1064 + 1 = 1065


Tytuł: Żołnierze Kosmosu

Autor: Robert A. Heinlein

Kategoria: fantasy, science fiction

Wydawnictwo: MAG

Format: audiobook

Liczba stron: 256

Ocena: 8/10


Po książkę sięgnąłem z ciekawości, czym się różni od swojej kinowej adaptacji, która jakoś bardzo mi do gustu nie podeszła, ot filmidło na wieczór. Okazało się że książka to bardzo fajny czasoumilacz, ale zbyt dużo z filmem z 97 nie ma wspólnego, dla mnie to chyba lepiej. W ogóle robale są przedstawione zupełnie inaczej, jako rozumna rasa o systemie kastowym, a nie masa robalów do rozwalenia. Autor przemyca sporo swoich przemyśleń oraz filozofii, co do których niekoniecznie muszę się zgadzać ale nie przeszkadza mi to w odbiorze książki. 

Najmocniejszym punktem książki są właśnie opisy systemu prawnego stworzonego świata, dysputy filozoficzne między głównym bohaterem a jego nauczycielami. Nie są to jednak rozprawy bardzo ciężkie do przepchnięcia, wchodzą bardzo gładko słuchając audiobooka. 


Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz


#bookmeter #ksiazki #czytajzhejto

bfb6b8c4-9501-4e26-b6d7-d90255849e8a

Komentarze (7)

Kronos

Okazało się że książka to bardzo fajny czasoumilacz, ale zbyt dużo z książką nie ma wspólnego, 

Coś tu poszło nie tak

Endrevoir

@Kronos dzięki, poprawione xd

owczareknietrzymryjski

@Endrevoir książka jest super, dużo przemyśleń, głębia. Adaptacja filmowa to niestety coś osobnego co z książką ma wspólny jedynie tytuł. Wkurzyłem się podczas czytania tej książki jak w pierwszym rozdziale już był opis power armor a w filmie jakoś totalnie to wywalili.

SpokoZiomek

Kupiłem ten tytuł jakoś z rok temu i wciąż leży na półce i się kurzy. Jakoś nie mogę się za niego zabrać.

( ͡° ʖ̯ ͡°)

Endrevoir

@SpokoZiomek bierz się za nią bo jest tego warta

cidien

Czekam na wydanie bez numerka na grzbiecie

jarezz

Czytałem tą pozycję "naście" razy. Do tej pory zafascynowany jestem u strojem społecznym Jaki nastał na Ziemii. Spoiler alert: Sama wojna została użyta tylko jako tło do opisania tego ustroju, tzn. nie całkiem demokracji, nie całkiem oligarchii.

Zaloguj się aby komentować