#zeglarstwo #bekaztransa #statki #heheszki #humorobrazkowy

#zeglarstwo #bekaztransa #statki #heheszki #humorobrazkowy

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

We wtorek w Gdyni uroczyście podniesiono banderę na niszczycielu min ORP Mewa. To trzeci okręt typu Kormoran II, który został przeznaczony do służby w 13. Dywizjonie Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.
#statki #okrety #shipboners #marynarkawojenna #militaryboners #wojskopolskie
W samo południe podniesiono banderę wojenną RP na trzecim niszczycielu min projektu 258 Kormoran II ORP Mewa.
Tym samym 13 dywizjon trałowców jest w komplecie. Kolejne zakupione trzy okręty tego projektu trafią do 12 dywizjonu w Świnoujściu.
W bonusie ładne zdjęcia zrobione zeszłej nocy OORP Kormoran(601), Mewa(603) i Kontradmirał Xawery Czernicki.
#wojsko #marynarkawojenna #statki




Zaloguj się aby komentować
#zeglarstwo #statki
The Dream Symphony Schooner & Maltese Falcon side by side.

Zaloguj się aby komentować
#zeglarstwo #historia #statki #archeologia
The 'ᴀтнʟιт ʀᴀм', an original bronze ʀᴀм from a Hellenic wᴀʀsнιᴘ. Dating to c. 270 BCE, it weighs an impressive 465kg.
Photo credit: Hanay


Zaloguj się aby komentować
#zeglarstwo
#statki
może ślad węglowy był mały ale ile metanu to produkowało #ekologia
The world's first Cruise Liner 🛳 constructed by the ancient Greek Archimedes.
Archimedes (287-212 BCE) was a Greek mathematician and mechanical engineer, a pioneer in both fields, many centuries ahead of his contemporaries.
In Sicily, under the ruling of the king Hiero II of Syracuse (270 – 215 BCE), a ship with stunning dimensions was built. The material used for the construction of that giant boat equated to the material for 60 regular ships. What was more, that vessel was meant to leave the secure coastal lanes and to cross the Mediterranean Sea. The ship was given a name – Syracusia – and represented what could be called “the first liner of antiquity.”

Zaloguj się aby komentować
Nasza praca spotyka sie z oporem greenpeace. Jak to zwykle bywa w przypadku ekoterrorystow, nie maja pojecia o tym jak funkcjonuja urzadzenia, ktorych uzywamy, jak dbamy o srodowisko i jakie zostawiamy slady.
Probuja roznych podlych dzialan, glownie klamstw i manipulacji, zeby wplynac na ooinie publiczna. Na przyklad pokazywanie, ze niszczymy rafy koralowe. Kazdy logicznie myslacy czlowiek wie, ze na glebokosci 4 km nie ma raf. Wrecz przeciwnie, jest tam srednio 7g organizmow na metr kwadratowy.
Zalaczone zdjecie pochodzi z naszego statku. Tyle jesli chodzi o bezpieczenstwo portow w Europie, ze mozna sobie wejsc z takim banerem, wspiac sie na 100m wieze i go rozwiesic.
#barteknamorzu #statki #morze #marynarz #afera #ciekawostki

@bartek555
To, ze tunczyki beda sie baly halasu, itp. No nie wiem czy sie baly, bo mam nagrane setki tunczykow plywajace wokol statku.
Ale rozumiem, ze wspomnianego raportu z badań dyskredytujących zarzuty od wszystkich źródeł (bo to co podałem to nie jest ani greenpeace, ani tez jedyna organizacja, która o tym wspomina), opierających się na pracach naukowców, nie posiadasz?
Tu kolejny link, żeby nie być gołosłownym.
https://www.unepfi.org/publications/harmful-marine-extractives-deep-sea-mining/
No sorry, ale póki co jesteś jednym randomowym ziomkiem piszącym „uwierz mi ziom, wszystko robimy dobrze” i robiącym nagonkę na jakichś zielonych. Już pomijając czy działanie greenpeace jest dobre, czy niedobre. Bo świadomość internetowego plebsu o ekologii jest bliska zeru, co niestety można zawdzięczać chujowemu systemowi edukacji.
Jestem tez otwarty na konstruktywna krytyke, ale darcie geby, ze zabijemy swiat nie podajac argumentow - z tym nie bede dyskutowal.
Ale czy ty w ogóle przeczytałeś którąś z tych prac? Jak na razie, to ty podałeś zero naukowej wiedzy przeczącej zarzutom, za to sporo „trustmebro”-izmów.
jeden supertankowiec wyrabia podczas jednego rejsu roczna emisje mojego calego miasta wiec sory ale eko spierdolenie to nowoczesne niewolnictwo
@Sweet_acc_pr0sa co to za bzdury? Weź pokaż jakiś dowód na to. Statki wycieczkowe emitują kilkakrotnie więcej zanieczyszczeń niż tankowce i kontenerowce razem wzięte, uważam że to powinien być pierwszy kierunek.
@Hate tylko, ze ty nie podajesz badan, a artykuly z domyslami, „could”, „might” „potential”.
Prosze - https://news.mit.edu/2022/sediment-deep-sea-mining-0921
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0025322722002420
Zaloguj się aby komentować
Chciałbym polecić Świetny kanał 3 Minuty z Żeglugą który co 14 dni robi podsumowanie wszelkich morskich wypadków z udziałem jednostek pływających.
Jest coś kojącego w patrzeniu jak ktoś rozpieprza tankowiec ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
W tym odcinku :
-skradziony jacht
-nieprawidłowy wyładunek trawlera zakończony wywrotką
-pożar w tureckim porcie kontenerowym po trzęsieniu ziemi i poprzewracane jak domino kontenery
-zderzenie statku wycieczkowego z taxi która wymusza pierwszeństwo
-tankowiec zerwany z cum w czasie sztormu uderza w most
https://www.youtube.com/watch?v=9B7YwEuGEGM
#statki #jachty #zeglarstwo #wypadki
Zaloguj się aby komentować
#statki #ciekawostki
RV FLIP- pływające laboratorium
RV FLIP jest oceanicznym statkiem badawczym, mierzącym 108 metrów długości. Zaprojektowany jest do częściowego zanurzania się pod wodą pod kątem 90 stopni, przy czym nad powierzchnią wody unosi się na wysokość 17 metrów. Kiedy jest w takiej pozycji, stabilność zapewnia mu woda zalewająca zbiorniki balastowe. Aby statek wrócił do poziomu, napełnia się je sprężonym powietrzem. Z racji swojego wyglądu, nietrudno go czasem pomylić z przewróconą jednostką.Statek ma specjalną konstrukcję, pozwalającą na użytkowanie go w pozycji pionowej (rufą w dół)
Statek służy m.in. do badania wysokości fal, sygnałów akustycznych czy temperatury i gęstości wody. Z racji tego, że w badaniach takich często przeszkadzają jakiekolwiek wibracje, nie posiada on żadnych silników. Holuje się go na miejsce badań, po czym zostawia w swobodnym dryfowaniu.

@jarezz idąc za wikipedią
Jednostka nie ma własnego napędu, jest holowana na miejsce prac. W czasie badań może dryfować lub być zakotwiczona. Ma jednak ster strumieniowy, służący do utrzymywania odpowiedniej orientacji (z możliwością automatycznego sterowania). 3 agregaty prądotwórcze, zamontowane przegubowo (niezależnie od pozycji jednostki są w pozycji pionowej) dostarczają 340 kW. Zainstalowany odsalacz wody morskiej (działający na zasadzie odwróconej osmozy) może dostarczać do 2,5 m³ słodkiej wody dziennie. Woda ze zbiorników balastowych usuwana jest za pomocą sprężonego powietrza.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
https://youtube.com/watch?v=4s0nCKGczSE&si=EnSIkaIECMiOmarE
Z sukcesów życiowych udało mi się uczestniczyć w akcji ratunkowej uchodźców że Sri Lanki na oceanie indyjskim. Ja to ten co łapie dzieci.
#pracbaza #morze #statki #ciekawostki
@Emil uchodźcy (tamilowie) ze Sri Lanki chcieli łódka rybacka dostać sie do Australii, na środku oceanu indyjskiego popsuła się i dryfowali jakiś tydzień dopóki australijski samolot ich nie wypatrzył. Byliśmy w pobliżu więc nas skierowano aby ich uratować. Na pokładzie było 76 osób w tym około 30 dzieci.
Zaloguj się aby komentować
Ręczny załadunek węgla na SS Siberia, Nagasaki, Japonia 1904. Przypomina trochę fotografie Sebastião Salgado. Ludzki rój serwisuje giganta do podróży międzymorskich a la Diuna.
#historia #starszezwoje #statki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#zeglarstwo #statki
Trireme Olympias.
Crew: 200.
Length: 36,90 meters (121,06 feet).
Width: 5,50 meters (18,04 feet)
Displacement: 70 tons
Travelling speed: 4 knots (7,41kph) (4,6mph)
Battle/Ram speed: 9 knots (16,67kph) (10,36mph)
Made from pine and oak
180 degrees turn under a minute

Zaloguj się aby komentować
Z czasów w #pracbaza, kiedy behapiłem na stoczni, to podlinkowana jednostka była tym najciekawszym z projektów, przy którym pracowałem.
Wszyscy dziwnym trafem chcieli być na próbach morskich, bo ktoś od klienta rzucił hasło, że odbędą się na wodach wokół Reunionu. Trochę bez sensu, bo jak bez prób miałaby tam dopłynąć ale nie jestem ekspertem od #statki
#morze #offshore #jackup #budownictwo #inzynieria
Zaloguj się aby komentować
Ekologiczna bomba - brazylijska MW chce zatopić swój lotniskowiec: Ex - Sao Paulo, ex - Foch.
Jednostka ma zostać zatopiona na wodach podlegających jurysdykcji rządu w Brasilii. Wcześniej jednostka miała być zezlomowana w Turcji, nie wyraził na to zgody, że względu na zagrożenie ekologiczne (sic!).
Wygląda na to, że na dnie osiądzie znaczna część tablicy Mendelejewa.
U nic raban. Ciekaw jestem kiedy taki hałas zacznie się u nas, na cały regulator, jak ruskim agentom wpływu i innym pożytecznym idiotom przypomni się o zalegających na dnie Bałtyku beczkach pełnych broni biol - chem.
#swiat #brazylia #ciekawostki #statki #natura #ekologia
@Afrobiker jako obiekt do nurkowania pewnie tak. Co do dobrych praktyk... Skoro nawet Turcy uznali to za pszypau, a jednostka nie jest w stanie być zaholowana w bezpieczny sposób do portu/stoczni w Brazylii gdzie by się nią zajęli, to śmiem wątpić, że ogolocona będzie do gołego kadłuba z materiałów niebezpiecznych przed zatopieniem jej.
Zaloguj się aby komentować
Wyobrazcie sobie, ze jestescie na statku, po srodku oceanu spokojnego, 900nm do najblizszego brzegu. Widujecie moze 1 statek na 2 tygodnie.
A tu nagle leci malutki 2 osobowy czerwony helikopterek. WTF?! Szpieguja nas? Elon Musk? Co jest grane? Zaden helikopter nie ma takiego zasiegu. Nawet polowy tego.
Po paru godzinach zagadka sie rozwiazuje,
bo pokazuje sie ta jednostka ze zdjecia.
Chlopaki plywaja taki kawal drogi lapac tunczyka. No dobra, ale po co im helikopter?
Ano po to, ze z gory obserwuja duza powierzchnie oceanu i szukaja delfinow. Ten rejon Pacyfiku to jedyne miejsce na swiecie gdzie zawsze pod gromada definow jest banda tunczykow.
Odpalaja kilka malych motorowek, ktore maja na pokladzie i zaganiaja tunczyki. Jak dokladnie je lowia to nie wiem, ale wiem, ze robia na tym fortune.
Zlapaem go na zdjeciu jak wychodzil z portu - jakosc srednia, ale jak zblizycie to widac maly czerwony helikopterek nad mostkiem w dziobowej czesci.
#barteknamorzu #statki #marynarz #ciekawostki #ryby #technologia

Zaloguj się aby komentować
Chłodzenie ekstra silnika
Zapraszam inżynierów mechaników na tag #marineengineering
Silnik #CAT
#TrustMeImAnEngineer #statki


Zaloguj się aby komentować