Zdjęcie w tle
ElGecko

ElGecko

Koneser
  • 16wpisy
  • 300komentarzy

Fake it till you make it.

Na co dzień nie mamy możliwości objerzenia tego, co tworzymy, więc to dla mnie fascynujące zobaczyć efekty naszej pracy w profesjonalnych kadrach (więcej zdjęć w komentarzach).

Dla tych, którzy są z daleka, a podpytywali, co robimy i jak, wrzucam kilka fotek z naszego spektaklu z 17 listopada.

Dla zainteresowanych [strona Teatru Anatomia] tutaj. Zapraszamy do oglądania, a jeśli ktoś chciałby spróbować swoich sił w teatrze... to też zapraszamy.

#teatranatomia #teatr #spetkaklotto #katowice #chorzow #slask #kryminalne
181954b8-1e08-4d68-97e6-6ed1b4aced59
464852c7-9da2-44a7-804b-9482c9a94375
927a1e7d-ad03-4b71-9c6e-d0f2b49731d8
bf676c83-2e1e-4de0-8a73-258d8981ae8f
b2ecc4ee-0ba6-4c66-a092-4f211926cc67
Wrrr

@ElGecko o kurka, znajoma twarz

Alnitak

O, scenografia wygląda lepiej niż na premierę. Widać postęp, tak trzymaj

Zaloguj się aby komentować

Wielu z was pytało o to, jak poszedł nam piątkowy spektakl. Z racji tego, że emocje już trochę opadły i nareszcie udało mi się wyspać, pokrótce opiszę, jak się sprawy mają w Teatrze Anatomia.

Gdy dzień wcześniej w pocie czoła rozkładaliśmy scenografię, dostaliśmy informację, że następnego dnia na widowni będziemy gościć ludzi m.in. z dużej katowickiej fundacji, telewizji, reżysera (jak się później okazało nie jednego) z dużego teatru i lokalnego pana krytyka.
Fortepian, który stał na sali, rozstroił się z zimna, bo ktoś wepchnął go do nieogrzewanego pomieszczenia. Jeden z mikroportów zagadkowo przestał działać, a potem znowu zaczął. xD Próba generalna, jak to zawsze bywa, została przez nas perfekcynie i ceremonialnie z*ebana, więc, pomimo dużego doświadczenia i w graniu i w z*ebywaniu prób, poziom stresu zaczął rosnąć.

Nazajutrz, w dzień spektaklu na sali byliśmy od rana, żeby dodatkowo potęgować nasz stres i zużywać srajtaśmę organizatora zamiast naszej. Na sali rozstawione zostały już fotele na 150 osób, a wkrótce okazało się, że, ze względu na sprzedaną już w tamtym momencie liczbę biletów... dostawiane będą kolejne.

Pierwsza połowa poszła gładko, chociaż nie obyło się bez kilku mikrozawałów - jak np. już na scenie wydawało mi się, że nie włączył mi się mikroport (PTSD z dnia poprzedniego). Mamy w spektaklu, szczególnie w pierwszej części, kilka elementów komediowych i ze sceny słyszeliśmy, że publiczność rzeczywiście reagowała na nie śmiechem. :)
Przed spektaklem zadbaliśmy o to, żeby na scenie było pełne wyciemnienie. Jak się okazało, poradziliśmy sobie z tym świetnie i... nie widzieliśmy nic w tej ciemności. xD Ale z naszym doświadczeniem nie było to problemem, chociaż jeden kolega zaplątał się prawie w kotarę. Ale nikt tego nie widział, bo BYŁO KOMPLETNIE CIEMNO.

Już w przerwie, do garderoby przyszli ważni goście, którzy musieli zebrać się wcześniej i dostaliśmy propozycję współpracy i dofinansowania. <3 To podniosło nas na duchu, dlatego po przerwie, pewni siebie, z*ebaliśmy kilka rzeczy, ale chyba nikt nie zauważył. xD
Tak to sprytnie wymyśliliśmy, że na koniec, przy wyczytywaniu aktorów, zagram na fortepianie motyw przewodni spektaklu, żeby było tak "ą" i "ę", artystycznie i w ogóle. Jak to ćwiczyliśmy wcześniej, było OK. Niestety, w praktyce, gdy w tych ciemnościach włączyli nagle na mnie reflektor, przypomniały mi się piękne chwile z badania dna oka i mając w pamięci Steviego Wondera czy Raya Charlesa, dane było mi próbować powtórzyć ich wyczyny.

Po spektaklu dostaliśmy długie brawa i wiele miłych słów. Po występie na widowni zostało sporo osób, które chciały osobiście złożyć nam gratulacje (to upewniło nas w tym, że ciemność dobrze zadziałała i nikt nie widział wpadek). Jeden znajomy zaczął dla żartu zbierać autografy i to zapoczątkowało dziwny efekt psychologiczny popychający kolejne osoby do zrobienia tego samego.
Kilka osób powiedziało nam, że na swój sposób ratujemy w ich oczach teatr, bo stworzyliśmy coś wartościowego, co nie opiera się (jak popularne komedie) na przekleństwach i jednowątkowej fabule, że nasz kryminał wciąga, pozwala im się zatrzymać i zapomnieć o codziennym życiu, że jest zaskakujący i, że mają zamiar pojawić się na naszych kolejnych spektaklach i nas reklamować.
Wiele osób było zachwyconych wykorzystaniem połączenia muzyki, tańca, śpiewu, fortepianu, świateł, strojów historycznych i podzieleniem sali widowiskowej na dwa plany - wspomnień i sali sądowej. Ponoć to obecnie rzadkie zjawisko w teatrze. Niektórzy mówili, że gramy lepiej niż teatry profesjonalne, których spektakle widzieli i dziwili się, że teatr nie jest czymś z czego się utrzymujemy. Może kiedyś...
Dostaliśmy też wiadomość od pana krytyka, że bardzo mu się spodobał nasz spektakl i napisze o nas pozytywną recenzję i rzeczywiście tak się stało. :)

Tutaj częściowy cytat (oryginalny tekst jest długi):
"W zeszły piątek wieczór spędziłem w Starochorzowski Dom Kultury z Teatr Anatomia i na nowo zrozumiałem po co jest teatr. Po co on mnie, po co aktorom, po co ten wysiłek, energia i emocje. Na nowo przekonałem się, że są ludzie nie tylko pełni pasji, ale i zdolni. Do wszystkiego. Spektakl "Otto" był świetnym doświadczeniem i zamknięciem tygodnia pracy. Kryminalna historia z niespodziewanym finałem. [...] Zachwyciło mnie, że ktoś (a konkretnie pani Rita Reiss) potrafi taki spektakl napisać, wyreżyserować, opatrzeć muzyką i przekonująco zagrać w nim główną rolę. Jakaż to świetnie napisana i zagrana postać! Przyznać muszę - zazdrościłem... I aż mi się nogi rwały, żeby samemu na scenę wrócić, po wieloletnim pobycie jedynie pod nią w charakterze reżysera. Pani Rito - słowa wielkiego uznania! Za tę historię o marzeniach prowadzących do niemądrych decyzji, za emocje, za zaskoczenie. Oczywiście brawa także dla pozostałych aktorów: Marcina Sysło, Mirosława Stolarskiego i Anny Berzowskiej. Wyglądajcie nowych produkcji Teatr Anatomia, bo są robione z energią i pasją. I pewnie, gdyby tę energię przełożyć na konkretne działania rozwijające PKB bylibyśmy wyżej w rankingach."

I ciężko mi nawet opisać, jak bardzo wzruszeni jesteśmy tymi miłymi słowami i tak liczną widownią. To daje nam siłę, żeby tworzyć dalej, a wiele było już momentów, gdy prawie się poddaliśmy. Nie jesteśmy nowicjuszami. W tym składzie gramy już 3 lata, a poza nim wielokrotnie dłużej. Wiele mieliśmy wcześniej występów z pełną salą i gratulacjami, ale ten utwierdził nas w tym, że teatr ma sens i, że warto o niego walczyć.
Dziękuję wszystkim, którzy odwiedzili nas w piątek!

Będę na bieżąco informować o kolejnych spektaklach.

Gdyby ktoś chciał śledzić nasze poczynania -> Teatr Anatomia

#teatranatomia #teatr #sztuka #historia #wydarzenia #gownowpis #chwalesie #muzyka #taniec #chorzow #katowice #slask #gruparatowaniapoziomu #hejto #czytajzhejto #slask #kryminalne #hejto
fcff08c1-a4e2-44c8-9e70-4887bffdf828
Mr.Mars

@ElGecko W sztukach teatralnych to jest dobre, że nawet na wpadkę, wszyscy reagują, że tak miało być....


Gratulacje!


Pamiętajcie, że jesteście podporą sztuki. Bez was sztuka upadnie.

Hjuman

cholera! to i kastr... znaczy, aktora teatralnego mamy w tym burd.... znaczy na hejto?


gratulacje, pan @ElGecko !!!

lubieplackijohn

@ElGecko Graty! Jakieś nagranie czy coś macie?

Zaloguj się aby komentować

Lekki stresik przed spektaklem . Szczególnie, że mają przyjść ludzie z TV i jakieś ważne persony. Więc na pewno #srajzhejto . Nie wiem czy jesteśmy na to gotowi psychicznie. XD Trzymajcie kciuki.

Poprzedni wpis:
https://www.hejto.pl/wpis/wielu-z-nas-narzeka-na-poziom-sztuki-w-naszym-kraju-ja-nie-mam-zamiaru-dlatego-w

Mamy jeszcze dwa darmowe bilety na kryminał dziś w Chorzowie w ramach #rozdajo #rozdajozadarmo.
Jeśli jesteście zainteresowani, piszcie.

#teatranatomia #teatr #sztuka #historia #wydarzenia #gownowpis #chwalesie #muzyka #taniec #chorzow #katowice #slask #gruparatowaniapoziomu #hejto #czytajzhejto #slask #kryminalne #hejto
b1e7769a-e7c9-41d2-a54c-81829cb472ef
LondoMollari

@ElGecko Lubię takie inicjatywy, i gdyby nie piątkowy harmonogram zapchany do godziny 22, to pewnie bym się wybrał. Tak czy siak, powodzenia.

Zaloguj się aby komentować

"Wysoki sądzie, jeśli w tej sprawie można odczuwać jakiekolwiek współczucie, nie warto marnować go na tę kobietę."
~H. Schaffer
Już jutro o 18:00 zapraszamy do Chorzowa na kryminał "Otto".
*
Otto to intrygujący kryminał, który zabierze Cię 100 lat w przeszłość, aby przeżyć pełną zwrotów akcji historię oprawioną muzyką, śpiewem, tańcem, światłem i efektami praktycznymi.
*
Bilety dostępne w kasie SDK oraz online .
*
Warto kupić bilety zawczasu. Sala szybko się zapełnia.

Kiedy świat zalewa fala remake'ów i powtarzających się schematów, pozwól się zatrzymać i wciągnąć w świat zupełnie nowej i oryginalnej historii.

Teatr Anatomia
Organizator: Starochorzowski Dom Kultury

#teatranatomia #teatr #sztuka #historia #wydarzenia #gownowpis #chwalesie #muzyka #taniec #chorzow #katowice #slask #gruparatowaniapoziomu #hejto #czytajzhejto #slask #kryminalne #hejto
b55d176a-4259-4170-9eb8-ea170a65d7bb
ElGecko

Sztuka jest całkowicie autorska - poczynając od scenariusza, przez stroje historyczne, a kończąc na muzyce. Jest to dobra okazja do wsparcia lokalnych twórców, szczególnie, że cena jest bardzo promocyjna.

d21828d3-a71f-42e1-89fa-9bc3bc816103
7f5ccefc-a0e6-4fdf-84e5-324624247b6d

Zaloguj się aby komentować

Wielu z nas narzeka na poziom sztuki w naszym kraju. Ja nie mam zamiaru. Dlatego w grupie kilku nerdów stworzyliśmy Teatr Anatomia, który od kilku lat tworzy autorskie scenariusze, z własną oprawą muzyczną, strojami, scenografią i efektami praktycznymi. Do wszystkiego doszliśmy sami, co było nie lada wyzwaniem bez znajomości ( :D), ale też wiele nas nauczyło. Od 2 lat działamy również charytatywnie na rzec osób samotnych, starszych i młodzieży.

17 listopada o 18:00 w Chorzowie ponownie gramy nasz nowy kryminał, na który serdecznie was zapraszam. To dzięki Wam i dla Was istniejemy.

"Otto" to intrygujący kryminał, który zabierze Cię 100 lat w przeszłość, aby przeżyć pełną zwrotów akcji historię oprawioną muzyką, śpiewem, tańcem, światłem i efektami praktycznymi (ocena 5/5 na Biletyna.pl).
Kiedy świat zalewa fala remake'ów i powtarzających się schematów, może warto pozwolić się zatrzymać i wciągnąć w świat zupełnie nowej i oryginalnej historii?

"1913-1935. Wysoko sytuowane małżeństwo prowadzi spokojne życie w bogatej dzielnicy Los Angeles. W tajemnicy, w mroku poddasza, w symbiozie z małżeństwem żyje Otto. Do czasu."

Więcej informacji tutaj: [Facebook] [strona organizatora] .
Warto kupić bilet wcześniej. Na widowni mamy już ponad 100 osób, a wiele biletów sprzedaje się na miejscu w kasie.

#teatranatomia #teatr #sztuka #historia #wydarzenia #gownowpis #chwalesie #muzyka #taniec #chorzow #katowice #slask #gruparatowaniapoziomu #hejto #czytajzhejto #slask #kryminalne #hejto
4ee00df7-cede-4683-8814-43a8ca9f4ed8

Zaloguj się aby komentować

Dziś na stronie RMF pojawił się artykuł o tym, jak spada sprawność fizyczna dzieci [link] i jak, ciekawymi zajęciami WF można by je zachęcić do ruchu. Przypomniała mi się historia z moich szkolnych czasów.

Jestem rocznikiem, który zdawał maturę w 2012 roku, w jednej z teoretycznie lepszych szkół w kraju.
WF prowadził około 50 letni nauczyciel, który był jednocześnie, po szkole, moim trenerem biegów (mieliśmy klub sportowy, który osiągał naprawdę spore sukcesy).
Był bardzo zaangażowany. Dopiero, gdy on zaczął prowadzić nam WF, robiliśmy na zajęciach coś innego niż tylko gra w siatkówkę. Realizował pełny program zajęć (gimnastyka, biegi, różne gry zespołowe), a nawet więcej (obok szkoły mieliśmy korty tenisowe i tam chodziliśmy czasem grać).
Facet, mimo że nieco sarkastyczny, jednak łagodnie podchodził do oceniania i doceniał wysiłek, motywował. Gdy ktoś miał nadwagę i nie dawał rady przy biegach, miał naciąganą ocenę (za to, że próbował) albo mógł poprawiać. Jeśli ktoś dawał sobie radę w jakimś sporcie, ale w innym był beznadziejny, wuefista skupiał się na tych dobrych osiągnięciach przy wystawianiu oceny końcowej.

Co na to uczniowie i rodzice? Rodzice poszli na skargę do pani dyrektor, bo "jak tak można dzieciom kazać ćwiczyć na WF?!". Próbowali odwołać nauczyciela WF. Całe szczęście się im to nie udało, bo dyrektorka była/jest bardzo rozsądną osobą.
Większość uczniów z czasem zaczęła przynosić na WF zwolnienia.

W pewnym momencie pojawił się pomysł chodzenia na basen w trakcie WF. Rodzice nie zgodzili się. Powód? "Dziewczyny będą się wstydzić pokazywać w strojach kąpielowych." Później, chyba na Przysposobieniu Obronnym, padł pomysł strzelnicy. "To zbyt niebezpieczne."

Podobne historie mieliśmy z wymagającymi nauczycielkami matematyki czy języka obcego - też próbowano je odwołać. Brali w tym udział rodzice. Również bezskutecznie.

*

Nie wiem nawet, jak to skomentować. Chyba tak, że jak ktoś sam nie chce poprawy swojego stanu, to nic mu w tym nie pomoże? że wzorce wpajane przez rodziców mają na dzieci największy wpływ?
Że może zamiast powielać dzieciom mity o tym, jak to w szkole nie nauczą się niczego przydatnego i, że różne przedmioty można sobie odpuszczać, warto zmotywować je do rozwijania się? Bo każdy przedmiot coś wnosi, bo każda wiedza może się przydać, bo nawet ruch na WFie coś nam daje.

Ile razy zdarzyło mi się słyszeć właśnie w temacie wspomnień z WF rechot i zadowolenie z unikania zajęć obecnie dorosłych ludzi, którzy mają teraz problem z przejściem kilku kilometrów. Albo narzekanie, że dziecko jest grube, podczas gdy sami spędzają czas po pracy na siedzeniu przed telewizorem?
Ile razy okazuje się, że ci ludzie od "hehe, do czego mi się przyda matematyka?", nie potrafią teraz policzyć w Castoramie, ile kupić płytek do łazienki.
Ile razy okazuje się, że ci, którzy uważali zajęcia z biologii za niepotrzebne, nie rozumieją podstawowych procesów zachodzących w przyrodzie, a nawet we własnym ciele.

Może właśnie od zmiany tego nastawienia warto zacząć?

#szkola #edukacja #gownowpis #zalesie
Papa_gregorio

@ElGecko nawet na podobny temat rozmawiałem niedawno z żoną, miałem super wuefistę, który robił nam rozwojowe ćwiczenia, pokazywał technikę, pozwalal grać w piłkę (jednak nacisk większości klasy). Nie było jednak problemu grać w tenisa(mieliśmy przy szkole kort) czy zorganizowac zajęcia na siłowni. Ale to był tylko epizod na tle całej edukacji gdzie było macie grajcie. A żona miała zwolnienie bo ocena z wf zaniżala jej średnia, nie bo było ćwiczenia, tylko gra w siatkówkę, a potem oceny zb zaliczeń raz na semestr.

Ogólnie to może być fajna sprawa, ale najczęściej nauczyciel nie jest odpowiedni...

100mph

Nie bardzo rozumiem jeczenie, ze rodzice dzieci na wf nie posylaja.

Od podstawowki unikalem wf jak ognia do tego stopnia, ze od 4 klasy podstawowki do konca szkoly sredniej nie cwiczylem nawet na 1 zajeciach. Problemem nie bylo dla mnie uprawianie sportu bo ten uprawialem po lekcjach. Problemem bylo cwiczenie w ciagu zajec pod dyktando nauczyciela, ktory potrafil miec kretynskie pomysly jak np. bieganie dystansow w srodku grudnia. Dodatkowo, dopiero w szkole sredniej moglismy korzystac z prysznicow po wf, co jednak wiazalo sie ze spoznieniem na kolejne zajecia bo oczywiscie nikt nie przewidywal na to czasu. W efekcie, przez caly okres edukacji musialbym siedziec zmeczony, spocony i smierdzacy do konca dnia.

Moze zamiast jojczyc nalezaloby szerzyc kulture fizyczna poprzez rozwijanie zainteresowan sportowych dzieciakow i umozliwienie im zachowania higieny?

BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta

@ElGecko jebać wfy. Sam zacząłem ćwiczyć dopiero mając 20-ileś lat i w okolicach 30 wchodziłem w swój prime ze spoko wynikami siłowymi i plażową sylwetką. Po wfach tylko kiepskie wspomnienia wynikające przede wszystkim z uwagi na gównianych nauczycieli i ciągłe męczenie sportów zespołowych.

Zaloguj się aby komentować

Mamy do rozdania jeszcze 6 biletów na spektakl 17.11 w Chorzowie.

"Otto" to intrygujący kryminał, który zabierze Cię 100 lat w przeszłość, aby przeżyć pełną zwrotów akcji historię oprawioną muzyką, śpiewem, tańcem, światłem i efektami praktycznymi (ocena 5/5 na Biletyna.pl).

Kiedy świat zalewa fala remake'ów i powtarzających się schematów, może warto pozwolić się zatrzymać i wciągnąć w świat zupełnie nowej i oryginalnej historii?

"1913-1935. Wysoko sytuowane małżeństwo prowadzi spokojne życie w bogatej dzielnicy Los Angeles. W tajemnicy, w mroku poddasza, w symbiozie z małżeństwem żyje Otto. Do czasu."

Więcej informacji tutaj: [Facebook] [strona organizatora].

#rozdajo #teatranatomia #teatr #sztuka #historia #wydarzenia #gownowpis #chwalesie #muzyka #taniec #chorzow #katowice #slask #gruparatowaniapoziomu #hejto #czytajzhejto #slask #kryminalne #hejto
ddb9184c-ea8e-4d79-a0b2-e6fa74a49171
ElGecko

Zostały 4 bilety. ;)

ElGecko

Bilety rozdane (jeszcze ktoś się odezwał pod poprzednim postem).

Dzięki za udział.

ElGecko

Oczywiście zapraszam również nie tylko z akcji #rozdajo .

Zaloguj się aby komentować

" - Ilu kochanków miała pani w tamtym czasie?
- Jakie to ma znaczenie? Czy lata w więzieniu będą mnożone przez ich liczbę? "

! UWAGA #rozdajo !

Ostatnio zrobiliśmy sobie tutaj darmową reklamę, więc tym razem mamy dla was #rozdajo na nasz drugi występ...
Dla pierwszych pięciu osób, które napiszą komentarz mamy po 2 bilety

17 listopada widzimy się znów na nagrodzonym wieloma pozytywnymi recenzjami kryminale historycznym "Otto" (ocena 5/5 na Biletyna.pl).

"1913-1935. Wysoko sytuowane małżeństwo prowadzi spokojne życie w bogatej dzielnicy Los Angeles. W tajemnicy, w mroku poddasza, w symbiozie z małżeństwem żyje Otto. Do czasu."

Więcej informacji tutaj: [Facebook] [strona organizatora].

#teatranatomia  #teatr  #sztuka  #historia  #wydarzenia  #gownowpis  #chwalesie  #muzyka  #taniec  #chorzow  #katowice  #slask  #gruparatowaniapoziomu  #hejto  #czytajzhejto  #slask #heheszki #kryminalne #hejto
b75d365e-06b8-46b4-9c85-ddf0f81cc64d
maaRcel

Ej, ale że nikt nie chce biletów?

ElGecko

@maaRcel Cóż, jak widać, albo post gdzieś zaginął w tłumie albo ludzie nawet #zadarmo nie chcą chodzić do teatru.


Chętnie przekażemy Ci bilety dla rodziny/znajomych.

Alnitak

@ElGecko ja chętnie wezmę 2 dla znajomych, albo 4 jeśli nie będzie chętnych

GSX-R750

@ElGecko gdzie ten teatr?

ElGecko

@GSX-R750 Chorzów

ElGecko

Bilety rozdane, akcja zakończona. @Beata zgarnęła ostatnie, dzięki za udział.

Oczywiście zapraszam na spektakl nie tylko z akcji #rozdajo.

Zaloguj się aby komentować

https://youtu.be/u5CVsCnxyXg?si=l2GU9WVRnFQ-SiXg

#noc #wieczorem #depresja
HolenderskiWafel

No ten gdzie Tom Yorke jakies pojebane harce robi, trudno to nazwać tańcem https://youtu.be/cfOa1a8hYP8?si=yV8a-g59mFTz0iCN

HolenderskiWafel

Ale chciałbym na parkiecie osiągnąć taki level wyluzowania xD

ElGecko

@HolenderskiWafel A, to Za taki level wyluzowania to można do aresztu trafić czasem. XD

Zaloguj się aby komentować

Już 17 listopada gramy ponownie w Chorzowie nagrodzony wieloma pozytywnymi recenzjami kryminał "Otto" (ocena na Biletyna.pl osiągnęła 5/5 :D).

Zapraszam serdecznie, a na najbliższe dni mamy już przygotowaną niespodziankę...

#teatranatomia #teatr #sztuka #historia #wydarzenia #gownowpis #chwalesie #muzyka #taniec #chorzow #katowice #slask #gruparatowaniapoziomu #hejto #czytajzhejto #slask
db75b9c1-7b4f-4517-a824-d374eb794099
Alnitak

Byłem, polecam

Zaloguj się aby komentować

Dziękuję, że byliście wczoraj z nami. Wiele miłych osób uraczyło mnie wieloma miłymi słowami osobiście i tutaj na Hejto. Dla nas - tych, którzy tylko starają się wskrzesić polską kulturę, bardzo wiele to znaczy.

Zapraszam na kolejne spektakle, postaram się nie zawieść.
Następny już 17 listopada w Chorzowie.

Linki do poprzednich wpisów:
[Geneza] [Sądny Dzień]

Jeśli jesteś zainteresowany teatrem zapraszam na [naszą stronę] .

#teatranatomia #teatr #sztuka #historia #wydarzenia #gownowpis #chwalesie #muzyka #taniec #chorzow #katowice #slask #gruparatowaniapoziomu #hejto #czytajzhejto
0146a443-867b-49b7-b488-f727364007d8
f84dc7b0-975a-489b-b596-76f3d0fb8aaf
9c423edb-51f6-4fc1-8c99-1b36991c20eb
Alnitak

W sumie to właśnie wyczekiwałem jakiegoś podsumowania od Ciebie.. You nailed it! Gratulacje. Nie chcę spojlerować innym potencjalnym odbiorcom. Dla wtajemniczonych.. aż podskoczyłem. Nigdy w teatrze nie słyszałem czegoś takiego. Domyślam się że atrapa, ale zrobiło wrażenie.

ElGecko

@Alnitak Tak, dlatego na początku dawaliśmy ostrzeżenie. XD


Dziękuję, że byłeś.

Zaloguj się aby komentować

" - Mówiono o nim, że był porządnym człowiekiem.
- O mnie również tak mówiono, panie Schaffer. "

Cześć, w nawiązaniu do poprzedniego wpisu, który cieszył się większym zainteresowaniem, serdecznie zapraszam na premierę historycznego kryminału "Otto" Teatru Anatomia (mojego teatru <3) już jutro o 18:00 w Chorzowie.

1913-1935. Wysoko sytuowane małżeństwo prowadzi spokojne życie w bogatej dzielnicy Los Angeles. W tajemnicy, w mroku poddasza, w symbiozie z małżeństwem żyje Otto. Do czasu.

Więcej informacji tutaj:
https://biletyna.pl/spektakl/PREMIERA-Otto-Teatru-Anatomia#bilety

Będzie i śmiesznie i strasznie, i smutno, pojawią się efekty praktyczne, taniec, intryga, stroje historyczne, a wszystko to pod autorskim scenariuszem inspirowanym prawdziwą historią.

Zależy mi na promowaniu kultury, więc dziękuję za każdą pomoc w dotarciu do większej liczby odbiorców.

Dziś próba generalna i nogi mam jak z waty. xD Jeśli macie jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem!

Poprzedni wpis: https://www.hejto.pl/wpis/quot-schaffer-kazdy-material-ma-swoja-wytrzymalosc-pani-osterman-czasem-mozna-na

@Alnitak @GrandFaterAnona Do zobaczenia!

#teatr #sztuka #historia #wydarzenia #gownowpis #chwalesie #muzyka #taniec #chorzow #katowice #slask #gruparatowaniapoziomu #srajzhejto #hejto #czytajzhejto
362048a9-17bf-420d-b462-e317008af3d8
maaRcel

Jak się uda Młodą wcześniej ze szkoły wyrwać - to się zobaczymy. Powodzenia.

ElGecko

@maaRcel <333 Bardzo dziękuję! Do zobaczenia

ElGecko

@DuchPrzeszlosci A w sumie to kilkukrotnie zdarzyło mi się z nim rozmawiać, mijaliśmy się na festiwalach teatralnych. Świetny aktor. Odezwę się do niego, chociaż trochę sie cykam.

ElGecko

#teatranatomia

Zaloguj się aby komentować

" SCHAFFER
Każdy materiał ma swoją wytrzymałość, pani Osterman. Czasem można naciskać na niego i wyginać wielokrotnie, a mimo to zachowuje swój kształt. W końcu jednak granica zostaje przekroczona i znienacka pojawia się szkoda dużo większa niż moglibyśmy się spodziewać.

WANDA 
Czy ten wykład z fizyki do czegoś prowadzi, panie Schaffer?

SCHAFFER
Ilu kochanków miała pani w tamtym czasie?

WANDA 
Jakie to ma znaczenie? Czy lata w więzieniu będą mnożone przez ich liczbę? "

***

Nie jestem typem człowieka, który szuka atencji, jednakże chcę stworzyć coś wartościowego, a do tego niezbędna jest mi pomóc publiki.

Wielu z nas, w tym i ja, narzeka na poziom sztuki w naszym kraju - poczynając od filmów, a kończąc na muzyce - sztuki często byle jakiej, dla mas, opartej na plagiacie. Nic z tym jednak nie robimy, co najwyżej narzekamy w Internecie.

Stopniowo w mojej głowie rodziła się idea stworzenia czegoś dobrego, poruszającego, czego nie trzeba będzie się wstydzić, czegoś, co będzie poruszać na żywo, a nie przez ekran telefonu, czegoś, co będzie tu i teraz. Czegoś, co pozwoli i mi uciec od szarej rzeczywistości. 

Tak powstał Teatr Anatomia, który od kilku lat tworzy autorskie scenariusze, z własną oprawą muzyczną (pisaną od zera na orkiestrę), strojami, scenografią i efektami praktycznymi. Bardzo zależy nam na tym, żeby każdy aspekt sztuki był na wysokim poziomie. Nie żebrzemy o pieniądze, nie jest to dla nas priorytet i źródło utrzymania. Jesteśmy nerdami za dnia pracującymi na etacie, co jest swojego rodzaju wyzwaniem. 

Idea pierwszy raz pojawiła się po obejrzeniu w profesjonalnym teatrze kolejnej komedii, której "śmieszność" wynikała głównie z przekleństw rzucanych w ciszy w kartonowej scenografii.

Do wszystkiego doszliśmy sami - poczynając od zebrania zespołu, napisania scenariuszy, a kończąc na załatwieniu sprzętu, miejsca prób i spektakli, co, jak pewnie już się domyślacie, w naszym kraju nie było takie proste. Ciężko zliczyć, ile razy rzucane nam były kłody pod nogi. Zdarzało się, że instytucje kultury, przyzwyczajone do spektakli na poziomie jasełek, początkowo nalegały, żeby realizacją dźwięku i oświetlenia zajmował się miejscowy technik. Zdarzało się, że bilety sprzedawała pani jak z PRL, która zniechęcała widzów do kupna. Na castingi przychodziły osoby, które chciały być sławne, ale nie garnęły się do ćwiczeń. Na początku naszej działalności w związku z Covidem zamknięto nam salę prób (wtedy, gdy centra handlowe i kościoły tętniły życiem).
Przetrwaliśmy. 

Występujemy u nas w Chorzowie i objazdowo wszędzie tam, gdzie jesteśmy zapraszani i gdzie warunki na to pozwalają, głównie na dużych scenach.

Obecnie, 12 października, wystawiamy nowy historyczny dramat kryminalny osadzony w latach 1913-1935 i na jego premierę pragnę was serdecznie zaprosić. 
Momentami można się pośmiać, czasem się wzruszyć, czasem nawet przestraszyć, pojawi się taniec, intryga, własnoręcznie szyte stroje historyczne, a to wszystko oprawione muzyką, światłem i efektami praktycznymi. Największym plusem jest oczywiście autorski scenariusz inspirowany wydarzeniami historycznymi. 

"1913-1935. Wysoko sytuowane małżeństwo prowadzi spokojne życie w bogatej dzielnicy Los Angeles. W tajemnicy, w mroku poddasza, w symbiozie z małżeństwem żyje Otto. Do czasu."

Link dla tych, którzy korzystają z Facebooka:
https://facebook.com/events/s/premiera-otto-teatru-anatomia/1223752981787722/

Link dla tych, którzy go nie lubią:
https://biletyna.pl/spektakl/PREMIERA-Otto-Teatru-Anatomia#bilety
A bilet to tylko 30 zł, bo zależy nam tylko na zwrocie kosztów. 

PS: W najbliższej przyszłości rozpoczynamy również dodatkowo częściową działalność filmową i cały czas poszukujemy sumiennych osób do współpracy technicznej i aktorskiej.
W zanadrzu mam również wiele zarówno ciekawych jak i traumatycznych opowieści związanych z teatrem. Chętnie się nimi tutaj podzięlę.

PS2: Na koniec, tak trochę egoistycznie, trochę płaczliwie jak w "Mam Talent", dla osób, które śledzą tutaj moje wpisy/komentarze - od dłuższego czasu zmagam się z chorobą, z którą być może pewnego dnia przegram, więc teatr jest dla mnie dodatkowo odskocznią i czymś, co pragnę zostawić po sobie. 

#spektaklotto #KATOkultura #teatr #katowice #chorzow #gruparatowaniapoziomu #sztuka #historia
Alnitak

Ooo Brzmi super. Chętnie wpadnę

ElGecko

@Alnitak Dziękuję bardzo i do zobaczenia!

GrandFaterAnona

@ElGecko dzieki za info, kupuję bilety i wpadam. Inicjatywa o tyle szlachetna co piekielnie trudna w realizacji. Z jednej strony chcesz podnosic poziom sztuki, z drugiej powierzasz to amatorom jestem mega ciekawy efektu, zwlaszcza gry aktorskiej, ktora jest najtrudniejszym elementem w tym wszystkim, a ktora tak podniesie poziom. Dozo we Chorzowie.

ElGecko

@GrandFaterAnona Tak, organizacja czegoś takiego od podstaw to czasem katorga i ma się ochotę to wszystko rzucić, ale efekt końcowy, same przeżycia na scenie, wrażenie zrobienia czegoś dobrego i reakcja publiczności są na tyle satysfakcjonujące, że są najlepszą nagrodą za cały ten wysiłek. Bardzo dziękuję i do zobaczenia!

ElGecko

#teatranatomia

Zaloguj się aby komentować

Dziś pojawił się artykuł o propozycji karania pacjentów za nieodwoływanie wizyt. Sama idea wydaje się być OK. Łatwo bowiem wyobrazić sobie prosty system, w którym telefonicznie czy przez Internet możemy zarezerwować/odwołać wizytę w przychodni, badania, w którym łatwo możemy zdobyć receptę na stale przyjmowane leki. O ile sprawniej i szybciej działałby wtedy NFZ?

Jak wygląda rzeczywistość?

Tak wygląda moja sytuacja - we WRZEŚNIU ze skierowaniem na onkologię (hospitalizacja) w Gliwicach trzeba było stawić się w ciemno, bo nie dało się dodzwonić. Pomijam już fakt, że wcześniej w ogóle ciężko było o jakąkolwiek pomoc onkologiczną, bo... zamknięto szpitale. <3

Dostali skierowanie, po chwili okazało się, że w sumie to jednak najpierw trzeba odbyć wizytę w poradni, żeby dostać się do szpitala, więc w sumie to trzeba załatwić nowe skierowanie. Skierowanie załatwione na szybko telefonicznie u "prywaciarza". Termin wizyty w poradni do dwóch tygodni.... zostanie przez nich podany.  Tygodnie płynęły, dodzwonić się nie dało, a nie mam możliwości jeżdżenia codziennie z Katowic do Gliwic, żeby pytać o termin.

Zadzwonili miesiąc później, w PAŹDZIERNIKU z informacją, że.... jednak skierowanie jest złe. Tak, przanalizowanie skierowania zajęło im miesiąc. Nowe zostało załatwione tego samego dnia. Pani z rejestracji kręciła nosem, ale ostatecznie przyjęła skierowanie mailowo.

Pod koniec KWIETNIA zadzwonili z terminem w poradni na początek MAJA, idealnie wtedy, gdy wypadał mi pierwszy dzień w nowej pracy z dojazdem do innego województwa i ciężko byłoby mi to odkręcić. Pani podała termin i się rozłączyła, jakby była automatem. Dodzwonić nie dało się na żaden numer dostępny w Internecie. W końcu prośba o przeniesienie wizyty poszła do nich mailowo.

Po dwóch tygodniach odpowiedzieli, że termin przesunięty na 2 PAŹDZIERNIKA (tak, to nadal tylko termin wstępnej wizyty w poradni).

Niedawno, w LIPCU zadzwonili do mnie idealnie w trakcie spotkania w pracy. Próby oddzwonienia zakończyły się niepowodzeniem (było ich 26). Dzwonią kolejny raz, odbieram po może 3 sygnałach - rozłączono. 

Zadzwonili kolejny raz kilka dni później, że jednak wizyta przesunięta na 3 PAŹDZIERNIKA (nadal w poradni).

Nie mogę doczekać się kolejnych telefonów. Hospitalizacji mogę nie doczekać. A guz rośnie.

PS: Nawet z pierdołami typu - skierowanie na stale, dożywotnio przyjmowane leki trzeba przychodzić na wizytę, bo "pandemia się skończyła, więc już nie można telefonicznie".

Do pierdół wystarczy odnowić Luxmed, ale Luxmed nie ma swojej onkologii czy SORu.

#nfz #zdrowie #zdrowiepsychiczne #szpital
macgajster

@ElGecko nfz jest tylko po to żeby łopatą zebrać człowieka z ulicy, a płaci się jak za pełne leczenie.

hellgihad

@ElGecko

7c06317b-ea77-4b96-af95-048a48a98150
GrandFaterAnona

@ElGecko nie wiem jak ci pomoc ziomek. wszyscy wiemy, ze w polskiej sluzbie zdrowia od lat dzieje się tylko gorzej (byc moze pojawienie się prywatnej opieki medycznej na chwile poprawiło jej stan) dlatego polacy wybierają te partie, ktore proponują nowe rozwiązania dla sluzby zdrowia, prawda? powodzenia

Zaloguj się aby komentować

Hej, mam pytanie. Kilka miesięcy temu pasek postępu utknął mi na 36% i, o ile nie jest to dla mnie sprawa życia i śmierci (xD), to chyba nie powinno tak być. Da się to jakoś naprawić?
#hejto #pytanie
d6bd0dc7-0ba4-493a-a8d6-6e46fc4fff61
Miszcz_Joda

@ElGecko to prawda, paski stanely w miejscu, szkoda ze dopiero teraz gdy ludzie sobie nalapali rang memami i zebraniem, no ale lepiej pzno niz wcale ;]

Zaloguj się aby komentować