R.E.M. - It's The End Of The World
https://www.youtube.com/watch?v=Z0GFRcFm-aY
z dedykacją dla @LondoMollari i #ai
. #muzyka #deaftone #lata80 #rem #1987 #document #itstheendoftheworldasweknowit
R.E.M. - It's The End Of The World
https://www.youtube.com/watch?v=Z0GFRcFm-aY
z dedykacją dla @LondoMollari i #ai
. #muzyka #deaftone #lata80 #rem #1987 #document #itstheendoftheworldasweknowit
Zaloguj się aby komentować
Depeche Mode - To Have and to Hold
https://www.youtube.com/watch?v=_5_EfcsPtCY
mieć i utrzymać
przez dekady zastanawiałem się, dlaczego ten kawałek wszedł na płytę zamiast chociażby Sea of Sin czy Dangerous
. #muzyka #deaftone #lata80 #depechemode #1987 #musicforthemasses #tohaveandtohold
Zaloguj się aby komentować
#ZMIENNICY odc.1 (fragment)
tyt. "Ceny umowne"
Rok prod. #1987 / #1988
Tagi: #seriale #filmpolski #bareja #zmiennicy #warszawa #prl #starszezwojetaśmyfilmowej #kadr #pisf
Cały odcinek: https://youtu.be/Nz4A4Lxdhnk
Zabawny cytat nawiazujący do epoki, ale niezwiązany z produkcją: komentarz.

- Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację, więc tylko wstaję i wychodzę.
- No, ubierasz się pan.
- W płaszcz jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
- Fakt.
- Do PKS mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest PKS.
- I zdążasz pan?
- Nie. Ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni. To jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa. Mleko – widzi pan – ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny do Stadionu. A potem to już mam z górki, bo tak: 119, przesiadka w 13, przesiadka w 345 i jestem w domu. Znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma. To jeszcze mam kwadrans – to sobie obiad jem w bufecie. To po fajrancie nie muszę zostawać, żeby jeść, tylko prosto do domu. I góra dwudziesta druga pięćdziesiąt jestem z powrotem. Golę się, jem śniadanie i idę spać.

9iW ostatni czwartek w robocie coś tam sobie śmieszkowaliśmy i luzie z mojego otoczenia coś o PRLu i filmach z tamtego okresu zaczęli mówić (dla nich to abstrakcja - młodzież po 22-28 lat) no i mówię że był taki za⁎⁎⁎⁎sty serial Zmiennicy (część coś tam kojarzyła)... I jak się okazało (sam byłem zaskoczony) - znam piosenkę tytułową Gintrowskiego słowo w słowo od początku do końca! "Jedno życie, a spraw tyle, ugryźć sam nie jesteś w stanie. Kto zastąpi Cię na chwilę, Solidarnie da Ci zmianę..."
Zaloguj się aby komentować

38 lat temu, 9 maja 1987 r., w warszawskim Lesie Kabackim doszło do największej katastrofy w dziejach polskiego lotnictwa. Zginęły 183 osoby – wszystkie, które znajdowały się na pokładzie lecącego do Nowego Jorku samolotu PLL LOT.
Bezpośrednie loty z Polski do Ameryki Północnej (Kanady i USA)...
#USA #Trump #Putin #memy #polityka #1987 #heheszki

Zaloguj się aby komentować