Sranie o siödmej. Küpa wpada do kiblã. Wczoraj nie robiłem zdjęcia ale takiego longera ukrecilem że to szok xD Polecam każdemu.
#srajto #srajzhejto #sranie #gownowpis #heheszki

Sranie o siödmej. Küpa wpada do kiblã. Wczoraj nie robiłem zdjęcia ale takiego longera ukrecilem że to szok xD Polecam każdemu.
#srajto #srajzhejto #sranie #gownowpis #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Dosrywka
#srajzhejto
Zaloguj się aby komentować
To już druga dzisiaj.
#srajzhejto
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W ostatnim czasie jem dużo jabłek a
#srajzhejto #dieta
Zaloguj się aby komentować
Myślę że czekaliście na to. Srajto w #pracbaza #srajzhejto #gowniwpis #sranie #heheszki

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaraz odfrunę z kibla jak tak dalej pójdzie
#srajzhejto
Zaloguj się aby komentować
Gazuje na śmierdząco
#srajzhejto
Zaloguj się aby komentować
zimno, sypie, wieje
c⁎⁎j wie co się dzieje
sranie
#haikuzhejto #gownowpis #pogoda #gry #srajzhejto

Zaloguj się aby komentować
Pieprz to jednak fajny jest. Parę małych kotletów z cyca kury dobrze popieprzonych i po paru minutach wygoniło trochę
#srajzhejto
Zaloguj się aby komentować
Wczesne poranne #srajzhejto #sranie #gownowpis #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Sram. Nie polecam serka topionego kremowego fasti. Gnój po tym spory a i beka się dużo. Pewnie przez zawartość emulgatorów.
#srajzhejto #oswiadczenie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj zjadłem trochę frytek i dzisiaj w nocy w sumie też i mam takiego balona w brzuchu, ehh. Nie pamiętam czy wczoraj srałem, chyba nie więc dzisiaj pewnie będzie MOAS.
#gownowpis #srajzhejto #jedzenie
Zaloguj się aby komentować
Sranie jest dobre na złe samopoczucie. Zaprawdę powiadam wam, gdy tylko brązowy Pan opuszcza nie trzewia, radość pojawia się na mym obliczu. #srajzhejto #sranie #gownowpis #heheszki #chwalesie #oswiadczenie

Zaloguj się aby komentować
Dlaczego leniwce trójpalczaste zamiast leniwie załatwiać grubszą potrzebę wprost z gałęzi, schodzą pod swoje drzewo i robią kupę na ziemi? Pozornie to bez sensu. Po pierwsze kosztuje mnóstwo energii i jest zupełnie niezgodne ze leniwcowym stylem życia. Po drugie grozi atakiem drapieżnika. Zresztą to właśnie nieostrożna defekacja jest przyczyną większości przypadków ich tragicznej śmierci - umierają zagryzione podczas wypróżniania.
Rozwiązanie zagadki jest następujące. Otóż futerko leniwców jest pokryte dywanem glonów. Ale to nie z lenistwa ich nie sprzątają, tylko są to jakby podręczne ogródki warzywne – leniwce jedzą te glony, bo w glonach są związki odżywcze, których brakuje w liściach drzew. No i nie muszą po to jedzonko daleko sięgać, bo zawsze jest z nimi.
Ale glony też muszą coś jeść! Konkretnie potrzebują związków azotu, które inne gatunki glonów zazwyczaj pozyskują poprzez symbiozę z grzybami. Dlatego leniwce w swoim futerku hodują także, uwaga, ćmy! Ćmy przynoszą ze swoich wędrówek resztki grzybów na nóżkach. No a żeby leniwiec utrzymywał liczebność swoich łowców grzybni na stałym poziomie, to musi im pomagać w rozmnażaniu.
I dlatego właśnie raz na tydzień w pocie czoła schodzi pod drzewo i, ryzykując życie, robi kupę na ziemi. Wtedy ćmy, zwabione odpowiednim zapachem, z futerka przelatują na cieplutki stolec i składają tam jajka. Z jajek wykluwają się nowe ćmy i wracają do domu swoich przodków, czyli futerka naszego leniwca. I tak oto koło życia się zamyka.
Więcej dziwnych ciekawostek o kupie znajdziecie w podcaście Stacja Dywagacja, odcinek 10. Wojna & Kupa (dostępny na YT, Spotify i większości podobnych platform).
Żródła:
https://www.nationalgeographic.com/science/article/can-moths-explain-why-sloths-poo-on-the-ground
https://royalsocietypublishing.org/doi/full/10.1098/rspb.2013.300
#srajzhejto #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
dzień dobry
#srajzhejto
Zaloguj się aby komentować
Piątkowe sranie. Piszę do was wpisy krótkie wyciskając czekotubkie. #srajzhejto #gownowpis #heheszki #sranie #kibel

Zaloguj się aby komentować