jest dobrze
#nieruchomosci #ekonomia #polska

jest dobrze
#nieruchomosci #ekonomia #polska

@dez_ śmiało, zajrzyj na otodom,
opisane przez Ciebie znalazłem za 45k za metr xD
https://www.otodom.pl/pl/oferta/ekskluzywny-apartament-z-widokiem-na-morze-ID4sjDU
@conradowl ja generalnie nie znoszę morza i nie znam się, ale po prostu porównanie absurdalne. Równie dobrze można porównywać okolice Zakopanego z uber zacofanym regionem Alp. Jedyny sens takich porównań to robienie sobie dobrze do krytykowania Polski i zgarniania poklasku, merytoryki w tym nie ma wcale. Naprawdę jest za co krytykować polski sektor nieruchomości, nie ma co szukać takich przykładów
@festiwal_otwartego_parasola to nie to. Pogooglałem i podbijam stawkę (edit, nie podbijam jednak bo Twoje jest za 45k) : od 35 000 zł do 37 317 zł NETTO !
https://www.swiatnieruchomosci.pl/inwestycja-deweloperska,baltic-infinity,417.html
Pojebało, ale skoro są na to klienci to nie mi oceniać zasadność takich inwestycji
@dez_ też bym to tak podsumował, ale jednak daje do myślenia, że coś tu jest nie tak
edit: ale moje chyba jest brutto, więc w sumie podobnie
@bojowonastawionaowca imo miałoby to porównanie mało sensu jeśli ceny byłyby podobne, tymczasem mamy do czynienia z różnicą x3 a skrajnie nawet x8 jak wyżej.
Absolutnie nie potwierdzę, że w tamtym rejonie Hiszpanii czy gdziekolwiek we Włoszech jest 3x gorzej, niż w międzyzdrojach
@uczalka północ Teneryfy jest faktycznie zdecydowanie gorsza od południowej, dosyć często tam pada, zalewa, wieje itp. no a dodatkowo to wyspy i są dosyć daleko (dla mnie to akurat atut ale dla rynku nie).
nie ma tam też ocupados wiec jest tam od jasnej cholery osób zza granicy które kupiły nieruchomość. kanary to moje miejsce na ziemi, ale na litość, jak bardzo musiałbym upaść na łeb, żeby nawet za 200tys eur woleć międzyzdroje...
@maximilianan sytuacja moglaby sie zmienic, jesli ludzie przestaliby przyzwalac na takie ceny i po prostu ograniczyli chodzenie do lokali. Ale nie, bo za chwile padna epitety, ze jestes biedny, dziad, sknera i w ogole prowadzenie biznesu to takie koszta, ze ło panie. Ja ograniczylem swoje wypady do gastro w Polsce, bo uwazam te ceny za niedorzeczne. Natomiast za granica, np na wakacjach sie nie ograniczam, bo ceny niejednokrotnie bywaja nizsze niz u nas
@Pirazy i tak, i nie. Polskie morze jest specyficzne bo wielu ludzi myśli jak to nie zjeść świeżej mrożonej rybki jak jesteś nad morzem i na tym żerują lokale. Dodatkowo jak takiemu januszowi się nie spina to po prostu podnosi ceny, a i tak jakiś zagraniczny turysta lub (z braku lepszego słowa) dorobkiewicz z landów to zamówi.
@30ohm Proszę, na przykład 15 km od Białej Podlaskiej (miasto 40 tys. mieszkańców), budowlana za 17 zl/m2
https://www.otodom.pl/pl/oferta/piekna-duza-dzialka-o-pow-5300-m2-pod-zabudowe-ID4rHZr.html
Piszesz o środkowej Portugalii a więc też zakładam że nie mówimy o działkach pod Lizboną czy Porto tylko w okolicy miasteczek typu Sertã, 15 tys. mieszkańców.
@festiwal_otwartego_parasola nieźle analityk rynku świń teraz pojechał - porównywanie pojedynczych danych, aby wyciągnąć wnioski o cenach w całym kraju. Ten człowiek ma mgr z ekonomii i był wicepremierem, a nie wie, że do takich pomiarów służą średnia, mediana i inne zmienne opisujące rozkład... Niech se porówna największego knura rekordziste z krową minaturką i opowiada jak to świnie idą w górę, a krowy w dół...
Zaloguj się aby komentować