Stanowski rezygnuje z zaproszenia Sykulskiego do Kanału Zero i tłumaczy się:


Dziękuję za Wasze liczne komentarze. Nie będę ukrywał - dające do myślenia. Na tyle, że postanowiłem odwołać sobotnią debatę pomiędzy Jackiem Bartosiakiem i Leszkiem Sykulskim. Bo wbrew temu co niektórzy o mnie myślą, jestem uparty, ale nie mam oślego uporu. Nie wsłuchuję się jakoś namiętnie w głosy innych, ale też nie jestem głuchy.


Nie da się ocenić rozmowy, zanim nie padły pierwsze słowa i nikt z Was nie wie, jak ta rozmowa by przebiegła i jaki był na nią pomysł. Moim zdaniem ona sama w sobie by się jak najbardziej obroniła - potrzebujemy regularnie rozbrajać rosyjską narrację, potrzebujemy uwypuklać na czym polega dezinformacja, sianie kłamstw i jakie chwyty stosują otaczający nasz Szmydtowie. I jakim zagrożeniem jest Rosja sama w sobie. W mojej ocenie Jacek Bartosiak doskonale wywiązałby się ze swojej roli.


Natomiast są argumenty, które do mnie trafiają. Najmocniej ten o przywracaniu Leszka Sykulskiego do publicznej debaty. Bo nawet jeśli u nas wydźwięk programu byłby jednoznaczny, a zwycięstwo Jacka Bartosiaka niekwestionowane, to za moment ktoś inny będąc pod wrażeniem wygenerowanych liczb zaprosiłby Sykulskiego gdzie indziej, gdzie stawiony mu opór nie byłby już wystarczający. I drugi argument: gdyby nawet (pozwólcie, że takie śmiałe założenie przyjmę i będę się go trzymał) Sykulski został przez Bartosiaka rozwalcowany, to nawet jakieś małe słowne zwycięstwa strony rosyjskiej, pojedyncze zdobyte punkty mogłyby rezonować w sposób długofalowo niebezpieczny dla Polski. I jeśli nawet uznamy, że inteligentni ludzie putinowskiej narracji nie kupią, to musimy też uznać, że świat nie składa się wyłącznie z ludzi inteligentnych.


Podsumowując: wielu z was miało rację. Ja przeszarżowałem, dziękuję za nakierowanie na właściwe tory.


https://x.com/K_Stanowski/status/1797960091963941182?t=BFO5duQ7YboyAt7c4otSQg&s=19


#wojna #kanalzero

Komentarze (18)

" Nie da się ocenić rozmowy, zanim nie padły pierwsze słowa i nikt z Was nie wie, jak ta rozmowa by przebiegła i jaki był na nią pomysł."


A parę zdań później


"Bo nawet jeśli u nas wydźwięk programu byłby jednoznaczny, a zwycięstwo Jacka Bartosiaka niekwestionowane, [...]"


XDDDD


Po prostu jakiś sponsor zaprotestował I zagroził wycofaniem pieniędzy - to jedyne, czym się Stanowski przejmuje

@smierdakow Bardzo dobra decyzja! Szkoda byłoby oglądać tam gościa, który jest, w najlepszym wypadku, ruskim podnóżkiem.

Myślę, że dr Dębski lub gen. Andrzejczak mieli wpływ na taką decyzję.

Sądzę, że Stanowski zajrzał w głąb swojej duszy, gdzie trzyma portfel. Ten poinformował go, że będzie zmuszony przejść na dietę. I to był jedyny głos jakiego Stanowski wysłuchał.

Zła decyzja. Imho nie ma co udawać, że nie ma onuc u nas w postaci Skulskiego. Trzeba ich wyciągnąć na powierzchnię i zmielić rzeczowymi argumentami.

Wróg musi być znany.

@jimmy_gonzale W tym kraju debaty wygrywają ci, którzy bardziej emocjonalnie trafią do widza a nie kto ma rzeczowe argumenty. Dlatego onuc z propagandą się nie pokazuje.

@jimmy_gonzale @Thereforee decyzja bardzo zła bo kto tak na prawdę ma w demokracji decydować kto jest wrogiem a kto przyjacielem? To wyborcy o tym przesądzają głosując na partie które prezentują swój program. A skąd wyborca ma się dowiedzieć czy aby wizja dr Sykulskiego nie jest lepsza jeśli sztucznie będzie się go blokować w debacie? Dzisiaj jego a potem kogo jeszcze z tych samych "oczywistych" powodów? Skoro daje się mówić ludziom twierdzącym że jest 55 różnych płci to nie rozumiem dlaczego nie można wysłuchać argumentów kogoś kto ma kontrowersyjne tematy ale nie jest nikim w tej branży (co potwierdzają liczne publikacje naukowe i doktorat). Widziałem poprzednią debatę gdzie rozwalcował Bartosiaka na placek ale to było przed wojną i już jego argumenty się stępiły w starciu z rzeczywistością.

@tmg teoretycznie zgoda ale chyba z różnych powodów. Ja uważam że debata powinna być a potem Sykulski powinien odejść na śmietnik historii. I na wieczne memy.

@jimmy_gonzale skoro jego tezy są w oczywisty sposób błędne to w debacie ze sprawnym przeciwnikiem jakim jest Bartosiak to by się ujawniło. Z resztą warto zawsze posłuchać co mówi wróg. Taki Hitler wręcz napisał książkę o swoich zbrodniczych zamierzeniach, wystarczyło ją przeczytać by zobaczyć przyszłość.

Nie chodzi o jego upór tylko o koniunkturalizm. Widać go dość dobrze w tym przypadku. Już nawet wiedział że bartosiak by go zjechał. Świetna debata z teza

Zaloguj się aby komentować