minimalna długość naszej propozycji powinna wynosić +/- 20 min.
swoją chęć uczestnictwa można zgłosić zostawiając komentarz. W ten sposób przed końcem zbierania zgłoszeń będę w stanie przypomnieć uczestnikom którzy jeszcze tego nie zrobili o wrzuceniu swojej propozycji
dozwolone są hybrydy z innymi gatunkami muzyki oraz pochodne
swoje propozycje wrzucamy do 21.09 (niedziela) do północy z tagiem #kacikmelomana
dozwolone są albumy, epki, single, kompilacje czy ścieżki dźwiękowe z filmów, gier itp pod warunkiem, że są dostępne do bezpłatnego odsłuchu i dotyczą tematu przewodniego danej edycji
post z propozycją muzyczną powinien zawierać: wykonawcę i tytuł plus kilka słów na temat zapostowanej muzyki
głosowanie na najlepszą propozycję tej edycji rozpocznie się 26.09
nie wolno podawać propozycji użytych w poprzedniej edycji o tej tematyce. Link do pełnej listytutaj
w razie potrzeby dodatkowego czasu na odsłuch/głosowanie proszę o kontakt
Rozpoczynam głosowanie na najlepszą propozycję szesnastej edycji #kacikmelomana
--------------------------
Głosujemy zostawiając komentarz z najlepszymi według nas trzema propozycjami muzycznymi z dostępnych zgłoszeń (lista poniżej) oceniając je w skali 3-1.
Głosowanie trwa do poniedziałku do 12 lub do oddania głosów przez wszystkich uczestników.
Głos oddają tylko osoby które zgłosiły swoje propozycje w #kacikmelomana
Przypominam, że nie możemy głosować na własne propozycje
@roadie jeśli jeszcze chcesz dodać swoją propozycję (coś wspominałeś) to jak dzisiaj wrzucisz to zostaw komentarz z linkiem do twojej propozycji tutaj w komentarzu.
Debiut zbudowany z wieloletniego szlifowania warsztatu producenta znanego też jako Nicolás Jaar. Płodny i nieszablonowy amerykanin chilijskiego pochodzenia angażuje się również w inne projekty, ale ten jest stricte housowy, więc...
Hej melomanowe świry, tym razem proponuję album, z którego mam polubione aż 4 utwory na spoti co już powinno być wystarczającą rekomendacją.
Tiga jest pewnie znany części z was ze starusieńkiego "Sunglasses at night".
Kanadyjski DJ i producent dość długo kazał czekać na wspomniany album ale oj było warto.
Płyta jest bardzo klimatyczna, każdy utwór pięknie się buduje, brzmienie jest doskonałe i nie ma tu miejsca na monotonię, której dość ciężko uniknąć w tym przedziale BPM.
Poniżej imo najlepszy kawałek z płyty, przy którym gęsioskórkometr pokazuje ponad 9000:
Tematem Siedemnastej Edycji #kacikmelomana będzie #muzykaklasyczna . Jeśli ktoś chce mnieć pewność, ze zostanie zawołany może zostawić komentarz pod tym wpisem. Podczas rozpoczęcia tej edycji będziesz miał/a pewność, że cię zawołam.
@LeniwaPanda Nie dziwi mnie wybór Jean Michel Jara, choć kompletnie się z nim nie zgadzam. Uważam, że Jean Michel, jest mega "przereklamowany" jeśli idzie o muzykę elektroniczną w ogóle. Do takiego Klausa Schulze, albo Tangerine Dream nie ma w ogóle podejścia. No ale wstrzelił się z tymi "laserami" i patetyczną melodią rodem z jakiegoś sci-fun porno filmu z lat 80...
William Basinski na ostatnim miejscu... Matko, sami znawcy jego mać! ;)))
W kolejnej edycji głosowania w kąciku melomana, proponuję płytę "Homework" francuzów z Daft Punk (mam nadzieję, że trafiłem z gatunkiem, bo na houseie się nie znam! ) wydana w 1997 roku z miejsca stając się klasykiem tanecznej muzyki.
Underground. I to chyba gruby. Był taki okres czasu, że muzyka progressive była na topie w podziemiu jak i w moich słuchawkach. No Nonsense. Kompilacja o mrocznym, gęstym i lekko brudnym (tak jak rzecze okładka) wydźwięku ze stajni Zero Tolerance. Każdy utwór na tym krążku to sztos moim zdaniem. Proponuję do #kacikmelomana CD numer 2 ze względu na to, że to miks i to dość hipnotyzujący. Jakby komuś propozycja się spodobała to na CD 1 są kawałki wydane na moment wyjścia kompilacji lecz nie zmiksowane.
Witam wszystkich i rozpoczynam Szesnastą Edycję #kacikmelomana o tematyce
-------------------------------- #muzykaelektroniczna powyżej 110BPM (a dokładnie #house #deephouse #techhouse ) -----------------------
minimalna długość naszej propozycji powinna wynosić +/- 20 min.
swoją chęć uczestnictwa można zgłosić zostawiając komentarz. W ten sposób przed końcem zbierania zgłoszeń będę w stanie przypomnieć uczestnikom którzy jeszcze tego nie zrobili o wrzuceniu swojej propozycji
dozwolone są hybrydy z innymi gatunkami muzyki oraz pochodne
swoje propozycje wrzucamy do 24.08 (niedziela) do północy z tagiem #kacikmelomana
dozwolone są albumy, epki, single, kompilacje czy ścieżki dźwiękowe z filmów, gier itp pod warunkiem, że są dostępne do bezpłatnego odsłuchu i dotyczą tematu przewodniego danej edycji
post z propozycją muzyczną powinien zawierać: wykonawcę i tytuł plus kilka słów na temat zapostowanej muzyki
głosowanie na najlepszą propozycję tej edycji rozpocznie się 29.08
w razie potrzeby dodatkowego czasu na odsłuch/głosowanie proszę o kontakt
-------------------------
wołam uczestników ostatnich edycji @radidadi @Yes_Man @totengott @zuchtomek @tomwolf @ErwinoRommelo @jurusko @pszemek @bscoop @Felonious_Gru @NooT
Witam wszystkich i rozpoczynam głosowanie na najlepszą propozycję pietnastej edycji #kacikmelomana
----------------------------------------
Głosujemy zostawiając komentarz z najlepszymi według nas trzema propozycjami muzycznymi z dostępnych zgłoszeń (lista poniżej) oceniając je w skali 3-1.
Głosowanie trwa do poniedziałku do 12 lub do oddania głosów przez wszystkich uczestników.
Głos oddają tylko osoby które zgłosiły swoje propozycje w #kacikmelomana
Przypominam, że nie możemy głosować na własne propozycje
----------------------------------------
Mark Shreeve - Assassin
Télépopmusik - Genetic World
2814 - Birth of a New Day
Etnobotanika - Kosmobotanika
Secede - Tryshasla
Electronic Division - Electronic Division
Mike Oldfield - Tubular Bells
Jean Michel Jarre - Oxygene
William Basinski - The Disintegration Loop
Wołam uczestników @bscoop @pszemek @jurusko @Yes_Man @totengott @NooT @Felonious_Gru @tomwolf
Album wrzucam tutaj (po raz drugi zresztą) głównie ze względu na otwierający go utwór, który jest mocno rozbudowanym coverem tematu przewodniego z "Ataku Na Posterunek 13", kultowego thrillera Johna Carpentera z roku 1976. Autor, Mark Shreeve był brytyjskim muzykiem sesyjnym i klawiszowcem tworzacym w stylu szkoły berlińskiej (tym samym w którym tworzy grupa Tangerine Dream). Do produkcji albumu wykorzystano instrumenty: Roland Juno 60, Yamaha CS30, Sequential Circuits Pro-one i Roland TR-808.
Ciężka kategoria żeby coś wybrać, chociażby ze względu na płynne granice między gatunkami. Google twierdzi, że to elektronika / downtempo / trip-hop / pop
Bardzo przyjemna i łagodnie płynąca muzyka, z pięknym wokalem pani Angeli McCluskey
Album: 新しい日の誕生, czyli po naszemu Birth of a New Day
Rok wydania: 2015
Ambient, dreampunk
Cisza wielkiego miasta nocą. Ten album to dosyć nowatorskie rozwinięcie muzyki tła. Świetnie by się nadawał jako soundtrack na kolejną odsłonę Ghost in the shell.