#sztuka #art #malarstwo #obrazy autor: František Muzika | In memoriam II. | 1943

#sztuka #art #malarstwo #obrazy autor: František Muzika | In memoriam II. | 1943

Zaloguj się aby komentować
Przygodę ze składaniem armii do Basic Impetusa w 28mm zaczynam niejako od tyłu - od terenów.
Jeden kumpel podesłał mi plik STL, drugi poratował drukarką... I małym kosztem wszedłem w posiadanie dwóch chałupek. Obie kryte strzechą, jedna wykonana plecionką i obrzucona tynkiem, druga drewniana. Reprezentują typ domostwa rozpowszechniony w Epoce Brązu i Żelaza, użytkowany jeszcze w Średniowieczu. Ziemianki takie czy też półziemianki łatwo było wznosić, nie dziwi więc ich długi żywot. Obskoczę nimi gry osadzone w barbarzyńskim Antyku, Wiekach Ciemnych czy Średniowieczu.
Jakość wydruków jest bardzo dobra, fajnie wygląda zasłona w wejściu czy plecionka wychylająca się spod tynku. Czepić się mogę jedynie chatki drewnianej, deski powinny być raczej poziomo niż pionowo... No ale jak to mówią gratis to uczciwa cena, darowane konie itd.
Plik do ściągnięcia o tu:
https://www.wargaming3d.com/brands/wozname
A przy chatach sroży się już jeden z germańskich wojowników, co zapowiada drogę którą będę szedł.
Trzymajcie kciuki!
#malowaniefigurek #basicimpetus #bitewniaki #druk3d



Zaloguj się aby komentować
#sztuka #art #malarstwo #obrazy autor: Martin Llamedo (b, 1980, Argentina) | La tejedora | óleo sobre lino | 63 x 50 cm

Zaloguj się aby komentować
W ramach obecnego wyzwania zdecydowałem się na naszkicowanie pejzażu.
Cały czas zastanawiałem się, jak naszkicować poszczególne elementy. Jak pokazać, że ponad najbliższymi drzewami jest jeszcze linia ciemniejszych? Jak w ogóle pokazać gęstwinę, żeby drzewa nie zlewały się ze sobą? Jak pokazać, że same drzewa stoją na „wzniesieniu”, a przed nimi jest pole? Jak pokazać, że na tym polu na pasach zieleni są też żółtawe fragmenty?
Jak widać, nie do końca sobie z tym wszystkim poradziłem. Niemniej, wciąż było to przyjemnie spędzone pół godziny na świeżym powietrzu w akompaniamencie ptaków.
#narysunki #tworczoscwlasna

@cyberpunkowy_neuromantyk nie jestem ekspertem od szkicowania (fizycznego), ale z tego, jak ja to rozumiem, bardzo ważna jest nauka cieniowania. Mam kilka książek o tym i tam zawsze zaczynają od pokazania jak np. narysować kulę. Wiesz, żeby cienie na niej były dobrze ułożone. I jak to opanujesz, to potem bardzo ci ułatwi rysowanie nawet drzew, a potem w domyśle pejzaży. Nawet jak zaczynałem naukę rysowania drzew w stylu studia Gibli, to tam też facet tłumaczył, że to co widzimy jest po prosu zdeformowaną kulą. Nadal podlega tym samym zasadom, mimo że wygląda bardziej skomplikowanie. Cienie rozkładają się podobnie. Kwestia tego, żeby to zobaczyć.
A sam rysunek najczęściej to symbole. Jak rysujesz na początku naturalnym jest uchwycenie detali, wielu. Na całym rysunku, nawet jak w rzeczywistości coś wcale nie wygląda dla nas w taki sposób. To co blisko ma dużo detali i często jest jaśniejsze, a to, co oddalone traci ostrość i staje się ciemniejsze (no zależnie od kierunku promieni słonecznych). Dlatego żeby osiągnąć ten efekt, którego chciałeś, następnym razem te drzewa co są blisko, powinny być wyraźniejsze, bardziej szczegółowe, a te w oddali, tracić ostrość i kształt.
Zacznij od lekkiej ręki, nie szalej z kontrastem, żeby zawsze mieć margines na poprawę. Bo łatwiej coś poprawić i pogrubić linie, niż odwrotnie. Zwłaszcza w rysunku fizycznym.
Swoją drogą sama grubość linii też bywa ważna. Im coś jest dalej, tym te linie powinny być mniejsze.
Tak, jak wspominałem, nie jestem specjalistą, ale mam nadzieję, że trochę ci to pomoże.
Sam też muszę poćwiczyć to cieniowanie kul, bo nadal mi to średnio wychodzi.

Zaloguj się aby komentować
Chcecie zobaczyć 460 tysięcy PLN (w tym 370 z publicznych)? xDDD
To jest rzeźba dofinansowana przez ministerstwo kultury xD
#nieheheszki #rzezba #sztuka
Soułrce:


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Tomasz Bagiński - Katedra / The Cathedral (Remastered) (Odnowiony) (2160p) (4K)
https://www.youtube.com/watch?v=cjjZLnP_p4o
Kurcze, ta animacja ma już 24 lata.
. #sztuka #animacja #katedra #tomaszbaginski #2002

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Składania #booknook'a ciąg dalszy oraz pierwsze wrażenia.
Pan Chińczyk się postarał - do tej pory elementy są bardzo ładnie spasowane, wszystko wchodzi na wcisk i się nie rozpada.
Instrukcja jest bardzo dobrze zrobiona, choć tłumaczenia na angielski są robione przez AI
Pierwszym krokiem było: "złóż 60 książek" - widać je na zdjęciu. A na zdjęciu już złożonego kawałka widać jak "wielkie" są (leżą na szafkach).
Powolutku robię sobie ten pokoik, tutaj zdecydowanie pójdzie szybciej niż poprzednio.
#modelarstwo #ksiazki #hobby


Zaloguj się aby komentować
#sztuka #art autor: Pawel Kuczynski | Audiobook

Zaloguj się aby komentować
#sztuka #art #malarstwo #obrazy autor: Sasha Hartslief (South African, b.1974) | Artist and Cat | 2022 | Oil on canvas | 95 x 75 cm

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
. #malarstwo #motoryzacja #beksinski #zdzislawbeksinski #fiat126p

Zaloguj się aby komentować
Obecna edycja #narysunki obfituje nie tylko w krajobrazy, ale także w portrety użytkowników hejto!
Tak samo będzie i tym razem!
Przed państwem dzieło po tytułem:
@Seele zgubił się w lesie w pobliżu grodu Mirmiła i obawia się, że jak spotka Łamignata to on wcale nie będzie fren.
Technika:
Na początku kawa (więcej w komentarzu).
Potem czarny pisak.
Potem kredki ołówkowe.
I na koniec znowu trochę pisak.
Wyjście ze strefy komfortu:
Po pierwsze chciałem zmierzyć się z krajobrazem w stylu Christy. Cholercia, on to jest po prostu mistrzem! Rośliny i pejzaże w Kajko i Kokosz lub Kajtek i Koko mają obłędny styl. Taki bajkowy błogostan. No więc do ręki mistrza mi bardzo daleko, ale miało być poza komfortem, więc oto i jest. Do tego, aby utrudnić zadanie, zacząłem od rozlania kawy na kartkę, co by mi los wyznaczył to, gdzie będą na tym dziele drzewa. (a tak po prawdzie, to wylewając kawę, nie miałem jeszcze planu, że będzie to las mirmiłowy, ani że @Seele tam będzie się panoszył).
Ach no i jest jedna wtopa - drzewo z pierwszego planu wchodzi dziwnie za drzewo z drugiego planu, ale jak to zauważyłem, to już było za późno

@Spleen o kurde. Fajny efekt. Na takie użycie kawy to bym nie wpadł.
Chyba też sobie muszę wreszcie sprawić jakaś fizyczną książkę z inspiracjami. Lub jak w twoim przypadku komiks.
A z tym drzewem, to wiesz. Człowiek się zamyśli, poleci za daleko i w przypadku pisaka nie ma już za bardzo odwrotu. Sam często daję sobie spokój z poprawianiem przy takich akcjach, mimo że cyfrowo mogę to dużo łatwiej zmienić.
Zaloguj się aby komentować
#sztuka #art #malarstwo #obrazy autor: Virginie Demont-Breton (1859–1935) | Fillette à la guirlande de fleurs des champs | huile sur toile | 50,8 x 39,4 cm

Zaloguj się aby komentować
#sztuka #art autor: Christoph Niemann | Trainspotting

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Odpalamy kolejny model #booknook
Tym razem jest to model zupełnie innego typu, jeśli chodzi o montaż.
Poprzedni był modelem do samodzielnego wycięcia, sklejenia, łączenia papieru, kartonu i różnych duperelków z kawałkami drewna.
Ten będzie na pewno łatwiejszy i szybszy w montażu.
W komplecie mamy bowiem arkusze z kartonu(?) z odpowiednimi nacięciami i wytłoczeniami, pomalowane w odpowiedni sposób. Niczego nie trzeba ręcznie wycinać i kleić - wystarczy wypchnąć z formy i gotowe.
Do tego jest jeden arkusz naklejek (też wstępnie naciętych) do oklejenia książek na półkach.
Mam nawet pęsetę w zestawie.
Zobaczymy jak mi pójdzie, ale mam wrażenie, że będzie za łatwo i za mało satysfakcjonująco. Po prostu takie puzzle 3D, ale może się zdziwię
#ksiazki #hobby #modelarstwo


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować