Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#gry #hogwartslegacy
Ogólnie gra jest mega, nie będzie tu spoilerów, po prostu napiszę tylko co mnie w niej strasznie wkurwia.
Mianowicie, gra udaje open world a jest tak na maksa liniowa że po kilku dniach (mam deluxe) obcowania z nią, leniwy design przedłużający rozgrywkę zaczyna mnie po prostu kłuć w d⁎⁎ę xD
Eksploracja mapy na początku jest kompletnie bez sensu, bo 80% przejść jest zablokowanych. Nie macie możliwości odblokować tego szybciej, musicie robić główny wątek i popychać fabułę do przodu żeby odblokować pewne aktywności i czary. Alohomora której Hermiona używa w pierwszej części HP tutaj jest uczona ABSURDALNIE późno, do tego co chwila dowiadujecie się że jest coś nowego do znalezienia/odkrycia więc jak macie tak jak ja duszę odkrywcy, którą wykształciliście grając w normalne gry typu #gothic czy #morrowind to się k⁎⁎wa zawiedziecie. Równie dobrze mogli dać liniową fabułę bez tego sztucznego otwartego świata, bo jestem w grze już jakieś 20h i ciągle wracam w te same miejsca żeby znaleźć kolejny fragment przed chwilą odblokowanego gówna żeby móc coś dalej popchnąć.
Ktoś może być przyzwyczajony do tego typu gier i powie, że np. God of War ma podobny schemat. Ale mnie wkurza nazywanie RPGiem i to jeszcze open world czegoś co tak naprawdę jedynie maskuje liniowość pod pozorem "otwartego" świata i jakiegoś rozwoju. Tak naprawdę mamy tutaj level scaling (przeciwnicy dopasowują się praktycznie wszędzie do waszego poziomu, przedmioty znajdowane są na okolice waszego poziomu więc nie znajdziecie dobrej szaty na 5 levelu), po cholerę tutaj w ogóle jakieś udawane mechanizmy RPG skoro widać że to liniowa gra przygodowa
Na koniec tylko napiszę że o ile jest to bardzo lipny open world RPG, to tak czy siak jest to bardzo dobrze zrobiona gra, najlepszy HP i fani uniwersum przymkną pewnie oko na wiele innych bezsensów (np "skradanie"), gra jest fajnym odmóżdżaczem i w końcu porządną grą w uniwersum stworzonym przez Rowling, kto się zastanawia czy kupić i przeczyta moje powyższe #gorzkiezale to śmiało można kupować bo mimo wad uzależnia, a historia bardzo ciekawie się rozkręca.
Zaloguj się aby komentować
Wracam do tego co jakiś czas. Piękna robota
https://www.youtube.com/watch?v=wQs-A96C4dU
#gothic #muzyka #gry
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Hej,
Nagrywam wraz ze znajomymi sesje #rpg na Youtube. Od pewnego czasu robię to w formie jak najbardziej przypominającej #audiobook / słuchowisko z minimalnym lub całkowicie pominiętym elementem mechanicznym (jeśli się pojawia, to jest wycinany w montażu). Tym razem na taśmę wzięliśmy znany świat #gothic i sprawę kultu Śniącego.
W materiale kładę nieco nacisku na montaż - pojawiają się mapy na których widać skąd i dokąd podróżuje drużyna (a i Kolonia w naszym wydaniu jest znacznie większa, ażeby z jednego obozu do drugiego nie bylo 5 min pieszo), jakieś arty, a przede wszystkim oprawa audio - zmieniający się soundtrack, efekty otoczenia żywcem wycięte z Gothica (uderzenia młotów w kowadło, jazgot ścierwojadów, rozmowy szkodników w karczmie itd.).
Jeśli ktoś lubi sobie posłuchac czegoś w aucie to gorąco zachęcam! Nie tylko do siebie ale i na inne kanały z sesjami, jak np. Dobre Rzuty, Kanał Termosa, Bitewny Biurokrata i więcej - mam na swoim kanale sekcję polecanych - choć akurat to podejście "słuchowiskowe" z minimalnym aspektem mechanicznym, to chyba mój/nasz znak charakterystyczny na polskim YT).
Gothic - Sesja RPG - #1 Źle się dzieje na bagnie - Przebudzenie - YouTube
Dla ciekawskich: system to autorska (tak, wiem wiem jak to jest postrzegane z racji na stare dzieje gdy MG wołał do piwnicy nęcąc "swoim super autorskim systemem") konstrukcja, w dużej mierze bazująca na story-games i neotradowych erpegach - są tu wpływy gier Pbta, np. Ironsworn, FitD jak Blades in the Dark, Numenery Monty Cooka i tak dalej. Przeszedł pomyślnie żmudne testy to i postanowiłem przetestować go "w boju". Jeśli są jacyś zapaleni designerzy na społeczności, to chętnie wymienię doświadczenia.
#grybezpradu #gryrpg #gryplanszowe #roleplay
@Tami jeśli masz na myśli nasze pierwsze podejście do Gothica to zachęcam goràco do spróbowania ponownie z nową przygodą - myślę że od tamtej pory sporo się zmieniło pod każdym względem. Wraz z rozpoczęciem Travellera postanowiłem, nauczony błędami z pierwszego podejścia, podkręcić "poziom". Jeśli lubisz klimaty Sci-Fi to Traveller myślę że jest również na zdecydowanie innym poziomie niż pierwsza przygoda z Gothica. Prawdę mówiąc zostawiłem go na kanale tylko dla chronologii i hmmm... Utrwalenia historii :D. Niedługo też szykuję Numenerę (z inną ekipą - weteranów, bo obecnie gram z moją paczką znajomych, którzy dopiero na tych sesjach mieli kontakt z erpegami), której jestem wielkim fanem - przeglądałem polski YT pod tym kątem i nie widziałem jeszcze dobrze oddanego klimatu tego unikatowego świata, może nam się uda :).
Co do "konkurencji" - jeśli mówisz o Dobrych Rzutach to w życiu bym ich tak nie nazwał
Wielkie dzięki za opinię! Jeśli masz konkretnie jakieś uwagi, to wszystkie chętnie przyjmę - koniec końców chodzi o to żeby coś poprawiać a nie stać w miejscu.
Zaloguj się aby komentować
Przypomniały mi się ostatnio dzieje khorinis i zdałem se sprawę, że nie wyszły jeszcze. Może ktoś udostępnić treści z discorda dla wspierających by pokazać postępy? #gothic #dziejekhorinis
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ahoj szczury lądowe! Delikatny piracki ambiencik podrzucam Wam do odsłuchu, stworzony na podstawie zremasterowanego fanowsko utworu. Miłej niedzieli! ;]
EDIT: A tak przy okazji, to chciałbym dobić 3k subów, a niewiele zostało. Pomożecie?
https://www.youtube.com/watch?v=lqXbSeetr3Y
#gothic #rpg #gry
Zaloguj się aby komentować
Coraz więcej jest informacji, że polskie lasy są ogołacane, a nasze drewno jest eksportowane na potęgę.
Cóż, to świadczy o jednym. Produkcja nowego gothiczka idzie pełna parą
#gothic
Zaloguj się aby komentować
Oto Runa Sprawiedliwości, albowiem wysyła ona ciemiężców Królestwa Myrtany do królestwa Beliara by na świecie zapanowała równowaga (więc sprawiedliwość)
Ps. Jak ktoś jest na tyle chytry na wiedzę to niech wie że nienauczeni kręgu drugiego mogą korzystać ze Zwoju Sprawiedliwości
#sztukasprawiedliwa #gothic

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Warto przypomnieć klasyka
bezimienny>gówno>geralt
-podchodzi bezimimienny do smoka
-DZIEŃ DOBRY
-DZIEŃ DOBRY #!$%@? PO POLSKU NIE ROZUMIESZ?
-DAWAJ MI SWOJE SERCE I INFORMACJE O SWOIM SZEFIE
-NO DAJ
-PROSZĘ PAŃSTWA TO JEST SMOK
-HEHE PATRZCIE JAKI GŁUPI I MARTWY xD
-DOBRA QUEST ZROBIONY PŁYNIEMY NA IRDORATH
a geralt ja #!$%@?
-chlip chlip patrzcie na tego biednego smoka
-#!$%@? łowcy smoków
-ehhh chciałbym przyjaźnić się ze wszystkimi smokami
-ale nie mogę
-dajcie wzruszającą muzykę
-trzymaj się Borch
-kocham cię, będę tęsknić ehhh
#gothic

Zaloguj się aby komentować
Logika przystąpienia do danej frakcji w Goticzku jest za⁎⁎⁎⁎sta.
Dajmy na to, że chcesz zostać członkiem Obozu na Bagnie.
Mósisz:
dać ziele dla Baal Tyon-a
biegać po całym bagnie, by zebrać ziele i pokonać tuzin krwiopijców, gdzie normalny nowicjusz spierdala przed jednym
walnąć ściemę temu guru co stoi razem z Lesterem
z wielkim trudem zdobyty zwój snu wykorzystać na jednym z nowicjuszy, by kolejny guru poklepał Cie po pleckach
a także zapierdzielać przez pół kolonii z upośledzonym Dusty'm (oczywiście płacąc łapówkę strażnikom na brami SO), by kolejny kierownik ćpiących stwierdził, że jesteś spoko.
Tymczasem sam Dusty, został członkiem Obozu Bractwa, tylko dlatego, że jest, żyje i c⁎⁎j!
#gothic
Zaloguj się aby komentować
#gothic #heheszki
Saturas widząc jak Bezi 'pożycza' energię kopca rudy, postanawia zabezpieczyć chociaż 1 kamień ogniskujący przed potencjalną kradzieżą.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Słowo "nosiwoda" jest dziś tak rzadkie, że Google kojarzy je przede wszystkim z zadaniem w Gothicu.
#gothic #heheszki #slownictwo #google #lewus

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować