
"Było dużo porozumień, takich biznesowych. To, co strona polska przede wszystkim podkreślała, że odbudowa Ukrainy nie zaczyna się po wojnie, tylko ona dzisiaj już trwa” - mówiła na antenie RMF FM Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, która była Gościem Krzysztofa Ziemca. Wiceminister MON była pytana o zakończoną konferencję na temat odbudowy Ukrainy. W Gdańsku podpisano w sumie 160 umów dotyczących odbudowy Ukrainy, z czego 15 to porozumienia między Warszawą a Kijowem - przekazała wiceminister obrony narodowej. Wiceszefowa MON powiedziała też, że decyzja o stałej bazie NATO w Polsce to kwestia kilku miesięcy. Zapytana o przywrócenie powszechnej służby wojskowej, odpowiedziała: „Ja bym tego nie wykluczała”. [...]
#wiadomoscipolska #konferencja #ministerstwoobronynarodowej #sluzbawojskowa #polityka #rmf24
