#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #suwalszczyzna
Dziś jest zakończenie szkoły, wakacje!
Wszystkim Wam, młodzi ludzie, dobrego wypoczynku.
Jezioro Gieret rok 2015.

#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #suwalszczyzna
Dziś jest zakończenie szkoły, wakacje!
Wszystkim Wam, młodzi ludzie, dobrego wypoczynku.
Jezioro Gieret rok 2015.

@Byk o ty... o kur, o cholerka. Całe dzieciństwo spędzałem nad jeziorem Gieret. Rok w rok na polu namiotowym o tej samej nazwie - chyba z 10 razy tam jeździłem co było główną bazą wypadową na Podlasie i Litwę. Jedyne jezioro co przepłynąłem w poprzek, mega restauracja na uboczu na rybaczówkę, fajni lokalsi. Aaa... Jesteś z tamtych okolic? Jejuuuuu. Ale potężnego flashbacka mi dałeś (づ•﹏•)づ
Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #czarnobiale #warszawa
Zespół Stacji Filtrów w Warszawie rok 2005, bądź 2006. Zdjęcie zrobione z tramwaju.

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #czarnobiale
Śpieszmy się kochać krzywe latarnie, tak szybko odchodzą...

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #czarnobiale #perfumy

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #las
Spalone Harvastery, podobno samozapłon, podobno to częste.
@Airbag prawda to?


@Byk Nie chyba. Sam nie widziałem nigdy na żywo spalonej leśnej maszyny. Jestem na grupie facebookowej zulowców i zdarzały się zdjęcia spalonych maszyn, ale bardzo rzadko. Może się nie chwalą.
To są maszyny za bardzo gruby pieniądz, gdyby się często zapalały to nikt by ich nie używał chyba.
Na zdjęciu jest harvester (do cięcia i forwarder (do wożenia).
Może nieszczęśliwy wypadek, a może jakieś porachunki, kto wie ¯\_(ツ)_/¯
@Byk z drugiej strony jak tak o tym myślę, to to, co napisałem w pierwszym poście nie do końca jest prawdą, bo jak byłem na stażu, to widziałem zapłon maszyny leśnej. Inna sprawa, że był to totalny gruz...
Nawet mam zdjęcie z tamtej akcji, całe szczęście szybko udało się grata ugasić i nie było większych szkód

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #natura

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna
Dziś trochę technicznie. Bo młodsza część widowni nie wie, jak się kiedyś odbywała zabawa ze zdjęciami.
Zdjęcie pierwsze, to ,,fotoindex". Idziesz do labu, z negatywem do wywołania i albo zamawiasz wyowłanie z kompletem odbitek, albo tylko z fotoindexem.
Przewagą drugiego rozwiązania, jest możliwość wybrania później tylko dobrych, ostrych kadrów, a nie płacenie za odbitki, które później mogą tylko np. służyć za zakładki do książek. Wadą, czas, bo zwykle trzeba chodzić dwa razy, warto spytać, czas wywołania w minilabie to około 15 minut. Czasami wykonanie odbitki, z już wywołanego negatywu, może być droższe niż przy zamawianiu kompletu odbitek z wywołaniem.
Zdjęcie drugie, to przykład błędu maszyny, gdy po mimo widocznego czarnego paska, który oddziela jeden kadr od drugiego, maszyna ,,znalazła" kadr pośrodku. Oczywiście, każdy szanujący się zakład pozwoli odrzucić takie zdjęcie i nie ponosić za nie kosztów.


@Byk kiedyś jako dzieciak pojechałem na wycieczkę szkolną do Krakowa. Dostałem od rodziców aparat analogowy z włożoną już kliszą, bo sam wtedy nie umiałem tego robić. Zrobiłem dużo zdjęć, część już w trakcie jazdy. Jakie było moje zdziwienie jak po powrocie i wywołaniu zdjęć okazało się, że wszystkie oprócz dwóch, swoją drogą niezbyt ostrych, było prześwietlone xD
Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #czarnobiale
Każdy widzi co chcę, ciekawy jestem Waszych interpretacji...

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #czarnobiale

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #czarnobiale

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #prl
Dzień dobry wszystkim! Pozytywnego poniedziałku życzy Leo, makatka z PRL.


Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #podlasie #kadrypodslonce

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #koty #czarnobiale
Moje początki z fotografią B&W, kadr ten sam, tylko odbitka naświetlana w dwóch różnych czasach na powiększalniku. Taki analogowy Photoshop.
Kot nie mój, spędzał u nas tylko sylwestra.

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #podlasie

Zaloguj się aby komentować
Ulica Warszawska z widokiem na "rynek" w #katowice Fota wykonana ok. 2010r. Dziś ta ulica już tak nie wygląda.
Aparat Minolta 7000, film Ilford 200 zforsowany do ISO 800. Dlatego tyle ziarna.
#fotografia #fotografiaanalogowa #ciekawostki #slask

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #pgr

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #czarnobiale

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #fotografiaanalogowa #tworczoscwlasna #warszawa
W stronę zachodzącego słońca...

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna