I znowu przegrana...
#gryplanszowe #grybezpradu #robinsoncrusoe

I znowu przegrana...
#gryplanszowe #grybezpradu #robinsoncrusoe

Zaloguj się aby komentować
Trochę wtopiłem, bo chciałem sobie kupić dodatki do #talisman ale olałem temat i jak patrzę teraz na ceny to jprdl. Mam podstawkę i Żniwiarza. Kupiłbym podziemia, żeby był fragment nowej planszy. Czytałem, że niby ma nie być dodruku choć zainteresowanie jest ogromne. Myślicie, że to prawda czy ściema? Niby wygasła im licencja, ale przecież mogą kupić na nowo? A może nadchodzi nowe wydanie?
#gryplanszowe #planszowki #grybezpradu #pytanie #pytaniedoeksperta
@PanNiepoprawny
z jednej strony to nabijanie kabzy "biznesmenom", ale z drugiej rzeczywiście może to być ostatni dzwonek na zakup tych dodatków, szczególnie nieużywanych.
Widzę że nowa królowa lodu jest za 180 zł na olx, ale zdaje się, że już zarezerwowana
https://www.olx.pl/d/oferta/talisman-krolowa-lodu-CID767-IDTm0Gm.html
Zaloguj się aby komentować
Wychodze zaraz na dosc popularne w #uk "mystery murder party game" jak bedziecie mieli okazje isc na takie cos, to poecam. Naprawde fajna zabawa
Mam nadzieje ze to nie ja bede morderca. Wole odkrywac kto zabil.
#grybezpradu #gry




Zaloguj się aby komentować
Kolejna figurka, tym razen do gry Nova Luna. Tak się zastanawiałam nad kolorami, czy dać żółtą mordę jak to czasami jest przedstawiany księżyc, czy zrobić taką szaro-niebieską jak oryginał, ale ostatecznie padło na zwykłą "człowieczą" twarz. Inne kolorki by mi pewnie nie wyszły :v. Ta figurka została również popryskana lakierem akrylowym, dlatego też trochę odbija światło. Poprzedni kufel i księżyc też raczej potraktuję lakierem, wrzucę zdjęcie jak już wydrukuję resztę elementów ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
Tak, wiem, że mało podobne do oryginału, ale mi się podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i przede wszystkim czuć ciężar przesuwanej figurki, nie jak w przypadku kartonu.
#eveplanszowkuje #gryplanszowe #grybezpradu #hobby #druk3d


Zaloguj się aby komentować
Próbuję rozsądzić spór dotyczący gry Tajniacy. Otoż na stole leży karta "kość", i używam jako podpowiedzi słowa "ość". Zostaję zjachany, że "ość" i "kość" brzmią prawie identycznie, i ludzie zaczynaja cytować instrukcję:
"Nie możesz użyć części złożenia widocznego na stole. Póki na stole widoczny jest RÓG, nie możesz powiedzieć: nosorożec, jednorożec, rogówka, narożnik."
Te wszystkie słowa są jednak powiazane etymologicznie, natomiast kość i ość nie są. Jest nawet inny punkt w zasadach:
"Jeśli ktoś powie, że nie można użyć wróbelka jako wskazówki, kiedy na stole leży BELKA, to po prostu przesadza."
Zatem moim zdaniem ość nie narusza zasad, i jest dobrą podpowiedzią, bo odnosi się do znaczenia słow a nie ich brzmienia. Ość to po prostu odpowiednik kości u ryb.
Co sądzą niezależni arbitrowie?
https://www.hejto.pl/tag/grybezpradu#gryplanszowe
#grybezpradu
Zaloguj się aby komentować
#pnp #printandplay #gry #grybezpradu #hobby i dalej pewnie nie działający tag (bo nie wiem czemu) #pnpkiszpaka
Hejko
Czas na drugą część z serii „Pnpki Szpaka”.
Dzisiaj będzie o grze „Tawern Brew”
Zasady gry w 3 krokach:
1. Co rundę dobierasz określoną ilość kart na rękę.
2. Musisz je wykorzystać na zakup nowych kart lub przy produkcji kawy.
3. Parząc najpyszniejszą kawę na świecie zarabiasz kasę, która jest punktami na koniec gry.
3 zdania o grze:
Jest to gra PnP, w której gramy jako barista w klimatach fantasy. Próbujemy zadowolić jak największą ilość gości produkując kawę z zagranych kart. Każda karta ma swoje zastosowanie – dla przykładu trefle to kubki, a asy to smoki atakujące naszą tawernę.
3 plusy gry:
+ gra używa zwykłej talii kart
+ ciekawy system zagrożeń, który dodaje adrenalinki
+ każda karta w talii ma inną funkcję, które się fajnie zazębiają
Dodatkowe szczegóły:
ilość graczy: solo
średni czas rozgrywki: 20 minut
link do gry (nie jest darmowa, ale kosztuje niecałego dolara): https://www.drivethrurpg.com/product/405548/Tavern-Brew-A-GAME-of-FANTASY-COFFEE-BREWING
dodatkowo łapcie sobie przykładową rozgrywkę po polsku na moim kanale YT
PS. Szykuję dla Was taką moją topkę gier PnP, także stay tuned
Miłego wieczorku, jutro w końcu piątek

@Grayish_Starling dość przyjemna gra, stosunkowo łatwa w nauczeniu zasad i lekka w rozgrywce. Przyjemna dla oka mechanika ulepszeń, gdzie plansza gracza składa się z "puzzli", które po ulepszeniu się odwraca i dają inne bonusy. Tak, brak trybu solo może być problemem, ale do grania ze znajomymi przy piwie jak znalazł. Tylko trzeba uważać żeby nie pomylić elementów gry z prawdziwymi podkładkami pod kufle/szklanki
Zaloguj się aby komentować
Rebel, gra strategiczna Small World of Warcraft (edycja polska)
https://hotshops.pl/okazje/rebel-gra-strategiczna-small-world-of-warcraft-edycja-polska-22551
Cena: 115.99 zł
Przecena z: 249.99 zł
Okazja dostępna w sklepie: Empik
#gryplanszowe #planszowki https://wykop.pl/tag/grybezpradu #grybezpradu https://wykop.pl/tag/cebuladeals #cebuladeals s https://wykop.pl/tag/worldofwarcraft #worldofwarcraft

Zaloguj się aby komentować
#pnp #printandplay #gry #grybezpradu #hobby i mój indywidualny spersonalizowany tag #pnpkiszpaka (nie wiem czy to tu zadziała xD)
Siema świecie w internecie
Przybywam z odległej krainy gier Print&Play, niektórzy może kojarzą mnie z takiego miejsca, którego nazwa pochodzi od formy rzeczownikowej czynności, która polega na robieniu dziury w ziemi np. łopatą
Ale do rzeczy, wpada pierwsza gra z mojej serii, którą nazwałam fantazyjnie "Pnpki Szpaka".
Dzisiaj będzie o grze "A Simple Life"
Zasady gry w 3 krokach:
1. Losujesz 1 lub więcej celów głównych do spełniania w danej rozgrywce.
2. Rzucasz kośćmi i dopasowujesz je dowolnie do różnych dostępnych akcji, które pomagają w spełnieniu celu/celów.
3. Ponadto starasz się zdobyć jak najwięcej punktów na koniec gry.
3 zdania o grze:
Jest to gra PnP, która swoją stylistyką bardzo przypomina pikselowe gry farmerskie. W „Simple Life” próbujesz żyć… prosto, przy okazji wypełniając cel lub cele rozgrywki. Dużo możliwych akcji i nieliniowość rozgrywki sprawia, że „Simple Life” jest ciekawą, regrywalną grą.
3 plusy gry:
+ graficznie ładna, trochę „cozy vibes”, fani Stardew Valley powinni być zadowoleni
+ różne wersje graficzne, w tym też taka 100% printer friendly
+ różne tryby gry oraz możliwość dopasowania poziomu trudności
Dodatkowe szczegóły:
ilość graczy: solo lub duet w coopie
średni czas rozgrywki: 20 minut
link do gry (do pobrania za darmo): https://www.pnparcade.com/products/a-simple-life?_pos=1&_sid=f41687eed&_ss=r
dodatkowo łapcie sobie przykładową rozgrywkę po polsku na moim kanale YT
Miłego poniedziałku, smacznej kawusi

Zaloguj się aby komentować
Hej,
Nagrywam wraz ze znajomymi sesje #rpg na Youtube. Od pewnego czasu robię to w formie jak najbardziej przypominającej #audiobook / słuchowisko z minimalnym lub całkowicie pominiętym elementem mechanicznym (jeśli się pojawia, to jest wycinany w montażu). Tym razem na taśmę wzięliśmy znany świat #gothic i sprawę kultu Śniącego.
W materiale kładę nieco nacisku na montaż - pojawiają się mapy na których widać skąd i dokąd podróżuje drużyna (a i Kolonia w naszym wydaniu jest znacznie większa, ażeby z jednego obozu do drugiego nie bylo 5 min pieszo), jakieś arty, a przede wszystkim oprawa audio - zmieniający się soundtrack, efekty otoczenia żywcem wycięte z Gothica (uderzenia młotów w kowadło, jazgot ścierwojadów, rozmowy szkodników w karczmie itd.).
Jeśli ktoś lubi sobie posłuchac czegoś w aucie to gorąco zachęcam! Nie tylko do siebie ale i na inne kanały z sesjami, jak np. Dobre Rzuty, Kanał Termosa, Bitewny Biurokrata i więcej - mam na swoim kanale sekcję polecanych - choć akurat to podejście "słuchowiskowe" z minimalnym aspektem mechanicznym, to chyba mój/nasz znak charakterystyczny na polskim YT).
Gothic - Sesja RPG - #1 Źle się dzieje na bagnie - Przebudzenie - YouTube
Dla ciekawskich: system to autorska (tak, wiem wiem jak to jest postrzegane z racji na stare dzieje gdy MG wołał do piwnicy nęcąc "swoim super autorskim systemem") konstrukcja, w dużej mierze bazująca na story-games i neotradowych erpegach - są tu wpływy gier Pbta, np. Ironsworn, FitD jak Blades in the Dark, Numenery Monty Cooka i tak dalej. Przeszedł pomyślnie żmudne testy to i postanowiłem przetestować go "w boju". Jeśli są jacyś zapaleni designerzy na społeczności, to chętnie wymienię doświadczenia.
#grybezpradu #gryrpg #gryplanszowe #roleplay
@Tami jeśli masz na myśli nasze pierwsze podejście do Gothica to zachęcam goràco do spróbowania ponownie z nową przygodą - myślę że od tamtej pory sporo się zmieniło pod każdym względem. Wraz z rozpoczęciem Travellera postanowiłem, nauczony błędami z pierwszego podejścia, podkręcić "poziom". Jeśli lubisz klimaty Sci-Fi to Traveller myślę że jest również na zdecydowanie innym poziomie niż pierwsza przygoda z Gothica. Prawdę mówiąc zostawiłem go na kanale tylko dla chronologii i hmmm... Utrwalenia historii :D. Niedługo też szykuję Numenerę (z inną ekipą - weteranów, bo obecnie gram z moją paczką znajomych, którzy dopiero na tych sesjach mieli kontakt z erpegami), której jestem wielkim fanem - przeglądałem polski YT pod tym kątem i nie widziałem jeszcze dobrze oddanego klimatu tego unikatowego świata, może nam się uda :).
Co do "konkurencji" - jeśli mówisz o Dobrych Rzutach to w życiu bym ich tak nie nazwał
Wielkie dzięki za opinię! Jeśli masz konkretnie jakieś uwagi, to wszystkie chętnie przyjmę - koniec końców chodzi o to żeby coś poprawiać a nie stać w miejscu.
Zaloguj się aby komentować
Witam!
Szybkie pytanie, z jakiego systemu RPG chcecie relacje i krótką recenzję.
#gryrpg #gryplanszowe #grybezpradu #keytorpg #rpg
Zaloguj się aby komentować
No witam serdecznie!
W dzisiejszej krótkiej relacji z gier planszowych, chciałbym opowiedzieć o moim zdaniem najlepszej giereczce strategicznej dla 2 osób - Star Wars Rebelia.
Rebelia to strategiczna gra planszowa przeznaczona stricte do grania we dwie osoby, można w więcej, ale wtedy sterujemy nadal jedną stroną z podziałem kto i kiedy wykona jakąś akcję.
Całość bazuje na oryginalnej trylogii Star Wars - czyli częściach 4,5 i 6.
W grze gracze wybiorą jedną z dwóch stron - Rebelię albo Imperium.
Granie jako Rebelia polega na sabotowaniu planów Imperium, ukrywaniu swojej bazy oraz pojedynczymi ale szybkimi atakami w jednostki wroga oraz przede wszystkim zniszczenie Gwiazdy Śmierci jeżeli owa jest w budowie.
Na początku gry gracz Rebelii otrzymuje karty misji, za których realizację otrzymuje punkty przybliżające go do zwycięstwa. Siły Rebelii w postaci figurek i jednostek są znacząco słabsze od Imperium, dlatego granie na pałę może szybko skończyć się porażką. Każdy ruch trzeba dobrze rozważyć i opracować sobie plan na realizację celów, a jednocześnie uniknięcia wykrycia swojej bazy, którą gracz wybiera na początku rozgrywki.
Imperium to granie bardziej siłowe, mamy na to jednostki i siłę produkcyjną, która szybko odnawia nasze straty. Trzeba jednak nadal być bardzo ostrożnym. Jeżeli Rebelia uszkodzi zbyt wiele pól z produkcją nasza siła oraz mobilność drastycznie spadną i może nam nie starczyć czasu na odnalezienie i zniszczenie bazy Rebelii.
Ta gra planszowa to prawdziwy kolos(zalecam naprawdę duży stół lub kanapę) ilość plastików figurek idzie w setki. Oczywiście mamy pewną losowość w postaci kostek i kart, ale w dużej mierze to nasze ruchy oraz miejsce, gdzie będziemy wysyłać naszych generałów na misje ma decydujące znaczenie.
Czemu uważam, że to najlepsze strategia dla 2 osób? Z tej gry klimat wycieka z każdej strony. Nawiązania do filmów są ogromne i czuć wiele podobieństw. Gra posiada licencję na wizerunki postaci stąd będą niemal identyczne jak kadry z filmów. Możliwość użycia gwiazdy śmierci i jednym ciosem unicestwienie całej planety to wisienka na torcie. Instrukcja jest trochę obszerna, ale idzie szybko załapać o co chodzi. To gra na wiele godzin rozgrywki, ale przede wszystkim regrywalność to jej największy atut. Z chęcią do niej wracam i uważam, że ta gra jest warta swojej ceny - kupowałem po 340 złotych bodajże, ale jeżeli ktoś jest fanem Star Wars lub kminić i kocha plastikowe figurki czy klimat w grach - proszę brać w ciemno!
I w sumie to tyle jeżeli chodzi o podsumowanie. Walka jest dość szybka i prosta. Każdy rzuca kośćmi na obrażenia i uniki, zagrywa ewentualne karty taktyki, usuwa straty i tak do zwycięzcy lub odwrotu przeciwnika.
Zachęcam jak zawsze do obserwowania mojego tagu #keytorpg
A czy już mieliście okazję zagrać? Jakie są wasze odczucia?
#gryplanszowe #grybezpradu #gry #starwars


Zaloguj się aby komentować
age of sigmar
nowe farby powinny przyjść w tym tygodniu
#hobby #grybezpradu #gryplanszowe #grybitewne



Zaloguj się aby komentować
Zdolność nr 2 była, że tak powiem, bezsensowna, przy takiej mocy startowej. Być może po dopakowaniu się przydawała, nie wiem, nigdy nie pożyłem na tyle długo, by się przekonać ¯\_(ツ)_/¯. Wolałbym zamiast tego np. zdolność rozbrojenia, którą dysponował Szermierz albo sekretne pchnięcie, czyli bardzo przydatną umiejętność Ninji.
To by było na tyle, jeśli chodzi o poszukiwaczy, właśnie się skończyli. Dla porządku, bo Kolega @glebogryzka wyraził takie życzenie, wrzucam tych, którzy się pojawili na "tamtym" serwisie w ramach tagu. Kolejność taka, w jakiej mi się wylosowali, od najstarszego:
Szaman, Wróżka, Upiór, Kupiec, Krasnolud, Leśny Duszek, Tropiciel, Amazonka, Złodziej, Nekromancer, Rycerz, Ork, Inkwizytor, Minstrel, Barbarzyńca, Cyborg, Zwiadowca, Hobgoblin, Czarownica, Gladiator, Kosmiczny Pirat, Pielgrzym, Elf, Kobold, Czarnoksiężnik, Mnich, Zawadiaka, Astronauta, Góral, Zabójca, Szpieg, Wojownik, Ciemny Elf, Kosmiczny Wojownik, Żołnierz (przy czym ten ostatni pojawił się też tu, tylko nie na tagu).
Od jutra lecimy z kartami alternatywnych zakończeń, które pojawiły się w dodatku "Podziemia", potem, jak się skończą, top X (nie zdecydowałem czy 30, czy 50, nic na siłę) rozmaitych kart z grafikami, które szczególnie sobie upodobałem.
#poszukiwaczzmagiiimiecza #nostalgia #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
Przedostatni zawodnik. Imho bez żadnych rewelacji. Kiedy zdarzało mi się go wylosować, starałem się jak najszybciej zginąć ¯\_(ツ)_/¯
#poszukiwaczzmagiiimiecza #grybezpradu #nostalgia

@Mortadelajestkluczem a ja go lubiłem, taki poczciwy dziadzio. W nowej edycji zmiana charakteru jest dużo istotniejsza, jest sporo tematów, szczególnie w dodatku Las.
Grafika mi się podoba ta starsza, może po prostu jestem stary i zebrało mi się na wspominki?
Dobre porównanie, grafiki przypominają te z Thorgala, to też ma swój urok i strasznie jest nostalgiczne.
Zaloguj się aby komentować
Zdolności 1 i 3 zapamiętałem jako niezwykle przydatne
#poszukiwaczzmagiiimiecza #nostalgia #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
Orientuje się ktoś czy to jest coś warte ? Karty z maka znalazłem w szafie i nie wiem czy wyrzucić czy sprzedać #pokemon #pokemongo #pytanie i trochę #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
Umiejętność nr 2 bywała satysfakcjonująca ("odkładasz świętą lancę, kolego"), z kolei zdolność nr 3 nie raz i nie dwa pozwalała wyjść z poważnych tarapatów. Przydałby się jeszcze punkt do siły na start.
To już prawie końcówka, zostało bardzo niewielu poszukiwaczy. Uważam, że wrzucanie tych, którzy byli na analogicznym tagu na wykopie kompletnie moja się z celem. Ale szkoda byłoby już kończyć tę nostalgiczną serię. Kiedy nasi bohaterowie się skończą, wrzucę alternatywne zakończenia z "Podziemi" wraz z ich opisami i przemyśleniami na ich temat, a potem wybiorę tak z 50 kart z ulubionymi grafikami i polecimy dalej.
#poszukiwaczzmagiiimiecza #nostalgia #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować
#kultrpg #grybezpradu
Nocna, zapraszam do kroniki zbrodni xD

Zaloguj się aby komentować
No witam serdecznie!
Dzisiaj porozmawiamy sobie krótko o Brass Birmingham - strategiczno ekonomiczna gra planszowa. Ta wersja uzyskała sporo nagród w 2020 roku i aż szkoda byłoby jej nie spróbować.
Wczoraj nastał ten magiczny dzień, kiedy udało mi się rozegrać kilka partii w Brassa i o to moje podsumowanie.
Od ilu graczy: 2-4 - graliśmy tylko we dwie, a zajęło nam to trochę czasu
Poziom trudności nauki gry - 3/5
Poziom samej rozgrywki - 3,5/5
Wystawiam te oceny ze swojej perspektywy, każdy może mieć nieco inne odczucia. Instrukcja, krótka, jasno napisana nie mieliśmy większych problemów z zasadami. Jest jednak trochę detali, o których łatwo się zapomina i warto zrobić sobie spis najważniejszych reguł.
Rozgrywka była całkiem ciekawa i faktycznie trzeba trochę kminić nad tym jak wygrać i zrobić najlepsze synergie. Jednak po pewnym czasie odczułem monotonność i defacto wszystko opierało się o zagranie kart, użycie kafelka lub połączenia. Z jednej strony zagrałbym jeszcze raz, z drugiej czuję, że będzie to gra, która szybko może stać się nudna.
Absolutnie nie rozumiem fenomenu tej gry i uważam, że jest masa bardziej ciekawszych tytułów. Jestem w stanie zrozumieć natomiast to, że jest to gra skierowana raczej do dość wąskiego grona graczy, którzy lubią strategie oparte na lekkiej losowości(talia kart) i jednocześnie na szukania synergii.
Wrażenia i tak pozytywne, grę oceniam na mocne 6.5/10 - może z czasem polubię ją bardziej
A jakie są Wasze doświadczenia z Brass: Birmingham?
Zapraszam również do followania tagu: #keytorpg
#gry #gryplanszowe #grybezpradu #brass


Zaloguj się aby komentować