Bardziej przyziemna interpretacja ciekawostki o znikającej kostce czekolady.
#heheszki #gif #matematyka #cosiestao


Społeczność
Społeczność dla fanów wszelkiego modelarstwa - od kolejek elektryczny, przez modele sklejane po modele RC.
Bardziej przyziemna interpretacja ciekawostki o znikającej kostce czekolady.
#heheszki #gif #matematyka #cosiestao

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry w nowym roku!
Zapraszam do Sanoka na 37 Podkarpacki konkurs kartonowych i plastikowych modeli redukcyjnych
#modelarskarzeznia #modelarstwo #rzeszow #podkarpackie #modelarstwokartonowe

Zaloguj się aby komentować
Jest sprawa. Chciałbym przemalować 2 głośniki Bose (te pionowe na zdjęciu) na inny kolor, a konkretnie odcień białego. Wymiary to ok 20 x 8 x 8 cm, materiał głownie plastik, osłona jest metalowa.
Ktoś chciałby podjąć się czegoś takiego? Oczywiście ja to rozkręcę, rozłożę do malowania. Najlepiej w Warszawie.

Zaloguj się aby komentować
Mój ojciec co roku na święta robi jakąś makietę albo model, w tym roku zrobiona została diorama 3D myśliwca.
#modelarstwo #diy #diorama



Zaloguj się aby komentować
Kochani, często w wiadomościach prywatnych pytacie mnie, kiedy będzie kolejna część z budowy domku. Otóż z przykrością muszę stwierdzić, że w tym roku Muminków już nie będzie, nie wyrobię z czasem
No chyba, że w sylwestra...
Póki co cała załoga ląduje w pudle i czeka na nowy, lepszy 2024.
Do następnego razu!
Bo to Muminki, Wasze Muminki...
#domekmuminkow
#modelarstwo #diy #muminki

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry,
Nadszedł czas by się wziąć za obfocenie modelu I-153 Czajka którego jakiś czas temu pokazywałem na etapie budowy. Jest to model w skali 1:72 od ICM (przepak Revella). I taka ciekawostka czajka to po rosyjsku mewa, a nawiązuje to do ukształtowania górnego płata. Płat taki zwany jest inaczej płatem Puławskiego od nazwiska polskiego konstruktora, który płat taki opatentował.
Zapraszam do oglądania, a może i pioruna można?
#modelarskarzeznia #modelarstwo #lotnictwo #hobby





Zaloguj się aby komentować
Wielkie potwory z gry Blood Rage
Chciałem wrzucić więcej zdjęć ale nie chcą sie dodać
#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki #modelarstwo
#malowaniefigurek

Zaloguj się aby komentować
Mhm, w poprzednim wpisie zapomniałam dodać tego zdjęcia ze wszystkimi postaciami, o którym pisałam XDDDD
#domekmuminkow

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry! Chociaż jest bardzo bardzo wcześnie, witam się z Państwem serdecznie i uprzejmie donoszę, że październikowa paczka skończona. Zapraszam na plac budowy
Tym razem w paczce znalazły się żyrandol, schody parteru, podłoga pierwszego piętra, łóżko Mamy Muminka, szkielet ścian pierwszego piętra, materac i kapa na łóżko Mamy Muminka oraz kolejny z bonusów: figurki Paszczaka i Mimbli. PASZCZAKA
Powiem Wam, że trochę mi kopara opadła, kiedy to wszystko złożyłam do kupy, bo wygląda to świetnie! I chociaż nie było zbyt wielu elementów, to w końcu skleiłam parter z piwnicą i mam jakieś takie realne wyobrażenie, jak to wszystko będzie wyglądało. Chyba do mnie dotarło, jakie to jest super
W sumie brakuje mi kilku elementów, tzn. jeszcze nie wiem, jak zamontować żyrandol, nie mam też obrazaka na ścianę, ani tej kanki na mleko (u mnie mówiło się "bańka", ale "kanka" jest chyba bardziej ogólnopolską nazwą), ale w końcu mogę ustawić mebelki tak, jak mają być docelowo i jara mnie to
Tym razem też nie ma scenki, za to są wszystkie postaci zgromadzone do tej pory. Dużo ich. Pod koniec serii przyjdzie Buka i zobaczymy, czy nadal będą takie uśmiechnięte
Listopadowa paczka będzie w grudniu, bo dopiero wczoraj ją wysłali.
No i co... miłego dzionka i smacznej kawusi
Do następnego razu!
Bo to Muminki, Wasze Muminki...
#domekmuminkow
#modelarstwo #diy #muminki



Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry w ten paskudny poniedziałek!
Wiem, wiem, długo kazałam Wam czekać na kolejny wpis. Niestety proza życia mnie trochę dojechała i zabrakło mi po prostu czasu. "Na szczęście" listopadowa zawierucha sprzyja siedzeniu w domu, więc w końcu zabrałam się za wrześniową paczkę. Zapraszam na plac budowy, bo są postępy
Tym razem paczka była bardzo fajna. W przesyłce znalazły się kamienna okładzina fundamentu, półka kuchenna, górna część fundamentu, uchwyt w kształcie konewki, schody parteru, wazon do salonu, żyrandol i kinkiet oraz pierwszy z moich bonusowych dodatków - żywność.
Zacznę od tego wadliwego elementu fundamentu z poprzedniej przesyłki, który reklamowałam. Oczywiście element przyszedł taki sam, czyli zły. Pewnie cała seria została źle wyprodukowana, więc machnęłam na to ręką i tu przycięłam, tam wcisnęłam i jako tako to zamontowałam.
Poza tym całość poszła w miarę gładko. Tzn. trochę mnie wkurzało robienie kwiatów do wazonu - nie miałam farb, żeby pomalować maleńką szpilkę na zielono i żółto, bo w sumie nie wiedziałam, że mam mieć
Jestem serio zadowolona z tej paczki, podobają mi się schody i ten maleńki kinkiet. I żywność jeszcze, bardzo fajna. Tylko nie jestem do końca przekonana, czy to dobre samopoczucie wynika z samego składania, czy może z zawartości szklaneczki, która mi towarzyszyła
A październikowa paczka to jest dopiero sztos! Będzie na dniach, bo już ją kończę.
No i co... miłego dzionka i smacznej kawusi
Do następnego razu!
Bo to Muminki, Wasze Muminki...
#domekmuminkow
#modelarstwo #diy #muminki



@myjourneytojahh fajne są te modele. Sam za dzieciaka zbierałem jakiś tam model samolotu z tego wydawnictwa. Chyba F-117 to był. Mniejsza o to. Rzeczywiście bardzo szczegółowe te modele. Szkoda, że to taki trochę scam, bo biorąc pod uwagę sumarycznie koszt tych gazetek to takich modeli mogłem kupić kilka. No ale zawsze były te emocje czy i kiedy uda się dostać kolejny nr w kiosku.
Powodzenia ze składaniem. Będę śledził postępy.
Zaloguj się aby komentować
Druga banda do Underworldsow zrobiona, w końcu będzie można zagrać. Schemat kolorystyczny tak średnio mi się podoba ale żaden mi się zbytnio nie podobał więc wybrałem ten #warhammer40k #malowaniefigurek #modelarstwo




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Liczy się jako jeden.
Model był strasznie krzywy. Cześć nosa przeszła właściwie operację całkowitej rekonstrukcji względem tego co przyszło w częściach xD no i ilość kolorów, farb, technik i efektów które chciałem użyć na takiej powierzchni sprawiał wrażenie, że w ogóle nie przybliżam się do końca mimo wielu godzin nad modelem.
A jednak udało mi się do końca dotrzeć. Wygląda moim zdaniem całkiem efektownie, jestem zadowolony.
#modelarstwo #malowaniefigurek #memylotr #wombatmaluje #warhammer40k #tworczoscwlasna




Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry.
W końcu dałem rade się zmobilizować i obfotografować mojego ostatniego kartonowego ulepa.
Przed Państwem Crusier Tank Mk VI Crusader Mk III w skali 1:25, w malowaniu pojazdu z 9th Queen’s Royal Lancers (nie wiem jak to przetłumaczyć) wchodzącego w skład 1 Dywizji Pancernej z okresu walk po El Alamein w 1942 roku (jeśli coś pomyliłem proszę o sprostowanie, gdyż nie znam się kompletne na strukturach armii). Model powstał w oparciu o wycinankę z wyd. WAK.
Zapraszam do piorunowania!
Relację budowy można zobaczyć tutaj: http://1-25saf.com/viewtopic.php?f=4&t=1778
Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/Gh1Sd7nDH633u9KR8
#modelarskarzeznia < zaobserwuj by nie przegapić kolejnych modeli




Zaloguj się aby komentować
Dziś po pracy kupiłem od pewnego starszego małżeństwa zestaw modeli z PRLu (większość zafoliowana). Głównie jaki, łosie i inne popularesy. Ale są też ciekawsze modele jak BE-6 czy Tu-20.
W sumie 36 modeli. Kosztowało mnie to 150 zł i kupiłem to po to żeby wieczorami sklejać je z synem :) zabawa będzie przednia.
Jak dla mnie dobry deal.
#modelarstwo #ojcostwo #zonabijealewolnobiega

Zaloguj się aby komentować
Pozdrawiam ze Scale Model Work w Telford! Piękne modele, dioramy, mnóstwo vendorów. Jutro wrzucę zwycięzców jak się dopcham oglądać
#hobby #diorama #figurki #modelarstwo





Zaloguj się aby komentować
Z wakacji w święto. Z tej okazji - model z największą ilością patriotycznych barw jaki mam w kolekcji. Choć zbieżność jest oczywiście przypadkowa.
#wombatmaluje #modelarstwo #warhammer40k (tak naprawdę to tylko #warhammer ale zasięgi to zasięgi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) #tworczoscwlasna


Zaloguj się aby komentować
Agressors na #michauhobby #warhammer40k
Świetny oddział, masa frajdy z malowaniem. Figurki są bardzo ciekawe, bardzo fajnie połączone przewodami z miotaczami ognia. Są zdecydowanie więksi i lepiej przypakowani od zwykłych ultra marines.
Przesadziłem z oświetleniem sceny – normalnie się tak nie błyszczą choć i tak nie jestem zadowolony z lakieru którym finalnie pokryłem modele. Następnym razem spróbuję varinsha specjalnie dla mechów i metalu, jestem ciekawy czy różnica będzie zauważalna. Z ciekawostek odnośnie malowania to starałem się uzyskać efekt przepalenia dysz miotacza ognia, fajnie przedstawiony na filmiku w pierwszym komentarzu.
Generalnie widzisz ich i wiesz że przeciwnika czeka rozpi***ol. Potężna walka wręcz. Wybrałem wersję z miotaczami ognia, jest jeszcze wersja z wyrzutniami rakiet. Podczas pierwszej gry gdzie testowałem ich zdolności jeden Agressor przeciwstawiał się hordzie necronów 4 lub 5 razy z rzędu wyrzucając kością 6 na saving throws. Są fajniejsi i potężniejsi od necron destroyerów, których do tej pory miałem za wymiataczy w walce wręcz. W lekką piechotę wchodzą jak covid w płuca. Mój ulubiony oddział „ziemian”.



Zaloguj się aby komentować
Czy ten napis wygląda jak krew? Mam wrażenie że czegoś brakuje #modelarstwo #hobby

@Badass za mocne wypełnienie/krycie.
Krew nie jest dobrą farbą - mimo wszystko jest dość przeźroczysta, wchłania się w materiały itd. Powinno prześwitywać przez nie tło w jakimś stopniu.
Poza tym farby są lepkie, krew jest rzadka... jaka jest tego konsekwencja? Można nią malować tylko bardzo krótkie odcinki bo dużo nie naniesiesz jej na palec/pędzel. I tak każdy ruch pędzlem powinien być mocniej zaznaczony i widoczny.
A jak widoczniej? Rzadka farba z mokrego pędzla szybko ucieka na kanwę, więc jej większość spływa od razu i szybko się wyczerpuje podczas ciągnięcia linii, więc początek linii powinien być bardziej nasycony pigmentem, niż koniec linii, który na końcu wręcz powinien być go pozbawiony.
Podsumowując, ten napis powinien się składać z widocznych pojedynczych maźnięć, najlepiej prostych, o gradientowym wypełnieniu kolorem i lekko prześwitując nawet w naintensywniej zabarwionych miejscach. Z tak pomalowanych linii powinno się nawet dać wywnioskować w jakiej kolejności były one malowane, co dorzuca element opowiadania do obrazu. Poprowadź pisanie liter w zwykły sposób, tak jak je zwykle poszemy, ale którąś literę, najlepiej w środku napisz w pojebanej chronologii kresek. Zobaczysz że to będzie wisienką na torcie, zwracającą uwagę.
Ps. Litery "S" nie da się krwią narysować jednym lruchem reki, bo krew w połowie już się skonczy, potrzebne są dwa ruchy ze świeżą porcją faby.
Ogólnie to weź jakąś farbę, rozcieńcz ją mocno wodą i zobacz jak się czymś takim maluje na chłonnym materiale.
@Badass czarne tło, plecki jokera powinny troszkę prześwitywać, bo jak pisałem, krew nie kryje jak decoral.
I jeszcze kolorystyka samej krwi. Powinna być ciemniejsza i w innym odcieniu, ale dodatkowo... Krew schnie niejednorodnie, przez daje bardzo niejednorodne zabarwienie - dużo jaśniejszych i ciemniejszych regionów - punktowo i na obrzeżach. Poczytaj o coffee stain effect.
Zaloguj się aby komentować