Zdjęcie w tle
Heheszki

Społeczność

Heheszki

1k+

Kierowca autobusu jest moim bohaterem.

 

Stoję na przystanku w bezpiecznej odległości od meneli, którzy też czekali na autobus.

 

Kierowca wjechał na przystanek, obrzucił nieprzyjaznym wzrokiem tych dwóch, po czym... otworzył tylko przednie drzwi, dzięki czemu nie weszli do środka. XD

 

300 IQ move.

 

Edit: w sumie zrobił im niezły żart na prima aprilis. :')

 

#heheszki

michal-g-1

Czy pasażerowie zaczęli klaskać?

8
cyberpunkowy_neuromantyk

@michal-g-1

 

Ja jedynie w myślach. :')

1
CPN24

@cyberpunkowy_neuromantyk: Przy dzisiejszej modzie to ja bym był ostrożny, bo połowa młodzieży wygląda jak menele i bezdomni.

4
Pan_Buk

@cyberpunkowy_neuromantyk Co definiuje menela? Niedbałe ubranie? Warto o siebie dbać. Kiedyś widziałem ukrytą kamerę, za serce złapał się i upadł na chodnik:

  1. niedbale ubrany mężczyzna
  2. mężczyzna w garniturze, pod krawatem.
    Jak można się domyślać, "menelem" nikt się nie zainteresował, a wokół pana w garniturze od razu zbiegowisko, aj waj, trzeba dzwonić, reanimować, resuscytować.
1
cyberpunkowy_neuromantyk

@Pan_Buk

 

Znajomy temat. Koleżanka opowiadała o swojej znajomej, która ma problemy neurologiczne, przez co czasem się zatacza chodząc i ogółem ma problemy z utrzymaniem równowagi. Ubiera się też jako punkówa - łatwo się domyśleć, że jak kiedyś się przewróciła, to nikt jej nie pomógł. Pewnie ludzie myśleli, że pijana albo naćpana.

0
Johnnoosh

To niech się nie ubiera jak menelica

0

Zaloguj się aby komentować

Dziś odbędziemy historyczną podróż do zamku Ibn Madiff, którego lokalizację przypisuje się niedaleko miasta Ben Ghilouf w Tunezji. Ten uroczy zamek, chociaż dziś już nie istnieje, pozostaje jednym z najbardziej fascynujących zabytków tego regionu.

 

Zamek został zbudowany na wzgórzu (276 m. n. p. m.) w XIII wieku przez rządzących ówczesną Tunezją Almohadów. Chroniąc granice przed najazdami wroga, pod względem strategicznym, stanowił niezwykle ważny punkt obrony. Był także wykorzystywany jako schronienie dla książąt z królewskiego rodu, mającego swoją siedzibę w pobliskim Ben Ghilouf.

 

W ciągu wieków zamek przechodził dramatyczne koleje losu, aż w końcu został całkowicie zniszczony w XVI wieku w wojnie plemiennej toczonej między Berberami a rodem królewskim władającym Ben Ghilouf. Niestety do dziś nie zachowały się żadne oryginalne elementy konstrukcyjne zamku, a jedynymi śladami świadczącymi o jego bytności są historyczne zapiski oraz ryciny, na bazie których możemy podziwiać ówczesną formę zamku.

 

Zamek Ben Madiff został zbudowany na bazie prostokąta o bokach 45x78 m. Do budowy jego murów wykorzystano cegły oraz glinę. Wewnątrz zamku znajdował się dziedziniec wokół którego były rozmieszczone pomieszczenia mieszkalne a także magazynowe oraz obronne.

 

Mury zamku (o grubości 2,5 m) stanowiły skuteczną obronę przed atakami wroga. Zamek został wyposażony w wieże strażnicze, które umożliwiały obserwację okolicznych terenów oraz prowadzenie bezpośredniej obrony.

Obecnie po zamku Ben Madiff nic już nie pozostało oprócz historycznych wzmianek w tekstach źródłowych. Jedynie ryciny oraz szkice, które przetrwały do czasów współczesnych, pozwalają nam na uchwycenie piękna oraz wspaniałości tego zabytku.

 

#zamki #heheszki #zamkipalace4sfor

8c0b7175-7035-4db6-80ba-6f54ecd581dd
Pan_Wiesio

tak byo

0

Zaloguj się aby komentować

W jaki sposób oznajmić, że jest się ruskiem, nie wypowiadając żadnego słowa?

#dresiarz #gopnik

fff48d53-d7f9-481f-a9a2-b53d36761ea9
dolitd

Albo Polakiem.

0
Pan_Wiesio

@dolitd serio w Polsce takie uwielbienie do adidasa i słowiański przykuc?

1
dolitd

W sumie jak byłem młodym dresem to wolałem Nike, ale przykuc oczywiście musiał być. Nie wiem jak jest teraz, dawno nie byłem w Polsce.

0

Zaloguj się aby komentować

Byt kształtuje świadomość

 

#wojnaplci #gestalt

9c36e5ff-7919-4ab9-8f60-944e19b74f24
Iukardio

Malo śmieszne.
Ogólnie śmianie się z religii jest słabe.

0
KLH

@Iukardio Mam nieodparte wrażenie, że na tym obrazku akurat nie o religię chodzi. W sumie twój komentarz pasuje do opisu i jednego z tagów

4
Iukardio

@KLH chodzi o religie bo nazywa symbol chrześcijański w pejoratywny sposob

0

Zaloguj się aby komentować