Beka xD


Nauczyłem żonę ważyć mi jedzonko. O ile w przypadku składania dań na talerzu zazwyczaj nie ma problemu, tak z makaronem problem był. Jak zważyć go na sucho, skoro z tego garka będzie porcja dla każdego domownika?


Liczenie ułamków nie wchodziło w gre bo rzucilibyśmy to ważenie w cholere. Na szczęście na fitatu jest pozycja "makaron ugotowany". No i superz ważyłem tylko swoją porcję i wpisywałem jako ugotowany.


A że pewnie różne te makarony są, no trusno. Że wody różnie wchłonie - trudno. Parę procent przekłamania jest do zniesienia. A i paręnaście pewnie też. A i niech o jedną trzecią przekłamie, to tylko makaron, to sie samo uśredni.


No ale dziś zrobiłem test: zważyłem całą porcję, potem ugotowałem, i znowu całość. Wyniki na screenie xD


Edit: w jednym z komentarzy jest wyjaśnione dlaczego bredzę. Producent na paczce podawał wartości PO UGOTOWANIU a nie dla suchej masy.


#hejtokoksy #gownowpis

1054502a-ab55-414c-902c-eee6300b7b48

Komentarze (25)

GazelkaFarelka

@Barcol trzeba wpierdalać na sucho, 3x mniej kalorii?

Mr.Mars

@GazelkaFarelka Nie pomoże. Wtedy makaron w żołądku nabiera kalorii.

saradonin_redux

Trzeba było zważyć po odlaniu wody xd

Barcol

@saradonin_redux słuchaj, śmieszku

bartek555

Mordeczko, ty mnie wytlumacz jak ugotowanie w wodzie moze zwiekszyc kalorycznosc makaronu?

Barcol

@bartek555 nie ma prawa, chodzi o to, że pozycja "makaron ugotowany" jest po prostu z dupy, i wpisywałem przez to od początku złe wartości xd

Barcol

@bartek555 znaczy inaczej - pewnie gotowanie niektórych produktów w wodzie MOŻE zwiększyć ich kaloryczność jeśli rozbije jakieś nietrawialne związki na prostsze, ale to raczej nie ten przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

SUM

@Barcol IG będzie inny dla makaronu al dente a ugotowanym na miękko

bartek555

@SUM tak, tu sie zgadza

Michot

@bartek555 W miensie może

mordaJakZiemniaczek

@SUM to chyba będzie pomijalne, szczególnie po dodaniu jakiegoś źródła białka i warzyw IG dania będzie niższe

Barcol

@SUM no tak ale to masz na 100g, tu oczywiście spadnie kaloryczność bo się wody napije. Ja mówię o całej porcji

Barcol

@SUM hmmm ale coś z dupy ten mój makaron ma kaloryczność w takim razie

SUM

@Barcol To pomnóż przez 2,4

Barcol

@SUM dobra, po prostu jestem analfabetą. Mój makaron podaje kalorie po ugotowaniu a nie na sucho. Kręcę aferę z niczego. Zaraz zawołam komentujących coby sie pośmiali.

14402b0e-dfd0-40f1-bbcd-83506373c4da
SUM

@Barcol Tylko dziwne, że makaron z 2 jajkami na 1 kg makaronu ma mniej kalorii niż makaron bezjajeczny.

Barcol

@bartek555 @saradonin_redux @GazelkaFarelka @mr.mars no więc głupia sprawa, okazuje się że bredzę

Barcol

Komentarz wyżej wyjaśnienie

bartek555

@Barcol nie popelnia bledow ten co nic nie robi ;)

saradonin_redux

@Barcol xd

Spoko, pierwszy miesiąc takie jaja się zdarzają, potem jak Ci to ważenie wejdzie w nawyk i najczęściej spożywane potrawy sam se wklepiesz do własnych, to już z górki.

Barcol

@saradonin_redux w czasach świetności używałem MyFitnessPal ale to było parę lat temu :v ten fitatut wydaje sie być całkiem spoko, nie ma miliona funkcji i wodotrysków tylko liczy kalorie i koniec.

saradonin_redux

@Barcol no nie wyobrażam sobie jak te Arnoldy to liczyli w kajeciku. Kalorie i pomiary i dla mnie wystarcza, można sobie popatrzeć i się zmotywować wykresami

07d0ed8a-1bf8-4dda-bd76-83516e59d93a
mordaJakZiemniaczek

I powinno to być uregulowane. Wartości po ugotowaniu są bezużyteczne.

Zaloguj się aby komentować