Brzoska znowu nie zjadł Snickersa i gwiazdorzy. Zabawne, że na jego propozycjach zyskał by on, a nie społeczeństwo
https://x.com/RBrzoska/status/1887114919587221852
#kapitalizm

Brzoska znowu nie zjadł Snickersa i gwiazdorzy. Zabawne, że na jego propozycjach zyskał by on, a nie społeczeństwo
https://x.com/RBrzoska/status/1887114919587221852
#kapitalizm

Zobaczył, że Elonowi się udało, to próbuje na naszym podwórku teraz
@Bujnik ja mu mogę zaproponować żeby wypierdalał
@maximilianan dokładnie, tylko poczta polska i integracja kolejkowa
@irbis9 tylko produkt DHL sprzedawany jako swój
Wieczny ból tyłka polaczków o Brzoskę, któremu się legalnie udao bez żadnych postkomunistycznych układów mimo, że prawie był przez mafiny układ państwowy wyeliminowany jak mu odmówili dostarczania listów urzedowych mimo wygrania przetargu i mimo wygrania spraw w sądzie. I co miał potem zrobić? Trzymać tych listonoszy dla których pracy nie było jak firma bankrutuje? Potem im wypłacił zaległe pensje jak się odbił chociaż prawnie nie musiał. I do tej pory nikt nie mówi, że państwo przegięło. Tak samo jak z Kluską i Optimusem(chociaż tutaj Kluska to akurat miał układy na wstępie). Zawsze winny ktoś komu się chce robić.
A potem zdziwienie, gdzie polska przedsiębiorczość, gdzie polskie firmy, gdzie polski elon musk? No jak to gdzie? Za granicą, bo z wami nie da się niczego stworzyć małe zawistne karły reakcji.
@badziag jasne Rafał. Polska przedsiębiorczość - kupienie produktu od DHL i sprzedawanie go w Polsce XD
@maximilianan na tym chyba polega biznes. Kupić w jednym miejscu, sprzedać z zyskiem w innym. Już nie wspominając, że produkt został sensownie udoskonalony. Bo nie wiem ca ma twój komentarz wnieść do dyskusji?
@the_good_the_bad_the_ugly tyle, że Brzoska jest traktowany jako jakiś wielki innowator (i sam się na takiego kreuje), a prawda jest zgoła inna. Ale jak muska traktuje jako wzór to nie dziwne.
@maximilianan ale przecież paczkomaty przyniosły nowa jakość do usług pocztowych w PL. Jak to nie jest innowacyjne, to chyba źle rozumiem znaczenie tego słowa. Ale nie wchodźmy w semantykę. Gość napisał kilka ogólników. Chętnie, zanim wyrobię sobie na ten temat opinię, zapoznam się ze szczegółami jego propozycji. Co do zatrudniania ludzi na b2b to przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza. Czy popieram takie praktyki? Nie popieram, bo służą obchodzeniu przepisów jak kiedyś śmieciówki.
@the_good_the_bad_the_ugly no ok, masz swoje zdanie a ja swoje
@maximilianan ciekawi mnie czemu mam ta parowe co jej odpisujesz na czarnej xD
@maximilianan no tutaj raczej rzucił kilka racjonalnych zdań. Wręcz truizmów. Z czym konkretnie się nie zgadzasz?
@Modrak przecież wyraźnie napisałem - chce wprowadzić zmiany, które pomogą wyłącznie jemu. Polacy już pracują najwięcej w UE i jakoś się to na bogactwo nie przekłada. A nie! Przekłada się na bogactwo brzoski
Jemu już od jakiegoś czasu przeszkadzają te mityczne regulacje z jednego prostego powodu - kasa.
No i najśmieszniejsze, że o rozwoju mówi gość, który kupił cudzy produkt i nazywa to swoją innowacją XD
@maximilianan no właśnie nie napisałeś. Rzuciłeś tylko swoją opinią na temat typa którego po prostu nie lubisz 😉
@maximilianan porównaj wielkość podatków jakie płaci on a jakie konkurencja
@Modrak napisałem, że na jego pomysłach skorzystał by tylko on.
@irbis9 kurwa xD podatki płaci, łaskawca xD nie ma to jak chwalić kogoś bo robi coś co musi robić xdd
@maximilianan czy Ty się nabijasz z automatu paczkowego Paczkomat (R)?
Szkoda, że w tym poście zapomniał wspomnieć o nakrętkach do butelek, bo mi trochę brakuje punchline'u
@maximilianan może musi, może nie, nie wyprowadza kasy jak konkurencja
@Iknifeburncat tak
@irbis9 "przynajmniej dzieci nie bije". Kurna podajesz przestrzeganie prawa jako zaletę XDD
@irbis9 Dotarliśmy do momentu gdzie działanie zgodne z prawem i słuszne społecznie jest czymś wyjątkowym i wartym do podkreślenia.
To nie jest tak, że nie jest tego warte, po prostu widać jak wysokie mamy standardy społeczne. Coś co powinno być oczywiste nie powinno być wynoszone na piedestał.
@maximilianan no nie, czekaj. Zaczynasz mnie intrygować, używając bardzo jasnych i zamykających pole do dyskusji stwierdzeń.
W jaki to niby sposób na tym:
"Rozwój, a nie wieczne regulacje!
Ciężka praca, a nie 4-dniowy tydzień pracy!
Inwestycje, a nie rozdawnictwo!
Przedsiębiorczość, a nie biurokracja!"
Miałby zyskać "tylko on"?
Można typa nie lubić, ale tu napisał akurat same racjonalne rzeczy. Bardziej można mu zarzucić tani populizm, bo powtarza to, codzień mówią wszyscy i ekonomiści i przedsiębiorcy, ale nie to, że to "tylko on" na tym zyska...
@Modrak to nie są żadne konkrety, to raz. Dwa: jesteś milionerem, zatrudniasz podwykonawców na beznadziejnych warunkach. Kto zyska na pomysłach brzoski - on, czy jego "wcale-nie-pracownicy"?
I chociaż biurokrację to jblbm prądem, to chciałbym wpierw wiedzieć, które to regulacje konkretnie chciałby wyłączyć pan Brzóska?
@sireplama pewnie te gdzie musi płacić pensje pracownikom
@sireplama To jest zawsze problem z tego typu liberalnymi populizmami. Bardzo łatwo jest opowiadać jakie to mamy przeregulowane państwo, a znacznie trudniej jest wskazać które regulacje są do usunięcia. Często okazuje się, że każdy z tysięcy "niepotrzebnych" punktów miał powód dla którego go wprowadzono by zablokować nadużycia.
Powiedz mi jaki ty masz problem do Brzoski?
@ZohanTSW nie lubię miliarderów, którzy kreują się na zbawców bo płacą podatki, a przy okazji lobbują za deregulacją rynku pracy wyłącznie w celu osiągnięcia większych zysków osobistych.
@maximilianan ale powiedz to teraz, że nie miał racji z tym, że DHL i inne firmy płacą znacznie niższe podatki w Polsce niż inpost. Powiedz to.
@ZohanTSW czemu mam zaprzeczać faktom? To, że on płaci absolutnie nic nie zmienia BO MUSI XD w każdym momencie może założyć spółkę na Seszelach i zrobić to samo, łaskawy.
@maximilianan to musi płacić czy jednak może? Chyba z tego co napisałeś wynika, że mógłby unikać podatków, ale tego nie robi. Chyba warto doceniać miliarderów, którzy jednak nie bawią się w kreatywne unikanie wspierania polskiego budżetu.
@maximilianan po prostu napisz że go nie lubisz bo ma więcej kasy od ciebie. Gość zrewolucjonizował system przesyłania paczek, wynalazek jego firmy bardzo wpadł w gusta klientów, więc zasłużenie jest bogaty. Płaci te cholerne podatki, ale tobie dalej coś nie pasuje, a jesteś cięty na niego jak tylko się odezwał, że jest jakaś niesprawiedliwość. Bije z ciebie treść "jak to on może narzekać jak ma tyle pieniędzy", a tymczasem gość ze swojej wysokiej pozycji stanął w obronie nie tylko siebie, ale i innych polskich firm. Korporacjom można wiele zarzucić, ale InPost w moim odczuciu jest z tych dobrych. W ogóle brzmisz jak TV Republika srająca na Owsiaka
@ZohanTSW aha xD
W sumie to z sensem napisał. Sama prawada.
@kamyk1984 co jest prawdą? Co konkretnie tu wymienił oprócz demagogii, które powtarza każdy?
Europa tonie w regulacjach, dzięki temu np. wizyta w knajpie nie kończy się u nas sraczką co drugi raz, jak w USA, a jajek i drobiu nie trzeba obrabiać w rękawiczkach i masce gazowej. Do Portugalii, Finlandii i Grecji można dojechać na dowodzie osobistym i korzystać przez całą drogę z niemal darmowego internetu, a jak ci się coś stanie, to udzielą ci niemal darmowej porady lekarskiej praktycznie na gębę. Ojojoj jaka zła biurokracja eurokratów.
@mordaJakZiemniaczek ale ale, nakrętki, banany, ślimak to ryba itp. <darcie pizdy w języku końpederastów> ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Komentarz usunięty
@mordaJakZiemniaczek co?
@FoxtrotLima pojebałem wpisy
Zaloguj się aby komentować