będzie ten film warhammer40k z Henrym Cavillem czy nie będzie?
https://www.youtube.com/watch?v=Cj3ENSVogTo
#warhammer40k #filmy #ankieta
będzie ten film warhammer40k z Henrym Cavillem czy nie będzie?
https://www.youtube.com/watch?v=Cj3ENSVogTo
#warhammer40k #filmy #ankieta
Zaloguj się aby komentować
#warhammer40k na #michauhobby
Primaris Captain to powód, dla którego kupiłem boxa 9-tej edycji. No jak dla mnie wygląda prze-kozacko, malowanie go było wyzwaniem i spędziłem długie wieczory na jego doskonaleniu.
Dotarłem do limitu swoich możliwości. Widzę braki. Widzę co jest dla mnie możliwe a co nie jest. Powiedzmy że osiągnąłem 90% tego co chciałem. No ale przygodę z malowaniem figurek zacząłem 2 miesiące temu, najważniejsze to rozwijać się dalej.
Z ciekawostek to wethering robiłem kredką: Ammo ma zestaw kredek do nanoszenia efektów zarysowań, drewna, obicia, rdzy. Sprawdza się dobrze, nie ściera się po naniesieniu varnisha. Problemem jest jedynie to iż kredka musi być idealnie ostra, aby malować nią we wgłębieniach a trudno jest tak ostrzyć kredki. Piszę dużo o tym efekcie a i tak w zasadzie to go nie widać, służy raczej do naniesienia wrażenia a nie kolorów i detali.
W walce sprawuje się prze-kozacko. Wchodzi cały na biało i masakruje necronów. Fajny arsenał do wyboru, fajna zdolność pozwalająca raz podczas bitwy na użycie 2 dodatkowych kości ataku. Niby niedużo, lecz przy tak potężnych broniach robi różnicę.



@michal-g-1 rozumiem popisywanie się technologią, ale to już jest zdecydowanie przesada jeśli chodzi o ilość detali w modelu. Nie mniej - robi wrażenie. Jedno pytanko;
przygodę z malowaniem figurek zacząłem 2 miesiące temu
A wcześniej robiłeś coś pokrewnego albo inny rodzaj sztuki? Bo brzmi trochę niewiarygodnie jak na typa który ma tło do cykania zdjęć i kredki do weatheringu, robi kalkomanię i nie za⁎⁎⁎ał całej figurki washem.
Zaloguj się aby komentować
Warhammer 40K + Jordan Peterson
https://www.youtube.com/watch?v=W1fT5D4S0h0
#warhammer40k #jordanpeterson #demony #heheszki #psychologia
Zaloguj się aby komentować
#warhammer40k na #michauhobby
Tak wygląda Assault Intercessor Squad.
Starałem się nadać wethering bardziej naturalny, nie przemawiają do mnie cieniowania figurkowe przez które figurka wygląda jak z kreskówki. Zdecydowany plus tego oddziału to 2x więcej szczegółów do wykonania niż w przypadku Necronów. Jakieś pieczęcie, elementy stalowe, skórzane, twarze, zaklęcia (?). To dodaje uroku i wartości. Modele zajęły mi sporo czasu i nie miałem jeszcze okazji nimi zagrać





Zaloguj się aby komentować
Cześć Figurkomaniacy!
Mam dziś dla Was coś wyjątkowego. Keeper of Secrets to przywódca demonicznych armii Slaanesha, czyli jednego z bogów chaosu w siostrzanych uniwersach Warhammera 40000 i Age of Sigmar. Przerażający, nacechowany lubieżnością, wygląd Strażnika Tajemnic doskonale wpasowuje się w wyuzdaną i dekadencką stylistykę Slaanesha i jego wyznawców.
Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć z realizacji tego modelu, zapraszam do pełnej galerii:
https://noocnikpaints.com/wh40k-aos-keeper-of-secrets-prezentacja/
lub na mój profil na instagramie:
https://instagram.com/noocnikpaints/
Pozdrawiam!
Łukasz
#wh40k #aos #warhammer #warhammer40k #ageofsigmar #grybitewne #malowaniefigurek #modelarstwo #bitewniaki #noocnikpaints

Zaloguj się aby komentować
#warhammer40k na #michauhobby
Czas na Skorpekh Destroyers i Overlorda!
Modele są przepiękne i jestem pełen podziwu za ich design i przywiązanie do szczegółów. Praca jest bardzo przyjemna, poza przejściem zielonych kolorów na broni. Sama gradacja koloru zajęła mi jakieś 4 godziny a i tak nie jestem zadowolony z efektów. Na yt koleś robi to w parę sekund pędzlem. Mając aerograf pewnie wyglądałoby to lepiej. No niemniej reszta poszła spoko.
Generalnie gdy Destroyer dopada moich Wariorów w walce wręcz to jest pozamiatane. Tracą zdolność Lethal Hits i niczym dzieci we mgle potykają się o siebie nie mając szans na jakieś sensowne działania. Overlord może mieć fajny arsenał, niemniej patrząc na jego gębę wydawał mi się potężniejszy.
Teraz zabieram się za marines.





Zaloguj się aby komentować
Przygotowałem sobie stanowisko do aerografowania figurek, już dosłownie zakładałem maskę...
W tym momencie pękła guma. Chińska podróba z Allegro (xD) w końcu zemściła się za to że jej nie zareklamowałem z lenistwa. Gdzie się kupuje legit maski?
#modelarstwo #malowaniefigurek #warhammer40k #paintingwarhammer

Zaloguj się aby komentować
#warhammer40k na #michauhobby
Figurki są tak małe, ze robienie im zdjęć smartfonem powoduje iż wyglądają jak psie kupy.
Odkurzyłem zatem moją starą lustrzankę z normalnym obiektywem, a poniżej efekt pracy. Do Necron Wariorów dołączył Canoptek Scrab Swarm. W najbliższym czasie planuję zintensyfikowanie prac nad modelami.
Mogą prowadzić już pierwsze walki
Skoro są 3 Scraby i każdy ma szansę 1/6 na wybuch przy swoim unicestwieniu, to szansa na unicestwienie Wariorów to 1/6 + 5/6*1/6 + 5/6*5/6*1/6 = 42%, generalnie zatem można powiedzieć iż w walce przeciwko siebie są prawie równi.



Zaloguj się aby komentować
#warhammer40k na #michauhobby
Na pierwszy ogień do pomalowania wziąłem Nacron Wariors. Nadal optymalizuję i dopracowywuję technikę. Wkurzają mnie na yt filmy ludzi, którzy kończą figurkę po nałożeniu 2-3 warstw. Jak dla mnie to minimum 7 warstw + korekty na sam kolor pancerza, a do tego dochodzą jeszcze inne elementy.
Figurki są przepiękne a praca z każdą z nich to jak otwieranie cukierka z bombonierki pełnej smakołyków.




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#warhammer40k na #michauhobby
Kolega zaraził mnie na wejściem w figurkowy świat Warhammera 40 000.
Właśnie wchodzi 10 edycja zasad. To dobry moment na rozpoczęcie przygody!
Z tego co widzę jest to hobby z olbrzymie wysokim progiem wejścia:
Sam starter set za kilkaset złotych to armia za jakieś 200-300 punktów. Wystawienie najmniejszej armii turniejowej to koszt ponad tysiąca złotych na samych figurkach (wersja „light” gry, czyli Combat patrol, to armia za 500 zł).
Do tego dochodzą pędzle, farbki i cała masa sprzętów pomocniczych i, oczywiście, umiejętności.
Koszt ten i tak nie jest tak duży, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt iż porządne pomalowanie tak dużej armii zajmie lata.
Gdy w rok czasu pomalujemy już naszą armię i będzie gotowa, czas na grę będzie… raz na dwa-trzy miesiące?
Jest to natomiast niczym przy największym plusie tej gry, a więc niesamowitych figurkach. Nie oszukujmy się. Ta gra powstała dla czystej przyjemności wykonywania figurek i makiet. Każda nacja i każdy model jest przepiękny i niesamowicie dopracowany. Twórcy włożyli masę talentu i serca w ukazanie różnorodnych, przepięknych, unikatowych postaci. Każdy żołnierz ma inną pozycje i szczegóły uzbrojenia, każdy posiada miejsca do wyżycia się przez doświadczonych figurkowych malarzy. Jeżeli przy okazji można nimi zagrać i do czegoś służą, to tym lepiej.
Kolejny olbrzymi plus to dobieranie swojej armii niczym drużyny piłkarskiej na mecz reprezentacji. Setki statystyk, tabelek, zasad, dobór broni i pojazdów pod przeciwników.
Warhammer ma spójne i przejrzyste zasady, 10 edycja (tak wiem, mam starter 9tej edycji) wydaje się bardzo przejrzysta i nastawiona na ciekawą i różnorodną rozgrywkę. Każda jednostka ma silne i słabe strony. Jest też turlanie dużej liczby kostek.
Nadal nie ogarniam lore choć, jak widzę, jest olbrzymi. Jakieś demony, nekroni, heretycy, kosmici. Brzmi miodnie.
Pudło ze starterem przyszło, bez większego gadania zabieram się za malowanie.


@michal-g-1 Protip - możesz grać niepomalowanymi figurkami. Jest to dość przydatna porada na początku przygody bo nie tracisz zapału ani jakości malowania próbując szybko skończyć ludka. Jedynie unikaj grania w połowie pomalowanymi figurkami bo później się je źle maluje ze względu na zatłuszczone powierzchnie od dotykania.
No i można grać w kill team lub na mniejsze punkty, nie trzeba iść od razu w 2k punktów i turnieje
@michal-g-1 Starter sety to najlepsi dawcy "figurek". Combat patrol da się kupić już za 300 na promce.
Siedzę w malowaniu już kilka lat (po długiej przerwie z wieku młodzieńczego) no i według mnie kolekcjonowanie ogromnych armii mija się z celem. Bardziej podoba mi się malowanie mniejszych armii, bo są bardziej róznorodne, każdą można zrobić w innym stylu. No i łatwiej jest namówić kogoś nowego do zagrania jak mu pokażesz 3-4 armię po 3-4 jednostki.
Zaloguj się aby komentować
Znalazłem to oto złoto z uniwersum #warhammer40k :
Cain jest nie tyle tchórzem, ile właścicielem całego istniejącego zapasu zdrowego rozsądku w galaktyce. Jest też prawdopodobnie jedyną osobą w całym uniwersum, która mogłaby szarżować do walki wręcz z samym Khornem, przeżyć i twierdzić, że było to tchórzliwe rozwiązanie.
Odp: Ależ to by była tchórzliwa opcja, za nim byłby Tzeench (który ma moc przewidywania przyszłości i moce spaczenia), Slannesh (na którą nawet patrzenie jest gorsze niż śmierć) i Nurgle. (Zbliżenie się do niego oznaczałoby straszliwą śmierć z powodu choroby, nawet jeśli uciekniesz.) Dla kontrastu, Khorne jest czysto fizycznym zagrożeniem, które chce dobrej walki, więc nie zamierza od razu zabijać, dając Cainowi jeszcze kilka sekund życia - przynajmniej. Tak się złożyło, że Imperator "wypłaciłby mu kaucję" w tych sekundach, prawdopodobnie dlatego, że Cain nie lubi „imperatorskich kłopotów”, więc kiedy zacząłby się modlić, Imperator zdałby sobie sprawę, że to musi być poważne.
#warhammer40k #heheszki #humor #caiphascain
Zaloguj się aby komentować
Siema, jakich pędzli używacie? Szukam jakiejś sprawdzonej firmy, bo vallejo od nowości jest takie jak na zdjęciu.
#modelarstwo #warhammer40k

@Lukasq W sumie swoich używałem do metalików i washa i nie widzę żeby jakoś źle to zniosły a używam ich z przerwami z 5 lat.
Do suchego pędzla są specjalne pędzle i wyszedłem z założenia że OP to wie.
Co rozumiesz przez speed paint? Slap chop?
Zaloguj się aby komentować
#angielski #brakslow #warhammer40k
Wiedzieliście, że W40K to tak naprawdę faszystowska propaganda? Musieliście wiedzieć, przecież to oczywiste. Dla mnie zawsze oczywiste było, że Imperator to Hitler. Kim są zatem pozostałe frakcje? No, ciężko powiedzieć, bo jest ich dużo, ale Tyranidzi to Żydzi (rymuje się nawet, więc to pewne).
Fajny, niedługi i składny filmik o tym, co niektórzy dzisiaj mają w głowach. Albo czym chcą zaistnieć - nie wiem, co gorsze
Nawiasem mówiąc, porównywanie Żydów do robaków jest chyba dość rasistowskie..?
PS. Dla niezorientowanych: W Warhammerze NIE MA dobrych i niedobrych. Wszyscy są źli. No, może Nekroni są sympatyczni
Zaloguj się aby komentować
Conan Barbarzyńca to młody Imperator Ludzkości.
#warhammer40k #warhammer #conan

Zaloguj się aby komentować
Siema Mirki, kupiłem aerograf, ale teraz mnie zastanwia wybór farb. Vallejo air, kosztują kosmos pieniądze. Tamiya i mr hobby nie mają zestawów typowo pod figurki. W dobrej cenie jest armypainter warpaint air set. 60 farbek za około 440 złotych. Używał ktoś? Zależy mi najlepiej na zestawie, żeby mieć trochę kolorów. Malowanie głównie wh40k i sigmar.
Z góry dzięki za pomoc!
#modelarstwo #warhammer40k
Zdjęcie dla uwagi

@Kaczan34
Zaletą Vallejo jest to, że nie śmierdzą i łatwo domyć sprzęt. Pół na pół z wodą rozcieńczałem i było git. Tylko trzeba cierpliwym być, nakładać kilka warstw delikatnie, a nie na hurra
Akurat chcę popróbować zlożyć kilka samochodów, eksploruję hobby.
Zaloguj się aby komentować
The Rolling Stones - Paint It, Black
"No world shall be beyond my rule; no enemy shall be beyond my wrath." - The God Emperor Of Mankind
https://www.youtube.com/watch?v=M02Rkq3FPv8
#warhammer40k #warhammer #muzyka #therollingstones
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Cześć, Figurko-Maniacy!
Jakiś czas temu, dosłownie w kilka dni, zmagnesowałem i pomalowałem dla Klienta trzy identyczne oddziały Black Templars Primaris Crusader Squad (30 figurek + wymienne uzbrojenie dla każdego modelu).
Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć, zapraszam do pełnej galerii:
https://noocnikpaints.com/wh40k-primaris-crusader-squad-czarnych-templariuszy-prezentacja/
lub na mojego instagrama:
https://instagram.com/noocnikpaints/
Pozdrawiam!
Łukasz
#warhammer40k #warhammer #malowaniefigurek #modelarstwo #bitewniaki #noocnikpaints




Zaloguj się aby komentować
Jakiś czas temu pomalowałem Kapelana na motocyklu bojowym z Zakonu Czarnych Templariuszy.
Więcej zdjęć, możecie zobaczyć w pełnej galerii (jeśli nie chcecie - też w porządku
https://noocnikpaints.com/wh40k-primaris-chaplain-on-bike-czarnych-templariuszy-prezentacja/
Pozdrawiam!
Łukasz
#warhammer40k #warhammer #malowaniefigurek #modelarstwo #bitewniaki #noocnikpaints



Zaloguj się aby komentować