
MJB
- 230wpisów
- 616komentarzy

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kojarzycie teorię martwego internetu?
A co powiecie na teorię żywego internetu?
Pamiętacie stronki z wczesnych lat 2000? No to zaprawdę powiadam wam - one nadal istnieję. I mają się bardzo dobrze. Tylko trochę się pochowały za fejsbukami, reditami, discordami i innymi popularnymi mediami. Ale jeśli poszukać, to wciąż tam są!
Dzisiaj zapraszam was na stronkę, która niczym wehikuł czasu zabierze was do czasów WindowsaXP -> https://winbows.neocities.org/
Wejdźcie i obejrzyjcie sami.
Zachęcam, aby sprawdzić sekcję wideo, czeka was tam niespodzianka.
#ciekawestronki #aliveinternettheory



Zaloguj się aby komentować
Kojarzycie teorię martwego internetu?
A co powiecie na teorię żywego internetu?
Pamiętacie stronki z wczesnych lat 2000? No to zaprawdę powiadam wam - one nadal istnieję. I mają się bardzo dobrze. Tylko trochę się pochowały za fejsbukami, reditami, discordami i innymi popularnymi mediami. Ale jeśli poszukać, to wciąż tam są!
Dzisiaj zapraszam was na stronkę poświęconą dzierganiu różnych pierdółek -> http://www.oddknit.com/
Możecie tutaj dowiedzieć się jak wydziergać piórko, serduszko, albo gwiazdę śmierci.
Zapraszam do rozejrzenia się. Może ktoś znajdzie nowe hobby
#ciekawestronki #aliveinternettheory





Zaloguj się aby komentować
Kojarzycie teorię martwego internetu?
A co powiecie na teorię żywego internetu?
Pamiętacie stronki z wczesnych lat 2000? No to zaprawdę powiadam wam - one nadal istnieję. I mają się bardzo dobrze. Tylko trochę się pochowały za fejsbukami, reditami, discordami i innymi popularnymi mediami. Ale jeśli poszukać, to wciąż tam są!
Dzisiaj zaprezentuję wam jedną z takich stron - https://avq.neocities.org/
Jest to strona artysty kryjącego się pod nickiem AVQ
Zajrzyjcie, obejrzyjcie jego grafiki. Sprawdźcie kawałek muzyczny, który tam zamieścił i zostawcie po sobie komentarz w księdze gości https://avq.atabook.org/?page=1
#ciekawestronki #aliveinternettheory





@MJB Moja ulubiona stronka web 1.0 która nadal działa to ta Wrót Niebios: https://www.heavensgate.com/
Ciekawe kto im za serwery płaci?
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Z przykrością informuję, że zakupiona ponad 5 lat temu w IKEI patelnia teflonowa za 20-30zł zaczęła tracić swoje właściwości :<
#ikea #patelnia
@MJB - w modzie są te: https://hexclad.eu/
Zaloguj się aby komentować
Zmieniłem ostatnio swoje podejście do siłowni. Zmniejszyłem ilość serii do 2 i widzę sporo lepszy progres niż wcześniej.
Wcześniej robiłem po 3 serie na ćwiczenie + jeśli mogłem na koniec jakiegoś drop seta. Ale powodowało to takie problemy, że ciężko było dobrze wyestymować ile powtórzeń mam zrobić na 1 serię, żeby miało to sens i żeby dotrwać do ostatniej. Dropsety na koniec trochę pomagały, ale to wszystko bardziej mnie wykańczało koniec końców niż moje mięśnie.
Od około 1.5 miesiąca lecę po 2 serie na ćwiczenie i benefity jakie mi to dało:
Mniej czasu na siłowni. Co też sprawia że łatwiej mi się za to zabrać.
Mogę wcisnąć więcej ćwiczeń, które są dobre/potrzebne, ale za nimi nie przepadam.
Łatwiej jest cisnąć dodatkowe powtórzenia, nawet jeśli jest ciężko pod koniec, bo wiem że jeszcze max jedna seria i zmieniamy ćwiczenie.
Poprzedni podpunkt wiąże się też z tym, że łatwiej doprowadzić do upadku mięśniowego. A jakby nie patrzeć to te ostatnie, najcięższe powtórzenia są istotne. Zamiast robić 1-2 serie na początku, żeby trochę zmęczyć mięsień, a dopiero przy 3, 4 serii lecieć do samego końca, mogę to robić już od samego początku, od pierwszej serii.
Tak jak pisałem na wstępnie, sporo lepszy proges. Chociaż z pewnością wynika to w jakimś stopniu z tego, że jest to innego rodzaju stymulant niż był poprzednio. Więc zostawmy to tak, że przy tych wszystkich benefitach, progres nie zwolnił.
Także jeśli nie próbowaliście nigdy takiego podejścia, a wieje wam nudą, albo chcecie obciąć czas na siłowni, to polecam. Wiadomo że są tacy, co uwielbiają siedzieć po 3-4h na siłowni (na mojej mordowni był ziomek co wychodził nawet po 5h), ale jeśli tak jak ja traktujecie to trochę jak narzędzie, środek do lepszej sylwetki, zdrowia itp i nie zawsze lubicie, nie zawsze wam się chce, to warto spróbować i zobaczyć, czy siądzie. Tylko ważne, już od pierwsze serii na 100%. Nic w rezerwie, albo minimum po ostatnim powtórzeniu, bo następna seria i tak będzie ostatnia. A stymulant idzie głównie od tych ostatnich najcięższych powtórzeń.
#hejtokoksy
@MJB serie wstepne, z dala od upadku miesniowego nie licza sie do objetosci treningowej, co nie znaczy, ze nie warto ich robic - pomagaja one zrekrutowac jednostki motoryczne i oswajaja uklad nerwowy z ciezarem, co pozwala w seriach roboczych uzyc ciezaru, ktorym rzeczywiscie mozna wywolac odpowiednie dla hipertrofii napiecie mechaniczne bez robienia pierdyliarda powtorzen. Ja tez na niektore cwiczenia mam wpisane 2 serie, np wyciskanie hantli na skosie, ale to nie znaczy, ze podchodze do lawki, biore 50tki i robie dwie serie do konca lub z zapasem 1 repa. W rzeczywistosci przed tymi seriami sa ze 4 serie wstepne z rosnacym ciezarem, daleko od upadku miesniowego, poczawszy od 30kg na strone. Teraz sprawdzilem sobie, w poprzednim treningu mam wpisane 26serii w 8 cwiczeniach, co w rzeczywistosci bylo jakimis 45seriami, jesli liczyc wstepne, rozgrzewkowe. Taki trening robie w 2,5h, liczac przerwy miedzy seriami minutnikiem i z nikim nie gadajac. W rzeczywistosci Ty juz wczesniej robiles 1-2 serie robocze na cwiczenie, poprzedzone 1-2 wstepnymi, ktore wliczales sobie niepotrzebnie do objetosci. To ze teraz progresujesz lepiej, to czysta psychologia - masz w glowie, ze masz 'mniej' do zrobienia i dajesz z siebie wiecej, robisz dwie na prawde ciezkie serie, inaczej mowiac, przestales sie opierdalac ;)
Zaloguj się aby komentować
Polećcie jakąś książkę. Książkę, która zrobiła na was wrażenie, którą uważacie że warto przeczytać, albo że jest po prostu świetna.
Gatunek, rodzaj, długość dowolny. Może to być Harry Potter, a mogą to być Atomowe Nawyki. Cokolwiek uważacie że warto.
Warunek jest jeden. Napisz chociaż jedno zdanie o czym ta książka i dlaczego warto przeczytać.
#ksiazki
Zaloguj się aby komentować
W związku z pewnymi zawirowaniami i błędnym zapisaniem błędnego tagu, nie dotarła ro żyri jedna z prac konkursowych #naopowiesci która wyszła spod palców znamienitego pisarza @George_Stark'a
https://www.hejto.pl/wpis/boze-chron-krolowa-karzel-knyp-liliput-kurdupel-krasnal-chujowo-jest-byc-niskim-
Także decyzją jaka teraz następuje zostaje odwołane poranne przedłużenie (post zostawiam dla zachowania ciągłości). A pałeczka organizatora kolejnej edycji wędruje do zwycięzcy.
Serdeczne gratulacje dla @George_Stark!
#naopowiesci #zafirewallem

Zaloguj się aby komentować
Hej, ponieważ nikt nie przesłał opowiadania, wraz z @fonfi uznaliśmy, że dobrym pomysłem będzie przedłużenie obecnej XXV edycji #naopowiesci
Gwoli przypomnienia
Tematem tegomiesięcznej edycji jest: "PUNK!"
Steampunk, cyberpunk, solarpunk, itp
Technicznie rzecz biorąc punki, które leją skinów też się zaliczają.
Interpretacja tego terminu dowolna
Zasady są tylko dwie:
Dobrze się bawcie
Zwycięzcę wybiorę według własnego widzimisię.
A moje widzimisie mówi mi, że będę brał pod uwagę, w głównej mierze pioruny. Ale nie tylko.
Także kombinujcie, wymyślajcie. Ale pamiętajcie - nie przesadzajcie
Link do wiki z małą pomocą
https://en.wikipedia.org/wiki/Cyberpunk_derivatives
#naopowiesci #zafirewallem
Nowy termin do końca marca (t.j. 31.03)
Jeśli znów nic się nie pojawi, to przekażę pałeczkę komuś innemu. A wtedy istnieje szansa, że przejmie ją poprzedni organizator i znów będziecie musieli wymyślać opowiadania, które mają odpowiedni stosunek liczby "ć" to ilości "ś". Ale tym razem już was nie uratuję, więc lepiej coś napiszcie
Edit:
Przedłużenie odwołane, post zostawiam dla zachowania ciągłości. Wynik lutowej edycji pod tym linkiem:
https://www.hejto.pl/wpis/w-zwiazku-z-pewnymi-zawirowaniami-i-blednym-zapisaniem-blednego-tagu-nie-dotarla




@bojowonastawionaowca mogę prosić o dorzucenie na początek posta tego co poniżej? Bo już nie mogę edytować:
Edit:
Przedłużenie odwołane, post zostawiam dla zachowania ciągłości. Wynik lutowej edycji pod tym linkiem:
https://www.hejto.pl/wpis/w-zwiazku-z-pewnymi-zawirowaniami-i-blednym-zapisaniem-blednego-tagu-nie-dotarla
Zaloguj się aby komentować