Dwa eventy, dwa miasta, jeden wielki loot dobrych emocji. Bykon i One More Game za nami: rozmowy, śmiechy, rzuty kością jak natchnione (albo przeklęte, nie oceniamy), plecaki cięższe o nowe skarby.
Dzięki każdemu, kto wpadł, pogadał, coś kupił albo chociaż pomachał z daleka – bez was to by była tylko smutna ekspedycja do lochu pustych stoisk. Wracamy do kuźni, kuć nowe rzeczy na kolejne wyprawy! Widzimy się szybciej, niż myślicie!
@Gustawff Zmiany dotyczą pakowania komponentów i użytych materiałów. Plastikowa wypraska została zastąpiona tekturą, karty pakowane są w papier zamiast w folię, pojawiają się pudełeczka tekturowe do przechowywania elementów .
Każdy Mistrz Gry zna ten moment: pod pachą podręczniki, w jednej ręce ekran MG, w drugiej pudełko z kostkami, a gdzieś tam jeszcze wciska się mapa… a potem wszystko spada w najmniej odpowiednim momencie.
Zamiast taszczyć swoje RPG-owe skarby jak jaskiniowy goblin, postaw na wygodną torbę MG!
Pomieści podręczniki, kostki, ekrany i figurki
Przegrody dla porządku – koniec z szukaniem d20 na dnie plecaka
@Vinzenty ja zaczynałem od Tactics, który bardzo mi się spodobał. Niedługo przed premierą F3 próbowałem pograć w F2 i odbiłem się od niej z uwagi na turową walkę.
Przez kolejne etapy gry, uczestnicy obserwują, jak ich język ewoluuje, odzwierciedlając zmiany zachodzące w społeczności, aż do momentu, gdy język ten zanika.
Jakby Posejdon wziął i wyrzucił garść pereł prosto na brzeg. Jakby ktoś zaklął fale oceanu w poliedry. Jakby syreny grały w RPG-i pod wodą i zostawiły swój najlepszy zestaw.
Jak masz nimi rzucać, to tylko epicko. Żadne tam nudne „podchodzę i atakuję”. Ty WYPŁYWASZ z mgły. Twoje zaklęcia BRZMIĄ jak pieśń pradawnych. Twój bohater nie chodzi, on SUNIE jak król mórz.
W TYM ROKU PODBIJAMY STAWKĘ i prezentujemy… dum dum dum!
KAMYKI MOCY PREMIUM, które czarują na stołowej makiecie
ZA JEDYNIE 69 zł ( ͡º ꒳ ͡º) he he he
Specjalnie wyselekcjonowane z w̶r̶o̶c̶ł̶a̶w̶s̶k̶i̶c̶h̶ ̶k̶r̶a̶w̶ę̶ż̶n̶i̶k̶ó̶w̶ miejsc mocy na całym świecie! Nie możesz tego przegapić. Z nimi Twój bitewniak zmieni się o 360 stopni!
(੭˃ᴗ˂)੭ KA MIE NIE MO CY
- Ciemny jak moja dusza - MROK NAD ODRĄ - zapewni Ci władzę:
Normalni ludzie: REEEE, A ZASADY TO ZASADY! NIE MOŻNA TAK!
Ja: Kurde, ale bym sobie pograł zbrojnokutym (Warforged), który jest zastępczym naczyniem dla zdezintegrowanego bohatera i szuka sposobu na odtworzenie swojego ciała.
@Sauronus pamietam ze w Gothicu 1 mozna bylo eksplorowac doline bedac martwym Bledy matriksa sie zdarzaja A taka koncepcja postaci warforge kiedys pojawila sie na sesji ktora prowadzilem.
Hejo! Słuchajcie, sytuacja jest taka: normalny człowiek w weekend odpoczywa, ogląda seriale, może jakiś spacerek… A my? My stwierdziliśmy, że CO TO ZA PROBLEM BYĆ W DWÓCH MIEJSCACH JEDNOCZEŚNIE?!
I tak oto 5-6 kwietnia 2025 dokonujemy cudów i rozdwajamy się na: Bykon w Bydgoszczy i One More Game we Wrocławiu. Więc jak ktoś w tym czasie nie przyjdzie na przynajmniej JEDEN z tych eventów, to… no nie wiem, ale poważnie się zawiedziemy i zsyłamy na was klątwę pechowych rzutów do końca roku.
Grałem w Fiasco i życie mi się rozsypało. To nie jest RPG, gdzie zostajesz bohaterem. To RPG, gdzie twoja postać chce być bohaterem, ale kończy w rowie z przepalonym biletem w jedną stronę.
@aerthevist cała seria filmików z barbarzyńcą tego gościa jest super.
No i tutaj w roli przydupasa Joel Haver, gwiazda jutube'a, jak ktoś nie kojarzy to polecam obczaic. Faet parę lat temu, po skończeniu szkoły filmowej, założył sobie plan robienia jednego filmu dziennie (albo tygodniowo, nie pamiętam xd) i po czasie bardzo się wyrobił.
Ktoś tu mówił, że czas wracać do Śródziemia? Bo jak nie, to już mówię: czas wracać do Śródziemia! Władca Pierścieni RPG na mechanice 5E jest tutaj i czeka, żebyście dali nura w Eriador, zanim jeszcze cała ta heca z drużyną pierścienia się zaczęła.
No, czyli klasyka: Bilbo już wrócił, Gandalf gdzieś znowu łazi, orkowie knują, krasnoludy klną, a wy możecie wpakować się w środek tej całej bajery
Miecz, zbroja, chwała – wiecie, klasyka. Niestety, okazało się, że królowie nie rekrutują już do swojej drużyny, a smoki jakoś wyginęły. No to co zrobić?
Zamiast tego pakuję dla Was kostki, podręczniki i maty, żebyście mogli przeżywać epickie przygody w Waszych RPG-owych światach
Teraz dylemat, czy lepiej jak postacie moich graczy mają jakiś po⁎⁎⁎⁎ny życiorys, czy jednak drużyna chciwych kloszardów ze skłonnością do przemocy jednak jest lepsza
Jakie optimalnie xd wszystko w luck dawaj, mysterious stranger to najlepszy i zarazem najzabawniejszy perk w grze, polecam strzelac tylko turowo przez vatsa : daje grze prawdziwy falloutowy smaczek
@aerthevist Taka rada jeszcze. Z tego co pamiętam to jest w grze siedem bobbleheadów które powiększają o jeden punkty spejcali (po jednym na każdy). Także jak byś chciał wymaksować kiedyś postać to nie warto dawać w kreatorze jakiemukolwiek dychy.
Trzy dni pełne gier, książek i radosnego chaosu. Były rozmowy, były rzuty kośćmi, były emocje – i, o dziwo, ani razu nie zgubiliśmy podręcznika (chyba). Dzięki za każdą rozmowę, każde „o ja, muszę to mieć” i każde „tylko zerknę” kończące się pełnym plecakiem. Do zobaczenia na kolejnych eventach!