Z okazji 11 listopada i puszczeniu sobie "nie pytaj o Polskę" przypomniała mi się inna Republica.
Płytę przesłuchałem kiedyś całą, ale z tego co pamiętam tylko ten singiel był godny uwagi.
Może znajdzie się ktoś kto zmieni moje zdanie.
"...Wybrać to co dobre z mądrych starych ksiąg
Uszanować swoją godność doceniając ją
A gdy wreszcie uda się własne zło pokonać
Żeby zawsze mieć przy sobie czyjeś ramiona..."
@tomwolf Jak Weller, to tylko z The Jam. Jego solowych rzeczy i Style Council nie jestem w stanie słuchać. Nudzi mnie. Mam nawet te solowe rzeczy, ale nie wiem, czy kiedykolwiek solidnie to przesłuchałem do końca.
@tomwolf A ja mam tę płytę chyba z 15 lat i nie potrafiłem jej nigdy do końca wysłuchać. Umieram przy tym z nudów. Trzymam na półce, bo to jest uzupełnienie kolekcji, ale nie słucham.
Witam wszystkich bardzo serdecznie w kolejnym wydaniu #kacikmelomanainfo Informatorze dotyczącym wydarzeń/koncertów muzycznych oraz nowości muzycznych polecanych przez was dla was.
Koncerty
#rock
W #katowice 18.02.2026 zagra The Australian Pink Floyd
Kult zagra w
#rzeszow 16.11.2025
#wroclaw 29.11.2025
#jazzrock
W trasę koncertową ruszył zespół Kury promując swój nowy album Uno Lovis Party 14.11.2025 zagra w #szczecin 16.11.2025 zagra w #warszawa 05.12.2025 zagra w #elblag 06.12.2025 zagra w #bialystok 12.12.2025 zagra w #olsztyn 19.12.2025 zagra w #torun 20.12.2025 zagra w #lodz
W klubie Blue Note w #poznan 24.11.2025 zagra Tigran Hamasyan. Ormiański pianista jazzowy grający w stulu #fusion #avantgardejazz #djent
#hiphop / #rap
Łona x Konieczny x Krupa zagrają w najbliżczym razie dwa koncerty dla lubiących najnowszy album TAXI: 14.11.2025 w #krakow 15.11.2025 w #lublin 12.12.2025 w #wroclaw
Fisz Emade Tworzywo zagra: 21.11.2025 w #warszawa 12.04.2026 we #wroclaw
#muzykaelektroniczna
The Glitch Mob zagrają w #krakow 10.11.2025. Coś dla wielbicieli muzyki #glitchhop #dubstep #hardcorebreaks
#pop
Jeśli ktoś chce posłuchać Alphaville to w najbliższych miesiącach wystąpi w:
#szczecin 08.11.2025
#warszawa 29.11.2025
#krakow 06.12.2025
#gdynia 23.01.2026
#gliwice 24.01.2026
#bydgoszcz 22.03.2026
Nowości muzyczne:
#alternativerock
Variete - Sieć Indry / odsłuch spotify / polecane przez @peposlav
I to wszystko na dziś. Jeżeli chcesz polecić jakiś koncert lub nowość wydawniczą napisz w komentarzu pod tym postem lub na tagu #kacikmelomanainfo
"Wszyscy skończymy w samochodach
Wszyscy skończymy w garniturach
Wszyscy skończymy w ciepłych domach
Wszyscy skończymy w pięknych biurach
Będziemy bardzo punktualni
Na ból brak czasu i brak siły
I tak staniemy się normalni
Jak doczołgamy się do mogiły
My garbaci bohaterzy
Jednoręcy romantycy,
Nie umiemy w nic uwierzyć
Nie umiemy nic już przeżyć..."
Nie wiedziałem który kawałek Zielonych Żabek wrzucić z tamtych lat, bo cenię wszystkie.
Tak z ciekawości. Mój najlepszy koleżka nie chciał mi więcej przegrywać kaset u siebie. Ja nie miałem jak. Kasprzaka chyba jeszcze wtedy męczyłem, albo jakiegoś "jamnika". I zawsze on mi przegrywał jak coś potrzebowałem.
W każdym razie, żeby przegrać (chyba) trzeba było to odtworzyć z dźwiękiem. I mój przyjaciel wtedy powiedział, że wstyd przed rodzicami. Jak leciał kawałek złodzieje to rodzice pytali co on słucha. Z dobrego domu, miał sprzęt jakiego prawie nikt nie miał wtedy. No i to że się kumplowaliśmy to nie znaczy, że mieliśmy takie same gusta muzyczne