No i mamy europejski finał! Co ostatnie wydarzenia mowią nam o stanie hokeja w Ameryce Polnocnej? #hokej

Społeczność
Hokej
PHL, CHL, ELH, NHL, ITD. Bramki, triki, bodiczki,. Mecze, treningi, sprzęt. Zawodowcy i amatorzy. Jebać KHL :)

Społeczność
PHL, CHL, ELH, NHL, ITD. Bramki, triki, bodiczki,. Mecze, treningi, sprzęt. Zawodowcy i amatorzy. Jebać KHL :)
No i mamy europejski finał! Co ostatnie wydarzenia mowią nam o stanie hokeja w Ameryce Polnocnej? #hokej
Zaloguj się aby komentować
Przeprowadzilem zaawansowane symulacje #hokej i wyszlo mi, ze w finale zmierzy się Kanada ze Szwecją oraz, że wygra Szwecja. Wynik trochę dziwny, bo było 10:9 no ale z symulacją się nie dyskutuje ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯





Zaloguj się aby komentować
Czesi w półfinale, USA odpada
Półfinałowy rozkład jazdy na sobotę:
Szwecja - Czechy godz. 14:10 (Polsat Sport 1)
Kanada - Szwajcaria godz. 18:20 (Polsat Sport 1)
Ktoś poszedł po rozum do głowy i Kanada nie zagra ze Szwecją.
https://www.youtube.com/watch?v=3stjhlFj_18
#hokej #sport
Zaloguj się aby komentować
Znamy juz pary cwiercfinalowe to mozemy pobawic się w prognozy. Ja stawiam na półfinały Kanada - Szwecja (mały finał) oraz Szwajcaria - USA. Finał Szwecja - USA po czym Szwedzi wracają do domu z pucharem. Raz, ze juz raz Amerykańcow ograli, dwa ze niesamowici są na tych mistrzostwach, jak maszyna. Jak walec jakiś. Praktycznie nie popelniają bledow, grają z ogromnym spokojem i strzelają gole tak precyzyjnie jakby to byly zawody snajperskie a nie #hokej

Zaloguj się aby komentować
Melduje, ze jestem na miejscu i czekam na mecz Polaków

Zaloguj się aby komentować
To jakis crossover episode? Austriaków teraz trenuje Lenin? #hokej

Zaloguj się aby komentować
Kto ma gdzie i się nudzi, to odpalajcie mecz Polska-Łotwa, bo my po ponad 20-letniej przerwie w udziale w MŚ właśnie prowadzimy po pierwszej tercji 1:0 z brązowym medalistą ostatnich mistrzostw świata
#sport #hokej

Zaloguj się aby komentować
#hokej
szanuję energiczny komentarz, ale gość krzyczy jakbyśmy walczyli o złoty medal...
Zaloguj się aby komentować
10 bramek w meczu otwarcia i kilka grupowych bójek, to rozumiem
Zaloguj się aby komentować
O, panie! Kto to panu tak.. dobrał te stroje



Zaloguj się aby komentować
Zespół ze #slask zdobywa Mistrzostwo #czechy w #hokej Na Lodzie piąty rok z rzędu!
Chciałbym napisać, że to absolutna dominacja Hutników ale tegoroczny tytuł to wyszarpali Pardubicom z gardła, kończąc sezon zasadniczy na niższej lokacie, przegrywając w półfinałach 3:0, ustanawiając rekord ligi w najdłużej rozgrywanym meczu (121 minut), a mecz finałowy wygrywając (przy stanie meczowym 3:3) dopiero w drugiej dogrywce, wręcz wpychając już krążek do bramki
Zaloguj się aby komentować
Jak żem obiecoł to dzisiaj wrzucam dla kontrastu mapę hal lodowych w #czechy kolory oznaczają kolejno:
czerwony - miasta powyżej 8 tys osob bez hali lodowej
niebieski miasta powyżej 8 tys osób posiadające halę lodową
zielony - miasta poniżej 8 tys osób posiadające halę lodową
Przypominam, ze w Polsce w trzech województwach nie ma ani jednej
https://www.hejto.pl/wpis/ktos-mnie-tu-pytal-ostatnio-dlaczego-hokej-jest-popularny-tylko-na-poludniu-pols
#hokej #sport #mapy

Zaloguj się aby komentować
Droga społeczności dwóch osób, to historyczna chwila, doczekaliśmy się

Zaloguj się aby komentować
Ktoś mnie tu pytał ostatnio dlaczego #hokej jest popularny tylko na południu Polski. Cóż, ta mapa chyba wiele wyjaśnia.
"W niniejszym opracowaniu zebrano informacje o halach lodowych, rozumianych jako pełnowymiarowe1 kryte lodowiska zlokalizowane w całkowicie zabudowanej hali wraz z trybunami umożliwiającymi kibicom bezpośrednie śledzenie rywalizacji sportowej".
#sport #mapy Większość tych obiektów budowana jeszcze za PRLu. W 3 województwach nie ma ani jednej hali lodowej. Jak będzie więcej niż 10 grzmotów, to wrzucę jak to wygląda w Czechach.

@GrindFaterAnona nic nie mow, ja to na kyzwach z 18 lat nie jeżdżę, odkąd jezioro w moim mieście przeztalo zamarzać na zimę. Gówno lodowiska sezonowe gdzie w ogóle nie ma miejsca, jeden torwar na całą Warszawę z takim ściskiem, że żadnej przyjemności z jazdy nie ma - jeszcze przy chorych cenach...
Bieda straszna jest pod tym względem
Zaloguj się aby komentować
XD #hokej #makelifeharder #sport #reprezentacja #polska #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Nietypowa sytuacja miała miejsce wczoraj w ostatnim z serii połfinalowej meczu #hokej między Hutnikami z Trzyńca (Ocelaři Třinec) a Spartą Praga. Gol rozstrzygający mecz padł dopiero w 121 minucie meczu. Przypominam, ze mecz hokeja trwa normalnie 3x20 minut + ewentualne dogrywki. We wspomnianym meczu grano już 4 dogrywkę (!), więc ponad dwa razy nominalną długość meczu
https://www.hokej.cz/gol-ktery-se-stane-nesmrtelnym-trinecky-zazrak-dokonal-roman/5080710
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj (12.04.2024) o godzinie 18.00, przed meczem finałowym PHL, odbędzie się mecz kontrolny reprezentacji #polska z #wegry . W meczu z oczywistych względów nie zagrają zawodnicy GKS Katowice i Unii Oświęcim. Jest to jeden z meczy przygotowujących Polaków do gry w tegorocznych MŚ Elity. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=cilXwTd8z6c #hokej #sport #reprezentacja
Zaloguj się aby komentować
Ależ to jest finał! Dzisiaj pierwsza szansa na zakończenie serii finałowej przez GKS Katowice i obronienie tytułu Mistrza Polski. Trzy ostatnie mecze zakończyły się dopiero w dogrywce, a w meczu nr 4 padło aż 13 goli (6:6 w regulaminowym czasie gry)! Zgodnie z moimi przewidywaniami mamy wiec bardzo wyrównaną rozgrywkę
Jak ktoś nie wie co zrobić z piątkowym wieczorem to zapraszam tradycyjnie na emocjonujący finał Polskiej Hokej Ligi o 20.30 w TVP Sport #hokej #phl #sport #katowice #oswiecim
@bojowonastawionaowca dobra, bo mi sie bateria w kompie kończy, a wygląda to beznadziejnie, więc już napiszę: masz jak chciałeś. Brawo Unia, byli lepsi, kontrolowali grę, a przede wszystkim trzymali nerwy na wodzy przez co nie musieli siedzieć co chwile na ławce kar. Fajnie by było jakby finał finałów na Spodku zrobili ale to już w niedzielę, więc pewnie nie zmrożą lodu nawet jak by chcieli
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj pierwszy z serii finałowych meczy o tytuł Mistrza Polski w hokeju na lodzie. Start o godzinie 18.30
#hokej #sport
#phl
Zaloguj się aby komentować
Rozgrywki Polskiej Hokej Ligi dotarły do finału. W finale play-offów sezonu 23/24, w grze do 4 zwycięstw zmierzy się Katowicki GKS (dzierżący tytuł mistrzowski od dwoch sezonów) oraz Unia Oświęcim (ktora ostatni tytuł mistrzowski zdobyła w 2004r, w serii 7 z rzedu zwycięstw w MP, wicemistrz 2022, brązowy medalista 2023). Mamy więc klasyczny mecz na szczycie i powtorkę finału z sezonu 2021/22, kiedy to te same drużyny walczyly o MP.
Terminarz rozgrywek zamieszczam ponizej. Wszystkie mecze powinny byc transmitowane przez tvp sport, wiec łatwy dostęp, nie trzeba płacić, zachęcam do śledzenia. Na pewno mozna liczyć na spore emocje na lodzie, bo napięcie czuć juz od pierwszych meczow playoffowych. #hokej #sport #katowice #oswiecim
TERMINARZ FINAŁU
2 kwietnia 18:30 GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim
3 kwietnia 18:30 GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim
6 kwietnia 17:30 Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice
7 kwietnia 20:30 Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice
Ewentualnie:
10 kwietnia 18:30 GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim
12 kwietnia 20:30 Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice
14 kwietnia 20:30 GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim
@ttoommakkoo o panie ale żeś mi zagadkę zadał. nie wiadomo jeszcze kogo Pan Słowak powoła
Patrząc po kilku ostatnich meczach repry to z Gieksy: Murray, Pasiut, Fraszko, Wanacki, Michalski; z Oświęcimia Dziubiński. Czyli jedna piątka z 4. W Gieksie teraz tylko 9 Polaków gra (na 21 zawodników), a w Oświęcimiu zaledwie 6. A MŚ dopiero w połowie maja więc i tak wszyscy będą mieć przerwę.
@ttoommakkoo a jeszcze jak już temat MŚ poruszyłeś
Zaloguj się aby komentować