Komentarze (38)

sawa12721

@memifazi No widzę, widzę, ale to nie ja klaszcze uszami do zdjecia Tuska sprzed ponad dekady.

Ehh, konfiarze, wy to coraz głupsi jesteście

Jarasznikos

@memifazi Patrz a tu Tusk z Kaczyńskim sobie rękę podają. Co to wnosi do dyskusji? Absolutnie nic.

36821911-ecee-4a1b-a779-d823073e7c40
obiektywny2023

@Jarasznikos dla ciasnych umysłów wyborców lewicy PIS i KO to jak z dziećmi la la la nic nie widzę... ale optymistyczne jest to,że Konfederacja ma swój elektorat i całkiem pokaźny i to,ze opozycja KO i PIS się ich obawiają szczując cięgle w necie. Ale pesymistyczne jest to,że jak pokazują kazde wybory Polacy to cisnoumysłowi ludzie.

A złe w konfederacji, że nie odcinają się od takich ludzi jak braun, korwin, którzy szkodzą tej parti swoimi zagrywkami, oczywiście przed wyborami intensyfikują swoje działania.

Olmec

@Jarasznikos przecież to niezbity dowód, że bardzo się lubili, może nawet byli parą wg odklejonych.

5tgbnhy6

koalicja ko-konfederacja (ko-ko-korwinfejs) to najlepsze co by polske spotkało od ustawy wilczka

VonTrupka

znaczy jeszcze za mało oferują

kleiner_trottel

@VonTrupka Przekaz do wyborcow, zeby utrzymac iluzje niezaleznosci. Wiadomo ze wejda w koalicje z kazdym byle tylko miec dostep do waznych dokumentow. Oficerowie prowadzacy beda naciskac.

maly_ludek_lego

@VonTrupka Jak kolega wyżej. Gra polityczna, żeby się odróżnić i pokazać, że jest się niezależnym, a także podbić stawkę przy rozmowach koalicyjnych.

Jak wyglądaliby w oczach wyborców, gdyby pokazywali się jako ulegli wobec PiSu? Ano tak, jak teraz Hołownia.

Jeśli ktoś myśli, że jacy to oni wspaniali i niezależni to jest po prostu naiwniakiem. No ale wiem, że młodzi głosują na Konfe i może są naiwni czy coś.

VonTrupka

@maly_ludek_lego ta naiwność wynika z braku szerszej perspektywy z aspektu bieżących wydarzeń, a co gorsza bardziej braku chęci jej zdobycia

młodzi nie przechodzili przez transformację ustrojową, nie widzieli w lustrze tego co PRL oferował, a powrót demokracji ograniczył, dając w zamian powiew zachodu w postaci wszystkiego na kredyt.

Oni nie widzieli niszczenia i rozsprzedaży gospodarki, ani tego jak przez lata lobby sprawiało, że życie szarego polaka staje się coraz gorsze. Dla nich obietnica 5 dych za godzinę patrzenia w telefon to jest to na co zagłosują. Bo przecież w dużych miastach tyle się zarabia ㄟ( ▔ー ▔ )ㄏ

TRPEnjoyer

Spokojnie, chłop może po prostu żartować

orzeszty

@TRPEnjoyer Wątpię żeby łgał jak Tusk, przynajmniej mam taką nadzieję.

JakTamCoTam

Konfa może zyskać tylko jak dostaną ministra finansów a na to PiS raczej nie pójdzie. Czyli tej koalicji nie będzie i prędzej będzie koalicja PiS-u z KO.

obiektywny2023

Jak widać media w rękach PIS Po

100mph

Tja. Konfederacja odrzuca możliwość koalicji z PIS xD Konfederacja to tylko DEKLARUJE. Podobnie jak to, że najważniejszy dla niej jest program gospodarczy xD

orzeszty

@100mph Jak tam jeździ się na benzynie po 5 zł? Cokolwiek nie zrobi Konfa to nie szybko się zbliży do poziomu zakłamania i skurwienia POPiSu. Właśnie słuchałem wywiadu że do lubskiego w ciągu 4 miesięcy cofnięto 3,5k migrantów z Niemiec, wasz wspaniały rząd przyznaje się tam do setki przypadków oficjalnie deportowanych, tymczasem lubuskie musi ich karmić i kwaterować.

100mph

@orzeszty To nie są migranci z Niemiec tylko migranci, którzy nielegalnie zdobyli wizę do Polski i jak najbardziej tacy ludzie powinni być cofani do kraju, których ich wpuścił. Nie powinno być przy tym znaczenia czy mówimy o kierunku z Niemiec do Polski czy odwrotnie.


Trochę wiosen przeżyłem, kilku premierów widziałem, kilku polityków spotkałem. Miałem znajomych w młodzieżówkach SLD i w Młodzieży Wszechpolskiej. Moi koledzy bawili się na imprezach z Bosakami albo jako młodzi skakali do monopolu Oleksemu. Jeden bardzo znany Pan od bicia kobiet i rysowaniu po murach proponował karierę mojemu przyjacielowi i gigantyczne pieniądze ... bo hehe oni teraz mają fundację. Widziałem wiele, słyszałem wiele. Stałem obok i obserwowałem. Byłem młody, prosto rozumiałem świat, a część z tego co widziałem mi imponowało. Każda skrajność jest niebezpieczna. Zarówno lewicowa jak i prawicowa. Jedna przegina w jedną stronę, a druga w drugą. Nikt mi nie powie, że "kobieco-feministryczny" odłam Lewicy, podobnie jak Konfederacja, dobrze będą rządzić i są w polityce dla ideałów.


Konfederacja to czysto populistyczna partia, którą od innych odróżnia to, że jeszcze nie była u władzy w tym kraju. Ich obietnice są frazesami. Ich program polityczny zmienia się diametralnie w zależności od tego kto, kiedy i komu mówi. Mówią jedno, a robią drugie ... i to nie będąc przy władzy. W razie czego usuwają dane z serwerów albo tłumaczą się, że żartowali. Jak już wezmą się za ustawy to robią byk na byku, co może doprowadzić do paraliżu państwa. Ich intencje nie są jasne. Powiązania z Rosją są aż nadto widoczne. Ludzie mają nieciekawe historie. To bardzo niebezpieczna partia. Bardzo.

orzeszty

@100mph Mowa o migrantach z Białorusi, "cofkach" z 50 km pasa przygranicznego które Niemcy po cichu utworzyli do wyłapywania takich ludzi i liczbach z tego roku https://www.youtube.com/watch?v=x2ep74czk9I

Jadą po niemiecki sen, po drodze mijają kilka krajów ale to do Polski cofa niemiecka policja bo tak jest najwygodniej. Nie chce mi się jeszcze raz oglądać czy tam jest mowa o wizowcach ale raczej ich już nie ma na Odrze.


Twoja argumentacja jest miałka, wymagasz od Konfy idealizmu jakby jakakolwiek partia nim się kierowała.

Niczego od nich nie oczekuje, bo nie oczekuje od ustawionego systemu żeby dobrze działał, zrzucanie odpowiedzialności na wyborców którzy przez ordynację nie mają żadnej kontroli to stara psychologiczna sztuczka manipulantów.


100 ustawy Mentza jest tam gdzie 100 obietnic Koalicji, oni też żartowali. Przecież mówienie jednego a robienie co innego to wypisz wymaluj Pan Donald, nie wspomnę o Pinoku, 4xTAK może nie usunięte z serwera ale tradycyjnie zmielone w niszczarkach itd.

Powielasz argumenty z poprzedniej epoki, pewnie liczyłeś że nie zdawałem sobie sprawy z tego o czym napisałeś, ale ja nie chodzę na wybory żeby coś zmienić, tylko żeby ośmieszać tę ustawkę.

orzeszty

Wygląda na to że będziemy mieli znacznie więcej migrantów niż z relokacji. Mówicie o populizmie konfy, jednak znacznie bardzie mnie przeraża że takie partie jak KO czy PiS mają dwie wersje (fotografie hehe) rzeczywistości, jedną dla plebsu, drugą realną. Indolencja na granicy białoruskiej nie jest przypadkowa, po prostu doszli do wniosku że lepiej jest pozorować w pełnej skali a po cichu robić swoje.

https://x.com/a_fedorska/status/1800144208436564040

Thereforee

@orzeszty "ALE PO/PIS TO TAMTO"


Chłopie, przepraszam bardzo ale to nie jest argument że PiS czy PO coś tam. Temat dotyczy Konfederacji. Partii, która łże regularnie, obiecuje wyborcom gruszki na wierzbie a realnie oferuje - bycie przeciw obecnym inicjatywom bez własnego sensownego programu.


Bo gdzie jest choćby 100 ustaw Mentzena? Nie ma już tłumaczenia, że nie mogą składać ustaw bo za mało posłów. Gdzie są ich ustawy? I czemu gdy te ustawy już się pojawiają to są napisane na kolanie i pełne błędów? Gdzie są zmiany w podatkach Mentzena?


Nie ma, bo to była zwyczajna ściema. Nie rozumiem, jak komuś może imponować kolejna partyjka kłamców i populistów oraz jednocześnie krytykować za to PiS czy PO. To jest hipokryzja, subOPie. Zdejmij klapki z oczu, Konfa nie jest żadnym wybawieniem a kolejnym ugrupowaniem na miarę PiSu, które będzie manipulować emocjami ludzi dla władzy - realnie robiąc absolutnie nic. Poza oczywiście napychaniem sobie kieszeni.

100mph

@Thereforee Konfederacja jest jeszcze grozniejsza bo romansuje z rosyjskimi politykami. Celowo i swiadomie dazy do wyprowadzenia nas z UE co przy naszej lokalizacji na globie oznacza wpadniecie w rosyjska strefe wplywow.

orzeszty

@Thereforee Mylisz sympatię z brakiem wyboru, jestem skazany tylko na to bo resztę uważam za jeszcze większych kłamców. Nie jest wybawieniem ale może zapłonie pod dupami komu trzeba.


@100mph I dlatego jest przydatna, amerykanie chętnie by nas posłali w porxy, mają tendencję do wykorzystywania okazji jeżeli ktoś jest zbyt chętny.

100mph

@orzeszty xDDDDDDDDDDD


Zapowiadam Ci, że jeszcze się zdziwisz jak przyjdzie taki dzień, że PISowi brakować będzie kilku miejsc w ławach sejmowych, a Konfederacja będzie je miała. Tam nie będzie rozmów koalicyjnych. 2 dni po wynikach wyborów będzie zawiązana Koalicja. Nie życzę tego Tobie, Polsce ani sobie ale jeśli przyjdzie taki dzień to to nastąpi.

Gamtaro2

Formalnej koalicji może nie być, ale Bosak bardziej broni rozliczeń PISu niż sami pisowscy.


Do tego już raz z nimi do stoku siadali, żeby uratować ich wizerunkowo

b0lec

@Gamtaro2 no to jak w seksie, laska udaje przed wszystkimi że jest święta a jednocześnie daje sygnały że ma ochotę na seksik i mruga oczkiem

Stashqo

@memifazi 3,5 roku do wyborów. Czyjekolwiek (nie tylko konfy) zapewnienia koalicyjne są warte tyle co zużyty papier toaletowy.

mannoroth

"Hitler też powtarzał, że nie chce wojny wcale..."

_Pszczelarz_

@mannoroth znam lepszy przykład. Tusk przed wyborami obiecał 100 konkretów na pierwsze 100 dni xD

6a181c3a-088f-4c2e-bbbb-e9e8228a3c24
Thereforee

@Pszczelarz Co politycy mają z tym 100 w ogóle? Mentzen też obiecywał 100 ustaw, które potem tajemniczo wyparowały. xD

sierzant_armii_12_malp

@Pszczelarz I wyborcy dali mu wystarczającą większość w parlamencie, żeby te konkrety zrealizować? Czy musi się dogadywać z Trzecią Drogą, Lewicą, a i tak nie może odrzucić veta Długopisa?


Dlaczego nie rozliczasz PiSu z rządzenia? Przecież wygrali wybory - Morawiecki tak mówił (chyba by nam nie kłamał?), nawet dostał misję stworzenia rządu…

_Pszczelarz_

@sierzant_armii_12_malp mam PiS głęboko w 4 literach i mam nadzieję, że zostaną rozliczeni za ich kłamstwa, obłudę, nikczemność. Ponadto - żenująca jest ta żałosna metoda obrony z wyskakiwaniem z PiSem zawsze wtedy, gdy pokazuje wam się obłudę, zakłamanie i nikczemność PO. Rządzi Tusk i jego poplecznicy, więc im teraz należy patrzeć na ręce.

sierzant_armii_12_malp

@Pszczelarz No właśnie nie do końca rządzi Tusk.


Wciąż jest Duda, Glapiński, Przyłębska z całą ekipą, Manowska, czy nawet ludzie pokroju prokuratora Janeczka - z którymi koalicja nie jest w stanie nic zrobić. Ci ludzie są w stanie sporo namieszać, sporo poblokować, a nawet w ciągu kilku dni wyciągnąć z mamra dowolnych skazanych pisowskich aferzystów.


A i jego obecni koalicjanci nie podpisywali się pod obietnicami wyborczymi Tuska.

_Pszczelarz_

@sierzant_armii_12_malp Aha. Czyli te 100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów, to była taka metafora Tuska, a nie robienie głąbów z elektoratu PO. To nie mam więcej pytań. Nie było tematu...

9b738c09-df6c-4c70-9db7-e9131381983f
sierzant_armii_12_malp

@Pszczelarz Nie wiemy, czy była, i się nigdy nie dowiemy - jak chcesz rozliczać PO z ich obietnic wyborczych, to należało m najpierw załatwić tyle głosów, żeby mieli chociaż możliwość ich zrealizowania.


Jak tam 100 ustaw Mentzena? Dostał się przecież do parlamentu, jak chciał - ile tych ustaw już mu się udało przeforsować?

_Pszczelarz_

@sierzant_armii_12_malp człowieku, ty mi właśnie napisałeś "Wciąż jest Duda, Glapiński, Przyłębska z całą ekipą, Manowska, czy nawet ludzie pokroju prokuratora Janeczka - z którymi koalicja nie jest w stanie nic zrobić. " Zapętlasz się już w tym samooszukiwaniu xD

sierzant_armii_12_malp

@<em>Pszczelarz</em> Te, cwaniak - zadałem wyraźnie pytanie:


Jak tam 100 ustaw Mentzena? Dostał się przecież do parlamentu, jak chciał - ile tych ustaw już mu się udało przeforsować?


Odpowiedz proszę, bez wykręcania się jak Mentzen na debacie z Petru

Intruz

Bojówka popisu widzę, że w formie i nie odpuszcza

Zaloguj się aby komentować