Jakich nie oryginalnych ładowarek używacie do stem decka? Używacie tych od telefonów? Ma to jakiś wpływ na baterię lub działanie?
#steamdeck
Jakich nie oryginalnych ładowarek używacie do stem decka? Używacie tych od telefonów? Ma to jakiś wpływ na baterię lub działanie?
#steamdeck
Zaloguj się aby komentować
Witam używam konsoli w trybie stacjonarnym z podłączonym monitorem. Jak rozwiązać problem nie wykrywania rozdzielczości ekranu przez niektóre gry?
Oraz jak naprawić problem losowych problemów ze samym Steam? Mam na myśli problemy z łączeniem z serwerami przez co występują problemy w grach valve typu brak możliwości zagrania na niektórych serwerach czy brak przedmiotów w ekwipunku.
Dodał bym jeszcze problem z nakładką Steam mianowicie skrót Shift + tab działa jak ma na to ochotę.
#steamdeck
Zaloguj się aby komentować
szukam klawiatury na bluetooth ale małej, tak abym mógł używać jej do steam decka. Poleci ktoś? #steamdeck #pcmasterrace #komputery
Zaloguj się aby komentować
Testował ktoś Red Dead Redemption 2 na #steamdeck? Na youtubie wygląda to nieźle, ale jak jest z perspektywy użytkownika? Klatki dają radę nawet w bardziej wymagających lokacjach? Jak oceniacie komfort gry? Jak z życiem na baterii?
Zaloguj się aby komentować
Czy warto kupować tą środkową wersję decka, czy lepiej kupić najtańszą a dysk SSD dołożyć samemu? Są jakieś inne znaczące różnice między nimi?
#steamdeck #gry #steam

Zaloguj się aby komentować
Mam w portfelu steam 3k chciałbym je zamienić na normalne pieniądze. Jak myślicie lepiej to zrobić przez sklepy ze skinami czy kupić steam deck i go sprzedać na allegro/olx?
#steam #csgo #steamdeck
Zaloguj się aby komentować
Czy grał ktoś może w jakąś grę z #nintendo DS, używającą natywnie ekranu dotykowego, na #steamdeck ? Idzie pograć w takie coś?
#gry #emulacja

Zaloguj się aby komentować
Dobra gang sojarzy mnie oszukał, po podłączeniu monitora przez HDMI nic się łatwo nie podłączyło.
Dopiero wpinanie i rozpinanie kabla HDMI dawało losowe dziwne ustawienia. Obecnie urządzenie wykryło główny monitor ale sądziłem że będę mógł użyć decka jako drugiego monitora by np mieć w nim odpalony komunikator.
W trybie pulpit ustawienia nic nie wykrywają, a poradniki nie istnieją bo każdy Sojak twierdzi ze wszystko się robi samo.
#steamdeck
Zaloguj się aby komentować
#steamdeck #steam #risen #gothic #gry
Właśnie pograłem trochę i Risen na SD OOTB działa jak złoto, z nowym patchem. Na domyślnym configu szybko żre baterię (mi 50% w 1h).
Zaloguj się aby komentować
Sprzedałem Switcha z myślą o wymianie na model Oled, ale biję się z myślami czy by może nie zamówić Steam Deck. Głownie z ciekawości chociaż jak tak czytam o nim i oglądam YT to wymaga dużo klawiaturstwa, co chwilę coś nie działa albo przestaje po czasie no i poza tym, mam Xbox Series X do "dużych gier". Czy ktoś z was zmienił Switcha na SteamDecka i jest zadowolony lub nie? Trochę też mnie zniechęca czas pracy na baterii i brak gwarancji (brałbym 64GB + SSD osobno).
#nintendo #nintendoswitch #steamdeck
@GBTL1UQXQ ja sprzedałem switcha i kupiłem steamdecka. Najlepsza decyzja xd kupiłem wersję 64 GB, wymieniłem dysk na 256 plus karta 256 która mi została ze switcha. Ograłem exy na Nintendo które mnie interesowały i Switch się kurzył xd ogrywam sobie gry w które nie chce mi się grać na kompie lub ogrywam jednocześnie na SD i kompie. W dłoniach też leży dużo wygodniej niż Switch. Ze swojej strony bardzo polecam.
@Emill, @PisKon, @chickenchaser, @JozefStalin, @szary-obywatel
Zamówiłem jednak NS Oled. Mam sporą bibliotekę gier na Switcha a Steam pusty. Przeanalizowałem sobie jeszcze w co chciałbym zagrać i na jednej i na drugiej platformie i właściwie wszystko co mnie interesuje ze Steam Deck jest na Xbox. Może się zdecyduje jak wyjdzie jakaś druga czy trzecia edycja :) dzięki za pomoc.
@GBTL1UQXQ co, jak mogłeś kupić gówno switcha! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak serio, to na pewno będziesz zadowolony. Tak jak mówisz - większość rzeczy masz na X-ie, jedynie gry typu Spiderman. Ja nigdy nie miałem Switcha a też się zastanawiałem nad Deckiem albo Switchem, ale poszedłem w Decka, bo na Switchu bym wydał miliony monet na gry, a na Steamie już co nieco miałem.
No i na Decku mogę piracić to czego nie zamierzam kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale prawie wszystko i tak kupuje jak chce przejść
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś próbował odpalić Uncharted: Złota Otchłań przez #EmuDeck na #SteamDeck? Jest sens się w to bawić, czy wydajnościowo bieda?
#emulacja #gry
Zaloguj się aby komentować
Jest jakiś w miarę sensowny layout sterowania żeby dało się pograć w Zero Sieviert na SD ?
#steamdeck
Zaloguj się aby komentować
#steamdeck #nintendoswitch #memy #zajebanezreddita
Zaloguj się aby komentować
Ale z tymi powiadomieniami to dajcie spokój.
Dałem #gry na obserwowane, a z racji tego, że gram tylko na #pcmasterrace, to wszystkie #nintendo #steamdeck #playstation #xbox poblokowałem.
Wchodzę w nocy i co? I ze setka powiadomień z poblokowanymi tagami. Scrollowanie 90 wpisów, żeby odczytać kolejne to jest mega słaba opcja.
Panowie trzeba to inaczej przemyśleć, bo to mogło działać przed wykop 2.0, a teraz to okropnie się korzysta, jak taki tłum ludzi przybył.
Na szybko kilka możliwych propozycji (na które wpadłem o 3:30, a wspomnę tylko, że wstaję do roboty rano):
jak mam tag1, który obserwuje i tag2, który czarnolistuję, to jak ktoś użyje tych dwóch razem, to niech mi się to nie pokazuje w powiadomieniach. Ewentualnie możliwość skonfigurowania tego w ustawieniach konta, czy chcemy żeby takie wykluczające się tagi pokazywać w powiadomieniach, czy nie;
w powiadomieniach dorzucić przełącznik, żeby sortowało po dacie, albo po statusie (odczytane/nieodczytane), bo w tym tempie to mi scroll w myszce padnie i będzie trzeba zamawiać kolejny encoder z chin;
możliwość otworzenia powiadomień w nowym oknie i wygodne przeglądanie tych wpisów (analogicznie jak gorące)
Wierzę, że na coś wpadniecie. Pozdrawiam.
@HmmJakiWybracNick spójrz teraz na swój wpis, ile tagów umieściłeś i ile wyświetla się na dole (te wyszarzone - brakuje #xbox)
Portal ma problemy z tagami gdy nie wybierzesz ich z listy, pewnie ludzie przyzwyczajeni do wykopu piszą po prostu je na szybko przez co się nie indeksują i niby tag jest a go nie ma, przez co się wyświetlają blokowane wpisy.
Może są jeszcze inne podobne bugi, ale ten zauważyłem jako najbardziej irytujący przy tylu userach.
@Voltage Akurat o tagach wiem i specjalnie je napisałem bez wybierania i przy robieniu wpisu NIE świeciły się na niebiesko. Zabrakło mi neta i wywaliło mi stronę - cała zawartość zniknęła. Wszedłem ponownie, zadziałał feature, że nie muszę pisać od początku, tylko napisany tekst pozostał i tagi nadal były na szaro jak zwykły tekst. Natomiast po dodaniu wpisu załapało większość tagów ;v
Zaloguj się aby komentować
WItam czy ktoś bawił się modami do #gtasa na #steamdeck czy ogólnie #linux ?
Mam problem z sadowngrade oraz GTA Stars&Stripes mianowicie obie aplikacje co prawda się uruchamiają, natomiast nie da się na nich znaleść plików gdyż oba programy zakładają windowsowe rozmieszczenie folderów.

@pierogo Jestem po wrażeniem że każdy mówi jak to wszystko sie da na tym decku a nikt nie zrobił sensownego poradnika jak. Wydaje mi sie ze najpierw każdy mówi czego on by nie zmodował po czym gra w Spyro i Portal w którym zmienił sobie HUD.
Jutro zobaczę może redditowców pomęczę jak znajdę odpowiedź i nie zapomnę to zapastuje w komentarzu
Zaloguj się aby komentować
No i niestety muszę na jakiś czas pożegnać się z moim steamdeczkiem. Miałem ostatnio sporo problemów z rozłączającym wi-fi, niemożliwością podłączenia do cloud gaming i dodatkowo gwałtowym spadkom klatek do 7fps po 30 minutowych sesjach w Wiedźminie 3. Napisałem do supportu i otrzymałem klasyczną formułkę o zrobienie trybu "battery storage mode", ale niestety nie pomogło. Dzisiaj dostałem opłaconą etykietkę i będę jutro wysyłał konsolę. Na nową przyjdzie mi pewnie poczekać z 2 tygodnie. Szkoda, bo akurat dotarłem do Skellige w Wiedźminie i dodatkowo pykałem na emulatorze w Final Fantasy 6 na modzie Brave New World - fantastyczna zabawa. Ogólnie sprzęt jest tak za⁎⁎⁎⁎sty, że no aż mi żal wysyłać xD
#steamdeck #emulacja #konsole

Zaloguj się aby komentować
Na jakiej platformie gracie? #gry #konsole #pcmr #nintendoswitch #steamdeck
A może coś innego? Dodajcie w komentarzach.
Zaloguj się aby komentować
Wreszcie w normalnej jakości gram
kiedys grałem w to na zintegrowanej grafice czipset i810 8MB , co prawda przydzielone miałem 64 systemowej ale cudów to nie dawało
o płynności można było pomarzyć - gra działała jakby było włączone ciagle spowolnienie czasu.
#steamdeck

Zaloguj się aby komentować
Pierwszy Fajnal zaliczony.
Fabuła to istny majstersztyk.
Podziękowania dla RPG - za spolszczenie jak i ekipie z http://www.balamb.pl za przeniesienie spolszczenia na wersje PC.
Gdyby nie oni to bym nigdy nie zagrał w te serie gier.
Kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy. Choć systemu walki zbytnio nie ogarniałem i musiałem pod koniec ostro pakować ekipę.
Gram ma ponad 20 lat a się niezestarzała ani trochę.
Przerywniki filmowe to najwyższa jakość niejedna współczesna gra musi się schować.
Teraz pora na XIII.

Zaloguj się aby komentować