Zdjęcie w tle
robertx

robertx

Inspirator
  • 39wpisy
  • 350komentarzy
Jeśli jestem wyłączonym właścicielem drogi prywatnej to budując dom nie muszę się od niej odsuwać 4 metrów, co nie? Mogę np 2 albo 1.5 co nie?
#budujzhejto #remontujzhejto #budowadomu

Zaloguj się aby komentować

Wszyscy się zachwycają Chat GPT itp, a ja jestem szczerze przerażony możliwościami sztucznej inteligencji.
No bo niby człowiek wie, że coś takiego istnieje i w ogóle ale to zawsze pozostawało w sferze sience fiction. A jak tak człowiek się zetknie z tym twarzą w twarz to można się przestraszyć jakie to daje możliwości.
Ogarniacie, że za pomocą tego narzędzia można stosunkowo łatwo kontrolować... Internet?
Farmy trolli toczących ze sobą pozorowane dyskusje na różnych stronach czy w portalach społecznościowych są już na porządku dziennym, każdy się z tym zetknął choćby na wykopie gdzie od wybuchu wojny takie trolle nadzwyczajnie się uaktywniły.
Ale w tym momencie ile jeden troll jest w stanie prowadzić kont jednocześnie? 10? 20? Niech będzie i 100 w różnych miejscach internetu.
A ile będzie w stanie prowadzić mając do dyspozycji sztuczną inteligencję która sama zakłada konta, sama postuje, sama ze sobą toczy sztuczne dyskusje i zna prawie wszystkie języki świata i to na takim poziomie, że przeciętny użytkownik nie rozróżni czy po drugiej stronie siedzi prawdziwy człowiek czy próbuje prowadzić dyskusje ze sztuczną inteligencją?
Fajny internet nam się szykuje. Jak dla mnie to nie jest już kwestia czy tak się stanie tylko kiedy. A może to już jest w tej sposób używane tylko my nie jesteśmy tego świadomi? Były tematy (i ciągle są) na temat których w internecie panowała tylko jedna jedyna słuszna wersja a jak się z nią nie zgadzałeś to byłeś spychany na margines i masowo wyzywany.
Degradacja internetu postępuje. Jak portale społecznościowe zarżnęły internet jaki wszyscy znaliśmy wcześniej tak AI zarżnie internet jaki znamy obecnie a ten z "oazy wolności i miejsca na dyskusje" stanie się kolejną wielką tubą propagandową
#ai #sztucznainteligencja #chatgpt #internet
robertx

@BillyFuckboy To już się dzieje a my dobrowolnie uczestniczymy w testach

tentego

@robertx w ogóle wydaje mi się czy w ciągu ostatnich kilku dni wszędzie zaczęli o tym czacie mówić?

Mirxar

Zbliżamy się do wizji zawartej książce St. Lema "Golem XIV".

Zaloguj się aby komentować

Pomoże mi ktoś zrozumieć jak działa VAT i czy warto być vatowcem od samego początku? Bo wszyscy się tego vatu tak boją a mi wychodzi, że w sumie to bardziej korzystne jest bycie płatnikiem vat niż nie.
Po niedzieli idę do doradcy podatkowego, ale staram się dowiedzieć jak najwięcej na własną rękę, żeby mieć o czym z nim rozmawiać a nie go tylko słuchać
Ale do rzeczy. Przykład:
Jestem właścicielem pawilonu handlowego który wynajmuję pod sklep. Kwota netto którą mi płaci sklep to 10 000 zł.
Czyli dostaję 10 000 potrącam z tego 9% dochodowego (spółka z oo) i 9100 mam na czysto. Fajnie.
[Pomijam, że mogę dochodowy zbijać kosztami, amortyzacją itp, nie o to w tym momencie chodzi).
ALE
Będąc vatowcem ten sam sklep nie płaci mi 10 000 zł tylko 10 000 + 23% vat czyli 12 300 zł.
Ja z tego muszę zapłacić 2300 vatu i cała reszta pozostaje bez zmian - zostaje mi 10k netto, odliczam dochodowy i mam 9100 na czysto.
ALE
Mam możliwość odliczenia vatu. Czyli - jeżeli w danym miesiącu dużo jeździłem samochodem i wydałem na paliwo 1000 zł (opodatkowane vat 23%) to samego vatu w tym paliwie zapłaciłem 230 zł.
CZYLI
Vatu do urzędu skarbowego nie muszę odprowadzać 2300 zł tylko 2300 - 230 z faktur za paliwo czyli 2070 zł.
Czyli zarabiam miesięcznie nie 9100 jak w przypadku NIE bycia vatowcem tylko 9100+230 (czy ile vatu w danym miesiącu na koszty zapłacę) czyli 9330 zł.
Robię gdzieś błąd w obliczeniach, czy generalnie bycie vatowcem się bardziej opłaca?
#ksiegowosc #biznes #dzialalnoscgospodarcza #vat
robertx

@milew Dzięki!

tyle_slow

@robertx jak masz z kim otwierać spółkę to otwieraj sam mam problem, bo muszę JDG zamienić w spółkę... ale nie mam z kim ale po latach przerzucić / towar / licencje / umowy... to... ale jak coś "pójdzie nie tak" spółkę kładziesz i nie ryzykujesz całością, więc...


Swoją drogą coś na hejto mi się popsuło bo nie widziałem, że odpisałeś.

robertx

@tyle_slow Ta, z żoną będziemy otwierać, też jest na krusie wiec to zawsze parę groszy taniej

Zaloguj się aby komentować

Dobrze rozumiem, że jeśli założę spółkę z o o w dwie osoby (np ze swoją żoną) to nie musimy płacić ZUSu (opłacamy oboje Krus, ja powyżej 3 lat żona zdecydowanie krócej)?
Druga sprawa jeśli chodzi o rozliczanie kosztów: wiem, że zakup gotowego pawilonu handlowego kosztem być niestety nie może, a jak to się ma z wybudowaniem takiego pawilonu na ziemi którą posiadam? Podciągnięcie mediów, położenie kostki, samo postawienie pawilonu swoje będzie kosztować - jak zrobię to wszystko na firmę to od razu mam na dzień dobry koszty, które mogę sobie odliczyć od podatku?
Jeśli tak, to jak długo można coś takiego odliczać, jest jakiś limit czasowy czy coś? Sama inwestycja będzie mi się zwracała około 5 lat
#biznes #dzialalnoscgospodarcza #ksiegowosc
Yacoshe

Idz do doradcy podatkowego

robertx

@Yacoshe Doradca podatkowy a księgowy to dwie zupełnie różne osoby, co nie?

robertx

@Yacoshe Dobra mam, 200-250 za godzinę to rozsądna cena, przygotuję się i wybiorę się do kogoś takiego, podziękował

Zaloguj się aby komentować

Kojarzy ktoś firmę FM Group? Kiedyś używałem od nich perfum które bardzo mi się podobały, miały numer fm 301 i kosztowały 55 zł za 100 ml.
Chciałem je sobie teraz kupić ale chyba ich pojebało z cenami, za 100 ml krzyczą sobie jakieś 300 zł ( ಠ ͜ʖಠ) No bez jaj.
Ktoś wie co tam się odjebało, że takie podwyżki? Kojarzycie może podobne zapachy od innych firm w bardziej przystępnych cenach? Z opisu:
Charakter: energetyczny, mocny Nuty zapachowe: Nuta głowy: mandarynka, cytryna Nuta serca: cedr, kolendra Nuta bazy: ambra, labdanum Rodzina zapachowa: Orientalna Typ: Zdecydowane Pojemność: 100 ml Zaperfumowanie: 16%
#perfumy
6f46ef31-1f31-4b2f-a9b6-24a22ca3bed1
Ulver

@robertx to tak jak z avonem na stronie po 100 u konsultantek po 30

robertx

@Ulver Tam aż takich przebitek nie było ale cholera wie jak jest teraz. W innej aukcji za podobną cenę w opiniach jadą ze sprzedającym, że to podróbki fma i lepiej już się trzymają perfumy z biedronki xD Więc chyba póki co odpuszczę ewentualnie spróbuję tego co Tomek wyżej polecał

Ulver

@robertx nie bierz the one ma parametry wody z kranu.

Zaloguj się aby komentować

Ogarnia ktoś w jaki sposób przenieść skrzynkę gazową z domu na ogrodzenie? I jak to wygląda w praktyce, mam możliwość sobie wybrać z której strony ogrodzenia ma być ta skrzynka, czy podepną najkrótszą drogą i elo?
Trochę szczegółów: główna nitka z gazem biegnie przez moją działkę, od niej mam zrobione przyłącze. Do głównej nitki z gazem nie mam nic, ale przyłącze przez środek działki mnie wkurwia bo będę chciał w tym miejscu coś postawić i kombinuję jak to zmienić.
Póki co wychodzi, że najlepiej byłoby przenieść skrzynkę na zupelnie inną stronę domu niż jest aktualnie, na ogrodzenie (bo tak się teraz chyba zawsze robi) i od tego miejsca sobie podciągnąć gaz do domu już samemu.
Ogarnia ktoś jakie to mogą być koszty? Samego przyłącza do skrzynki będzie jakieś 20 metrów, od skrzynki do domu góra 10, w domu już mam instalację rozprowadzoną (bez żadnych projektów itp, stary dom kiedyś nikt tego nie wymagał).
#budujzhejto #budowadomu #remontujzhejto #gaz
Szeretlek

@robertx możliwe że będzie to tak wyglądać: wnisokujesz o wydanie warunków na przebudowę/ kolizję, na podstawie warunków wybierasz projektanta i geodetę, ogarniasz mapę do celów projektowych, czekasz na projekt. Uzgadniasz projekt w gazowni, wybierasz ekipę z uprawnieniami do wykonania, geoteta przy robotach ulegających zakryciu i odbiór budowlany przez gazownię

Zaloguj się aby komentować

Ogarnia ktoś z Was temat leczenia zębów pod narkozą?
Mam uzębienie w fatalnym stanie i chyba zbliża się pora, żeby zrobić z nim porządek. Jednak znam swoje ograniczenia, mam uczulenie na ból i prędzej spierdole z gabinetu niż dam sobie w zębie borować - stąd pomysł z narkozą.
Zna ktoś miejsce gdzie czymś takim się zajmują? Jednorazowo żeby mi zrobili wszystkie zęby jak będę smacznie spał, miejsce w zasadzie nie ma większego znaczenia byle w Polsce
#stomatologia #zeby #zdrowie #medycyna
robertx

@Wrzoo Jak wyżej, nawet z gazem rozweselającym nie dam rady zwłaszcza, że to będzie trwało pewnie kilka godzin. Muszą być takie miejsca, jakieś prywatne kliniki czy coś

-nvm-

@robertx ale miałeś kiedyś jakiś zabieg przy gazie rozweselającym robiony? Raz, że nie spierdolisz z fotela jak jesteś pod sedacją bo Twój lęk przed bólem przestaje istnieć i leżysz na najlepszym chilloucie, a dwa że dobrze zsedowany nie ruszysz ręką, a co mówić o jakimś spierdalaniu.

Na pewno są jakieś kliniki, w których zrobisz to pod pełną narkozą, ale to nietrafiony pomysł. Umów się na wizytę w gabinecie, w którym chcesz leczyć zęby i który robi sedacje. Wytłumacz im sytuację i poproś o test sedacji.

robertx

@-nvm- Pomyśle nad tym, dzięki

Zaloguj się aby komentować

Ogarnia ktoś z Was temat ładowarek do samochodów elektrycznych, ale takich wolnostojących?
Zgłosiła się do mnie jedna firma, że chcieli ode mnie wynająć teren albo chociaż kilka miejsc parkingowych, żeby postawić takie ładowarki i nie mam zielonego pojęcia ile im za taki wynajem ewentualnie krzyknąć. Ile w ogóle z takiej jednej ładowarki idzie zarobić, zakładając, że miejsce jest całkiem dobre (przy ruchliwej ulicy, obok sklepu itp)?
#motoryzacja #samochody #samochodyelektryczne
Stashqo

@robertx https://elo.city/wynajmij-parking

Możesz napisać też do innej konkurencji (np greenway), podać adres, napisać co jest obok i co powstanie. Dostaniesz może parę ofert to będziesz mógł sobie wybrać/negocjować.

Okrupnik

@robertx lepiej wyjdziesz na europaletach i LPG

robertx

@Stashqo Popytać po konkurencji to jest dobry pomysł


@Okrupnik ง(͡ ͡° ͜ つ ͡͡°)

Zaloguj się aby komentować

robertx
robertx
Inspirator
Białek kurwo jabana przestań mi kurwo Hejto prześladować!
#jebacwykop #hejto

Zaloguj się aby komentować

robertx
robertx
Inspirator
Ogarnia ktoś w jakiej kolejności powinienem ogrywać pokemony jeśli chcę zacząć od początku aż do najnowszych?
Plan jest taki, że zacznę od fire Red, potem chyba następne będą crystal, ale w tych nowszych to już się kompletnie gubię
Grane będzie na przerobionej ps vita na emulatorze GBA, w razie czego jakimś innym
#gry #staregry #retrogry
robertx

@groovy DZIĘKI!!!!

Zaloguj się aby komentować

robertx
robertx
Inspirator
Sobota popołudnie a w gorących z 12 godzin na wykopie wpisy po 150 plusów. Its over, giniemy, cześć
#jebacwykop #wykop
Gnojokok

@dev Witasz? Raczej zachowujesz się jak zwykły bot

dev

@Gnojokok ¯\_(ツ)_/¯

beer_man

@robertx

a6ea04a3-71b1-4d71-bff4-dc1826fa4790

Zaloguj się aby komentować

Coś się zjebało z czarnolisto bo mam kononowicza na czarnej a pojawiają mi się wpisy tak tagowane w najnowszych
@hejto

Zaloguj się aby komentować

Rumun wrzuca właśnie pterodaktyle na wykop xDDD
#wykop
zomers

@robertx czyli sytuacja jest stabilna

robertx

@Hambercios pewnie im to naprawił xD

beer_man

@robertx A niech rozpierdoli to w pizdu, tam już niewiele zostało

Zaloguj się aby komentować

robertx
robertx
Inspirator
#wykop #jebacwykop #bekazwykopu #emigracjazwykop
deb89d96-0ba7-4536-8845-0bbb242f83e8
Niggalke

@robertx opie, daj oryginał XD

robertx

@Niggalke Łap. Wczoraj kilka godzin szukałem bo zapomniałem sobie zapisać xD

c21b1d91-3b20-4288-98a7-2b4a20914aac
seeksoul

@robertx a nic, tak szukam znajomych nicków na nowym portalu

Zaloguj się aby komentować

Potrzebuję zawiesić dla dziecka coś jakby huśtawkę w futrynie drzwi. Ale że waga super ciężka to i standardowe rozwiązanie się nie sprawdzi - hak 20 cm w betonie z kotwą chemiczną wytrzymał tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślałem o przewierceniu się przez ścianę nad drzwiami, żeby cały ciężar oparł się o nadproże.
Tylko jak to zrobić w praktyce, żeby działało. Przez otwór w ścianie przeciągnąć linkę (mam taką o wytrzymałości kilku ton), związać porządnie i zawiesić karabińczyk? Nie będzie zbyt luźno?
Myślałem jeszcze o tym żeby przeciągnąć w tym otworze pręt gwintowany, ale co dalej - na nim zawiesić linę? Łańcuch i spiąć karabińczykiem?
#remontujzhejto #budujzhejto #majsterkowanie
robertx

@strikingsurface Też tak myślałem, że nie ma prawa puścić. Sam na tym widziałem, szarpałem, zapierałem się o ścianę nogami i ciągnąłem w dół i ani drgnęła a po kilku dniach zabawy mojego trzylatka wyskoczyła. Ściana z trzech cegieł, poza tym nadproże zbrojone. Siatka elewacyjna ponieważ kładliśmy tu kilka lat temu tynk z zatopioną właśnie tą siatką i na to poszła gładź

strikingsurface

@robertx a kotwę robiłeś jak pan buh przykazał? I jaką? W sensie z tym kołkiem siatkowanym itd?

robertx

@strikingsurface W beton nie daje się siatki, kotwa od asmetu, tam też kupowałem hak, karabińczyki itd. Wszystko zrobione jak należy, nie pierwsza moja kotwa chemiczna (chociaż nie lubię tego robić )

Zaloguj się aby komentować

Ma ktoś tego mema gdzie laska się szykuje cały dzień do spotkania z chłopakiem a ten po dwóch minutach od przyjścia wsadza jej kutasa w mordę?
#memy #heheszki
#jebacwykop
Analnydestruktor

@robertx w sumie to nie wiem czy na temat, czy raczej nie na temat

b84bf96c-371a-4a09-a791-edda7da240b2
robertx

@Analnydestruktor @dracar @tak_bylo Znalazłem wreszcie!!! Łapcie tylko nie wrzucajcie dalej bo chcę jutro to trochę przerobić i wrzucić w dzień licząc na dużo piorunów

a972704a-ec00-4cf8-bce8-06e93ff5be10
tak_bylo

@robertx XD

Zaloguj się aby komentować

Następna