Jednostki miar i wag w handlu detalicznym wg mojej żony, kolejność losowa:


  • trochę,

  • trochę więcej

  • połowę tego co poprzednia

  • dużo,

  • jajka

  • mięso na rosół

  • jedno opakowanie przy rzeczach które czasem są w paczce a czasem luzem albo opakowania są od 100g do 500.

  • ile chcesz i tak się zje

  • ile kupisz tyle będzie


A wy dalej przy układzie SI?


Nawet mi was nie żal.


#heheszki


Gx

Komentarze (15)

@Man_of_Gx To twoja żona podaje ile masz czego kupić?

Wygrałeś życie, moja stosuje zasadę "domyśl się". Przecież to OCZYWISTE że jak napisze "kurczak" to chodzi o 756 g filetów z piersi z hodowli ekologicznej karmionych kukurydzą, nie za tłustych, z terminem przydatności nie krótszym niż 7 dni, czy wszystko mi trzeba tłumaczyć jak dziecku?

@Man_of_Gx a pamiętałeś o wzięciu „tego stamtąd”? Inaczej nie da rady zrobić „no tego, wiesz” i będziesz musiał iść drugi raz.


Mnie rozwaliła kiedyś pewna pani, która powiedziała mi, że potrzebuje „takiego pomarańczowego kartonu, co się przykłada do płytek, bo się brudzą”. OCZYWIŚCIE chodziło o niebieski kawałek plastiku do zbierania nadwyżki silikonu z fugi.

@Man_of_Gx tak po amerykańsku. Oni są gotowi mierzyć w każdej, nawet zmyślonej jednostce, o ile tylko nie należy do systemu metrycznego.

3c87dced-bf07-4274-8dc3-96fd68a6faff

@Man_of_Gx przy b raku podanych jednostek zawsze kupuję jedną małą sztukę, jeśli liczba mnoga to dwie. W krótkim czasie listy zakupowe się ulepszyły. Jak kupowałem osttanio truskawki to musiałem sporo na parkingu zeżreć by dwie zostały, bo mi nie chciał dać dwóch za 50gr

Zaloguj się aby komentować