No i przegłosowali:
Amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła ustawę o udzieleniu pomocy finansowej Ukrainie.

60,84 mld $

”…Projekt ustawy przewiduje przeznaczenie prawie 28 miliardów dolarów na wszystkie operacje związane z amerykańską pomocą wojskową dla Ukrainy. 

Prawie 13,8 mld dolarów trafi do 30 września 2025 roku na program Ukraine Security Assistance Initiative, w ramach którego Pentagon podpisuje kontrakty z amerykańskimi firmami zbrojeniowymi na dostarczenie Kijowowi nowej broni i sprzętu.

Ponad 13,4 mld dolarów więcej można przeznaczyć na wymianę i naprawę broni przekazanej Ukrainie oraz sfinansowanie szkoleń. Ustawa Johnsona przeznacza 1,6 miliarda dolarów na program Foreign Military Financing, który zapewnia dotacje na zakup broni od producentów.

Odrębny zapis projektu ustawy stanowi, że administracja Bidena ma obowiązek „jak najszybciej” przekazać Ukrainie rakiety ATACMS dalekiego zasięgu. Prezydent USA może jednak odroczyć tę decyzję, jeśli „zaszkodzi to interesom bezpieczeństwa narodowego USA”. …”

Dodatkowo:
”…US House of Representatives has passed bill 8038 which includes the use of frozen Russian assets for Ukraine…”
To jest około 8 mnl $ .., teraz musi to zatwierdzić Senat.
Plus dodatkowe sankcje dla kacapów
Tajwan i okolice ok 8,1 mld $

#ukraina #usa
335b4849-fd97-4e74-b710-5ed48cf05f69
Javax

No i zajebiście. W końcu po wielkich trudach się udało.

lagun

Lepiej późno niż wcale, oby nie za późno

bleblebator-bombambulator

@lagun nie jest za późno, bo ruscy są w jeszcze gorszej czarnej dupie. Idą wyłącznie same wkładki mięsne. W rejonie awdijiwki i bachmutu przesunęli linię frontu raptem do 10 km na zachód kosztem olbrzymich strat wynoszących w nierotowanych jednostkach liniowych do 90% w ciągu tygodnia.

cotidiemorior

@bleblebator-bombambulator wystarczy popatrzeć na czym szturmują - wózki golfowe, quady, motory. A ludzie bredzą o tysiącach nowych czołgów xD, nowych armiach i ataku na NATO. xD

voy.Wu

@bleblebator-bombambulator wystarczy Ukraińcom dać amunicję żeby mieli się jak bronić. i czekamy na F-16.

maly_ludek_lego

@bleblebator-bombambulator 

kosztem olbrzymich strat wynoszących w nierotowanych jednostkach liniowych do 90% w ciągu tygodnia.


Dasz zrodlo? Chetnie sobie o tym poczytam/poslucham, bo to naprawde wnikliwe info.

sevenonine

@cotidiemorior szturmują czym mogą bo dla nich ich ludzie to ścierwo i liczy się efekt, jak widać nawet tego nie potrafili wykorzystać w sensowny sposób i ugrzęźli bez większych sukcesów. Ale, jak ich przemysł się rozpędzi i zaczną na fest reanimować posowiecki szrot to mogą zrobić z całą wschodnią granicą nato właśnie to co się dzieje na UA, czyli jebać aż kamień na kamieniu nie pozostanie i atakowany powie dość (a mnie to stawia w tej opcji właśnie rozjebanej xd super)

Ragnarokk

@sevenonine Jeszcze tylko jeden miesiąc i na pewno się zacznie. No góra dwa.


Ich przemysł to zacofana produkcja prymitywnych rzeczy jak na XXI wiek i starcza głównie na uzupełnianie bieżących strat nie mówiąc o zbieraniu zapasów na przyszłość

cotidiemorior

@sevenonine zesra nie rozpędzi. A posowiecki szrot reanimują od początku wojny, masz zdjęcia magazynów z satelit dostępne bez problemu. Jeszcze dwa lata takiej rzeźni i ich magazyny będą puste.

bleblebator-bombambulator

@maly_ludek_lego ostatnio było właśnie, chyba nawet na nieoficjalnych ruskich kanałach

bleblebator-bombambulator

@sevenonine Ruski postsowiecki sprzęt nie ruszy, bo na razie nie mają na czym produkować. Stare postsowieckie obrabiarki zostały zastąpione przez nowoczesne cnc, a je trzeba serwisować. A serwisu niet

maly_ludek_lego

@bleblebator-bombambulator To czy to prawda okaze sie niebawem, bo Rosja planuje duzy szturm, stad moga zbierac sprzet na ofensywe i oszczedzac na biezace dzialania. Zobaczymy. Ja na razie jednak takie informacje przyjmuje z duza doza sceptycyzmu.

sevenonine

@Ragnarokk @cotidiemorior @bleblebator-bombambulator oby oby Panowie, bo już trzeci rok leci jak sobie ten pusty łeb rozbijają i ani imi się widzi kończyć, idą dalej jak lemingi..

Ragnarokk

@sevenonine Oni są jak tępy dres na amfie. To że dwa razy dostaną w pysk nie rozwiązuje problemu i dalej będą fikać, mają zbyt małe mózgi by myśleć o tym co jutro.

spawaczatomowy

@danny-cot 

US House of Representatives has passed bill 8038 which includes the use of frozen Russian assets for Ukraine

Zielone światło dla innych krajów

jonas

@spawaczatomowy Użyją ruskiej kasy przeciwko ruskim? Trudno o śmieszniejszy dowcip w tej całej ponurej sprawie.

KKLKK

@danny-cot czyli rozkald jazdy doskonale znany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

xniorvox

Kurwa, aż sobie naleję. Zajebista wiadomość. Na pohybel kacapom!

voy.Wu

ależ plejada ruskich trolli pod każdym możliwym newsem na ten temat na youtube to już jest 99% komentarzy, wyjątkowo dzisiaj super się to czyta

Statyczny_Stefek

@danny-cot I bardzo, kurwa, ładnie!

jelonek

@danny-cot jazda z kurwami

Pan_Buk

Brawo Ameryka! Cały czas w nich wierzyłem. A historia zapamięta, że Republikanie byli przeciw tej pomocy.

tyle_slow

@danny-cot dobrze. Miejmy nadzieję że wraz z samolotami zrobi różnicę.

Ilirian

Demokracja działa powoli ale jak się rozkręci to żadna dyktatura nie może być równie skuteczna ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

spawaczatomowy

@Ilirian taka prawda, dyktatura i totalitaryzm ma przewagę w krótkim łańcuchu decyzyjnym. Demokracja działa ospale, ale konsekwentnie

matips

@spawaczatomowy Nie podałby "konsekwencji" jako cechy systemów demokratycznych. Jest wręcz odwrotnie: każda kolejna zmiana władzy to kwestionowanie dotychczasowej strategii. Zobacz sobie jak to działa w PL:


  • budujemy CPK, pompujemy w jego przygotowanie, a po wyborach zmiana priorytetów.

  • brak konsekwencji w projektach energetycznych; chcemy inwestować w węgiel, ale nie chcemy, ale chcemy, ale nie chcemy


Można by wymieniać długo, ale to wszyscy kojarzą.


Demokracja ma jednak inne realne zalety. Np. jest w stanie wycofać się z błędnych decyzji i zmienić strategię. Putin nie może przegrać wojny na Ukrainie - będzie ją prowadził aż wygra albo aż Rosja się nie rozpadnie. Im więcej Rosjan zginęło, tym gorzej wypadnie reżim jeśli ogłosi, że to było na marne. Inaczej jest w przypadku Izraela: jeśli Netanjahu przegra wybory, to jego następca może odciąć się od decyzji poprzednika.

Helio09.

Więcej niż połowa republikanów głosowała przeciwko. Partia Reagana odeszła do lamusa.

Zaloguj się aby komentować