Co trzy głowy to nie jedna, ani dwie, a więc we trójkę, w ósmym odcinku zero-jedynkowego podcastu, rozmawiamy sobie o tym, jak to jest z tym śledzeniem użytkowników w sieci. Zapraszamy.
Pochwale się moją pierwsza poważną realizacją montażu i czołówką (a także trochę koncept klamry)
Był to projekt "Dziewczyny z sąsiedztwa" robiony dla marki Showroom.pl przez Agencję Słucham (jeśli dostaniecie alert z Brand24 to pozdrawiam :D) z Asią Okuniewską. Poważna sprawa i pierwszy klient korporacyjny.
Pomysł był taki - wywiady Asi z ciekawymi osobami + kody promocyjne zaszyte w treści podkastu (więc trzeba było posłuchać dokładnie odcinek, bo nie wiadomo było kiedy się taki kod pojawi - a zniżka była dosyć ciekawa).
Pamiętam, że wtedy zrozumiałem o co chodzi z Asią i jej sposobem nawijania - sposób nie do podrobienia, a jednocześnie strzela takim ładunkiem emocjonalnym, że nic dziwnego że to działa + na prawdę wartościowa treść.
Polecam posłuchać szczególnie to wydanie: https://open.spotify.com/episode/2D8lptDiUbKxk3zEVOJtce z Red Lipstick Monster i zwrócenie uwagi na końcowy montaż a la telewizyjny, kiedy "lecą" napisy końcowe, ale program defacto nadal trwa (taki koncept zerżnięty z telewizyjnych końcówek, ale jak to działa).
Jak to się stało, że projekt został ucięty? Pandemia :(, ale kto wie? Może kiedyś będzie kontynuacja?
Hej, w związku z dynamicznym rozwojem sytuacji publikujemy nowy odcinek z aktualizacją.
Dziś niemalże na żywo dzielimy się z Wami najnowszymi wiadomościami o postępie w szczepieniach, przygotowaniach do olimpiady, zmianach w zakazach i ograniczeniach oraz restarcie reaktora atomowego.
Radio Naukowe dziś publikuje specjalny odcinek na Dzień Dziecka!
Jak odpowiadać na dziecięce pytania? Odcinek na Dzień Dziecka | prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska
Chociaż wszyscy byliśmy dziećmi, to w przedziwny sposób trudno nam odtworzyć dziecięcy sposób rozumowania. – Te cegiełki, z których dziecko buduje świat, zostały w naszym umyśle już tyle razy przebudowane, że nie ma w nas śladu tego sposobu rozumowania – mówi w Radiu Naukowym prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Profesor specjalizuje się w edukacji matematycznej, a dla Radia Naukowego opowiada szeroko o tym, jak rozmawiać z dziećmi, młodymi naukowcami.
Co ciekawe, aby najskuteczniej podejrzeć dziecięcy sposób rozumowania, trzeba namówić starsze dziecko do wejścia w rolę małego nauczyciela. Kiedy między dziećmi jest niewielka różnica, to starsze jeszcze pamięta schemat rozumowania młodszego.
Dziś opowiemy skąd się wzięła herbata w Japonii i jak wyglądała jej droga od napoju do religijnego i duchownego doznania. Czym są 4 zasady herbaty, jak pić i poprawnie przygotować herbatę tak jak dziś to robią Japończycy. Czym jest grilowana lub z ryżem lub zdrowotna herbata. Na te i nie tylko pytania odpowiemy w dzisiejszym odcinku.
@arcy może właśnie nie miałeś okazji spróbować jakiejś dobrej. Jeśli jesteś z Warszawy to przy Placu Zbawiciela jest sklep "Herbata i Kawa" i mieli tam oryginalne i smaczne japońskie herbaty, nie wiem jak obecnie. Może na hasło "Marek z Japonii" dostaniesz rabat
Chcemy podziękować za pomysł oraz realizację podcastu z naszym udziałem użytkownikowi @tymszafa i oficjalnie zaprosić do odsłuchania na https://anchor.fm/hejtopl
Zrobiliśmy z Adminami @hejto.pl podkast. Stwierdziłem, że ich historia jest warta opowiedzenia i społeczność (a także ogólnie, ludzie).
Jak będą wyglądały premiery? W związku z tym, że każdy z nas ma życie (a ja prokrastynowałem jeśli chodzi o montaż) to jeden odcinek na miesiąc powinien być. Dodatkowo, trochę jeszcze myślimy nad konwencja i już mogę Wam powiedzieć, że drugi odcinek (wydanie) bedzie w konwencji "daily stad-up" czyli pogadamy o tym, nad czym Panowie aktualnie pracują, co im sprawia największe problemy a potem pogadamy o tym jak kształtowała się, kształtuje i dokąd zmierza społeczność hejto.pl, może to czas aby nasi ludkowie się włączyli w nagrywanie? Może jakaś sonda? Hm hm, to całkiem fajny pomysł. Zobaczymy w którą stronę to pójdzie
"W najnowszej odsłonie „Skądinąd” gości dr Sebastian Duda, teolog i filozof, członek redakcji „Więzi” i zespołu „Laboratorium Więzi”, publicysta, autor książek „Reformacja. Rewolucja Lutra” oraz „Przesilona wątpliwość”.
A rozmawiamy o tym, jakie są granice reform w Kościele.
Rozmawiamy także o tym, czy – i w jaki sposób – może się zmienić stosunek Kościoła do osób homoseksualnych. Na ile wmontowane w doktrynę katolicką „bezpieczniki” – na przykład pogląd, że poprzez sobory działa Duch Święty, a zatem, że to nie ludzie lecz Bóg kształtuje katolickie nauczanie – dają się teoretycznie obejść, kiedy zachodzi taka polityczna czy społeczna konieczność. Rozmawiamy także o historycznej zmienności nauczania, które samo siebie stara się przedstawiać jako wieczne i niezmienne."
@arcy mnie najbardziej uderza wybiórczość kościoła w stylu - uznajemy za słuszne to co nam pasuje, a to co nam nie pasuje zakopujemy pod dywan - w końcu większość wiernych i tak nie zagląda do Biblii i się nie zorientuje, że jedno przykazanie jakby ...jest, ale go nie ma.
@Nan I to jest cecha instytucjonalna Kościoła tzn. Kościół tak działał od zawsze, od samych początków, od tworzenia podwalin tej instytucji. Następstwem wybiórczości, o której piszesz jest też hipokryzja zwłaszcza wśród hierarchów Kościoła, która to też trwa od jego początków.
Moim zdaniem Kościół to naprawdę zła instytucja i choć pracują w niej także dobrzy ludzie, którzy dobro starają się tworzyć to jako organizacja, moralny wyznacznik którym chcą być są naprawdę źli.
Dlatego choć sam dopuszczam istnienie istoty wyższej (Boga czy jak kto chce go nazwac) to z Kościołem nie chcę mieć nic wspólnego.
Przeciętna asteroidka porusza się z prędkością 20 kilometrów na sekundę – mówi w Radiu Naukowym dr Anna Łosiak, geolożka planetarna z Instytutu Badań Geologicznych PAN. Ta gigantyczna prędkość ma znaczenie. – Zderzenie asteroidalne jest najbardziej porównywalne do wybuchu bomby jądrowej. Praktycznie w jednym punkcie następuje wyzwolenie ogromnej ilości energii, która przekształca się w falę uderzeniową – tłumaczy badaczka.
W Ziemię przez miliardy lat uderzały większe i mniejsze asteroidy. Najsłynniejsza, która w konsekwencji doprowadziła do wyginięcia dinozaurów (i zrobiła miejsce ssakom) miała około 9 km średnicy. Lepiej więc wiedzieć z wyprzedzeniem, czy coś podobnego nam grozi. – Jeżeli wypatrzymy asteroidę na pół roku, rok, to jest po ptakach. Przy obecnym stanie systemów nie damy rady niczego zrobić – nie kryje dr Łosiak.
Właśnie dlatego na wszelki wypadek prowadzi się programy monitorowania nieba w poszukiwaniu potencjalnego zagrożenia. Dzięki nim wiemy, że w najbliższym czasie nic strasznego nam nie grozi. – Natomiast wiemy też, że jest kilka podejrzanych ciał, którym musimy się przypatrywać. Jedną z nich jest Bennu, asteroida mająca około 0,5 km średnicy. Nie stworzyłaby katastrofy globalnej, ale gdyby uderzyła w Berlin to jego fragmenty dotarłyby gdzieś w okolice Londynu. Wyliczenia wskazują, że takie zderzenie może nastąpić najwcześniej około 2175 roku, więc mamy trochę czasu, żeby się ewentualnie przygotować – opowiada geolożka.
Jakie mamy opcje działania? – Jeśli będzie np. 100 lat do zderzenia to możemy wysłać na orbitę bohaterski bezzałogowy statek kosmiczny, który przemaluje nam pół asteroidy w określony sposób, Sama zmiana koloru asteroidy spowoduje, że będzie trochę inaczej odbijać światło, a przez to odrobinę inaczej poruszać się na orbicie. I to może wystarczyć, żeby nas minęła – mówi dr Łosiak. – Jest też opcja, żeby zderzyć statek kosmiczny z taką asteroidą. W listopadzie wystartuje misja kosmiczna DART, która ma na celu zderzenie się z jedną z asteroid, żeby sprawdzić jak bardzo możemy zmienić jej trajektorię – dodaje.
Geologia planetarna i badania asteroid są kluczowe dla bezpieczeństwa lotów kosmicznych. – Uderzenie asteroidy wielkości ziarnka piasku może się skończyć śmiertelnie dla astronauty, który jest w skafandrze w przestrzeni kosmicznej. Niebezpieczne może być również dla całego statku. Największy problem jest właśnie z takimi małymi ciałami, których nie widać. Trzeba liczyć na szczęście i odpowiednią konstrukcję statku – przyznaje dr Anna Łosiak.
Z podcastu dowiecie się też dlaczego na Ziemi mamy stosunkowo niewiele śladów po zderzeniach, skąd wziął się Księżyc, a także co robić jeśli zobaczymy na niebie bardzo jasny, powiększający się obiekt.
Dołącz do grupy Nauka - to społeczność dla wszystkich zainteresowanych nauką, jej zdobyczami, rozwojem, sukcesami i porażkami; dla głodnych wiedzy i sprawdzonych informacji!
https://www.hejto.pl/spolecznosc/nauka
Obserwuj też wartościowe tagi #qualitycontent #nauka oraz @arcy
W dzisiejszym odcinku Marek Świerczyński opowiada o manewrach Defender Europe 21, podczas których wojska amerykańskie i ich sojusznicy będą ćwiczyć w rejonie Morza Czarnego i u granic Ukrainy. W tegorocznej serii uczestniczy 28 tys. żołnierzy z 26 krajów, a działania odbywają się w 16 państwach.
Kolejny odcinek wiadomości z Japonii. Odcinek nagrany 13 kwietnia, w którym poruszymy tematy: woda w Fukushimie, ślub księżniczki, ogórki morskie, yakuza i strzelanie kurtuazyjne, olimpiada, skażenie wody na Okinawie, 100 rocznica relacji dyplomatycznych polsko-japońskich i nie tylko.
Polecam Waszej uwadze podcast światoczuły Pawła Drozda poświęcony podróżom oraz temu, co dzieje się na naszym globie. Z dala od polityki, z dala od tego, co widoczne na pierwszych stronach portali informacyjnych. Zawsze goście i muzyka. Podcast z wrażliwością obserwujący otoczenie - "Brzmienie Świata z lotu Drozda"
Najnowszy odcinek przedstawia Tajwan - występuje on w naszej świadomości przede wszystkim lub wyłącznie jako to miejsce, które stoi w opozycji do Chin kontynentalnych. To, czym Tajwan żyje i dokąd zmierzają jego mieszkańcy jest nam nieznane. W tym odcinku rzucimy światło na historię i współczesność tej niezwykle złożonej wyspy, w której mieszają się Chińczycy Han, tajwańscy aborygeni oraz burzliwe dzieje XX wieku.