD
5. Samo Wielkie Lotnisko ma kosztować rzekomo ok. 40 mld zł.
6. Państwo Polskie ma mieć 51% udziałów, a zagraniczna spółka pozostałe 49%. Ta spółka proponowała 8 mld za swoje udziały, skarb państwa ma tać ok 8.5 mld. W sumie daje to ok. 16.5 mld zł w inwestycję wartą podobno 40 baniek. Skąd pozostałe 24 mld? Otóż mają to być kredyty xddd
7. Andrzej Banucha na TT pisze, że skoro państwo zainwestowało już 3 mld w cpk, to "realnie dzieli nas od tego projektu 5.5 mld zł" xDDDDD
8. Oho, pierwszy argument "przeciw" cpk - czemu nie rozbudowywać Chopina i Modlina xD
9. Okęcie już ma maks przepustowości, więc elo, nie da się (całkiem serio mówi, że no nie ma już miejsca xd by trzeba było wykupić grunty - nie to co przy cpk xd - i przesunąć drogę XD) - i to by kosztowało pewnie połowę całego kosztu budowy cpk. Skąd te wyliczenia? Trust me bro.
10. To by też i tak skutkowało, że okęcie za pare lat się zablokuje więc, elooo.
11. Cargo, Polska w 2022 wygenerowała 1.1 ton cargo lotniczego, tylko 17% tej masy przeładowano w Polsce, reszta przez inne państwa. Z tego trafiło do budżetu 4 mld żł. Krajom zachodnim oddaliśmy 19.5 mld zł. - Szczerze to nie mam kurła zielonego pojęcia jak powstanie portu lotniczego bez kolei miałoby to zmienić, ale ok.
12. autor dalej przytacza, że polskie cargo lotnicze to 1% w całej Unii, a nasze pkb wskazuje na więcej - dalej nie mam pojęcia czemu miałoby się to zmienić po wybudowaniu Dużego Lotniska bez sieci połączeń kolejowych i drogowych
13. Raptem 260 km na wschód od cpk jest Jeden Z Najważniejszych Portów Suchych w Małaszewiczach
14. Wprawdzie efektów nie da się łatwo przewidzieć, ale autor uznaje, że rezultat jest jasny - SuKcES i KonKuReNcjA
15. autor cały czas powołuje się na "autorytet" Andrzeja Banuchy, który za czasów dobrej zmiany radzi sobie całkiem nieźle w bliskich pisowi firmach xD
A to jedynie 11 minut z 26 XDD

@maximilianan Dzięki za rozbudowany komentarz
Generalnie zgadzam się z zdecydowaną większością tego co napisałeś i sam miałem moce wątpliwości. No cóż widać że kolejny kanał na YT się sprzedał i poświęcił rzetelność.
Parę informacji które podałeś są dobrym uzupełnieniem, przykładowo na temat Pana Andrzeja Banuchy.
Argumentem którego najbardziej nie umiem pojąc w całym tym nagraniu jest liczenie. Dlaczego wg nich koszt to 5 mld kiedy sam później wspomina o 24 kredytu... i nigdy więcej nie wraca do kwestii spłaty, a co kredytów się nie spłaca?
Dzięki wielkie!
Zaloguj się aby komentować
Wyborcza jak to wyborcza, wpadła na pomysł który okazął się niewypałem.
Postanowili pocisnąć autora za to że celowo nie korzysta z swojej wiedzy
https://x.com/LombatSsc/status/1729783646679167291?s=20
#cpk #inwestycje #infrastruktura #polska

Zaloguj się aby komentować
Społeczeństo się oburzyło, entuzjaści i eksperci co chwilę obalają wierzenia w triporty, duopory i rozbudowy to może chociaż Katowice?
Ile oni muszą się nakombinować i kiedy zatrudnią szamana?
#cpk #inwestycje #infrastruktura #polska
@jimmy_gonzale CPL wchodzi w CPK.
Narracja że każdy jest za koleją mnie śmieszy ponieważ do niedawna ludzie krzyczeli że są przeciw i tak to trwało do momentu aż nie wytknięto ludziom że przecież kolej (część) jest w ramach TEN-T.
Trochę głupio mówić że debile to zaakceptowali a później usłyszeć że kasa z UE na to poszła.
Za moment zacznie się krytycza części linii kolejowych, tych które nie są w TEN-T tylko ludzie przekazu z twittera jeszcze nie złapali.
Zaloguj się aby komentować
Ciekawa dyskusja o CPK, zwolennika i przeciwnika hubu.
Pan Ryszard jako przeciwnik niechcąco dołożył argumenty za budową.
W sumie podobały mi się dwie sytuacje, gdy przez przypadek pan Ryszard udowodnił że zamiast przeznaczyć pieniądze na lotnisko można przeznaczyć je na odszkodowania dla Warszawiaków oraz to jak z rozpędu chce zaorać TEN-T a tu już byłby kary z UE.
https://youtu.be/wlNZpHjrCgc?feature=shared
#cpk #infrastruktura #inwestycje #polska
Zaloguj się aby komentować
Powoli w sprawie CPK nawet Wojczal sie odpala.
https://x.com/KWojczal/status/1726273544860938713?s=20
#cpk #inwestycje #infrastruktura #polska #wojczal

@Anty_Anty wolałbym wytłumaczenie jakie to ma zalety w przeciwieństwie do rozbudowy 3 lotnisk które już są. Niestety wszyscy raczej siedzą cicho w tej materii. Oprócz może kosztów które będą większe niż już podwyższone przewidywane 40mld ( przypomnę ze na system komunikacji z tym lotniskiem szacuje się koszt na jakieś 100mld)
Zaloguj się aby komentować
https://youtu.be/2wYQwiHoiGY?feature=shared
#cpk #inwestycje #infrastruktura #polska
Zaloguj się aby komentować
Łooo ku**a skacząc przez TVP, Polsat, TVN nagle słysze że nikt nie jest przeciw CPK tylko przeciw lotnisku bo nie wiemy czy jesteśmy w stanie ściagnać ruchu cargo
Gość potwierdza że faktycznie tracimy na podatkach, cłach , opłatach po czym podkreśla że trzeba coś z tym robić ale najpier trzeba mieć infrastrukturę i umowy z dostawcami a później należy budować
Ch*j w PL całkowicie odrotnie niż w cywiliowanych częściach świata.
#cpk #inwestycje #infrastruktura #polska
@Anty_Anty
Ja się nie znam, wielu ludzi z branży twierdzi, że potrzebujemy jako kraj tego portu i ja to rozumiem. Problem w tym, że całkiem prawdopodobne jest, że mając takiego molocha większość ruchu przekieruje się tam i zamiast jeździć sobie na lotnisko we Wrocławiu 1h 20 min autem, to będę tam musiał popylać a to dla mnie dużo dalej, podobnie jak dla większości kraju ale wygodnie dla Warszawy.
Znając życie to pociągi chwilę sobie pojeżdżą z mojej Jeleniej Góry, potem ktoś stwierdzi, że się nie opłaca i miasto które jest komunikacyjnie totalnie w d⁎⁎ie zostanie udupione dokumentnie (przypominam, że pendolino z JG do Warszawy jeździło przez parę lat i było nawet spoko a teraz przestało, bo wymóg dofinansowania od unii się przeterminował), bo nawet ekspresowe pociągi do Wrocławia jeżdżą stamtąd przez Wałbrzych a to jest droga kręta i na około.
Od starego kolejarza usłyszałem, że kiedyś pociągi ekspresowe z Jeleniej Góry jeździły przez Bolków i się oszczędzało pół godziny.
Ekspresówka S3 miała też być blisko nas a się okazało, że wybudowali ją 40 km od miasta i nie ma wygodnego łącznika i dalej jedzie się zygzakiem przez góry, ciężarówki zimą wypadają z trasy - osobówki w sumie też, latem traktory i turyści, wyprzedzić nie ma jak, to jeszcze lotnisko nam się oddali - cudownie.
@Endrius To samo, przelecę po informacjach od ludzi którzy się znają, częściej spotykalem się z informacjami o CPL na dyskusjach geopolitycznych.
Może w końcu Wojczal się odpali i coś napisze ale generalnie wiedzę że mamy doczynienia z tą samą narracją jak z BP, kacza rurka która w niczym nie pomoże i drogo będziemy kupiowwać gaz ponad stan ¯\_(ツ)_/¯
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
To już jest wyższy poziom chamstwa.
Jeżeli chodzi o ilość cła i podatków to porównujemy nieporównywalne bo w DE mają wielkie huby trasportowe.
Jakim trzeba być tępym ciulem aby optować za likwidacją/ograniczeniem cpk a później mówić że to przeciez wielkie huby zarabiają.
#cpk #infrastruktura #inwestycje #polska
@keborgan bez kitu. Chuj w transport kolejowy bo CARGO jest najważniejsze. Co tam, że wokół nas są znacznie większe porty lotnicze zdolne do obsługi znacznie większego obszaru, co tam, że Polska ma słabe zaplecze logistyczne - trzeba wyjebać siano na DUŻE LOTNISKO.
@Anty_Anty CPK to wał pisu podszyty hasełkami, które kupują ludzie. Tak samo jak Ostrołęka czy przekop mierzei. Pisowcy pokazali ile warte są ich ZNAKOMITE pomysły. Znając ich to CPK byłoby przystosowane do obsługi awionetek i może szybowców.
@maximilianan Ale o ile kojarzę, to CPK ma być przede wszystkim towarowy, a pasażerskie lotnisko to tylko część i to wcale nie najważniejsza. Pociagi towarowe mają tam grać znaczącą rolę, trochę jak w OpenTTD https://www.openttd.org/ .
Oczywiście do realizacji czegoś takiego nie nadają się politycy, a już na pewno nie z PiSu, jasna sprawa.
@Anty_Anty Mhm, kto rozsądny przy porównywaniu wielkości transportu towarów nagle się opiera na tym, ile kto ma ludzi? To co, takie Indie powinny mieć większe cargo od Indii? Sorry, ale tutaj liczy się wielkość gospodarki, którą Niemcy mają ponad 6x większą (PKB 4,26 bln USD vs 680 mld USD). No i nagle wychodzi, że Polska wcale nie ma gigantycznego potencjału w rynku cargo, jak by niektórzy życzeniowo myśleli
Mazurek nie zna się na tym, o czym mówi, nowe, nie znałem
Zaloguj się aby komentować
Bo Pan Premier w stylu iście "wujka Ryśka na imieninach" wypowiedział się nt. CPKu:
https://dorzeczy.pl/opinie/500217/tusk-o-cpk-ja-wole-wsiasc-w-sopocie-w-taksowke.html
Wypowiedź co najmniej na poziomie Telusa i spirytusu w piwie. Jakim trzeba być ignorantem, żeby nie widzieć potencjału, ale i najzwyklejszej potrzeby tej inwestycji? Poza podziałami, po cichu, być może w stylu poprzedników (wymyśliła to Platforma, ale my dokończyliśmy i powiemy, że to było nasze), ale po prostu to dokończyć, aby zwiększyć konkurencyjność na rynku europejskim jeżeli chodzi o zaplecze logistyczne. Przeloty pasażerskie, to jest najmniejszy problem...