Z cyklu mistrzowie sprzedaży internetowej.
#heheszki #olx #humorobrazkowy


Z cyklu mistrzowie sprzedaży internetowej.
#heheszki #olx #humorobrazkowy


Zaloguj się aby komentować
Cześć! Mam pytanie, wie ktoś jak wygląda sytuacja w momencie, kiedy coś sprzedałem na OLX z wysyłką OLX, ale kupujący nie odebrał paczki? Czy ja wtedy w jakiś sposób będę musiał zapłacić za odesłanie do mnie paczki? W ogóle kontaktowałem się na numer telefonu podany w mailu od inpostu, że to niby numer kupującego, ale gość mówił, że nic nie wie i to pomyłka, czy on zostanie pociagnięty do odpowiedzialności, czy tylko z mojej kieszeni pójdzie wszystko za głupi żart jakiegoś niepoważnego osobnika?
#olx dam też tag, #allegro , bo może ktoś już miał taką sytuację
Zaloguj się aby komentować
Kto chciał coś kupić na #olx ten się w cyrku nie śmieje
#humorobrazkowy #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Strasznie mnie wkurwia to emotkowe zapalenie mózgu na OLX. Przypomina to jakiś scam albo ofertę randomowego majfrenda z aliexpress.
Rozumiem jakieś newslettery, promocje, bo to ma się rzucać w oczy i być klikane, ale potwierdzenie sprzedaży, serio...
#zalesie #olx

@radziuxd
Rozumiem jakieś newslettery, promocje, bo to ma się rzucać w oczy
Co prawda teraz już zdarza się rzadko, ale jak wprowadzili przesyłki OLX to musiałem udowadniać sprzedającemu, że kupiłem jego przedmiot z wysyłką. Za to jeszcze trafiają się debile, którzy ustawiają przesyłkę OLX przypadkowo (to naprawdę trzeba być dzbanem). Myślę, że to wszystko jest zrobione pod ludzi o IQ pantofelka, których na OLX nie brakuje.
W tych emotkach nie widzę problemu, taki mail wyróżnia się spośród innych i pewnie zdecydowali się je wprowadzić, żeby były właśnie lepiej widoczne.
Zaloguj się aby komentować
W jaki sposób najlepiej rozegrać sprawę z inpost? W skrócie - wystawiłem produkt na OLX, sprzedałem, wysłałem i przeesyłka zaginęła w oddziale. Mija już prawie trzeci tydzień, kupujący otrzymał zwrot środków a ja muszę czekać 30 dni aż znajdą paczkę - jeśli znajdą, to odeślą, jak nie - to mogę sobie składać reklamacje i walczyć o odszkodowanie...
Ogólnie - w paczce był produkt o wartości 400zł nowy. Zależało mi na szybkiej sprzedaży, więc poszedł za pośrednictwem OLX za 220. O jaka kwotę powinienem walczyć? Bo tak naprawdę, to sprzedałem w tak niskiej cenie bo zależało mi na szybkim otrzymaniu gotówki a jednak tutaj mam przez miesiąc zamrożone wszystko jak nie więcej.
#inpost #olx #zakupy
@Ray Pewnie będziesz musiał udowodnić w jakiś sposób co za przedmiot był w przesyłce. W sumie nie wiem czy w inpost przy nadaniu trzeba podawać wartość paczki i do jakiej kwoty ubezpieczenie jest w cenie przesyłki. O ile w ogóle jest. Ciężki temat bo pewnie będą chcieli jeśli już oddać jak najmniej.
@Ray
Poza odszkodowaniem od przewoźnika można dostać odszkodowanie od ubezpieczyciela. Wniosek o odszkodowanie należy zgłosić w ciągu 7 dni od uzyskania informacji o uszkodzeniu lub zaginięciu przesyłki. Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie wg rzeczywiście poniesionej straty (wartość towaru, koszt przesyłki i wszelkie inne koszty jakie możesz udowodnić), ale odszkodowanie pomniejszane jest o kwotę wypłaconą przez przewoźnika.
A i decyzje przewoźnika i ubezpieczyciela są od siebie niezależne.
A wartość towaru podajesz albo z dokumentu zakupu, albo aktualną cenę za jaką można kupić dany produkt (podajesz tą którą jest wyższa).
Zaloguj się aby komentować
Sprzedaje PC na olx za 6k i dostałem taka wiadomość na whats app:
„Czy jest możliwość wysyłki po wcześniej wplacie na konto za pośrednictwem firmy kurierskiej InPost? Zamówię kuriera i pokryję koszty wysyłki. Kurier przyjedzie w dogodnym dla Pana czasie, to zapakuje i zabierze z domu. Ok?
leigt czy jakas nowa forma oszustwa? Podejrzane jak dla mnie
#olx #allegro #pytanie #sprzedaz
Zaloguj się aby komentować
Jeżeli możecie pomóc to bardzo proszę o zadania jakiegokolwiek pytania o przedmiot z linku poniżej:
Niestety gdy byłem chory przed nowym rokiem nie zauważyłem pytania klienta o pewien przedmiot i utraciłem status super sprzedawcy.
Wszystkim bardzo dziękuję
#allegro #olx #internet #praca

@JonesMajoness Bardzo dziękuję. Zawołam też @favien-freize bo odpowiedź będzie zbiorcza.
U mnie jakaś 1/3 pytań to np. "czy dysk 2.5", będzie pasował do laptopa Lenovo G50-30", albo "jestem zainteresowany zakupem, czy przedmiot na 100% działa?" itd...
Na szczęście w tej branży ludzie, którzy coś u mnie kupują znają się na rzeczy i w 90% przypadkach nie mam z nimi żadnego kontaktu przed, ani po zakupie. Czasami ktoś wystawi ocenę po tygodniu, czy dwóch. - Co do ilości pytań to święta, nowy rok i ogólnie styczeń to najsłabszy okres w moim handlu. Ludzie raczej nie naprawiają tylko kupują/dostają nową elektronikę na święta, a starą wrzucają do szafy, albo sprzedają jako uszkodzoną na OLX.
Natomiast to co napisał @JonesMajoness jest bardzo ciekawe. Jest mnóstwo sklepów na allegro, które sprzedają hurtowo jakieś drobne pierdoły. Nie dość, że marża na tym mała to jeszcze multum pytań od ludzi o jakieś wymiary przedmiotu, wagę, czy można w innym kolorze itd. Ciekawi mnie jak ludzie na tym zarabiają, bo tu nie chodzi tylko o ilość zapytań i, że trzeba tym ludziom odpowiedzieć, ale też trzeba to wysłać, a z tym na prawdę schodzi kupa czasu. - Temat rzeka, ale nie wydaje mi się, żeby były z tego jakieś mega pieniądze.
Zaloguj się aby komentować
Cześć, chciałem Wam pokazać, jak absurdalnie prowadzony jest OLX.
W skrócie:
Kupiłem przedmiot na OLX z przesyłką OLX - teraz jest taka opcja, z automatu daje to ochronę kupującego w razie gdyby Sprzedawca wysłał np. samo opakowanie, uszkodzony przedmiot itp.
Niestety zapomniałem zrobić screena opisu ogłoszenia - raczej zawsze to robię, żeby mieć jakikolwiek dowód
Jako, że przesyłka OLX jest w "pakiecie" z opłatą serwisową (20 zł), stwierdziłem, że napiszę do obsługi OLX z prośbą, aby wysłali mi treść ogłoszenia w razie czego.
Odpisali, że nie mogą publikować treści archiwalnych ogłoszeń, bo to niezgodne z prawem.
Zapytałem, jak w takim razie miałbym skorzystać z Pakietu Ochronnego OLX, skoro w jego regulaminie są wyłączenia bezpośrednio odnoszące się do treści ogłoszenia (której nie mogę nigdzie podejrzeć
Odpisali, że rozumieją sytuację, ale nic nie mogą z tym zrobić.
Czyli w sumie teraz mógłbym odebrać przedmiot, zaznaczyć, że jest coś nie tak, oni wtedy blokują środki Sprzedającemu na 14 dni i wyjaśniają sprawę. A można tego uniknąć po prostu udostępniając treść ogłoszenia na koncie Kupującego...
Czy tylko ja widzę tu robienie k⁎⁎wy z logiki?
#olx

Zaloguj się aby komentować
#humorobrazkowy #heheszki #czarnyhumor #olx

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Standard. "Daję 50% i jestem za 5 minut" to jest tekst, który powtarza się wielokrotnie, przy każdym dosłownie przedmiocie. Możesz za 5zł coś wystawić, a ktoś napisze, że daje 2,50.
Ja zawsze odpisuję, że usługa sprzedaży ekspresowej kosztuje +50% i albo nie odpisują, albo wyzywają
@Serek_Niehomogenizowany dla niektórych kupno bez targowania to jak ruchanie bez skończenia. No muszą choćby uszczknąć z kwoty pierwotnej. Kiedyś sprzedawałem bardzo fajne auto ale z zabranym dowodem rej. (brak hamulca ręcznego) za pieniądze za które się nawet średniego roweru nie kupi. Gość godzinę się targował o 50 zł...
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak "zawiesić" konto na olx na jakiś czas bez usuwania, edytowania każdego ogłoszenia oddzielnie? Są jakieś protipy?
Zaloguj się aby komentować
Walić to, już nigdy nie wystawię niczego na olx. Wolę wyrzucić lub niech leży w szafce i gnije. Wystawiłem wczoraj swój stary tablet i do teraz dostałem niezliczoną ilość wiadomości ze scamem od ruskich czy ukraińców na whatsapp, 3 telefony od madek typu "dej mam horom curke", 1 telefon z rzeczywiście zainteresowaną osobą i przed chwilą zadzwonił jakiś naćpany albo strasznie podjarany typ. Był zadyszany jakby przebiegł maraton, zamiast litery "r" wypowiadał "j" i gadał tak szybko, że go w ogóle nie rozumiałem więc mu mówię aby mówił wolnej to ten zaczął jeszcze szybciej. Zrezygnowany jedyne co zdążyłem powiedzieć to "cio ty piejdojiś", a ten zaczął mnie wyzywać i się rozłączył XD
@muskutanin po prostu nie wystawiaj za tanio, to mniej sępów będzie krążyć. Boty wyłudzacze będą zawsze, ale madki jeszcze mnie nie atakowały, a parę produktów apple OLX mi sprzedał. I ja np sprzedaję elektronikę tylko z odbiorem osobistym, bo potem nie będzie prób wyłudzenia / reklamacji / ujwiczego.
Zaloguj się aby komentować
Was też irytuje to na OLX podczas przeglądania ofert pracy, że wchodząc w ofertę i po wysłaniu CV chcąc wrócić do oferty to otwiera wam się to samo ogłoszenie tylko z innym profilem? Czy to jakis SCAM czy pracodawca ma kilka kont na OLX na których wystawia swoja oferte?
Zaloguj się aby komentować
Dowiedziałam się dzisiaj że mój znajomy padł ofiarą scam'u na olx. Zazwyczaj bardzo ogarnięty człowiek, ale coś poszło nie tak i dał się oszukać.
Pamiętajcie, każdy może paść ofiarą oszustwa. Uważajcie na siebie i swoich bliskich. W ramach przypomnienia nieco stary jednak nadal aktualny artykuł opisujący jeden ze sposobów oszustwa. Przeczytajcie, roześlijcie, uświadamiajcie.
Zaloguj się aby komentować
Kolejna odsłona OLXowego Fanatyka
Zaloguj się aby komentować
Kolejny Fanatyk
Zaloguj się aby komentować
Fanatyk: Historia prawdziwa - Zarybianie kolejny coop z olx.
Zaloguj się aby komentować