
Marshalist
- 8696wpisów
- 1419komentarzy

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Mam przeczucie, ze to będzie znakomite połączenie smaków..xD
#sklepowysep

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
@Marshalist To musi być bardzo stare zdjęcie. Ludzie nauczyli się recyklingu odpadów atomowych.
Kiedy pręty paliwowe opuszczają reaktor, uważa się je za odpady. Jednak z fizycznego punktu widzenia są one „zużyte” tylko w około 5%.
Reszta (aż 95%) to:
Uran-238 i Uran-235 (około 94-95%) – który można ponownie wykorzystać.
Pluton (około 1%) – również doskonałe paliwo.
Produkty rozszczepienia (około 4-5%) – prawdziwe odpady (izotopy promieniotwórcze), które faktycznie trzeba bezpiecznie składować.
Tradycyjne podejście (tzw. cykl otwarty) zakładało zamknięcie całości w kapsułach i zakopanie głęboko pod ziemią. Nowe metody pozwalają „odsiać” te 5% czystego odpadu od reszty wartościowego materiału.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Natychmiast przestańcie i się rozejdźcie...xD
#bezbeczki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować