tak wygląda wolność słowa wg @Aryo
#ukraina #rosja #wojna #aryocontent

tak wygląda wolność słowa wg @Aryo
#ukraina #rosja #wojna #aryocontent

Zaloguj się aby komentować
Estonia zwiększa pomoc wojskową dla Ukrainy do ponad 1 procenta PKB
Estonia zapowiedziała, że zwiększy swoje wsparcie wojskowe dla rozdartej wojną Ukrainy do ponad jednego procenta produktu krajowego brutto (PKB), argumentując, że pomoc zbrojeniowa w "większej skali i tempie" jest niezbędna.
Rząd Estonii powiedział, że dostarczy Ukrainie "największy jak dotąd pakiet pomocy wojskowej, który obejmuje broń palną i przeciwpancerną, a także amunicję o łącznej wartości 113 mln euro (122 mln dolarów)".
"Pomoc wojskowa dla Ukrainy wzrośnie do 370 mln euro, czyli nieco ponad 1 proc. produktu krajowego brutto Estonii" - dodano w oświadczeniu.
Nic dziwnego. Przegrana Rosji i jej osłabienie zagwarantuje Estonii bezpeczeństwo na kolejne dekady
#estonia #ukraina #wojna #aryocontent #bronukraina

Zaloguj się aby komentować
Ukraina jest Grzegorzem Floydem Europy!
#ukraina #wojna #rosja #aryocontent

Zaloguj się aby komentować
Dlaczego nikt już nie pamięta o duchu kijowa?
#ukraina #wojna #rosja #aryocontent

Zaloguj się aby komentować
Wagnerowiec w ukraińskiej niewoli mówi, że przyjechał walczyć z Nazistami. To nawet nie chodzi o licytowanie, gdzie jest więcej neonazistów, tylko o wskazanie, że takie licytacje nie mają sensu. Niestety albo stety rosyjska retoryka krąży usilnie wokół tego tematu. Świadczą o tym wypowiedzi samego Putina.
Dlaczego to źle?
Rosjanie z taką retoryką nie dają sobie manewru do deeskalacji. Jednocześnie panuje przyzwolenie na torturowanie i mordowanie jeńców ukraińskich żołnierzy, o czym świadczą m. in. nagrania z rozstrzeliwań czy ten z wydłubywaniem nożem gałek ocznych przez Rosjanina albo ten film z obcinaniem genitaliów nożem do tapet.
Dlaczego to dobrze?
Cel wojny jest tak rozmyty i sztucznie wykreowany, że istnieje też spora grupa Rosjan, która ma ogromne problemy z motywacją. Po co jest ta wojna? Jacy naziści? Zwracał na to uwagę znany rosyjski zbrodniarz wojenny Striełkow.
#rosja #wojna #ukraina #aryocontent
Zaloguj się aby komentować
Jeszcze informacja o tym, że Kanada przekaże 200 pojazdów opancerzonych. Czołgów nie mają niestety zbyt wiele, ale Senator APC są całkiem fajne. Ukraina ma coś podobnego na licencji, więc przyda się jak najbardziej i znacznie bezpieczniejsze będą od prywatnych SUVów jakie teraz krążą po froncie.
Pojazdy będą kosztować ponad 90 mln dolarów. Są one elementem pomocy wojskowej w wysokości 500 mln dolarów, którą Kanada zobowiązała się przekazać Ukrainie w listopadzie.
Reszta tej sumy w większości ma być przeznaczona na zakup przez Kanadę amerykańskich zestawów NASAMS w celu przekazania ich Ukrainie wraz z nieokreśloną liczbą pocisków do tych systemów.
źródło:
Wojna Rosji z Ukrainą: Kanada przekaże Ukrainie 200 pojazdów opancerzonych - rp.pl
#bronukraina #ukraina #kanada #aryocontent

Zaloguj się aby komentować
Hmm. Gdyby Francuzi dali, to pozycja Niemców byłaby już całkowicie irracjonalna
#ukraina #francja #wojna #bronukraina #aryocontent

Zaloguj się aby komentować
Sweden YES
Szwecja wyśle 50 pojazów CV90 i
pociski przeciwpancerne NLAW na Ukrainę - poinformował w czwartek na konferencji prasowej premier Ulf Kristersson (M). Szwedzkie siły zbrojne otrzymają również od rządu zadanie przygotowania dostawy systemu artyleryjskiego Archer.
Pakiet obejmuje również współpracę między Szwecją a Ukrainą w zakresie zamówień sprzętu obronnego, co pomoże Ukrainie w szybszym zakupie broni.
Pakiet pomocowy jest dziesiątym w kolejności dla tego kraju.
źródło:
Senaste nytt om kriget i Ukraina | SVT Nyheter
#bronukraina #ukraina #szwecja #aryocontent


Zaloguj się aby komentować
Gdybyśmy tylko mogli znaleźć kto za tym stoi ???
#lodz #zdrowie #hiv #aryocontent

Zaloguj się aby komentować
Liczba osób, u których wykryto zakażenie wirusem HIV w Polsce w 2022 r., jest pięciokrotnie wyższa niż rok wcześniej.
#ukraina #wojna #rosja #aryocontent

Zaloguj się aby komentować
Jedni są za, inni bardziej normami są przeciw. A ja się pytam na jaki procent i od jakiej kwoty reżim w Kijowi już się u nas zadłużył na poczet przekazanego uzbrojenia??
#ukraina #wojna #rosja #aryocontent

Zaloguj się aby komentować
Mrozy -15 stopni Celsjusza. Zdobyczny na Rosjanach T-80BVM wyciąga przymarznięty do gruntu MT-LB
https://twitter.com/i/status/1616011443811270657
Tymczasem Białorusini wożą sprzęt przy samej granicy z Polską w tak ostentacyjny sposób, że jestem gotów uwierzyć, że bardzo chcą, aby w mediach znowu był szum o potencjalnej ofensywie od strony Białorusi. Zmuszenie do przerzutu rezerw przez ZSU na zachód to też jakaś strategia
https://twitter.com/i/status/1616011447112470531
Aha i zaktualizowałem link do napiwków. Chciałem Patronite, ale proces weryfikacji jest irytujący i pomyśleć, że rok temu Patreona ustawiłem w 15 minut, a potem potwierdzenie przelewem wystarczało
Postaw kawę dla Aryo - buycoffee.to
#aryocontent #rosja #wojna #ukraina

Zaloguj się aby komentować
Rosjanie zestrzelili całkiem pokaźnej wielkości drona, który jest dosyć ciekawą konstrukcją. Chodzi o to, że dron ten posiadał antenę do Starlinka i wygląda na to, że jego komunikacja była poprzez satelity a antena skierowana w górę. Według Rosjan taka konstrukcja może być sterowana z jakiegokolwiek miejsca na ziemi i jest niepodatna na zagłuszanie. Rosjanie wyrażają przy tym złość, że nie mają możliwości tworzenia podobnych rozwiązań.
Jedyne pytanie, jakie mam, to jak jest teraz ze sprzedażą i działaniem Starlink w Rosji?
O nowej antenie Starlink, która pozwala na działanie w ruchu:
Starlink for RVs is coming to moving vehicles on a $2,500 dish - The Verge
#aryocontent #rosja #wojna #ukraina





Zaloguj się aby komentować
Amerykanie dogadali się z Izraelem w sprawie wywozu 300 tys sztuk amunicji 155 mm magazynowanej na terytorium Izraela przez armię amerykańską. W artykule jest wzmianka, że Żydzi obawiali się, że Rosjanie uznają to za pomoc od nich i pogorszy relacje z RU
https://www.axios.com/2023/01/18/us-sends-israel-stored-weapons-ukraine
#aryocontent #wojna #ukraina #izrael #usa

Zaloguj się aby komentować
Od kilku miesięcy wchodziłem sobie na hejto tylko i wyłącznie po to żeby zobaczyć co ciekawego napisał Aryo, żeby było szybciej zawsze w google wbijałem "hejto aryo", po czy stwierdzałem że nic innego tu nie ma i przechodziłem na wypok. Od jakiegoś czasu aryo pisał coraz mniej więc za każdym następnym razem kiedy się orientowałem że nie ma nic od niego tak trochę od niechcenia sprawdzałem co piszą inni i coś tam kilka razy znalazłem. Od jakiegoś miesiąca Aryo praktycznie przestał dodawać nowe treści o #ukraina więc znowu przestałem tu zaglądać aż tu nagle jeb wypok się skończył i hejto praktycznie z dnia na dzień stało się dla mnie pełnowartościowym serwisem zastępującym wypok we wszystkim do czego mi był potrzebny, a nawet powoli zaczynam stwierdzać że dużo bardziej mi się tutaj podoba. Kilka razy wczoraj i dzisiaj zacząłem wpisywać w przeglądarce wyk... po czym albo od razu się zorientowałem i zmieniłem na hejto albo z przyzwyczajenia wchodziłem tam po czym widząc to powoli wczytujące się gówno od razu zamykałem okno i wracałem tutaj.
Piorun jeśli miałeś/aś tak samo jak ja.
#aryocontent #wykop #jebacwykop
Zaloguj się aby komentować
Kierownictwo MSW zginęło w wyniku katastrofy lotniczej w Browarach na Ukrainie
Znajdowali się oni w śmigłowcu Państwowej Służby Ratowniczej — powiedział szef policji narodowej Klimenko.
W sumie obecnie wiadomo, że zmarło 16 osób, w tym 2 dzieci. Na pokładzie śmigłowca znajdowało się 9 osób. Wśród ofiar potwierdzono samego ministra MSW Denisa Monastyrskiego
Denys Monastyrski – Wikipedia, wolna encyklopedia
#ukraina #katastrofylotnicze
#wojna #aryocontent


Zaloguj się aby komentować
Hej wszystkim,
Z racji tego, że moderacja bandycka i okrutna dokonała na pewnym portalu "W" pewnych zmian, które są totalnie z czapy, to informuje tutaj. W ramach zrzutki na drony dla 8. Pułku Sił Specjalnych organizowanej z Aryo udało się po pewnych bojach (rynek wymiotło z Mavic 3, a będą one powoli odchodziły do lamusa na rzecz prostszych i gorszych Mavic 3 Classic) zakupić:
6 dronów Mavic 3
4 baterie do Matrice 30T
Dodatkowo w transporcie pojedzie Matrice 30T
Link do zrzutki:/tag/uzytkownik/Aryo https://zrzutka.pl/gbttwf
W ramach innej zrzutki zakupiliśmy im również:
stacja zasilania Eco Flow Delta 2 - np. do zasilania dronów,
dwie baterie do stacji Eco Flow Delta 2.
Dodatkowo w ramach "Akcji Zima" zakupiliśmy dla całego oddziału im:
Rękawice Wojskowe Łapki Ocieplane M2 Bundeswehr - 15 par
Skarpety Wojskowe Polskie Zimowe Czarne WZ 540 lub 539/MON Oryginał Nowe, 27-28 - 5 par
Stuptuty Wojskowe Holenderskie M2 Olive - 15 par
Ogrzewacze termiczne - 45 sztuk
Śpiwór Sleeper Expedition (-12°C / -17°C) Snugpak Terrain - 15 sztuk
Skarpety Magnum Base 3 Pack Czarne - 9 par
Racje żywnościowe MRE - 9 sztuk
Plecak Brytyjski INF Short MTP IRR - 4 sztuki
Trikot termalny - 15 sztuk
Zachęcam wszystkich do wsparcia zrzutki:
Transport ze sprzętem dla 8. Pułku wyrusza 1-2 lutego z lekkim poślizgiem spowodowanym niedostępnością dronów + czynnikami logistycznymi. Kolejny transport w ramach "Akcji Zima" pod koniec lutego. Przypominam również, że na miejscu nieprzerwanie od 10 miesięcy działa Piotr z mojej Fundacji "Przyszłość dla Ukrainy UA FUTURE".
#rosja #wojna #ukraina #aryocontent

Zaloguj się aby komentować
A najlepsze to, że jakby nie patrzeć to sukces Hejto jest wynikiem ataku putina [ha tfuu!] na Ukrainę.
putin atakuje Ukrainę → Aryo publikuje na vikop.ru zdjęcia i filmy → ruska moderacja daje mu bana → Aryo przenosi się na hejto → sporo osób dowiaduje się o istnieniu portalu → zjebanie po całości nowej grafiki → exsodus wykopków na hejto.
#jebacwykop #wykop #aryocontent
Zaloguj się aby komentować
Kochający tata i jego ranny syn ponoszą koszty wojny na Ukrainie. - Smutna historia, a takich jest wielu. Nie zapominajmy o nich. Niech nie zostają osamotnieni.
(1) Kochający tata i jego ranny syn ponoszą koszty wojny na Ukrainie - YouTube
A loving dad and his injured son pay war's costs in Ukraine | AP News
#aryocontent #ukraina #wojna
Zaloguj się aby komentować
Jak rozumiem, koledzy poległych stworzyli laurkę z materiałów, jakie mieli od nich. Większość nagrań widzę pierwszy raz.
Film zrobiony trochę żartobliwie. Gdyby nie wojna można by pomyśleć, że to zwykli kumple zrobili sklejkę podróży. Chwała im za walkę
Dorobiłem polskie napisy
#aryocontent #ukraina #wojna
Zaloguj się aby komentować