Ostatni już przedstawiciel dodatku "W kosmicznej otchłani"
#poszukiwaczzmagiiimiecza #nostalgia #grybezpradu

Ostatni już przedstawiciel dodatku "W kosmicznej otchłani"
#poszukiwaczzmagiiimiecza #nostalgia #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
Root - udało mi się rozegrać po raz pierwszy po prawie roku trzymania na półce wstydu i od razu w komplecie. Świetna gra, z bardzo ciekawymi zależnościami między frakcjami. Mimo, że mamy do czynienia z miłymi zwierzątkami, to jest to dość bezwzględna gra, niewiele ustępująca Grze o Tron pod względem strategicznym. Poletzam und pozdrawiam. #gryplanszowe #grybezpradu
Zaloguj się aby komentować
Czas na większy projekt o którym ostatnio wspominałam. Jest to gra karciana o tytule Not Enough Mana. Od razu odsyłam na stronę na której można kupić oryginalną wersję -> https://notenoughmana.com/ . Ja dostałam od twórcy wersję PnP którą właśnie skończyłam drukować.
Gra już jest grywalna, ale muszę jeszcze wydrukować pudełko oraz znaczniki życia oraz many, ale z tym czekam na kolorowy filament, albo jak znajdę coś ładnego na allegro czy w innym action ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
Lista potrzebnych rzeczy:
Kartki A4 250g
Papier samoprzylepny matowy (opcjonalnie)
Zaokrąglacz do kartek
Gilotyna
Lakier akrylowy błyszczący
Koszulki do kart, w tym wypadku standardowe 68.5x88, ~150 sztuk
Są dwa sposoby drukowania kart, albo drukowanie dwustronne na jednej kartce, albo drukowanie jednej strony na kartce, a drugiej na naklejce a potem przyklejenie. Pierwszy sposób nie wyjdzie przy większości kart, ponieważ praktycznie zawsze będzie jakieś drobne przesunięcie nawet o 1 czy 2mm co niestety będzie widoczne. Drugi sposób jest bardziej pracochłonny, ale karty wychodzą sztywniejsze i równiejsze. W przypadku tej gry, drukowanie dwustronne jest wystarczające bo rewers jest pojedynczym obrazkiem bez ramek, więc polecam ten sposób ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Cały proces przedstawiony na obrazkach wyglądał w ten sposób:
Wydrukowanie kart sposobem nr 2. (Sposób nr 1. dla kart pomocy żeby były grubsze niż zwykłe)
Popsikanie lakierem akrylowym zadrukowanych kartek. Sprawia to, że karty są sztywniejsze, jednak jedna warstwa nie jest wyczuwalna pod względem śliskości czy innych efektów lakierowania. Na jedną warstwę poszło może pół puszki, więc przetestuję 2-3 warstwy na mniejszej grze.
Wycięcie kart gilotyną i zaokrąglenie rogów zaokrąglaczem.
Ubranie kart w koszulki. Jeśli ktoś nie lubi koszulek to albo musi się do nich przekonać, albo dać więcej warstw lakieru. Niestety zwykłe kartki są zbyt chropowate i nie da się ich ładnie rozłożyć w ręce.
Największa różnica między profesjonalnymi kartami a tymi jest grubość, porównanie dam w komentarzu. Moje karty mimo tego że grubsze, mogą być trochę bardziej miękkie, ale jak testowałam rozdawanie i tasowanie to szczerze nie widzę dużej różnicy. Jakość wydruku też odrobinę mniej ostra niż profesjonalne, ale to trzeba się przyjrzeć, co przy konkretnie tej grze naprawdę nie robi różnicy xD
Zapraszam do obserwowania mojego tagu -> #eveplanszowkuje gdzie wrzucam fanowskie dodatki do gier i inne twory planszowe.
#gryplanszowe #grybezpradu #hobby





Od lewej: Profesjonalne karty w koszulkach, moje karty w koszulkach, moje karty bez koszulek. Każdy stos ma 40 kart, a koszulki są tej samej firmy więc nie różnią się grubością. Przy dużej ilości kart, jak w przypadku tej gry niestety może to trochę przeszkadzać, ale tak do 50-60 kart myślę że nie zrobi to większej różnicy.

Zaloguj się aby komentować
Zdolności 2, 3 i 4 uważam za bardzo przydatne
#poszukiwaczzmagiiimiecza #grybezpradu #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
Z tego, co pamiętam, pancerz bojowy dawał konkretny bonus do siły. Ale jak to z przedmiotami bywało, łatwo było o jego stratę. Zdolność strzelania przyjemna, ale nie jakaś wyjątkowa. Ogólnie rzecz ujmując, nie był to mój faworyt.
#poszukiwaczzmagiiimiecza #grybezpradu #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
Zdolności 1 i 2 były utrudnieniem, ale 4 i 5 wynagradzały to z nawiązką. Ciekawa postać ze sporym potencjałem
#poszukiwaczzmagiiimiecza #grybezpradu #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
Calico. Taka typowa gra easy to learn, hard to master. Zasady do załapania w 5 minut, ale ilość kombinowania jest całkiem wysoka, zmusza do myślenia i planowania. Dla trochę starszych dzieci, (które posiadają resztki zasobów koncentracji i skupienia) powinna być ok. Trochę za bardzo losowa i brakuje jakiegoś mechanizmu ograniczonej wymiany płytek chociaż raz na grę. No ale jest szybka do złożenia i rozłożenia. W sam raz na nudny wieczór.
Pierwszy raz grałem. I nawet wygrałem jednym punktem...
#grybezpradu #gryplanszowe

Gierka bardzo przyjemna. Z jednej strony każdy może w to zagrać i się dobrze bawić, a z drugiej jest sporo opcji do kombinowania dla zaawansowanych graczy. Aczkolwiek z mojego doświadczenia musze powiedzieć, że zły plan obrany na początku gry jest trudny do naprawienie w środkowym i końcowym etapie gry.
Losowość jest, ale też do ogarnięcia. Jak wpadają kafle w paski i gracze idą w kafle w paski to małe szanse będą później na pojawianie się kafli w paski.
Zaloguj się aby komentować
Lubiłem nim grać, zdolność dotycząca konieczności posiadania czczaru była bardzo przydatna (choć nie tylko on nią dysponował).
#poszukiwaczzmagiiimiecza #nostalgia #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
Są jakieś grupki grające w #grybezpradu we #wroclaw? Chętnie bym zagrał ale ekipa mi się posypała i nie ma z kim ( ͠° ͟ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
#plock #grybezpradu
Raczej większość nerdów wie o istnieniu tego w mieście ale niezaszkodzi wrzucić linka do facbooka
Zaloguj się aby komentować
Bardzo słaba moc sprawiała, że byle duch często okazywał się śmiertelnie niebezpiecznym przeciwnikiem. Pamiętam, że grając nim, zginąłem kiedyś po czterech turach.
#poszukiwaczzmagiiimiecza #nostalgia #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
Od jakiegoś czasu niesamowicie z żoną wkręciliśmy się w #grybezpradu. Ogrywamy Terraformacje Marsa, 7 Cudów Pojedynek. Ostatnio nawet weszliśmy na głębszą wodę i gramy w Gloomhaven Jaws of the Lion, co prawda dopiero drugi scenariusz, ale hype jest niesamowity.
Szkoda, że czasu tak mało i jest tylko możliwość pograć jak dzieciaki pójdą spać późno w nocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie mogę się doczekać czasów, aż brządce podrosną i będzie się z nimi dało grać w takie tytułu.
Zaloguj się aby komentować
Dla lubiących ryzyko, zdolność nr 1 zapewne była kozacka. Osobiście wolałem dążenie do builda, który jak najmniej pozostawiał przypadkowi (oczywiście, jako dziecko, nie wiedziałem, że to się nazywa build)
#poszukiwaczzmagiiimiecza #nostalgia #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
The Wolves - nowa gra planszowa od Portal Games ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gryplanszowe #grybezpradu #hobby

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj trochę mniejsza modyfikacja, ale to dlatego że szykuję coś dużego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znowu 7 cudów, ale tym razem jest to wariant gry rozbudowujący odrobinę walkę między graczami.
Żetony zrobiłam drukując ich grafikę na kartce samoprzylepnej, a potem naklejając ją na tekturę 3mm. Spokojnie wystarczyłaby 2mm, ale akurat taką miałam pod ręką. Wycięłam to później skalpelem i nakleiłam naklejkę żetonu na drugą stronę. Wyszły trochę bardziej blade od oryginalnych, ale tak myślę, że na domowej drukarce ciężko by było uzyskać takie nasycenie kolorów.
Tag to obserwowania/czarnolistowania -> #eveplanszowkuje
#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki #diy #hobby


@Torgerd Prawda. W podstawce przy wszystkich wygranych można niby było zdobyć 18 punktów, ale jakoś nie było motywacji żeby zdobywać dużych ilosci tarcz. Teraz jak wygrasz wszystko z przewagą, to możesz nawet dostać 30 punktów, co w połączeniu z Armadą, która pozwala atakować dalszych graczy daje już spore ilości.
A gdyby mieć jeszcze Capuę z mojego poprzedniego wpisu to już w ogóle samą wojną by się wygrało xD
@ziel0ny Niestety nie znam dużej strony przeznaczonej tylko i wyłącznie na fanowskie dodatki. Jest niby http://autorskie.eu/expansions/ ale dużo tam nie ma. Ja robię tak, że przeglądam forum i pliki BGG do danej gry, a jak tam już przejrzę wszystko to wpisuję w google "[Nazwa gry] fan expansions" albo coś podobnego. Trochę to może czasu zajmować, ale lubię to robić xD
Zaloguj się aby komentować
Nigdy nie rozumiałem korelacji pomiędzy grafiką a zdolnościami ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
#poszukiwaczzmagiiimiecza #grybezpradu #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
Do jakiej gry to figurka?
#planszowki #grybezpradu #papiez

Zaloguj się aby komentować
Dorosły chłop, a gra w grę z kotkami, myszkami i ptaszkami, no nie wytrzymie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cudowny ROOT wraz z dodatkiem tryby leśnogrodu sprawdza się cudownie dla 2 osób. Przynajmniej nam sprawia to wiele frajdy
#gry #gryplanszowe #grybezpradu #keytorpg





Zaloguj się aby komentować
Trafił się kolejny antyfaworyt. Słabe staty i ryj stałego bywalca izby wytrzeźwień. To wystarczyło, bym nienawidził nim grać. Teraz, jak patrzę na zdolności, może i nie był taki zły. Ale jak to mówią - niesmak pozostał
#poszukiwaczzmagiiimiecza #nostalgia #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
Gra planszowa Terraformacja Marsa - edycja gry roku
https://hotshops.pl/okazje/gra-planszowa-terraformacja-marsa-edycja-gry-roku-21169
Cena: 114,99 zł
Okazja dostępna w sklepie: Amazon.pl
#promocje #cebuladeals #okazje #gryplanszowe #grybezpradu #planszowki

Zaloguj się aby komentować