Zdjęcie w tle
Wall

Wall

Gwiazdor

Dołączył/a: 23.10.2022

  • 34Wpisy
  • 52Komentarzy
  • 7Obserwujących

Moje tłumaczenie z opisu filmiku:

 

"Mocne wideo z ewakuacji ludności z wiosek w Donbasie

 

Wolontariusze pod ciężkim ostrzałem ratując babcię, ulegli wypadkowi samochodowemu. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem przy dużej prędkości i uderzył w drzewo. Uratowały poduszki powietrzne.

 

W celu ewakuacji spod ostrzału ochotnicy wraz z babcią musieli biec do drugiego samochodu. W tym czasie nadleciały pociski i eksplodowały kilka metrów od nich."

 

Cały film wygląda jak wyjęty z filmów akcji ale niestety jest tylko czysta prawdą.

 

Reapload mój: https://streamable.com/ss9rho

Instagram wolontariuszy z filmiku: https://www.instagram.com/bondarchuk_zt/?igshid=N2ZiY2E3YmU%3D

Źródło: https://t.me/balaganoffnews/11419

Zaloguj się aby komentować

Elon Musk i Twitter czyli Panie zrób mi wyszukiwarkę za darmo [ELONTWITTER #3]

Wymowny obrazek przedstawiający kawałek cerkwii w Chersoniu. Przypominam że papież Franciszek nie pojawił się jeszcze z wizytą w Ukrainie a według jego wypowiedzi wojna w Ukranie być może była sprowokowana.

 

"“Someone may say to me at this point: but you are pro-Putin! No, I am not,” Francis said. “It would be simplistic and wrong to say such a thing. I am simply against reducing complexity to the distinction between good guys and bad guys, without reasoning about roots and interests, which are very complex.”

 

The pope also recalled a conversation he had before the war with an unnamed head of state — a “wise man” — who told Francis he was concerned about NATO and Russia.

 

“He said, ‘They are barking at the gates of Russia. The situation could lead to war,’” the pope said. “That head of state was able to read the signs of what was happening.”

 

https://www.politico.eu/article/pope-francis-says-war-in-ukraine-perhaps-provoked-or-unprevented/

853e1a1f-3d06-4b46-b165-ae1afca38b44

@Wall Szacunek dla Franciszka za wzorowe rozsadzanie Kościoła od środka!

@Wall wygląda zupełnie jakby bóg nie istniał lub miał kompletnie w dupie czy w niego wierzysz czy nie

Ludzie, zauważcie że na zachodzie ludziom nie po drodze z kościołem. Tam gdzie jest bieda, ucisk władzy, i chujowe życie tam ludzie łażą do kościoła żeby się pomodlić i zrobić dla głowy dobrze w tym syfie. Dlatego jednoznacznie Papież nie potępi Rosji, bo wie, że jak Ukraina wygra i przejdzie na model zachodni to stanie się tam z kościołem to samo co w UK np. - będą zamknięte na kłódkę i zasypane śmieciami.

Zaloguj się aby komentować

Nvidia Maxine czyli problem patrzenia w kamere nie będzie już problemem dzięki AI
Przegląd rosyjskich telegramów politycznych i propagandowych czyli głębokie przemyślenia orków [Szambonurek#3]
Ogromne zwolnienia w branży IT w USA i nie tylko
Elon Musk i Twitter czyli karuzela śmiechu nigdy się nie kończy [ELONTWITTER #2]
Elon Musk i Twitter 2.0 czyli kolejna cześć kabaretu

Tutaj ciekawe nagranie z Ukrainy, ukraińskiego żołnierza zbijającego najpewniej drona (w komentarzach mowa o bezzałogowcu).

Do zestrzelenia używa LMM Martlet który dostali od Wielkiej Brytanii

 

Reupload mój filmu: https://streamable.com/8skvca

Źródło: https://t.me/truexanewsua/65056

Więcej o Martlet: https://mil.in.ua/en/news/lmm-martlet-armed-forces-paratroopers-might-have-the-latest-manpads-in-their-service/

Zaloguj się aby komentować

Nagranie z kamerki samochodowej ataku rakietowego na Dniepr.

Telegramy mówią o 14 rannych.

 

https://streamable.com/ev0cya

 

Źródło: https://t.me/c/1731636769/3796

@lexico ona wie, wypuści mi się włącza opanowanie w przypływie adrenaliny i ogarniam życie lepiej niż zwykle

@libertarianin jak wypuści, to znaczy, że jeszcze bombelka nie ma, bo wtedy zmieniają się priorytety. Jak jesteś opanowany w stresie to gratuluję, u mnie wyłącza się myślenie.

@Wall W PL problem jest z tymi syrenami. Był wątek o OSP. Mam dużo znajomych w okolicy granicy. Też tam bywam. Przyzwyczajeni do syren pójdziemy spać. Myślałam o stworzeniu aplikacji dla strażaków. Tylko nie jestem z rodziny/nepotyzmu rządzących. Ja bym to zrobiła pół darmo, ich "dzieci" za miliony i by nie działało. Jak każda instytucja w tym kraju.

Zaloguj się aby komentować

Ukraińcy zebrali już prawie 5,5 miliona złotych na czarną skrzynkę. Projekt "Black Box"
Przegląd rosyjskich telegramów politycznych i propagandowych czyli co u orków piszczy [Szambonurek#2]

Ławrow podczas dzisiejszego wystąpienia G20 (lub jak już zaczyna się mówić G19 czyli z wyłączeniem Rosji) bardzo ciekawie skomentował temat rozmów z Ukrainą

 

" Ukraina przeżywa wojnę hybrydową rozpętaną przez Zachód

 

- Ukraina przedstawiła nierealne warunki negocjacji.

- Ukraina zwleka z rozwiązaniem konfliktu.

- Rosja nie odmawia negocjacji z Ukrainą"

 

Poniżej moje tłumaczenie części wywiadu z Ławrowem która czasami daje wrażenie że to Ukraina zaatakowała Rosję

 

https://streamable.com/cpwna6

 

Dobra Rosja chce pokoju a zła Ukraina nie chce. Swoją drogą świetna narracja wbijasz komuś do domu, oddajesz polowe i mówisz że nie chcesz się dogadać Dlaczego Rosja ostatnimi czasy tak bardzo ciśnie o "rozmowy" odsyłam do bardzo ciekawej nitki na Twitterze usera @nowakkmichal

 

https://twitter.com/nowakkmichal/status/1592446425098780679

On to mówił tylko do mediów, czy do zgromadzonych? Jaka reakcja była?

@Cyslav szukam całego wywiadu ale w necie chyba jest ten (tam +30 sek może) fragment. Ale niezależnie do kogo mówi to nie będzie żadnych kontrowersyjnych reakcji bo to profesjonalne zgromadzenie i nikt nie będzie ryzykował straty akredytacji.

@Wall nawet mu brewka nie drgnęła tak dobrze kłamie

Zaloguj się aby komentować

Walerij Załużny na swoim oficjalnym profilu na facebooku dementuje jakiekolwiek rozmowy i porozumienia z rosją.

 

Tłumaczenie własne:

 

"Zapewniłem , że będziemy walczyć, dopóki starczy nam sił. Naszym celem jest wyzwolenie całej ukraińskiej ziemi spod rosyjskiej okupacji. W żadnym wypadku nie zatrzymamy się na tej drodze . Ukraińskie wojsko nie zaakceptuje żadnych negocjacji, porozumień ani kompromisowych decyzji. Warunek negocjacji jest tylko jeden – Rosja musi opuścić wszystkie zajęte terytoria."

 

Wrzucam też tłumaczenie całego postu:

 

"Odbyłem rozmowę telefoniczną z Szefem Sztabu Wojskowego USA generałem Markiem Milleyem. Podziękowałem za wszystko, co naród amerykański i generał Millley osobiście dla nas robią oraz za wysoką ocenę działań Sił Zbrojnych Ukrainy.

 

Zapewniłem , że będziemy walczyć, dopóki starczy nam sił. Naszym celem jest wyzwolenie całej ukraińskiej ziemi spod rosyjskiej okupacji. W żadnym wypadku nie zatrzymamy się na tej drodze . Ukraińskie wojsko nie zaakceptuje żadnych negocjacji, porozumień ani kompromisowych decyzji. Warunek negocjacji jest tylko jeden – Rosja musi opuścić wszystkie zajęte terytoria.

 

Poinformowałem swojego amerykańskiego odpowiednika o sytuacji operacyjnej i priorytetowych potrzebach Sił Obronnych. Sytuacja na froncie jest stabilna i pod kontrolą. Uważnie obserwujemy działania wroga na granicy z Republiką Białorusi i budujemy niezawodną tarczę chroniącą Ukrainę od północy. Siły obronne, pomimo zaciekłego oporu sił okupacyjnych, kontynuują działania ofensywne w kierunku Charkowa. Wróg aktywnie atakuje na liniach Biłogoriwka-Soledar-Bachmut-Majorsk i Awdijiwka-Opytne-Wodjane-Pisky-Marinka-Pawliwka, ale bez powodzenia. Utrzymujemy obronę dzięki wytrzymałości naszych jednostek i gotowych do walki rezerw. Na kierunku Chersoniu prowadzimy działania stabilizacyjne i wzmacniamy linie obrony.

 

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w dalszym ciągu koncentruje swoje wysiłki na realizacji strategicznego celu stabilizacji sytuacji w wyznaczonych strefach operacyjnych, prowadzeniu dalszych działań ofensywnych w celu deokupacji całego kraju i uniemożliwienia wrogowi przebicia się na terenach prawdopodobnego ataku.

5e7b9128-4ed2-4d33-b521-b17865a14f69

@Wall Nie pomyliles czegos w nazwisku?

@Niedobry tak sie kończy wrzucanie wpisów o 5 rano! Oczywiście chodzi o Załużnego ale chyba już nie moge edytować

Magicznym wróżkom (@lubieplacki) które zmieniły literówkę, dziękuje

Zaloguj się aby komentować

Różnica w wyposażeniu i sprzęcie na jednym video. Ukraiński snajper w nocy strzela do grupy Rosyjskich żołnierzy eliminując 4 z 5. Rosyjski żołnierze bez noktowizji są wystawieni jak kaczki.

 

Mój reupload: https://streamable.com/vkk3nj

 

Data i miejsce nie jest znane.

Źródło: https://t.me/c/1731636769/3680

różnica sprzętu różnicą sprzętu ale nie słyszeli o czymś takim jak padniecie na glebę? Pierwszy był z zaskoczenia, drugi powinien im dać do myślenia i nie powinno być w ogóle trzeciego i dalszych. Ale nie wiem, nie znam się, gram tylko w gierki.

@szczelamseczasem dzięki za doprecyzowanie

@Wall no tak, masz rację
@regisek oczekujesz od ruckich myślenia? No proszę cię...

Zaloguj się aby komentować

Reakcje rosyjskich propagandowych kanałów na wizyte Zełeńskiego w Chersoniu [Szambonurek#1]