Nie bardzo rozumiem koncept 'społeczności'. Chcę podyskutować, więc dyskusja, ale nie ma jak dodać Hejto.
1a. Kto dodaje społeczności/ tematy per społeczność?
Chciałbym zmienić mój domyślny widok serwisu na "najnowsze" bo jednak jestem dopaminowym ćpunowrakiem i potrzebuję ciągłej stymulacji. Interfejs przewiduje taką opcję czy mam sobie poradzić javascriptem i Greasemonkey'em?
Szybkie pytanie - jaki monitor / telewizor 50 cali 4k budżetowy? Ktoś coś? Poprzedni monitor diabli wzięli i teraz ciężko mi się przestawić na oglądanie filmów na takim małym piździku Help!
Ziomeczki! Poratujcie! Kupiłem sobie ostatnio kilka podzespołów, żeby zrobić upgrade peceta. I mam problem. Wiedziony instynktem nosacza cebulacza kupiłem w promce Ryzen 7 1800x oraz płytę główną MSI B450 Tomahawk Max II. Według producenta procek powinien być kompatybilny z płytą. Ale cholera, złożyłem wszystko do kupy, i c⁎⁎j, nie działa. Jeśli chodzi o resztę podzespołów to wszystko jest sprawne, przetestowane na starym sprzęcie. Ale nie jestem w stanie sprawdzić samego procka i płyty, bo mam w starym intela. Macie jakiś pomysł tomki, co mogę zrobić? Chodzi mi tylko o to, żeby zweryfikować źródło problemu.
@lubieplackijohn W najgorszym razie zwrócę procka i tyle. Po prostu nie wiem, czy to faktycznie wina niekompatybilności czy może jednak płyta jest stuknięta i to ją muszę reklamować... Cholera, a chciałem sobie popykać w CyberPunka...
Ej, a co to się ma dziać w ten przyszły piątek, ktoś coś? Jakaś impreza się szykuje czy nowa aktualizacja? Bo nie wiem, czy w domu zostać czy iść do baru
pytanie. Używam do backupowania telefonu apki FolderSync, jest absolutnie genialna i jedna z 4 jakie kupiłem. Polecam każdemu. Każdej nocy gdy wykryje że jest pod wifi i na ładowaniu robi backupy na moje własne sftp. (obsługuje masę webowych serwisów - naprawde szwajcarski scyzoryk).
Jedno ALE nie obsługuje kopii lokalnych a dla własnego bezpieczeństwa chciałbym jeszcze pchać na karte SD w telefonie którą mam sporą. (wiem to nie zabezpieczy mnie w razie kradzieży / zgubienia fona).
Czy znacie może takie aplikacje z schedulerem do archiwizacji lokalnej ?
Hejto posiada kilka Tęgich głów więc może wiedzą jak pomóc.
Otóż zauważyłem, kilkanaście tygodni temu, że na żadnym komputerze nie działa mi poprawnie VPN na linuksie (Nie był to duży problem gdyż i tak najczęsciej jest on wyłączony, głównie korzystam z niego do przeglądania zawartości Netflixa z innych krajów). Posiadam SurfSharka, i sprawdzając poprawność działania VPN (OpenVPN) na ich stronie wyskakuje mi taki komunikat: "Uwaga! Twój adres IP jest widoczny, co oznacza, że strony internetowe są w stanie Cię zidentyfikować.".
Na wszelki wypadek sprawdziłem też czy problemu nie ma z innym dystrybutorem podobnej usługi(Proton), ale wynik jest ten sam. Dam ręke sąsiada uciąć, że jeszcze gdy komputery latały na kernelu z 4 na przodzie to było wszystko OK. Na sieciach internetowych znam się tyle co nic temu jest ten post ^^ (kiedyś miałem się zabrać za poszerzanie wiedzy w tym temacie ale im człowiek starszy tym czasu mniej).
Byłbym wdzięczny bardziej niż powinienem za jakąkolwiek wskazówke co może być problemem.
P.S
Wtyczka dla przeglądarki umożliwiająca korzystanie z VPN działa poprawnie i wyżej wspomniany błąd nie występuje. Co do systemów to na jednym jest ubuntu a na drugim Manjaro. Oba systemy oczywiście z najlepszym GUI czyli gnome ^^ (to tak tylko by móc o nim wspomnieć).
@Unknow Cóz nie chcę namieszać. Na "debionowe" systemy surfshark ma swoja terminalową aplikacje (Pojawia się ten sam błąd). Na Manjaro ustawiałem VPN ręcznie przez mng sieci: Plik (ovpn) danego kraju od dostawcy VPN+ wygenerowane hasło/login(zakładam, że to samo by było robiąc t przez terminal). Na stronie dostawcy pokazuje, że "Test wycieku DNS" komputer przeszedł pomyślnie jednak przy IP jest błąd jak w poście powyżej. Ogólnie dla pewności zrobiłem cały setup zgodnie z instrukcją na stronie, ale i to nic nie dało. Zgodnie z nmcli to sieć VPN jest włączona.
Po odpaleniu VPN i wpisaniu ip r s z tego co widzę i rozumiem pojawiają się IP związane z surfsharkiem (dla przykładu 37.19.199.211). Jednak nadal brak efektów.
@Unknow Teraz to jest już dla mnie totalna abstrakcja. Otóż z ciekawości udostępniłem neta laptopowi z domowego routera przez telefon używając tethering wifi (mam nadzieję, że ma to sens) Pomyślałem, że może to nie jest wina samego kompa. W magiczny sposób na lapku VPN zaczął działać poprawnie. Mało tego przłączjąc się na domową sięc wifi całość działała poprawnie aż do włączenia i wyłączenia VPN na lapku. Na chlopski rozum wychodzi, że to coś po stronie routera dostawcy...chociaż z drugiej strony VPN działa poprzez wtyczkę w przeglądarce. Dałbym mem z chłopaków z baraków ale szukać mi się nie chce.
Jak odzyskać konto google, jeżeli zgubiłem kartkę z kodami bezpieczeństwa, a inne metody nie działają?
Sytuacja wygląda tak
przeprowadzałem format komputera wczoraj
loguje się normalnie, znam login i hasło
prosi mnie o kod zabezpieczający 8 cyfr.
nie mam go, przy przeprowadzce zawieruszyła się kartka z kodami
wybieram inną opcję logowania
wybieram pomocniczy adres e-mail
google informuje mnie, że wysłało kod weryfikacyjny, na mój mail, na który próbuję się zalogować, ale bez kropki w sensie zamiast [email protected] pisze że wysłano na [email protected] XD
loguję się więc na to konto
wyskakuje żebym podał kod 8 cyfrowy XD
wybieram inną metodę odzyskiwania
google informuje mnie, że wysłało kod weryfikacyjny na dokładnie ten adres e-mail na który próbuję się zalogować właśnie.
wybieram inną metodę
wyskakuje, że nie udało się potwierdzić że to konto jest moje
Ktoś też takie kwiatki miał, jest jakiś sposób żeby to naprawić, gdzie się zgłosić, sprawa pilna bo konto związane z pracą...
Może to głupie pytanie, ale czy da się sprawdzić dokładną godzinę i datę publikacji posta sprzed kilku dni? A może istnieje ograniczenie i użytkownik może zobaczyć tylko tekst: "3 dni temu"?
Mam takie pytanie. Dorobiłem się znaczącej ilości rysek i kilku trochę wiekszych/głębszych rys na ekranie telefonu (a dokładnie iPhone X jeśli to robi różnicę). Czy da się takich rys pozbyć? Chciałbym sobie telefon odświeżyć przy okazji zamawiania futerału z twarzą bezimiennego Z Gothica