A może tak j⁎⁎⁎ąć kawusie?
Na potęgę posępnego diplodoka! Mocy przybywaj!!111
#pdk #smiesznypiesek #heheszki #kawatime

A może tak j⁎⁎⁎ąć kawusie?
Na potęgę posępnego diplodoka! Mocy przybywaj!!111
#pdk #smiesznypiesek #heheszki #kawatime

Zaloguj się aby komentować
Szukam osoby która zna się na smakach kaw aby była ona mi w stanie powiedzieć czy konkretny gatunek tak smakuje czy ktoś źle wypalił ziarna.
Jestem nowy w tej dziedzinie i nie chcę się zrazić do pewnych gatunków z powodu błędu producenta albo nabrać złych odczuć smakowych.
Kupiłem kilka rodzajów kawy w ziarnach i chętnie prześlę komuś próbki aby mi powiedział czy to dobra kawa i czy smakuje odpowiednio do gatunku.
Ja robię kawę w ekspresie automatycznym.
Zainteresowaną osobę proszę o referencje, CV i list motywacyjny #pytanie
#kawa #kawatime #pomoc #putanie


Zaloguj się aby komentować
Espresso macchiato jak Pan Bóg przykazał
Miałem już nie pić bo mnie boli głowa po kawie ale chyba warto
#kawatime #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Chłop zamówił se ekspres śmiechu warte. Jaram się jak dziecko.
A teraz pytanie. Uwielbiam latte ze #starbucks . Wyczytałem że robią je z pike place medium roast. Czy żeby zbliżyć się do niej smakiem powinienem kupić ich ziarna, czy jestem w stanie to osiągnąć inną arabiką?

Zaloguj się aby komentować
Cześć i czołem kawosze
Szukam ekspresu ciśnieniowego do kawy sypanej do 3k ewentualnie dołożę.
Nie musi mieć młynka wbudowanego
Będzie używany tylko w domu do codziennego picia
Zależy mi na jakości sprzętu i smacznej kawie
Macie jakieś typy lub wiecie jaki sprzęt w świecie kawoszy aktualnie uchodzi za znośny?
Nie chcę kapsułek, bo to *****
Czy jeszcze coś powinienem określić w swoich preferencjach?
#kawa #kawatime #ekspresdokawy
Zaloguj się aby komentować
#dziendobry #kawatime w sumie #motoryzacja trochę

Zaloguj się aby komentować
Zycze kazdemu smacznej kawusi i pozdrawiam
#kawa #kawatime #starwars #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Witajcie hejterzy,
Od 3 miesięcy trzyma mnie obniżony nastrój. Ostatni raz tak źle było 2 lata temu
Smacznej kawusieńki! #codziennakawusia
#kawa #kawatime #gownospis

Zaloguj się aby komentować
Znowu cebula mi wyszła xD
#kawa #kawatime

Zaloguj się aby komentować
Kawa: Java Classic Espresso Blend 001
Dawka: 19g
Czas ekstrakcji: 27 s
Jak dla mnie 9/10
#kawatime #kawa

@KIJU87 regulowałeś jakoś przepływ wody? Ja mam od niedawna Sage, tylko mniejszy w powodu niewielkiej ilości miejsca (Sage SES500BSS). Nie wiem do końca jeszcze jak go dobrze używać. Które sitko? Pojedyncze czy podwójne dno? Jaki powinien być czas ekstrakcji i od czego to zależy? Od ubicia? Ilości kawy? Poziomu zmielenia?
Kawa wychodzi generalnie dobra, ale nie jestem smakoszem i ciężko mi to ocenić. Może powinna wyjść jeszcze lepsza
@tegie Nie regulowałem w żaden sposób przepływu wody. Z tego co wiem to nawet nie ma jak. Ja używam sitka do podwójnej porcji z pojedynczym dnem. W moim przypadku zalecany czas ekstrakcji to 27 sekund. Czas ekstrakcji zależy właśnie od tego co wymieniłeś czyli: od ilości kawy, ubicia i poziomu zmielenia
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry!
Kawa: guilis zielona.
Smacznej kawusi i #jebacwykop
#kawa #kawatime #dziendobry

Zaloguj się aby komentować
![[EN] Dlaczego kawa z perkolacji i immersji smakują tak różnie od siebie? (Dużo danych, tabelek, wzorów i innych!)](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/f52837cd9ec81e93e81b3aef81a84520.gif)
Artykuł który przedstawia solidne dane pokazujące jak różne metody parzenia wpływają na smak kawy. Porównywana jest perkolacja (v60, Chemex) i immersja (French Press, Clever, Aeropress)
#ciekawostki #kawa #kawatime #gruparatowaniapoziomu #nauka
Kawusia na dobre rozpoczęcie weekendu 😊
#kawatime #weekend

Zaloguj się aby komentować
Timemore C3 Pro za 299 z kodem CoffeeDeals
https://www.konesso.pl/product-pol-12353-Mlynek-do-kawy-Timemore-C3-Pro-Black.html
#kawa #kawatime #okazje

Zaloguj się aby komentować
pije se kawusie i testuje se aplikację mobilną hejto i generalnie bardzo spoczko, taki lepsiejszy wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kawatime #kawa #testowanieoprogramowania
Zaloguj się aby komentować
(Nie) Poranna kawusia z Hejto część 2
ICED CAPPUCCINO
Do tego wywaru niestety będziemy musieli się zaopatrzyć w przedmiot zwany spieniaczem do mleka na zimno, większość spieniaczy automatycznych ma funkcję spieniania na zimno więc nie powinno być to problemem.
1/3 szklanki mleka
Kostki lodu
Espresso (ma wyjść również 1/3 szklanki)
Spienione na zimno mleko 0.5% 1/3 szklanki
Wlewamy do szklanki zimne mleko
Dodajemy delikatnie parę kostek lodu ( ja użyłem wielorazowych żeby nie rozwadniało mi kawy)
Przygotowujemy się do zaparzania espresso
I teraz mamy dwie opcje
Słodka i normalna
W przypadku normalnej podstawiamy mleko z lodem pod dysze ekspresu i lejemy espresso, wtedy najlepiej się rozwarstwi
Jednak jak chcemy słodka kawę musimy nalać do filiżanki espresso bądź czego tam chcecie następnie posłodzić i lać koniecznie WOLNIUTKO niczym działanie moderacji wykopka po kostkach lodu, wtedy też powinno się fajnie rozwarstwić
Jak macie syrop do kawy można go używać jako dosłodzenia do mleka, wtedy też pod dysze
Przygotowujemy zimna piankę
Mleko 0.5% najlepiej się pieni na zimno dlatego go używamy, postępujemy zgodnie z instrukcją danego spieniacza
WOLNIUTKO musi nam opaść sama pianką konsystencji pianki do golenia jak wyleje się mleko które nam rozwali rozwarstwienie to d⁎⁎a nie ICED CAPPUCCINO
Możemy przyozdobić posypka że stencilem
Smacznego
#kawa #lukasz
#kawatime #gotujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Poranna kawusia wypita. Ogółem to wiem, że sam ustawiłem opis społeczności hejtujący spalone blendy, ale aktualnie taki pije. A powód jest prosty - moja babcia na święta podarowała mi kilogram Jacobsa palony "po Włosku", blend robusty z Arabicą. Sam ofc bym se takiego czegoś nie kupił, bo sieka straszna, ale kocham swoją Babcię i każdy łyk tej kawusi sprawia mi radość, że wie czym się interesuje, i że jest w stanie kupić mi taki prezent
A poza tym, jak się uczyć to na tańszej kawie i takiej której się trochę ma xD Zdarzało mi się kończyć worek 250g bez decyzji na jakim stopniu mielenia powinienem zostawić młynek xD
Kochajcie swoje babcie czy coś, nie wiem jaki morał miał z tego być xD
A zara, za pół godzinki wejdzie pokawowe sranko ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#kawa #kawatime #babcia

@hipotrofia gdzieś widziałem palarnie co sprzedawała fine robuste, także coś tam się dzieje w temacie poprawienia jej wizerunku (to że ktoś da na opakowaniu 100% arabica nic nie znaczy jak spali ją w stylu "włoskim" bo i tak daje spalenizną xD). No i robusta jest znacznie przyjaźniejsza dla środowiska bo jej uprawa nie wymaga po⁎⁎⁎⁎nych wysokości w górach. Polecam filmik https://youtu.be/_qiwccma8Hs
Zaloguj się aby komentować
Mała recenzja nieznanego za bardzo tutaj młynka ręcznego Kingrinder K4 (krindżowa nazwa xD) kosztującego 560zł - z perspektywy kogoś kto miał wcześniej Timemore C2 (i znającego inne oferty na rynku ręcznych xD).
Ogółem to polecił mi tą firme ktoś na Pepperku w wątku o Timemore C3, że K4 wydaje się niezłą kopią rozwiązań z młynków 1Zpresso. Z tego co rozumiem żarna mają być identyczne i robione w tej samej chińskiej fabryce - na ile tak jest ciężko to zweryfikować. W ofercie mają młynki regulowane od środka (w znaczeniu pod zbiornikiem na kawę) i na zewnątrz - K4 którego mam i K6. Kupiłem K4 bo był tańszy od K6 + nastawiony wg producenta na...
Ostatnio robię sobie detoks od kawy z ekspresu. Niemniej jednak coraz bliżej powrotu do tego wspaniałego napoju i pytanko do was.
Jaką kawę polecacie?
Osobiście najlepiej mi wjeżdża HAYB - Blue Espresso bo jest delikatna, trochę słodka i leciutko kwaśna. Ale jestem otwarty na propozycje.
#kawa #kawatime
Zaloguj się aby komentować
Zapraszam wszystkich kawiarzy na hejto do naszej społeczności kawoszy, wspólnie możemy pisać o tym wspaniałym napoju i przeżywać wspólne sesje na kiblu po tym jak kofeina wejdzie w żyły
Link: https://www.hejto.pl/spolecznosc/kawa-kawusia-kawunia
Polecam Serdecznie
Reepo
#kawa #kawatime #jedzenie

Zaloguj się aby komentować