
Padł rekord temperatury czerwca w Polsce - według wstępnych wyliczeń w Słubicach zmierzono temperaturę 38,9 stopnia
Tvn24Fala upałów dotarła do Polski. Grzegorz Duniec, dyrektor Centrum Meteorologicznej Osłony Kraju IMGW-PIB przekazał, że według wstępnych wyliczeń w sobotę na stacji meteorologicznej w Słubicach zmierzono temperaturę 38,9 stopnia Celsjusza, najwyższą, jaką kiedykolwiek odnotowano w czerwcu w Polsce. W danych z podsumowania udostępnionego przez CMM IMGW, wartość ta wyniosła 38,5 st. C, ale może ulec zmianie w trakcie procesu weryfikacji.
Dotychczasowy rekord ciepła dla czerwca wynosił 38,3 stopnia Celsjusza. Taką wartość odnotowywano kilkukrotnie, w 2019 roku w Cebrze (woj. dolnośląskie) i Radzyniu (woj. lubuskie) oraz w 2022 roku w Słubicach (woj. lubuskie).
#wiadomoscipolska #pogoda #temperatura #lato
#owcacontent



