Sikorski na RB ONZ. Ostre słowa pod adresem Rosji

Jeśli to były przypadki, to dlaczego nie przyznali się i nie przeprosili? - mówił Radosław Sikorski na nadzwyczajnej Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Szef polskiej dyplomacji stwierdził również, że Rosja od lat prowadzi wojnę hybrydową przeciwko Zachodowi. Rada została zwołana na wniosek Estonii po naruszeniu przestrzeni powietrznej tego kraju przez rosyjskie MiG-31.


- Takie przeprosiny nie padły, słyszeliśmy tylko kłamstwa. Razem z intensyfikacją ataków na Ukrainę, wydają się one być komentarzem do "odejścia od konfrontacji do dialogu", które zadeklarował sam Władimir Putin na Alasce - przypomniał szef polskiego MSZ.

Sikorski nawiązał również od aktów sabotażu, jakich dokonywały rosyjskie służby na terenie europejskich państw. Wspomniał m.in. o podpaleniach na terenie Polski. - Trzeba wysłać jasne przesłanie, że takie prowokacje nie będą tolerowane. Musimy stać solidarnie z Estonią, Rumunią, Polską oraz wszystkimi innymi krajami, których suwerenności zagraża systemowa rosyjska agresja - podkreślił szef polskiej dyplomacji.


Ekspert o dyktaturze Rosji: "Wolność kojarzy się z chaosem"

- Wiem, że nie obchodzi was międzynarodowe prawo i jesteście niezdolni do życia w pokoju z sąsiadami. Wasz obłąkany nacjonalizm zawiera w sobie żądzę dominacji, która nie ustąpi, dopóki nie uświadomicie sobie, że wiek imperiów minął, a wasze imperium nie zostanie nigdy odbudowane - zwrócił się Sikorski do przedstawicieli Rosji.

#polityka #wiadomoscipolska

WP Wiadomości

Komentarze (17)

sireplama

Jeśli się nie myślę to Tusk powiedział, że będą zastrzeliwywać samoloty naruszające przestrzeń Polski... Najs.

Guma888

@sireplama nie widziałem nigdzie takiej informacji. Prezydent Czech i tym wspominał w odniesieniu do swojego kraju i chyba jakaś babka z Estonii właśnie

artu3131

@Guma888

Coś tam jednak powiedział.


„Z kolei premier Donald Tusk mówił, że decyzję o zestrzeliwaniu obiektów latających my będziemy podejmowali bezdyskusyjnie, kiedy naruszają nasze terytorium i latają nad Polską. - Tu nie ma o czym dyskutować— powiedział w poniedziałek podczas konferencji szef rządu.

Zaznaczył, że Polska pozostaje w stałym porozumieniu z sojusznikami i jest gotowa do "każdej decyzji, która ma na celu unicestwienie wszystkich obiektów, które mogą nam zagrażać". — Ale muszę mieć stuprocentową pewność, że sojusznicy będą traktowali to w taki sam sposób jak my, że w sytuacji, gdy konflikt wejdzie w bardzo ostrą fazę, to nie będziemy w tym sami — podkreślił Tusk.„

AndrzejZupa

@sireplama jestem na TAK!¯\_(ツ)_/¯

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@sireplama czas najwyższy. Jeszcze lepiej- powinniśmy wtedy rżnąć takiego samego bezczelnego głupa co kacapy non stop. Samolot? Jaki samolot? Nie, nic nie zestrzeliliśmy, bo żadnego samolotu nie było. I niech odpowiedzą na to coś, to wtedy sami się własnymi ustami przyznają, że jednak wysłali.

Odwrocuawiacz

@sireplama o takich rzeczach nawet nie powinno się mówić tylko od razu jebać każdorazowo bez ostrzeżenia.


Jest granica, nikt nie upomina słownie gościa co ją forsuje tylko jebie go na sukę gazem i jak zrobi krok dalej to wali się do niego z ostrej - analogicznie w powietrzu, wleciało ruskie gówno - namierzyć laserem jak w 3 sek nie odleci to rakieta i eot.


Żadnych pogóżek, żadnego usprawiedliwiania.


Najgorsze, że nikt nie ma jaj by podjąć taką decyzję i od wielu lat czytamy artykuły jak to sobie naruszają ruscy przestrzeń a nasi tylko

"To już ostatni raz, następnym razem zestrzelimy"

I tak już kilkadziesiąt razy wg wyliczeń chatagpt

5d6ba489-ff8d-4d91-9a22-68a3c12f8398
sireplama

@AndrzejZupa @NiebieskiSzpadelNihilizmu @Odwrocuawiacz Po tej akcji z samolotami nad Estonią i dronami w Danii to w ogóle uważam, że NATO powinno ogłosić, że wzmacnia ochronę nieba nad Estonią. Wleciały dwa ruskie złomy? No to wysyłamy dwa F35 do Estonii... Przez Królewiec! Ale tak by zauważyli ich nad samym miastem a potem żeby znikły na radarach.

Millionth_Visitor

@Guma888 źródło https://www.theguardian.com/world/2025/sep/22/uk-and-poland-vow-to-confront-russian-aircraft-violating-nato-airspace


“If another missile or aircraft enters our space without permission, deliberately or by mistake, and gets shot down and the wreckage falls on Nato territory, please don’t come here to whine about it,” Poland’s foreign minister, Radosław Sikorski, told an emergency meeting of the UN security council in New York on Monday that was called to discuss a Russian airspace incursion over Estonia.

His warning was echoed by Poland’s prime minister, Donald Tusk, who told reporters earlier in the day: “I want to be very clear. We will make a decision to shoot down flying objects without discussion when they violate our territory and fly over Poland. There is no room for debate here.”

xniorvox

Mam tylko jedną prośbę do rosyjskiego rządu. Jeżeli kolejna rakieta, czy samolot, wejdzie w naszą przestrzeń bez zezwolenia, celowo czy też przypadkiem, i zostanie zestrzelona, a wrak spadnie na terytorium NATO, nie przychodźcie o nie skomleć. Zostaliście ostrzeżeni - podsumował Radosław Sikorski


Świat byłby lepszym miejscem, gdyby ten człowiek był prezydentem Stanów Zjednoczonych

fyttt6

@xniorvox Wystarczyłoby gdyby był prezydentem Polski.

manstain

@fyttt6 Przecież miał szansę i nie raz a dwa razy przegrał prawybory w PO, najpierw z Komorowskim (zdobył 31%) a potem z Trzaskowskim (zdobył 235%). Można powiedzieć, że to przegryw i jedynie co mu wychodzi to medialne wrzutki ale to on jest odpowiedzialny, że jego bezpośredni pracownik publicznie skompromitował Polskę i na forum ONZ zwyczajnie skłamał.

utede

@manstain 235% to całkiem dobry wynik. I co z tego że przegrał? Partiami rządzą idioci co pokazał wybór Kidawy parę lat temu, a społeczeństwo w sporej części to takie same mongoly wybierając Nawrockiego, albo głosując na ruskich typu konfederacja

Napane

@manstain @manstain Przegrywami to są platfusy którzy tak głosują w prawyborach. A poza tym 235% to całkiem dobry wynik.

manstain

@utede haha literówka 35% miało być, sorry ale taki mają system w PO i fakty są takie, że 2X przegrał a jak ktoś posłucha jakiś dłuższy wywiad a nie tweety to wychodzi jego pustka a zaginali go nawet widzowie kanału zero (pamiętny wywiad)

NatenczasWojski

@Napane całość to 2137% więc 235% to raczej marny wynik

xsomx

Na YouTubie pod wieloma wideo z jego wystąpienia tak wysypało ruskich botów, że niebywałe. 90% komentarzy to jakieś nick_cyferki i obrażanie Sikorskiego, Upaina i wciąganie Polski do wojny.

Jak ja tych ruskich śmieci nienawidzę.

D21h4d

Będziemy sie napierd..... !!!

Zaloguj się aby komentować